eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Rıdvan Çakırgöz'den basın bülteni

Cevapla Cevapla Sayfa  123 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Rıdvan Çakırgöz'den basın bülteni
    Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:11
Kulüp 2. Başkanı Rıdvan Çakırgöz'ün az önce yayınladığı basın bülteni :
-----------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Basın Mensupları,

Şehrimizin markası ve yurt içi ve dışında binlerce seveni bulunan mazisi başarılarla dolu Eskişehir spor Kulübümüzün 12 yıl aradan sonra süper lig yolunda yakaladığı tarihi fırsat nedeni ile sezon başlangıcından bu yana devam eden yönetim kurulundaki fikir ayrılığı maalesef ki sezona ara verdiğimiz devre arasında had safhaya ulaşmış ve sezon başından bu yana şahsım ile ilgili hak etmediğim ve gerçekleri yansıtmayan gerek kasıtlı ve gerekse maksadına aşar şekilde verilmiş beyanlara bu güne kadar yönetim kurulu üyeleri ve Eskişehirspor taraftarlarına vermiş olduğum söz nedeniyle cevap verme gereği duymamıştım,
Ancak dün basında yer alan ve gerek şahsım ve gerekse Eskişehirspor kulübünü ve Eskişehirspor'un menfaatlerini zarara uğratan açıklamalar nedeniyle bazı gerçeklerin kamuoyuna ve Eskişehirspor sevdalılarına açıklanması gerekmektedir.
Eskişehirspor yönetim kurulu üyeliğine Genel Kurul sonucunda atanmamdan bu yana kimse ile şahsi problemlerim olmamış sadece Eskişehirspor Kulübü'nün menfaatleri nedeniyle zaman zaman fikir ayrılığı yaşanmış ise de bunun nedeni sadece Büyük Eskişehirspor'un yeniden eski günlerine geri dönebilmesi için Eskişehirspor Kulübü'nün gerek idari gerekse mali açıdan şeffaf ve herkesin uyum içinde çalıştığı bir kulüp olması ve geçmiş dönemlerde olduğu gibi mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen herkesin gelmekten kaçındığı bir kulüp olmak yerine herkesin gıpta ile baktığı verilen sözlerin yerine getirildiği çağdaş ve şeffaf ve şahısların değil kulüp menfaatlerinin ön planda tutulması gereken bir kulüp haline getirme yönünde çalışmaktan başka bir amaç ve gaye içinde olmadım.
31 kişilik yönetim kurulu üyeleri arasında tüm üyelerin yanında vecibelerin dışında bu sezon yaklaşık 1 tirilyona yakın tarafımdan sezon başlangıcında transfer döneminde kulübe para aktarılmıştır. Biz yönetim kurulu olarak kulübün mevcut vergi ssk çalışanların ücretleri ve geçmiş dönem yönetici ve futbolcu alacaklarını yapılandırmaya çalışırken maalesefki kulüp başkanın şirketi Hatipoğlu Plastik tarafından Eskişehirspor kulübü aleyhine Eskişehir 1.İcra Müdürlüğünün 2007/5029 Esas sayılı dosyasından 700 milyarlık takip başlatılmış ve kulübün tüm alacakları üzerine haciz konulmuş ve halen bu haciz devam etmektedir.
Bu haciz nedeniyle Eskişehirspor Kulübünün menfaatlerinin zarara uğramaması için bu haczin kaldırılması yönünde fikir ayrılığı baş göstermiş ve şu an itibarı ile kulübün tüm borçları yapılandırılmış olmasına rağmen halen Kulüp Başkanlığı devam eden Hatipoğlu'nun şirketi aracılığı ile koymuş olduğu ve devam eden haciz nedeniyle kulübün menfaatlerinin mi yoksa kendi menfaatlerinin mi önde olduğunu kamu yunun taaktirlerine bırakıyorum. 
Tarafımdan bu ve buna benzer Eskişehirspor kulübü üzerinden maddi ve manevi menfaat peşinde koşulmasına müsaade etmediğimden ve bunun için açık yüreklilikle mücadele ettiğimden dolayı hakkımda şahsımı yıpratmak için var olmayan bir takım iddialar ve yorumlara sebep olacak beyanlar verilmekte verdirilmektedir.
Oysaki sayın kamu oyu şunu da bilmelidir ki bir önceki sezonda da işler ters gittiğinde sayın başkan yönetimi bıraktığını açıklamış ancak biz yönetim kurlu tüm zorluklara karşı görevde kalarak kulübü bu noktalara taşımak için hiçbir maddi menfaat peşinde koşmadan tüm gücümüzle çalışmaya devam etmiştik, yine aynı şevk ve istekle sırf Eskişehirspor Kulübü'nün Süper lige çıkması için  çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğim benim mücadelem şahsılara değildir. DAHA BÜYÜK VE ŞAMPİYON ESKİŞEHİR SPOR İÇİNDİR. BUNUN İÇİNDE GEREKİRSE KRAL ÇIPLAKTIR DİYEN OLDUM VE YANLIŞ OLDUĞUNDA DEMEYEDE DEVAM EDECEĞİM.
Saygılarımla,
Rıdvan ÇAKIRGÖZ
Eskişehirspor Kulübü 2.Başkanı

Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
  Alıntı redES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:22
''yine aynı şevk ve istekle sırf Eskişehir spor Kulübünün Süper lige çıkması için  çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğim ''

Başkanımız ''daha öncede R.Çakırgöz'le çalışmayacağımı sööylemiştim'' demişti. 2. başkanda çalışacağım diyor. Çok tezat bir durum var. İkinci yarı başlamadan sorunlar çözülmeli.
Yukarı
es-es2641 Liste gör
Usta Yazar

Ersin Eroğlu
  Alıntı es-es2641 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:25
Nee anlamadım ben şimdi,Hatipoğlu Es-Es hakkında dava mı açmış hemde 700 milyar için.Ve haciz işlemleri başlamış..Benmi yanlış anladım ya.
Gel Mayıs 2008..Gelde şampiyonluğu kutlayalım...Sokaklara çıkalım hep beraber...
Yukarı
arslan Liste gör
Deneyimli Yazar

Abdurrahman ARSLAN
  Alıntı arslan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:30

İki başlılık her zaman zarar vermiştir. Ve vermeyede devam edecektir. Kimse Eskişehirspordan büyük değildri ve aslolan odur ve onun başarısıdır. Fakat unutulmamalıdırki Başkanlık ve Kulüp yöneticiliği zor iştir ve herkez kaldıramaz. Şimdiye kadar iyi kötü bir noktaya gelindi . Bu noktaya gelmede kimin ne kadar katkısı oldu bilemem ancak bundan sonraki süreçte ayrılmalarda olsa bu kulübe zarar verecektir. Zaten son haftlardaki istikrarsız sonuçlarda bu durumunda etkisi olduğu kanaatindeyim

Sonuç olarak bu sorun içerde tatlıya bağlanmalı ve sezon sonuna kadar küslükler giderilerek çalışılmalıdır.  Büyük camialar sorunlarını içerde sesizce hallede bildikleri için büyüktürler. Ve bizde büyük camiayız ve böyle halletmeliyiz. Küçüklüğün lüzümu yok . işgal etmekte olduğunuz makamlar bizler için Kutsal makamlardır. Eses ' imin Başkanı ve ikinci başkanı olduğunuza göre o kutsal ve yüce nakamlara layık hareket ediniz.
Saygılarımla
Alem bilsin sen bu yürekte teksin
Bırak bu yürek başkasını sevmesin
Yukarı
metinyalin Liste gör
Usta Yazar

METİN YALIN
Yer: MARMARİS
  Alıntı metinyalin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:30
Şayet sayın ÇAKIRGÖZ'ün dedikleri doğruysa ki doğruluk payıda  baya bi yüksek görülüyor,çok karışık işler dönüyor klüp yönetiminde.Umarım devre arasında bu fikir anlaşmazlığı son bulur ve şampiyonluğa giden takımımız yıpratılmaz!
SeNsİz MaRmArİs bile sÜrGüN ES ES'im

http://www.marmarisESES.Org
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
  Alıntı loranleroy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:32
Çakırgöz verdiği 1.000.000 YTL yi yazıyor, siz düşünün ki Hatipoğlu kaç milyon YTL harcadı? Deve kulak dedikleri bu olsa gerek, 700.000 YTL konusunda ise, fikir yürütmek zor, trilyonlar harcayan bir kulup başkanı, 700.000 YTL nin neden peşine düşsün? Araştırılmalı, ama bu böyle sen 3 kuruş verdin ben 5 lira aldım muhabbeti ile olacak iş değil. Bu sadece kalitemizi düşürür, bu denli açıklamaları etik bulmuyorum. Eğer anlaşamıyorsanız kongreye gidersiniz? İş yapacak olan seçilir, diğeride yüreğinde Eskişehirspor sevdası varsa düşman olmak yerine durması gerektiği yeri bilmelidir.
Yukarı
müfitkabal Liste gör
Usta Yazar

müfit kabal
  Alıntı müfitkabal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:34
sevgili çakırgöz;
nebi hatipoğlunu ne kadar tanıyorsak, sizide o kadar tanıyoruz...yani ikinizde ESES sevdalısı insanlarsınız...
ancak sizin bir yönünüz sürekli ön plana çıkmaya başladı...buda malesef yürüyen tekere çomak sokmak...
yukarıda sıralamışsınız...yok hatipoğlu 700 milyarlık haciz koymuşda...yok bilmem nede...
sevgili kardeşim herşeyin yeri ve zamanı vardır...ortada fol yok yumurta yok...genel gurul yok...başkanlık sorunu yok...
nedir bu sezon başından beri sivri çıkışlarınz...aklınızca yukarıdaki gerekçeleri sıralayıp...hatipoğlunu kamuoyu önünde yıpratıp vede takımı başarısız kılıp....
sonrada bak !!!
hatipoğlu bu işi yapamadı diyip, kendinizcede haklı gerekçelerinizi sıralayıp başkanlığa aday olmak...
yani bunu stadın yanından geçipte maça hiç girmemiş sade bir vatandaş bile anladı...
ama yaptığınızın çok ayıp olduğunu...vede büyük ESES taraftarına yapılmış çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum...
üç büyük yok tek büyük var
Yukarı
erol Liste gör
Yazar

erol
  Alıntı erol Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:45
bence seçim yapılsın
Yukarı
wolfalone37 Liste gör
Yazar

hakan
  Alıntı wolfalone37 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:50
???????? ne oluyor yaa ... takım tam süper lige çıkma aşamasındayken .. bu filmi en son 1988-1989 gördügüm zaman küme düşmüştük
wolfalone38
Yukarı
sivri74 Liste gör
Usta Yazar

Süleyman
  Alıntı sivri74 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 18:51
inşallah sorunlar biran önce çözülür.biz taraftar olarak bunu yapıyorsak yönetimde yapmalı.
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır