eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor.com Hürriyette!

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
akanber Liste gör
Deneyimli Yazar

ali
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı akanber Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2008 saat 09:33

http://www.tribuntv.com/eskisehirspor-super-ligde-es-es-efsanesi-geri-dondu-haber86.html

şmpi

AVRUPA BEKLE BİZİ ESESLER GELİYOR.
Yukarı
eses_serkan Liste gör
Yazar

S.A.
  Alıntı eses_serkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2008 saat 12:21
Bu foruma 2002 den beri üyeyim ve bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum.
Fakat her geçen gün daha kötüye gitmekteyiz. 2002 de üye olduğum zamanlar şimdilerde yaptığım gibi yazmıyordum. Çünkü yazacak bilgi ve birikimi kendimde görmüyordum. Yıl 2008. Bu sene içinde sanırım 2. yazım forumlarda. Bu seferde bilerek ve istemeyerek yazıyorum. Çünkü yazdığım zaman uzun olacak uzun yazılanlarıda belli ve sayılı kişiler okuyacak ve ertesi günde kaybolup giden başlıklar içinde bir yazı olacak. Günde en az 5 saatimi forumu okumaya ayırıyorum. Oda yetmedi bazı abilemizin üye isimlerinen mesajlarını bulup defalarca okuyorum. Benim örnek aldığım bazı taraftarlar. Onların söylediği her kelimenin benim için önemi var. Son zamanlarda görüyorum ki onlarda yazmamaya başladı. Hadi bizler yazmıyoruz ama onlar yazsınlar bizlere öğretsinler ve direnme gücümüzü arttırsınlarki bizde peşlerinden gelebilelim.

Kalite olarak iyi bir düzeydeyiz fakat, eski forumumuza açıp bir bakmanızı tavsiye ediyorum çok daha etkileyici, samimi ve seviyeliydi. Eskiden yeniye geçerken ne olduysa oldu. Sanırım üyeliklerin açılamasıyla bir çok arkadaşımız dahil oldu ve forumun kullanımından bihaberdi. Keşke biraz daha pasif kalıp forumu etüt edip yazmaya başlasalardı. Kısa bir zamanda toparlamamız ve daha aktif daha doyurucu bir forum dileğiyle..

Bu sitenin sahibine ve başından beri değişen 5-6 moderatörüne sonsuz teşekkürler.
Fakat onlardan biraz daha agresif yöneticilik talep ediyorumWink
Fevri arkadaşlar biraz üzülür ama ilerisi için güzel olur..
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 02:38
Alexa.comda yapmış olduğum araştırmaya göre eskisehirspor.com en populer futbol sitelerinden. Özellikle son bir hafta içinde ziyaret edenlerde büyük bir artış var siteyi. Eskişehirspor ve bazı takımların sitelerinin dünyadaki siteler arasındaki populerlikleri şoyle.

eskisehirspor.com  84.790

antalyasporum.com   440.457

korfez.org   266.237

tatangalar.com  257.129

bursasporum.com  152.940

bordomavi.net   117.971

esesfan.com  354.538

eskisehirspor.org  646.102

sivasspor.com  210.478

kayserispor.com   1.099.084

denizlisporluyuz.com  5.661.675

alkaralar.com  1.165.698

gecekondu.org  2.159.480

yali.org  206.804

Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 03:33
Alıntı yapılan oner

denizlisporluyuz.com  5.661.675

alkaralar.com  1.165.698

gecekondu.org  2.159.480

bu rakamlar abartı gibi sanki Wacko
KKŞ
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 07:17
Kadir hit alma konusunda sıralamaları onlar. Yani tüm dünyadaki siteler içindeki sıralamaları. Denizli sitesi 5 milyon küsuruncu sırada imiş, Alkalar 1 milyon küsur sırada imiş. İlk 100.000'e girmek önemli bir başarı. Hedef ilk 50.000Smile
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 12:27
Alıntı yapılan banner

Kadir hit alma konusunda sıralamaları onlar. Yani tüm dünyadaki siteler içindeki sıralamaları. Denizli sitesi 5 milyon küsuruncu sırada imiş, Alkalar 1 milyon küsur sırada imiş. İlk 100.000'e girmek önemli bir başarı. Hedef ilk 50.000Smile

İnsanlar o rakamları görünce yanlış anlıyorlar, ilk gördüğümde bende şaşırdım, sonra anladım olayı...Geçen sene bu zamanlarda üst sıralardaydık.(Anadolu takımları içinde.İlk 3 sırada 3 İstanbul takımı vardı.Angry) Ama Bursaspor ve Trabzonspor bizden üstteydi.Şimdi ise onlarıda geçmişiz.Bunda şampiyonluğun verdiği reyting ve sitemizin serverindaki değişiklik önemli pay sahibi.Ama ben önemli günlerde yine siteye giremiyorum.Keşke imkanlar el versede aynı anda 2-3 bin kişiyi kaldıran bir servara taşımak mümkün olsa siteyiEmbarrassedEmbarrassed
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 20:07
Alıntı yapılan eses_serkan

Bu foruma 2002 den beri üyeyim ve bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum.
Fakat her geçen gün daha kötüye gitmekteyiz. 2002 de üye olduğum zamanlar şimdilerde yaptığım gibi yazmıyordum. Çünkü yazacak bilgi ve birikimi kendimde görmüyordum. Yıl 2008. Bu sene içinde sanırım 2. yazım forumlarda. Bu seferde bilerek ve istemeyerek yazıyorum. Çünkü yazdığım zaman uzun olacak uzun yazılanlarıda belli ve sayılı kişiler okuyacak ve ertesi günde kaybolup giden başlıklar içinde bir yazı olacak. Günde en az 5 saatimi forumu okumaya ayırıyorum. Oda yetmedi bazı abilemizin üye isimlerinen mesajlarını bulup defalarca okuyorum. Benim örnek aldığım bazı taraftarlar. Onların söylediği her kelimenin benim için önemi var. Son zamanlarda görüyorum ki onlarda yazmamaya başladı. Hadi bizler yazmıyoruz ama onlar yazsınlar bizlere öğretsinler ve direnme gücümüzü arttırsınlarki bizde peşlerinden gelebilelim.

Kalite olarak iyi bir düzeydeyiz fakat, eski forumumuza açıp bir bakmanızı tavsiye ediyorum çok daha etkileyici, samimi ve seviyeliydi. Eskiden yeniye geçerken ne olduysa oldu. Sanırım üyeliklerin açılamasıyla bir çok arkadaşımız dahil oldu ve forumun kullanımından bihaberdi. Keşke biraz daha pasif kalıp forumu etüt edip yazmaya başlasalardı. Kısa bir zamanda toparlamamız ve daha aktif daha doyurucu bir forum dileğiyle..

Bu sitenin sahibine ve başından beri değişen 5-6 moderatörüne sonsuz teşekkürler.
Fakat onlardan biraz daha agresif yöneticilik talep ediyorumWink
Fevri arkadaşlar biraz üzülür ama ilerisi için güzel olur..

Aynı özlem bende de var.Eski forumda çok daha kaliteli,seviyeli yorumlar bulunuyordu.Kullanıcı adları;Newyork152,fairplay,asssadza,banner,EsEsliyim,Zefex,sceintas,scorpio,bloody,Es_Kadir,ogur,oner...

Ve daha çokları...Bu kişilerin yazıları benim için çok önemli.Tabi forum ahalisi için de...
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
  Alıntı askavesevgiyedair Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 20:50
[QUOTE=banner]Forum kaliteli dersek kendimizi kandırırız. Diğerlerinden iyi olabiliriz ama hedeflediğimiz kalite bu değil, bu olmamalı. Kötü örnek örnek olarak kabul edilmez denir. Kötü örneklere bakarak iyiyiz dersek koca bir kandırmaca olur. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim 2 sene öncesinin kalitesi şimdiki kaliteye en az 5 basardı. 4 sene öncesinin kalitesi şimdiki kaliteye 10 basardı. Her mesajda bir bilgi olurdu, birikim olurdu, kültür olurdu. Herkes fikrini söylerdi ama bu fikre katılmayanlar kesinlikle "sen ne diyon, sen de şuysan ben buyum" diye lafa girmezdi. Güzelce o fikre neden katılmadığını anlatır, fikirlerini söylerdi. Şimdi bakıyoruz karşı görüşe tahammül sıfırın altında. Fikir açıklamak yerine hemen bel altına vuruluyor. Bu da değişik fikirleri olanları forumdan yazmaktan uzaklaştırıyor. Tek görüşü yansıtan bir hal alıyor forum. Oysa amaç farklı fikirleri tartışıp en iyisini bulmak. Taraftarlık, futbol kulüpleri sosyal olaylarsa, sosyal olaylarda tek doğru olmaz. Herkesin kendisine göre bir doğrusu vardır.
Açıkçası bir çok konuda yorum yazmak istiyorum fakat moderatöründe dediği gibi korktuğum için yazamıyorum birisi hemen eleştirecek diye..
Yukarı
tcatu Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇAĞLAR
  Alıntı tcatu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 21:05

Formun kötüye gidişatının bana göre temel sebepleri ;

.Üye sayısının daha çok olması
.Maçlarımızın daha heyecanlı olmasının da etkisi ile kullanıcıların fazla düşünmeden bir anlık heyecanla yorum yazması
.Eskişehirspor'un gündemine siyasetin girmesi. Din, siyaset gibi hassas konularda kullanıcıların daha agresif olması 
.Eskişehirsporun devamlı gündemde olması ve kullanıcıların bazen gerekli bazen gereksiz daha çok konu üzerinde yazması
.Yönetim hakkında , taraftar gurupları arasında , siyaset gibi konularda fikir ayrılıklarının daha fazla olması

Ve bunları artırmak mümkün. Lütfen herkes foruma yazı yazmak için yazmasın.
2 düşünüp 1 yazalım. Okunacak az yorumumuz olur ama okumaya değer daha çok düşünce olur.

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 21:13
İnternet kullanıcılığı her geçen gün çok hızlı bir seviyede artmaktadır 2002-2003 yıllarıyla 2008 yılını bu bağlamda kıyaslayamayız, Örneğin 2002 yılında çok insan internete daha çok kafelerden bağlanırken veya interneti bir oyun amacı veya eğlence amacı olarak görürken evlerde bilgisayarın ve adsl kullanıcılığının artması sonucu artık internet bir fikir aracı ve düşüncelerin paylaşıldığı bir platform halini almıştır...

Bu gelişimde forum siteleri bir kilometre taşıdır, şu an internette binlerce değişik konuda binlerce forum sitesi mevcuttur.Teknoloji, spor, arkadaşlık, haber v.s. forum siteleri çok büyük ilgi görmekte ve üye sayıları hergün artmaktadır...

Bu sitelerin içinde eskisehirspor.com bir taraftar forum sitesidir ve en yoğun forum sitelerinden bir tanesidir, yoğun olması hep göz önünde olması ve tüm kesimlerce takip edilmesi eskisehirspor.com'un üzerindeki baskıyı iyice arttırmakta tabiki bu çizgiyi idrak eden forum üyelerimizde daha seviyeli ve daha komple bir forum beklemektedir, bu işin doğal kısmıdır ve olması gerekenidir...

Bizim burada eskisehirspor.com ile ilgili düşüncelerimizi ve isteklerimizi daha iyi yorumlayabilmemiz ve doğru tespiti yapabilmemiz için yukarıda bahsettiğim 1. paragraf ile 3. paragrafı harmanlamamız gerekmektedir.Yani internetin artık çok geniş bir yelpazenin kullanmaya başlaması ve eskisehirspor.com'un bu geniş yelpazede olması gereken çizgisi...

Eski forumda kullanıcılarımız sınırlıydı, kalıplaşmış üyelerimiz vardı bize forumdaki üyeleri sayın deseler süreki yazan üyelerin %80'inin bir çırpıda sayardık ama şimdi bakıyoruz her yaştan, her eğitim düzeyinden ve her sosyal kademeden forum üyeleri mevcut, bazılarının mesajları hoşumuza giderken bazılarınınki gitmiyor veya gereksiz geliyor..Burada sorun gereksiz mesajlar yazıyor dediğimiz üyelerden çok yukarıdada belirttiğim gibi internet kullanıcı ortamının çok fazla genişlemesidir...

Bu evrim doğaldır ve bu aynı zamanda bir geçiş sürecidir, bir yer ne kadar değişik insan profilleri tarafından ziyaret edilirse o yerde mutlaka hoşa giden veya gitmeyen olaylar olacaktır, Bu sancılı geçiş dönemi bir kesimin çabalarıyla atlatılamaz forumdaki her üyenin forum sorumluluğunu kavraması, forum çizgisini henüz kavrama aşamasında olan üyelere yardımcı olması, foruma yeni üye olan kişilerinde yazmaktan öte ilk başta forumu okuyarak nasıl mesajlar yazmaları gerektiğini idrak etmeleri gerekiyor...

Yakın zamanda üye alımlarını açacağız ve yine bu tarz sorunlar yaşanacak biz forum yöneticileri olarak ilk etapta olayları akışına bırakacağız yeni üyelerin forumu tanımaları için süre vereceğiz, belli bir zaman sonra forum çizgisini anlayamayan veya anlamak istemeyen üyelerin kullanıcı adları askıya alınacak ve bu süreç böyle devam edecek...

www.eskisehirspor.com kurulduğu günden bugüne kadar hep kademe kaydetmiştir hep ilerlemiştir ve artarak izlenmiştir ve öyle olmaya da devam edecektir...Bu sene eskisehirspor.com bir süper lig takımının taraftar forumudur ve ziyaretçileri dahada artacaktır.Forumumuzun hızı ve trafiği kullanıcı ve ziyaretçi sayımız artacağı için arttırılacaktır...

Süper Lig'e yükselen Eskişehirspor'umuzun en önemli forumu eskisehirspor.com her zaman haberleri en erken öğrendiğimiz kaynak ve en yoğun düşünce platforumu olmaya devam edecektir..
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır