eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Gazze'ye sevgilerle

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
Online Durum: Offline
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Gazze'ye sevgilerle
    Tarih: 07/Şub/2008 saat 01:16

Afrika Kupasında Mısır-Sudan maçında gol atan Mısırlı orta saha oyuncusu Mohamed Aboutrika, gol sevincini formasının altındaki tişörtü kameralara göstererek yaşadı.

Mısırlı futbolcunun tişörtünün “Gazze’ye sevgilerle” yazıyordu.

Aboutrika’nın bu gol sevinci İsrail’de büyük yankı uyandırdı.

Gazze’yi abluka altına alan ve 2 milyona yakın Filistinliyi 10 gündür elektrik, yakıt ve gıda olmadan ölüme mahkum eden İsrail, Mısırlı futbolcu’nun Gazze mesajından dolayı öfkeden deliye döndü.
İsrail, Aboutrika’yı Afrika Futbol Federasyonuna şikayet etti.

Mısırlı futbolcu attığı golün ardından İsrail’i protesto etmek amacıyla formasının altındaki tişörtü gösterince maçın hakemi tarafından sarı kartla cezalandırıldı.

Maçı canlı yayınlayan televizyonun yorumcusu, Aboutrika’nın gördüğü sarı kart sonrası En onurlu sarı kart yorumunu yaptı..

Mısırlı oyunucuyu Filistinli siyasiler maçtan sonra arayıp bu cesaretinden dolayı tebrik ederlerken Aboutrika yapılan bir ankette Ortadoğu'da en sevilen futbolcu listesinde 1 numara...

Clap   Clap    Clap
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
free_man Liste gör
Yazar

özgür öner
Yer: Turkey
  Alıntı free_man Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Şub/2008 saat 01:40
HELAL OLSUN VALLA
Yukarı
must-ang Liste gör
Deneyimli Yazar

mustafa
Yer: Genoa
  Alıntı must-ang Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Şub/2008 saat 01:52
helal olsun.keşke bizde stadımızı ESESle ilgili pankartlarla donattıktan sonra böyle pankart yapabilsek.yaşasın Filistin'in onurlu mücadelesi
Contro il Calcio Moderno
http://eseseskikiki.blogspot.com/
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 09:43
Geride biraktigimiz haftada Filistin Milli Takimi'nin iki futbolcusu Gazze'ye yonelik saldirilarin ardindan hayatini kaybetmis:
Yukarı
wolfalone38 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
Yer: kahramanmaraş
  Alıntı wolfalone38 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 10:04
geçen haftaki ankaragücü maçında ankaragüçlüler filistin bayragı açmaya çalıştılar sadece ESKİŞEHİRDE AÇAMADILAR.....TÜM TÜRKİYEDEKİ TÜM MAÇLARDA VE DÜNYADA AÇILMIŞTI DESTEK İÇİN.ama birileri kapattırdı o bayragı ve tek ben protesto ettim kimsenin umurunda olmadı o filistin bayragını açtırmayan zihniyeti..Ama şimdi görüyorumki israilin iç yüzünü görünce herkes protesto organizesi yapmaya çalışıyor..çok sevindim mutlu oldum ama hala içim yanıyor niçin tüm türkiye ve dünyada filistin bayragı açılırken eskişehirde açılmadı.hadi eskişehirde açılmadı ankaragüçlü taraftar açmaya kalkınca neden engellendi? oysa kurtuluş savasındaki şehitlerin mezarında şöyle yazanlarını gördüm
gazzeli ali
bağdatli şerif bağdadi
yemenli hüseyin
bunlar hala gözümüze bakarlar Türkler bizim gerçek dostumuz.bizden birşeyler bekliyorlar ama bayrak bile açamıyoruz kapattırıyorlar NEDENKİ?
İSRAİLDENMİ KORKULDU ESKİŞEHİRDE..TÜM DÜNYA KORKMAZKEN TEK KORKAN O BAYRAGI KAPATTIRANLARMI?
(SÖZÜM TARAFTARA DEĞİL O FİLİSTİN BAYRAGINI AÇTIRMAYAN ZİHNİYETE)

GAZZEYE SEVGİLERLE
bana ESmeyi anlat..ESip geçmeyi anlat..ezip geçmeyi anlat.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 10:15
Sevgili Hakan,protestolarda bayrak acma isi bambaska bir seydir.Yani bayrak bir ülkeyi temsil eder.Bayrak her aklin estiginde herkesin elinde sallanacak bir sey degildir.Mesela sen sempatiden veyadestekten sallarsin biri gelir elinden alir yakar bu sefer  hic bir hos ortam olmaz.Hatirlarsin Kuzey Kibrista okadar olaylar oldu fakat Rumlarin bir protesto aninda bayrak diregine tirmanip Türk bayragini almak isterken  vuruldu .Yani ülke bayraklari hele hele  biz gibi ve bizden sonra cografi acidan ayni yeri paylastigimiz ülkelerde her bayragi istedigin gibi sallanmasinin kendi özünde bazi sakincalari olabilecegini aktarmak istedim.Cünki bu protesto oldugu icin .........
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
  Alıntı Volkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 11:57
Alıntı yapılan must-ang

helal olsun.keşke bizde stadımızı ESESle ilgili pankartlarla donattıktan sonra böyle pankart yapabilsek.yaşasın Filistin'in onurlu mücadelesi

Geçen Ankaragücü maçında 6 metre boyunda Filistin Bayrağı hazırlamılştık.
Ama Emniyet Sağolsun Wink
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 13:10
İlk maçımızda Herkes boynuna birertane Filstin atkısı(poşu) takarak gelse çok güzel olur.Ama nereden,nasıl temin edebiliriz bilmiyorum.Düşünün on beş bin tane Filistin atkılı taraftar Türkiyede bir ilke imza atmış oluruz.Ama benimki şimdilik sadece bir hayal. İşallah gerçekleştirilir ve Atatürk Stadından Dünyaya kuvvetli bir mesaj verilir.Cry
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
  Alıntı okyees Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 14:02
çok doğru söylüyosun ben ürdünden aldım o zamanlar 99 2000 li yıllarda antep urfa bölgesinde kırmızı beyazını satıyorlardı siyah beyaz olanı bulunabilir.
İmkansız değil ben giyecem zaten  hayal değil bence Karton şovda böyle başlamıştı hatırlatırım
bizim için hiç bir şey hayal değil kurallarımıza uysun içimize sinsin daha yeni tabirle tabularımıza uysun paradigmaya uysun yeterli
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2009 saat 20:32
Alıntı yapılan okyees

antep urfa bölgesinde kırmızı beyazını satıyorlardı siyah beyaz olanı bulunabilir.

Sevgili Okyees, kırmızı beyaz olanla, siyah beyaz olan arasındaki fark çok önemli.

Smile

# Direnmüdavim....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır