eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ferhat Odabaşı Röportajı

Cevapla Cevapla Sayfa  123 22>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Ferhat Odabaşı Röportajı
    Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:16

Devre arasında transfer ettiğimiz, geçtiğimiz senelerde rakip olarak  Eskişehirspor'a karşı oynamış, file bekçimiz Ferhat Odabaşı ile çok samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisine sadece iki soru yönelttik ama bize çok daha fazla şeyler anlattı.

Biz de  eskisehirspor.com ailesi olarak Ferhat'a içtenliği ve samimiyetinden ötürü teşekkür ederken, formamız altında Şampiyonluk yaşaması dileğiyle,başarılar diliyoruz.

Futbol hayatına Gençlerbirliğinde başladın ve onun bünyesindeki takımlarla  devam ettin, ilk defa farklı bir ortama geliyorsun düşüncelerin nelerdir?

16 sene Gençlerbirliği bünyesinde bulundum.Gençlerbirliği, G.Asaş, G.Oftaş takımlarında forma giydim. 3.ligden Süper Lige kadar aynı takımda forma giyip istikrarlı bir şekilde ilerledim. 23 yaşındayım ve ilk defa şehir dışına çıkıp Gençlerbirliği bünyesi haricinde başka bir takımda forma giyeceğim ve bu takım Eskişehirspor olduğu için kendimi şanslı görüyorum. Oftaş'ta 3 şampiyonluk yaşadım. 3.ligden 2 B'ye oradan 2 A'ya oradan da Süper lige çıktık, bu dönemlerin benim için ayrı bir yeri vardır. Çünkü taraftar yok, medya yok havaalanı olmasına rağmen  26 saat otobüs yolculuğu yaparak maçlara çıktığımız dönem oldu. Perşembe günü omuzum çıkıp Cumartesi maça çıktığım dönemler oldu.Bunları kalkıp hiçbir yerde söylemedim, medyatik olma gibi bir çabam olmadı.

Eskişehirspor'u ve taraftarını rakip olarak önceden bir miktar tanıyorsun. Bu konuda söyleyeceklerin neler ?

Geçmişte Eskişehirspor'a rakip olarak oynadığım maçlardaki gelişenlerden dolayı antipati beslendiğini biliyorum.

Eskişehirspor'u tercih etmemdeki en büyük sebep şehir potansiyeli çok farklı, başarıya susamış, mazisi başarılarla dolu, futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehir. Örneğin taraftar potansiyeli de çok güçlü. Eskişehirspor taraftarı tribünde takımının galip gelmesi için her şeyi yapıyor. Besteler buluyorlar,özel şovlar yapıyorlar,tezahüratlarla takımını ateşliyorlar. Bunların hepsi iyi futbol görmek ve galip gelmek için. Ben de sahada takımımın galip gelmesi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Allah izin verirse sakatlık yaşamazsam, bedenimi, kalecilik yeteneğimi, kişiliğimi, duruşumu,Eskişehirspor camiasının menfaatleri doğrultusunda son damlasına kadar akıtacağım.

Allah izin verirse bu sene Süper Lig'e çıkacağız, seneye de bu Es-Es formasıyla Fenerbahçe'ye Beşiktaş'a karşı oynamak istiyorum.

Aşkla nefret arasında çok ince bir çizgi vardır. Yaptığım bir hareket haricinde Eskişehirspor taraftarının kaleciliğimi beğendiğini sempati duyduklarını düşünüyorum.
Sahada ve dışarıda bambaşka biriyim.
 Bir anda o nefret aşka da dönüşebilir. Sezon başında da Eskişehirspor'dan bana teklif gelmişti. Süper Ligde oynayabileceğimi bile bile sıcak bakmıştım. Ama nasip devre arasında transfer olmakmış. Çok iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum,Eskişehirspor'un da beni alarak iyi bir tercih yaptığını düşünüyorum.

Kasımpaşa ile veya İst.B.B. ile Olimpiyat stadında bile maç yaparken sıkılıyorum. Şu maçı bir an evvel bitirsek diye düşünüyorum. Ama Eskişehirspor maçları benim için her zaman çok heyecanlı geçmiştir. Eskişehirspor'la maç yapmaktan her zaman zevk almışımdır.

İlerleyen zamanlarda göstereceğim performansımla Eskişehirspor taraftarlarıyla aramızdaki ilişkinin  önce sevgiye  sonra aşka dönüşeceğine inanıyorum.

Ankara'da 2-2 sona eren maçta 81.dakikada yaptığım hareket için özür diliyorum. Eskişehirspor taraftarını Ankara'da 0-0 biten maç sonrası alkışladım, bu bir nevi özür mahiyetinde takımını hiçbir yerde yalnız bırakmayan gıpta ile seyrettiğim büyük taraftara kendimce yaptığım bir jestti.

Eskişehirspor'un Play-off maçlarını Ankara'da seyrettim. Ozellikle Pendik macinda taraftara hayran kaldim. Taraftarın o heyecanını içlerinde yaşamak için protokolde oturabileceğim halde, Pendik maçında ESES taraftarının arasında idim. En az onlar kadar heyecanlandım, tezahüratta bulundum.

Bahsettiğim olay  haricinde oyun soğutma veya zaman çalma gibi yaptığım hareketler profesyonel futbolcu gereği mesleğimin içinde olan şeyler. Rüştü Reçber Milli takım'da Bosna Hersek'e karşı zaman çalıyor,oyun soğutuyor veya Oliver Kahn Almanya Milli Takımın'da yapıyor aynı hareketleri. Asaş'ta taraftarı olmayan,medya desteği olmayan sadece anne babasının  manevi desteğini alarak oynayan Şampiyonluk yarışını sürdüren Ferhat Odabaşı'nın da bu hareketleri yapmasını normal olarak görüyorum.

Eskişehirspor'a geldiğim için kendimi çok şanslı buluyorum.%100 şampiyonluk yaşayacağız.
Şampiyonluğu burada da yaşayacağım. 700 binlik şehrin ve milyonlarca Es Es taraftarının kalbinin bu yönde gümbür gümbür attığını çok iyi biliyorum. Eskişehirspor taraftarının hep destek tam destek vereceğini de çok iyi biliyorum.

Önümüzde sadece 17 tane final maçı kaldı. Şu an sadece Elazığ maçını düşünüyoruz,ne bir önceki ne bir sonraki maçı. TFF 1.Lig çok kaliteli geçiyor ve en kaliteli ekipte biziz. 17 hafta sonunda Eskişehirspor Süper Lige çıkacak seneye Es Es'te kalarak Fenerbahçe,Galatasaray,Beşiktaş'ın buraya gelip hüzünlü bir şekilde İstanbul'a dönmelerini istiyorum. Gittikleri şehirlerde taraftarsız rakiplerini veya o şehrin insanlarını arkalarına alarak değil, gerçek bir deplasman yaşamalarını istiyorum.

İşte bu yüzden Eskişehirspor Süper Lige layıktır ve çıkacaktır.

Bu röportajda sitemiz adina emeği geçen  Kerem Atilmaz'a tesekkurler..
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
  Alıntı samich_backtash Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:18
tahmin ettiğim gibi Ferhat Odabaşı, altından da tahmin ettiğim gibi Kerem Abi çıktı, ellerine sağlık...
SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:19
valla yeniden doğmuş gibiyim :)
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:19
Okuyun bakalım bir arkadaşlar röportajın içinde çok çok önemli yerler var...Günlerdir bu forumda tartışılanlara Ferhat bu röportajında cevap veriyor...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
es-es2641 Liste gör
Usta Yazar

Ersin Eroğlu
  Alıntı es-es2641 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:21
Bence herşey bu röportajla çözülmüştür..Artık birleşme barışma zamanımız...Hoşgeldin Ferhat aramıza tekrar....
Gel Mayıs 2008..Gelde şampiyonluğu kutlayalım...Sokaklara çıkalım hep beraber...
Yukarı
kırmızışimşekler Liste gör
Yazar

Ercan Gümüş
  Alıntı kırmızışimşekler Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:21
valla beklenen açıklmalar. iyi başladın ferhat tebrikler..
Yukarı
eskieskies Liste gör
Yazar

İbrahim
  Alıntı eskieskies Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:21
Clap
Clap
Sakarya'nın Kırmızı Şimşekleri
Yukarı
ıvan_26 Liste gör
Yeni Yazar

ugur
  Alıntı ıvan_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:21
hosgeldın FERHAT ODABASI inş sozunde durursunn
TEK DİLEĞİM SENİ ÖLMEDEN ŞAMPİYON GÖRMEK ES ES'İM
Yukarı
akayaalp_eses Liste gör
Yazar

Gerçek ESESLİ
  Alıntı akayaalp_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:22
helal olsun be pire ferhat sen büyük kaleci olacaksın inşallah eskişehirdeWink
ŞAMPİYON ESKİŞEHİR
EFSANE GERİ DÖNDÜ...
Yukarı
ICEBERG Liste gör
Yazar

Aykut
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ICEBERG Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2008 saat 02:22
ne güzel dökmüş içini çocuk be helal olsun bu çocuk coşturur trübünleri...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 22>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,258 saniyede hazırlanmıştır