eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kartalspor : 0 - Eskişehirspor : 1

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 76777879>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
Online Durum: Offline
  Alıntı loranleroy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 20:02
Alıntı yapılan eseslifirat

sözlerinize katılıyorum, fakat şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum;  ben bu takımın hala neden bu kadar sakat verdiğini anlayamıyorum.  farkında mısınız sezon başından beri ideal 11 imizle sahaya çıkamadık .  sezon başında serdar sakattı, buna serkanın sergenin doğanın ömerin ve berkayın sakatlılıkları eklendi.  bir hafta birisi iyileşse diğer hafta diğeri sakatlanıyor. tam bu hafta sakatlar iyileşti dediğimizde ise bi de bakıyoruz ki gereksiz yere görülen kartlar ve sonucunda da cezalılar. bakıyorum rakiplere , adamlar sezon başından beri neredeyse aynı kadroyla mücadele ediyorlar...  bu durumda sizce bir gariplik yok mu???

Bence yerleşmiş bir kadronun olmaması takıma pozitif yansımış durumda, böylece her hafta yedek bekleyeceğim nasılsa diyerek, maça alındığında ne yapacağı mechul oyuncularımız yok, bütün oyuncularımız sahadaki yerini biliyor ve hemen hemen hepsi görevi alabilmek için mücadele ediyor. İlk yarıda bütün planlarını Sergen üzerine kuran bir takım görüntüsü verdiğimiz için Sergen in oynamadığı Erciyes maçında bütün yorumcular Sergen yok Eskişehir bitik yorumunu yaptılar, ama şuan böyle bir idda da bulunmak yürek ister, çünkü Eskişehirspor, Sergen siz Doğa sız, Serdarsız Sekan Özdemir siz, Ömer Yalçın sız da saha sürebileceği ligin en kaliteli kadrosuna sahip, 1 oyuncu ile çökecek takım değiliz... Bu halimiz bana daha çok güven veriyor..
Hayat Aldığın Nefeslerin Toplamı Değildir! Nefes Kesen Anların Toplamıdır Hayat! Nefes Kesen Anlarda Seninleyim EsEsim!!!
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 20:09
Alıntı yapılan blackandred

Vallahi helal olsun.Nasıl yapıyorsunuz bu yorum ve eleştirileri anlamak mümkün değil.
1-Sergen'in sakatlığı nüksetmiş.Devre arası değiştireceklermiş ama ikinci yarıya başlayayım diye kendisi ısrar etmiş.(Sergen'i eleştiren ve kendini zorlamıyor diyenlere duyurulur.Adam sakat sakat oynayayım diye ısrar ediyor.)İkinci yarının başında iyice aksayınca hemen değiştirdiler.
2-Sahanın zemini çok kötüymüş.Doldur boşalt türünde top oynamak zorunda kalınca alacağın tek adam Ömer'dir.Oda görevini yaptı,golünü attı.
3-Serkan sakatlıktan yeni çıktı.Bu tip maçlarda futbolcular tekrar sakatlanırım korkusuyla fazla topa girmiyorlar.Hoca yavaş yavaş hazırlıyor.
4-M.Sevgi elinden geleni yaptı.Hoca özellikle defansa yardım etmesini istiyor.Eskişehir çocuğu,diğer futbolcuların aldığının 1/3'ne oynuyor.Takdir edeceğimize eleştiriyoruz.
5-Çoşkun'un çabasını görmeyenler ayıp ediyorlar.Her maç gol atacak diye bir kural mı var.
6-Bizim takımı beğenmeyenler birde Antalya-Kocaeli maçını seyretsinler.Son derece temposuz,beraberlik üzerine kurulmuş bir oyun sergiledi her iki takımda.Bizim takımın her maç 4-5 gol pozisyonu var.Buda takımın ne kadar istekli olduğunu gösterir.
7-Hocamızın Maşallah'ı var.Hırsını ve kazanma arzusunu görüyoruz.Kağıt üzerinde düşünüp oyuna başlıyor.Bazen istedikleri olmuyor.Oyuna müdahalesi de gayet iyi.Bu maç berabere bitseydi bile yine son derece iyi müdahaleler yaptı derim.Tufan'ın, Ömer'in,Çoşkun'un kaçırdıkları %100 gol pozisyonları.Bizimkinin diğer hocalardan biraz şansı ve balı eksik o kadar.
-Bizim takımın bütçesi çok diyenlere ayrıca duyurulur.Antalya futbolcularına bizim iki buçuk katımızı ödüyor.(Cenk 1.000.000.-ytl,Ali Zituni 600.000.-dolar,İki polanyalı 400'er bin dolar.
Kocaeli'de Taner 1.000.000.-ytl,Serdar 600.000.-ytl,yasin tek devre 400.000.-ytl alıyor.  
Son olarak ;
-son derece iyi niyetli ve karakterli,şampiyon olmayı çok arzulayan futbolcularımız,
-yine çok hırslı ve  kazanma arzusu en üst seviyede olan yine çok karakterli hocamız,
-genç,azimli ve şampiyonluk için çok ciddi fedakarlıklar yapan başkanımız,
-takımını sonuna kadar destekleyen muhteşem taraftarımız var.(basını yazamıyorum.Birkaçı dışındakiler destek değil köstek oluyor)
Daha ne isteyelim.Şampiyonluk ufukta  gözüktü.Kendi kendimizi gerip sinir harbi yapacağımıza liderliğimizin keyfini sürelim.Herşey kendiliğinden olmuyor.Muhakkak bazı sıkıntılar olacak.Bu sıkıntıları hep birlikte el ele aşacağız.Zaten baştan bize şampiyonsunuz deselerdi memnun mu olacaktık.Şampiyonluğu hakemlere ve rakiplerimize karşı savaşa savaşa tırnaklarımızla kazıyarak alacağız.Böylesi daha güzel ve kıymetli.Başta hocamız ve futbolculara destek olalım.Onlara güven duyduğumuzu gösterelim.Biz Es-Es'lilerin bir farkı da bu değil mi zaten.

İşte bu kadar Clap Elimizdekilerin kıymetini bilelim.12 sene sonra Süper Lig'e çok yaklaştık.Gereksiz stres ve olumsuz eleştiriler hem bizleri hem de takımı geriyor ama bazıları bunun farkında değil.blackandred kullanıcı adlı üyemiz tüm gerçekleri ortaya sermiş yazısı ile.Bu takım şampiyon olacak yeterki biz kendimize gereksiz stres yüklemeyelim + yakaladığımız pozisyonları biraz daha iyi kullanalım + hakemler hakkımızı yemesin.
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 20:10
bencede bu sakatlılar biraz dikkat çekici. çok çektik sene başından beri... açıkçası bende idman programından kıllanmıyor değilim. serfar serkan ve sergen çok tekme alıyorlar oyundayken. fakat bu kadar sık ve çok plması düşündürücü. birde bu sene acayip çok cezalımız vardı. doğa sergen ve çoşkun çok kart gördüler ikinci yarı emre toramanda fena gitmiyor. kritik haftalara girerken bu konuda teknik kadronun birşeyler yapması lazım...
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
kozakcı Liste gör
Usta Yazar

Özkan KOZAKÇI
  Alıntı kozakcı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 21:43
Alıntı yapılan ES_Kadir

Alıntı yapılan blackandred

Vallahi helal olsun.Nasıl yapıyorsunuz bu yorum ve eleştirileri anlamak mümkün değil.
1-Sergen'in sakatlığı nüksetmiş.Devre arası değiştireceklermiş ama ikinci yarıya başlayayım diye kendisi ısrar etmiş.(Sergen'i eleştiren ve kendini zorlamıyor diyenlere duyurulur.Adam sakat sakat oynayayım diye ısrar ediyor.)İkinci yarının başında iyice aksayınca hemen değiştirdiler.
2-Sahanın zemini çok kötüymüş.Doldur boşalt türünde top oynamak zorunda kalınca alacağın tek adam Ömer'dir.Oda görevini yaptı,golünü attı.
3-Serkan sakatlıktan yeni çıktı.Bu tip maçlarda futbolcular tekrar sakatlanırım korkusuyla fazla topa girmiyorlar.Hoca yavaş yavaş hazırlıyor.
4-M.Sevgi elinden geleni yaptı.Hoca özellikle defansa yardım etmesini istiyor.Eskişehir çocuğu,diğer futbolcuların aldığının 1/3'ne oynuyor.Takdir edeceğimize eleştiriyoruz.
5-Çoşkun'un çabasını görmeyenler ayıp ediyorlar.Her maç gol atacak diye bir kural mı var.
6-Bizim takımı beğenmeyenler birde Antalya-Kocaeli maçını seyretsinler.Son derece temposuz,beraberlik üzerine kurulmuş bir oyun sergiledi her iki takımda.Bizim takımın her maç 4-5 gol pozisyonu var.Buda takımın ne kadar istekli olduğunu gösterir.
7-Hocamızın Maşallah'ı var.Hırsını ve kazanma arzusunu görüyoruz.Kağıt üzerinde düşünüp oyuna başlıyor.Bazen istedikleri olmuyor.Oyuna müdahalesi de gayet iyi.Bu maç berabere bitseydi bile yine son derece iyi müdahaleler yaptı derim.Tufan'ın, Ömer'in,Çoşkun'un kaçırdıkları %100 gol pozisyonları.Bizimkinin diğer hocalardan biraz şansı ve balı eksik o kadar.
-Bizim takımın bütçesi çok diyenlere ayrıca duyurulur.Antalya futbolcularına bizim iki buçuk katımızı ödüyor.(Cenk 1.000.000.-ytl,Ali Zituni 600.000.-dolar,İki polanyalı 400'er bin dolar.
Kocaeli'de Taner 1.000.000.-ytl,Serdar 600.000.-ytl,yasin tek devre 400.000.-ytl alıyor.  
Son olarak ;
-son derece iyi niyetli ve karakterli,şampiyon olmayı çok arzulayan futbolcularımız,
-yine çok hırslı ve  kazanma arzusu en üst seviyede olan yine çok karakterli hocamız,
-genç,azimli ve şampiyonluk için çok ciddi fedakarlıklar yapan başkanımız,
-takımını sonuna kadar destekleyen muhteşem taraftarımız var.(basını yazamıyorum.Birkaçı dışındakiler destek değil köstek oluyor)
Daha ne isteyelim.Şampiyonluk ufukta  gözüktü.Kendi kendimizi gerip sinir harbi yapacağımıza liderliğimizin keyfini sürelim.Herşey kendiliğinden olmuyor.Muhakkak bazı sıkıntılar olacak.Bu sıkıntıları hep birlikte el ele aşacağız.Zaten baştan bize şampiyonsunuz deselerdi memnun mu olacaktık.Şampiyonluğu hakemlere ve rakiplerimize karşı savaşa savaşa tırnaklarımızla kazıyarak alacağız.Böylesi daha güzel ve kıymetli.Başta hocamız ve futbolculara destek olalım.Onlara güven duyduğumuzu gösterelim.Biz Es-Es'lilerin bir farkı da bu değil mi zaten.

İşte bu kadar Clap Elimizdekilerin kıymetini bilelim.12 sene sonra Süper Lig'e çok yaklaştık.Gereksiz stres ve olumsuz eleştiriler hem bizleri hem de takımı geriyor ama bazıları bunun farkında değil.blackandred kullanıcı adlı üyemiz tüm gerçekleri ortaya sermiş yazısı ile.Bu takım şampiyon olacak yeterki biz kendimize gereksiz stres yüklemeyelim + yakaladığımız pozisyonları biraz daha iyi kullanalım + hakemler hakkımızı yemesin.
doğrudur yerinde bir görüş katılıyorum gerçekten süper liğe son 10 en yakın seviyesini yakaladık böyle bir stres yüklemek bize hedefimize mal olabilir lütfen dikkatClap
                        Artık korkun DALTONLAR RED KİT geri döndü.
Yukarı
egemen Liste gör
Yazar

Egemen Şehitli
  Alıntı egemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 23:05
D Spor'daki maçın değerlendirmesi.

Bilgisayarına indirmek isteyenler için: http://rapidshare.com/files/94902008/KartalESESmacsonu.wmv
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2008 saat 00:12

Egemen Abi sende olmasan..Allah razı olsun...

Yukarı
esesli_asik Liste gör
Usta Yazar

SEMİH
  Alıntı esesli_asik Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2008 saat 00:13
Teşekürler egemen kardeşim bizlerle paylaştığın için...
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2008 saat 00:16
 eğemen kardeşimizin elinde  bir tv kanalı olsa bizim yerel basının alayı aç kalır aç.Topunuz bir eğemen etmiyorsunuz vallahi.
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2008 saat 00:52
Alıntı yapılan hamdiozen

eğemen kardeşimizin elinde  bir tv kanalı olsa bizim yerel basının alayı aç kalır aç.Topunuz bir eğemen etmiyorsunuz vallahi.
   Çünkü yerel kanallarda çalışanlar Egemen kadar Es-Esli değiller.Pardon ne diyorum ben Egemenle karşılaştırdım özür dilerim,onlar febe başkanı kadar Es-Es'lidir en fazla.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Şub/2008 saat 01:38

oradaydım Cool

maca giderken bazi yonetici abilerimizle birlikteydik trende, uzun sure sohbet imkanimiz oldu.. en dikkatimi ceken konu, kosulsuz olarak super lig'e inanmis olmalari. etkilendigimi soyleyebilirim.

mac baslamadan once, mac listeleri verildiginde, yedek kadro soz konusu oldu tribunde.. ilk 11'e girmeyenlerin bile aslinda bir takimin omurgasini olusturabilecegi konusuldu, mesela : serkan ozdemir, ömer, doğa, gökhan bozkaya, engin.. gerceken, hangi ulkede, hangi ligde olursa olsun, kulübenin zengin olmasi, iddiali bir takim icin olmazsa olmaz..

ilk yari hem biz kotuyduk hem de mac kotuydu.
ikinci yari golden haric 3 net pozisyonumuz vardi.

yanimizda kartal'la bir sekilde alakasi olan , ve surekli konusan , biraz da daraltan bir arkadas vardi, tahminime gore ya menejer ya da kuluple alakali birisi..
dikkatimi ceken iki soyledigi var..
birincisi ; "altmis dakika gol yemeyin ondan sonra dusecekler, sira sizde" dedi futbolculara.. hani bizim yas ortalamamiz yuksek ya, o yuzden mantikli gorunuyordu.. ama tam tersi oldu..
60-70. dakikalardan sonra Kartal oyundan dustu ve biz gol pozisyonlarini yakalamaya basladik.

bir diger dedigi ise, "maç, kartalspor ve mustafa sevgi seklinde geciyor"
ilk basta garip gelmisti ama, her ne kadar tartisilir olsa bile, gercekten mustafa sevgi, inanilmaz calisti, sahanin heryerinde vardi, surekli mustafa sevgi goruyorduk her yerde.. kornerde, frikiklerde, orta saha cikislarinda, kenarda vs vs..

maca fatih terim de geldi.. acaba kimi seyretti.. herkes kartal'in genclerini soyluyor ama kartal'da olumlu anlamda siritan bir kisi olmadi.. bana kalsa ömer'in uzerine yikilan ikinci yaridan ve attigi şahane golden dolayi ömer'e bakardim.. genc iste.. ömer de zaten gorevini iyi yapti.

golumuzde herkes serkan ve ömer'i soyluyor ama, sag kanada , serkan'a pasi atan coşkun ve attigi pasin guzelligi unutulmamali..

mac sert gecti.. ama soylemek istedigim, emre toraman inanilmaz agresif ve sert oynuyor.. her topa girdiginde sari kart bekledim desem yalan olmaz..

serdar yine bildiginiz gibi, sureki darbe almakla mesgul, bir ara yuzune ciddi darbe aldi, bir pozisyonda ayak bacak karisik, cimlerde kaldi sanmistim.. buna ragmen adam hala oynuyor :) helal olsun

seyircisiz ve sessiz bir macta, saha ici ve saha kenari hersey cok net duyuluyor,
- d spor yorumcusu abimiz emre toraman'in mac icindeki kufurunden bahsediyor ama bundan 20 dk once kartal'li futbolcunun ettigi ayni küfrü pas gecmis..
- metin hoca hakemle cok takisti, hakem iki kez uyardi.. ikincisinde "metin hocam, bir daha ikaz etmicem, sizi saha disina alicam" dedi.. ama metin hoca'nin dedikleri , tribunde bizim soyledigimiz en masum seylerden bazilariydi..
- metin hoca nerdeyse butun mac boyunca "koraaaaayyyyy koraaaaaaaaaaaaayyyyy" diye bagirdi :) allahtan koray'dan kaynaklanan bir hayal kirikligi yasamadik :)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 76777879>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,297 saniyede hazırlanmıştır