eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2007 Nüfus sayımı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
liq26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı liq26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2008 saat 22:15
bu ne biçim bi şey kardeşim ya erzurumun sakaryanın denizlinin manisanın hatta aydının bile nüfusu bizden fazla çok mu gelişmiş bizden bunlar ya
Bu AlEmDe KrAl BiZiZ ES-ES lİyİz EFSANEYİZ...
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2008 saat 22:27
Eskişehirimiz toplam şehir nüfusu içinde Türkiyede en kalabalık 28.il
Merkez nüfuslar dikkate alındığında ise en kalabalık 18.il
İlçe nüfuslarına da merak edip baktım ve ilçe nüfuslarımızda çok fazla bir artış yok bir çok yerde nüfusta azalma var.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2008 saat 22:34
Alıntı yapılan liq26

bu ne biçim bi şey kardeşim ya erzurumun sakaryanın denizlinin manisanın hatta aydının bile nüfusu bizden fazla çok mu gelişmiş bizden bunlar ya

enteresan bir yaklaşım!

nüfus ile gelişmişlik arasında nasıl bir korelasyon kurduğunuzu ifade ederseniz bizi bu derin muallaktan kurtarmış olursunuz...
KKŞ
Yukarı
Endy Liste gör
Deneyimli Yazar

Ender
  Alıntı Endy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2008 saat 22:34

Fazla nüfus fazla gelişmişlik değil.

Önemli olan kalite Smile
Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
  Alıntı mr zenco Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2008 saat 22:56
Alıntı yapılan liq26

aydının manisanın merkez nüfusu bizden azdır ama büyük ilceleri var bu yüzden nüfusları fazla görünüyor. aydının didim kusadası gibi kendi büyüklügünde ilceleri var. bence sehrimiz tam anlamıyla yasanılacak sehir ne demisler nerede cokluk...
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2008 saat 23:04
ya bu nasıl iş? 7 veya 8 ay önce il nüfus müdürünün  sakarya gazetesine yaptığı açıklamada merkez nüfüsumuz 650 bine dayandı şeklinde bir açıklaması olmuştu(eminim benden başka bu haberi okuyanlar olmuştur)..

eee nasıl oluyoda 8 ay sonra merkez nüfusu 80 bin kişi birden düşüyo?..

herşeyi yüzümüze, gözümüze bulaştırma alışkanlığımız aynen devam ediyor...bu şekil nüfus sayımını yapmayıda maalesef beceremediler...

ben kesinlikle istemem nüfusun daha fazla olmasını ama siyasi anlamda ve yatırımlar anlamında  ona göre payımızı alıyoruz..elbette bi urfa ,bi antep,diyarbakır bizden büyük olmalarına karşın gelişmişlik olarak bize yaklaşamasalarda  lobicilikte bizden iyi oldukları aşikar..

şahsen ben bu rakamların hiç bir şekilde gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum..

HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Oca/2008 saat 00:20
sakarya,hatay,aydın,erzurum gibi yerlerin merkez ilçe nüfusu olarak bizi geçmesi mümkün değil.ancak toplam il nüfusu olarak geçebilirler.geçen sayımda il merkezleri arasında 11.idik ve bu nedenle büyükşehir statüsündeyiz.toplam nüfustada 33.sıradaydık.zaten bizim ilçelerimiz diğer şehirlerin ilçeleri yanında köy gibi kalıyor.o yüzden nüfusunun yüzde 80 inden fazlası merkezde yaşayan ve merkezi büyük olmasına karşın kırsal kesimi çok küçük olan bir kentiz.
ayrıca son yapılan sayımda çok sağlıksız bir sayım şahsen ben hiç nüfus memuruna rastlamadım ve çevreme sorduğumdada kimsenin sayımdan suyumdan ve sayıldığından haberi yok.zaten son seçmen sayılarıylada hiç uyuşmayan bir nüfus sayımı ortaya çıkmış ilk yorumlara göre.
ayrıca tepebaşılının dediği gibi aralık 2006 da 650921 gözüken nüfus nasıl olupta 8 ayda 626000 e iniyor orasıda muamma.
Yukarı
esroot Liste gör
Deneyimli Yazar

Cihan Cantaş
  Alıntı esroot Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Oca/2008 saat 00:35

Bazı arkadaşlar il merkez ve il toplam nüfusunu karıştırıyor. Eskişehir'in ilçelerinde çok fazla nüfus yok. Nüfusun çoğunluğu (%80 gibi) şehir merkezinde toplanıyor. Ancak diğer illerde bu ilçeler bazında da yüksek olduğu için bazı illerin toplamda bizden fazla nüfuslu gözükmesi normal bir durum. Bazı arkadaşlar gelişmişlikle oranlamaya kalmış ama bu tam doğru bir yorum olmaz.

Kalsada son nefes yinede Es-ES
Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdareses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Oca/2008 saat 04:54
ya benim anlmadığım konu şu geçen sene nüfus il müdürlüğü açıklama yaptı eskişehirin nüfusu 627 000 diye benim tahminim sayımlarda garanti 650 000 seklindeydi neden büyük bi uçurum oldu bunu anlayamıyorum temizinden yine 1 milletvekilimizi yemişler su anda tek tek kapı çalıp sayım yapsak habersiz eskişehirin nüfusu öğrencilerde sayılırsa 750 000 i bile geçccektir Angry
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdareses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Oca/2008 saat 04:55
tabi bahsettiğim nüfus merkezi nüfus 
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 6>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,201 saniyede hazırlanmıştır