eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehire dev yatırım

Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
Online Durum: Offline
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Eskişehire dev yatırım
    Tarih: 06/Oca/2008 saat 18:45

MNG holdingin  yolcu uçaklarının ,kargo uçağına dönüştürülmesi için yapacağı yatırımın Eskişehirimiz de olması konusunda planları olduğu ve bu yatırımında yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayacağı bildiriliyor..

kaynak:sakarya gazetesi

umarım bu yatırımı kaçırmayız..1000 kişilk bir istihdamın dolaylı olarak 10 bin kişiye ekmek kapısı olacağıda kaçınılmaz..herşey Eskişehirimiz için
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
ermanka26 Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Turkey
  Alıntı ermanka26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 19:02
Haber güzel de konuyu açan arkadaş dikkatli olmamış galiba.Kendisi yazım kurallarına dikkat etmemiş."eskişehire dev yatırım" kusura bakmasın ama ilkokul çocukları bile böyle yazmaz bunu.Lütfen Türkçemizi düzgün yazıp kullanalım.
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim
Yukarı
wolfalone37 Liste gör
Yazar

hakan
  Alıntı wolfalone37 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 19:07
kardeşim ben hala diyorum bilinçsiz toplum da yatırım güzel şeydir ama yabancıya degil siz şaşkınsınız hala diyorum bakın ülkeye tüm zenginler ve yatırımı yapanlar yabancı sermaye mng kargo  veya digerleri kim olursa olsun Türk kargo şirketleri var  ama mng  şirleti yabancı kendi halkımıza güvenmiyoruz. ben y....içi kargoyla yurt dışına ve içine kargo göderirim sorun çıkmadı türk yatırımcısıydı mega market türk karadeniz market bilmem ne market türk ... AMCAM ANLATIR ALMANYA YA 1969 YILINDA GİTTİGİ ZAMAN TÜRK HALISI GÖTÜRMÜŞ SATMAK İÇİN AMA HİÇ BİR ALAMAN ALMAMIŞ DAHA UCUZA SATMAYA KALKMIŞ YİNE KİMSE ALMAMIŞ . SORMUŞ ALMANIN BİRİNE NİYE ALMIYORSUN BENİM GETİRDİGİM DAHA UCUZ DEMİŞ ...............SEN ALMAN DEGİLSİNKİ. bende diyorumki bunlar Türk degilki yatırım ülkede kalsın ....hala diyorum ......şimdide diyorum...gelecektede diyorum ...BUNLAR  TÜRK DEĞİLKİ YATIRIM BURADA KALSIN SADECE ASGARİ ÜCETLİ 1000 KİŞİYE YATIRIM HALA UYANAMADIYSANIZ BEN ŞAŞKINIM SİZ AKILLLI..........büyüyen eskişehir demek iyi kabul 2 seneye önceye kadar tek sorunsuz şehirdi şimdi mafyamı türedi ??????? büyüdükte geliştikte ondan????? işsiz dolu nedeni belli büyüdük???????? asgari ücret 1 kişilik karın doyurması ya gerisi?????? gerisi yasa dışı ve göçler haydi kabul eden eses kabul etsin ben etmiyorum şimdi bu tür adamlarlar süratli cevaplar ..... bana %1 katıanlar bile cevap vermez meydan geri kalan %99 göç edenlerin arsasını arazisini bırakıp eskişehirde lüsk hayat yaşamayı düşünüp gelip işsiz asgari ücrete talim eden ve tv deki lüsk hayatı tüm türkiye yasıyor sadece ben yaşayamıyorum deyip mafya hırsızlık arsızlık ve benzeri şeylerle tatmin olmaya çalışan insanlarla yaşamaya alışmak eskişehir için kolay olmalı hadi size kolay gelsin tek yaşanacak şehir eses ti onuda bitirmeye çalışın haydı bu yazıya saldırın ......doldurun bunları zaten doluyorlar ...ben ilk geldigimde çekik gözlü ler doluydu göçmen doluydu huzurlu şehirdi şimdiki hal böyle degil .. ...şimdi aglayan şehirlere bakın ÖZÜNÜ KAYBEDİP GÖÇ ALAN ŞEHİR BUNLAR  DİYARBAKIR MERSİN ANTALYA İSTANBUL BURSA İZMİR ADIYAMAN KARS BİNGÖL ŞIRNAK MUĞLA ISPARTA GAZİ ANTEP SİVAS BATMAN .................ESKİŞEHİR DEYSE SIRA  İŞTE O ZAMAN YANDIK TÜRKİYENİN NÜFUS ORANINA GÖRE EN SAKİN KENTİ.....TAMAM kabul büyüsün ......................ama neden eskişehir ve civarındaki nüfus bu yatırımların sonucu işe alınmıyorda baska şehirdekiler ????????????? yine muamma eskişehir büyüyor eskişehirli küçülüyor .. isteyen istedigini desin zaten yeterince küfür aldım .keşke küfür edenler eskişehirli olsaydı. korkan namerttir
wolfalone38
Yukarı
Neden Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Serkan
  Alıntı Neden Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 19:14
Alıntı yapılan ermanka26

Haber güzel de konuyu açan arkadaş dikkatli olmamış galiba.Kendisi yazım kurallarına dikkat etmemiş."eskişehire dev yatırım" kusura bakmasın ama ilkokul çocukları bile böyle yazmaz bunu.Lütfen Türkçemizi düzgün yazıp kullanalım.

AynenWink

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 20:30
Büyük markelere karşı olunmasını anlamıyorum.Kendi düşüncelerime göre faydalıda oluyor mesela küçük marketlerimiz bunca yıl kalitesiz ürünleri yüksek fiyattan sattılar üzerimizden haksız kazançlar elde ettiler bizde seçenek olmadığından aldık şimdi kalitesini istediğmiz gibi seçebileceğimiz istediğimiz fiyattan bir çok ürünü bu büyük marketlerden alabiliyoruz.

Not:Hiç bir büyük marketle veya firmayla müşterilik dışında alakam yoktur.
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
wolfalone37 Liste gör
Yazar

hakan
  Alıntı wolfalone37 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 20:44
Alıntı yapılan ccigarr

Büyük markelere karşı olunmasını anlamıyorum.Kendi düşüncelerime göre faydalıda oluyor mesela küçük marketlerimiz bunca yıl kalitesiz ürünleri yüksek fiyattan sattılar üzerimizden haksız kazançlar elde ettiler bizde seçenek olmadığından aldık şimdi kalitesini istediğmiz gibi seçebileceğimiz istediğimiz fiyattan bir çok ürünü bu büyük marketlerden alabiliyoruz.

valla emmoğlu sende haklısın (hala esnaf akrabam yoktur)
wolfalone38
Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Yer: Eskişehir
  Alıntı sezginsecil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 22:09
Alıntı yapılan ccigarr

Katılıyorum. Pazara gidip pazarcının çürük elmaları yüksek fiyattan poşetime atmasındansa , büyük marketlere gider kendi elmalarımı aynı fiyata kendim poşete atarım. 
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
KESKIN Liste gör
Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
  Alıntı KESKIN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 22:27
Eskişehirlilere bi faydası olmayacaksa olmasın daha ii....Kaş yaparken göz çıkartmamak gerek..!!!!
FORZA €S_€S...!!!
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 22:28
Alıntı yapılan wolfalone37

şaşkın
evet yazanda destekleyenlerde şaşkın ... dün bir esnaf abi dükkanını kapatıyordu diyorduki tüm esnaflık bitti ... medya market veya daha büyük şirketler geldi eskişehir bitti ...haklı hergün 70  esnaf dükkanını kapatıyor.aileleriyle beraber 300 kişi .hergün. ama hergün aç kalıyor 700.000 nüfüslu şehirde yok 500 yok 1000 kişilik kadro açılacakmış bakın bu yeni açılan dev şirketler günde 300 kişiyi aç bırakıyor kaç kişi kazanıyor sadece tek bir kişi esnaflıkta çok kişi ....sanki media market açıldı 1000 kişi çalışıyor deniyor .ONLARDA ASGARİ ÜCRETLİ.AMA YA AÇ BIRAKTIKLARININ SAYISI YAKINDA 50.000 BULUNCA YAKACAK KINA DA BULAMAYACAGIZ .. BU BÜYÜK ŞİRKETLERİ DESTEKLEYENLERİ VE SEVİNENLERİ KINIYORUM . (BEN maraslıyım eskişehirde tek bir tane bile esnaf akrabam yoktur HATTA HİÇ AKRABAM YOKTUR )

bi tepki ancak bu kadar saçma sapan olur..ancak bu kadar kel alaka ve uyumsuz bi yorum yapılır

ya kardeşim bu yapılacak olan yatırmın Eskişehirde hatta Türkiyede bir benzeri olsada bizim yerli esnafımızın işini bozar desek..

bu düşünülen yatırım bir fabrika.. yani senin bahsettiğin o market türü bişey değil..yani ya biz anlatamadık yada senin anlayışın farklı

başka bir arkadaşımızda biz Eskişehirimiz için müjdeli bişey yazalım derken yazım kurallarımızı beğenmemiş..canın sağolsun sen böyle güzel bi konuya başlık açarsan eğer lütfen büyük,küçük harf uyumuna aman dikkat et..çünkü büyük ,küçük harfler 1000 insanın ekmek parasından önemlidir dimi ama?
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
  Alıntı emrahes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2008 saat 22:31
Alıntı yapılan wolfalone37

şaşkın
evet yazanda destekleyenlerde şaşkın ... dün bir esnaf abi dükkanını kapatıyordu diyorduki tüm esnaflık bitti ... medya market veya daha büyük şirketler geldi eskişehir bitti ...haklı hergün 70  esnaf dükkanını kapatıyor.aileleriyle beraber 300 kişi .hergün. ama hergün aç kalıyor 700.000 nüfüslu şehirde yok 500 yok 1000 kişilik kadro açılacakmış bakın bu yeni açılan dev şirketler günde 300 kişiyi aç bırakıyor kaç kişi kazanıyor sadece tek bir kişi esnaflıkta çok kişi ....sanki media market açıldı 1000 kişi çalışıyor deniyor .ONLARDA ASGARİ ÜCRETLİ.AMA YA AÇ BIRAKTIKLARININ SAYISI YAKINDA 50.000 BULUNCA YAKACAK KINA DA BULAMAYACAGIZ .. BU BÜYÜK ŞİRKETLERİ DESTEKLEYENLERİ VE SEVİNENLERİ KINIYORUM . (BEN maraslıyım eskişehirde tek bir tane bile esnaf akrabam yoktur HATTA HİÇ AKRABAM YOKTUR )
burda acılan buyuk bır market degıl.kımsenın ısının sonuda gelmez.sadece bı kargo sırketı bı yatırım yapıyo.
diger bı konuda kucuk esnafın supermarketler karsısında rekabet edememesı.bu bana hıc haklı bı neden gıbı gelmıyor.zamanında ınsanları cok somurduler.sececek sansı olmayan ınsanlar somuruldu.ayrıca urun kalıtesı ve cesıdı bakımından yenı acılan buyuk marketler daha faydalı.kusura bakmasın bırılerının kazancı eskısı gıbı olamaycak dıyede bır yere supermarketın acılmaması cok sacma
DK
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır