eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF.1.Lig İlk Yarı Panaroması-Aktörler Sahnede

Cevapla Cevapla Sayfa  123 10>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: TFF.1.Lig İlk Yarı Panaroması-Aktörler Sahnede
    Tarih: 17/Ara/2007 saat 09:37
Tff 1.Lig'in ilk yarısı bu hafta oynanan Boluspor-Eskişehirspor maçı ile sona erdi...

İlk yarı ardından düşünce ve görüşlerimizi bu başlık altında toplayıp durum değerlendirilmesinin tek bir başlık altında yapılması daha uygun olacağı düşüncesindeyim...

Sevgili Arkadaşlar bu başlığı açmamdaki en büyük neden ilk yarı sonucu elde edilen istatistiki bilgiler,rakiplerin değerlendirilmesi,ön görüşler ve düşüncelerin burada paylaşılmasıdır.

Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
  Alıntı Boraes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 09:42
Eskişehirsporumuz bu sene şampiyon olacaktır.Fakat içimizin yandığı,şampiyon olamama korkusu değil çok basit puan kayıpları yapmamız,bir türlü rahatlayamamamız.
Futbolcularımıza Güveniyorum.
2-3 adet en çok sıkıntı çektiğimiz mevkilere seneye süper ligte oynayabilecek düzeyde transfer yapmamız gerektiğini düşünüyorum.Geriye ise alternatif olarak futbolcu transfer edilebilir.Özellikle son haftalarda klübemizin kesinlikle yeterli olmadığını gördük.
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 09:52
Dünkü BoLu maçından sonra buradaki herkesin fikri bir anda değişti, hemen ilk 6' ya kesinlikle girmeliyiz. Yok 5 sıraya düştük. Ama puan tabLosuna bakınca 2nci ile aramızda 1 puan var. Liderle aramızda 2 puan var. Bugunkü maçı Sakarya yense biLe fark 5' e çıkacak en fazla.. Bunuda ikinci yarı 2 yada 3 maçla kapatırız. Üstelik Sakarya ve Antalyaspor ile evimizde oynacağız.

Benim ilk sezon gördüklerim futboLda iyi oynamanın yanı sıra şans' ta çok önemLi bir faktör. AntaLyaspor ' un şu anda 2nci sırada olması şanslı olmasından baŞka birşey değildir. Bazı AntalyaLı arkadaşlar taktik olduqu için Antalya son dakikalarda atıyor falan diyorlar, bir kere şurada anlaşalım futbolda böyle bir taktik yok. Son gollerini hep 85 nci dakikada atıyorsan nasıl bir taktiktir bu yaaa. Ben 11 kişiyle kendim kadro kursam BarceLona gelse ben 5 dakikada ona direnirim bee. Peki Antalyanın bu şansı nereden qeliyor çok merak ediyorum. Maçlardan önce ne yapıyorlar.

Antalya' nın şansı kadar da bizim şansızlığımız var. Ordu' dan kaçan penaltı sonrası yeniLgi aynı şekilde BoLu yenilgisi, bu maçlarda iyi futbol oynamayabiliriz ama bu iki penaltıyı atsaydık 2 maçıda alırdık ve şu anda farkla lider olmuştuk.

Ben ikinci yarının bir kaç maçında bence Lig şekilleşir 3 takım  ilk 2 mücadelesi verir. Kalanlarda ilk 6' ya girmek için uğraşır.
Yukarı
Sato26 Liste gör
Deneyimli Yazar

yıldırım
Yer: Cuba
  Alıntı Sato26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 10:05
Kendimiz çok kısa sürede sanki bu ligden direkt olarak süper lige çıkacak gibi şartlandırdık..
Bu ligin en iyi takımı olduğumuz kesin.Bazı aksayan yanlarımız var.Bunun önlemini 2.yarı başlamadan alarak iyi bir başlangıç yapacağımıza inanıyorum.
Kolay değil!biz büyük ve iyi bir takımız..Bulunduğumuz lig süper ligten daha zor ve kaliteli.Biz kendi kendimize gol atıyor veya yine bizler golleri kaçırıyoruz.
Sakin olalım ve bu takımı desteklemeye devam edelim...
Bu sene bu ligden Şampiyon olarak çıkacağız..
BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ İŞTE FARKIMIZ...
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 10:13
Devre arasında sorunlar sırayla çözülmeli işe tersten başlanmamalıdır...

Takım içindeki sorunun sadece maçlardaki oyundan veya futbolcuların ara ara forum düşüklüklerinden kaynaklanmadığı bir gerçek..

Yönetim içinde sorunlar var yönetim içinde şu anda, kulübe destek olan bir kaç yönetici, sürekli kulübün önüne taş koyan birkaç yönetici ve kulüple hiç ilgisi olmayan adı yönetici olan yöneticiler var...İlk etapta yönetim yoluna girmelidir çürük elmalar ve hiç bir şey faydası olmayanlar ayrılmalı bu işte sonuna kadar gidecek kişiler kalmaldır....

2.etapta yönetim ve teknik kadro nokta bir toplantı yapmalı ve teknik kadronun hataları konuşulmalı ve nasıl olması gerekiyorsa o şekilde tedbirler alınmalıdır...

Bu iki olay yapılmadan direk futbolculara geçersek tüm sorunlar 2.devre başında yine önümüze gelecektir,  futbolcu gönderilmesi ve alınması en son iştir, temeli sağlamlaştırmadan üst katlarla uğraşırsınız o bina mutlaka yıkılacaktır...

Son aşamada gönderilmesi gereken futbolcular gönderilmelidir daha sonra yeni futbolcular alınmalıdır, kesinlikle futbolcu ismi zikretmiyorum çünkü herkes neyin ne olduğunu görmektedir. Gidecek futbolcuların kulüple sorunsuz olarak ilişiği kesildikten sonra çok çok iyi bir plan çıkartılarak nokta transferler yapılmalıdır, bu takımın bu saatten sonra kesinlikle gereksiz transfere tahammülü yoktur...

Tüm önlemler alındıktan sonra çok iyi bir kamp döneminden sonra lige başlanmalıdır, ikinci yarı için iyi bir prim ve aynı şekilde iyi bir ceza sistemi uygulanmalıdır...

Artık ligin bitmesine sadece yarım sezon kaldı ve artık bu ligi en az hata yapan ve en iyi mücadele edecek takımlar üstte tamamlayacaklardır...Ligin ikinci yarısı hata yapma lüksümüz kalmamıştır...

Yönetim, teknik kadro ve futbolcular akıllarına başlarına almalı bu işin artık şaka götürür yanının kalmadığını görmelidir...Bizi başarıya götürecek olguların en başında kulüp içindeki kavgaların ve hazımsızlıkların sona ermesidir...
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 10:21
Boluspor-Eskişehirspor maçının ardından;
Film aynı,senaryo aynı ve baş aktörler yine sahnedeydi...
Burada isim vererek konuşmak istemiyorum...Diğer topiclerde başka kişiler yeterince çok ismi doğramış ve bazı isimlere eskisinden daha çok destek olunması gerektiğini belirtmiş...

Şimdiye kadar deplasmanlarda oynadığımız güzel oyunun meyvalarını bir türlü alamadık...Kötü oynadığımız tek deplasman maçı Erciyes idi ama bu sefer buna Boluspor maçı da eklendi...Baştan da dediğimiz gibi bu film de baş aktörler yine 1.golde ve İkinci golde ortaya çıktı...Sanırım bunların kim olduğunu çok iyi anlamışsınızdır...

Fakat işin başka boyutlarına bakarsak filmin gerisinde sadece bu baş aktörlerin sahnede olmadığını yönetmenin de çok büyük yanlışlıklar içerisinde olduğunu az çok istatistiki bilgilerle görebiliriz..
Yanlış anlaşılmasın ben hiç kimseyi hedef almıyorum..Hiç kimsenin de hedef tahtası olmasını hatta gönderilmesini de istemiyorum...Ama bu filmde ciddi ve ciddi bir şekilde düşünmesi gereken insanlar mevcut...

Eskişehirspor oynadığı deplasman maçlarından sadece 10 puan toplayabilmiş...İlk yarı sonucu 5 mağlubiyet,3 beraberlikle bu yarıyı tamamlamış..Bu şu demek;geçmiş yıllarda şampiyon olan takımların bir sezonda yapmış olduğu toplam kayıpları olarak gözümüze çarpar...
Yenildiğimiz maçlara bakalım...Malatya,Antalya,Sakarya,Ordu, ve Bolu...Beraberliklerimize bakalım...Kartal,Kocaeli ve Erciyes...
Puan Kayıplarını yaptığımız takımların Ligdeki kaçıncı sırada olduklarına bakalım...

Malatya........ 12.Sıra
Antalya........   2.Sıra 
Sakarya.......   1.Sıra
Ordu............   7.Sıra
Bolu.............   8.Sıra

Berabere kaldığımız Takımların sıralaması...

Kartal..........   3.Sıra
Kocaeli........   5.Sıra
Erciyes........ 10.Sıra (bir maç ekisiği ile)

Dikkat ederseniz puan kaybı yaptığımız takımların % 90 'ı ilk 8 içerisinde yer almakta...Galip geldimiz takımlar ise Ligin altına bakarak görebiliriz...İsatanbul,mardin,Erciyes vs vs vs...Kısacası yenemeyenin dövüldüğü maçlar:)

Üstelik bu takımlarla oynadığımız...Antalya,Kartal,Erciyes,Kocaeli,Bolu maçlarında sayısal üstünlüğümüz olup da maçı galip bitiremediğimiz maçlar....Bir nev-i 15 puan cebimize girmek üzere iken sadece 3 puan alarak 12 puan kaybı yapmışız...
Arkadaşlar durum bu iken ben açıkcası oynanan güzel futbolun benim karnımı doyurmadığı hep beraber görebiliriz...Sahada ezdiğimiz Sakarya maçında sakaryaspor'un sayısal üstünlüğü korumak adına sahada 81 dk.tek pozisyona girmeden maçı tamamladığını hatırlayınız...

Tamam baş aktörler sahnede dedik,şanssız puan kayıpları aldık dedik...Ama bu filmde bir yönetmenin ne yapması gerektiğini bir türlü göremedik...Golü attık ama bunu 15 dk. koruyamadık...Hep saldır hep saldır...Maçı dakika dakika yaşayamadık...Rakibin direncini kırmayıp,üstelik moral verecek her şeyi yaptık...Evet yönetmen senaryo da olmayan bir şeyi oyunculara oynayın demiyor ama birde MOTOR demesini bilmek lazım...

Bu tabloyu kendi kafasında canlandıracak olan kişi ise yönetmenin ta kendisidir...Baş aktörler mutlaka değişmeli...Çünkü puan kayıplarının çoğunun bu oyuncular tarafından yapıldığını görürüz...
Evet filmde aksiyon,macera,heyecan,her şey var ama bu film bir türlü hasılat yapmıyor...
Korkarım yapımcı zarar edecek...Ve şapkayı eline alıp yeni aktörlerle devam edecek ya da gerekirse yönetmeni değiştirecek...

Ortalıkta cehennem kazanları kaynarken kimse bize cennet masalları anlatmaya kalkmasın...Destek, destek her zaman destek ama nereye kadar...Bu film sizi memnun ediyor mu..??

Oyuncuları seçen yönetmen sensin...Bütçeyi isteyen yönetmen sensin...Çareyi bulacak yönetmen sensin...Zira senin yapımcın elinden geleni yapıyor ve senden hasılat beklemesi kadar doğal bir şey yok...Seyirci hala çoşkuya ortak olamamışsa ve hala susuyorsa buda filmde bulduğu aksiyondur...Ama kusura bakmasın hiç kimse bu baş aktörler olduğu sürece bu film hüsran yaratır....
Geçen yıllarda şampiyon olan takımlar 68-70 puan alarak şampiyon olmuş..Şu an 30 puandayız yani bir deyişle 38-40 puana ihtiyacımız daha var...
İçeride 9 maç 27 puan...Dışarıda ise en az 13 puan...Ama gelinen tabloya bakarsak durum kötü değil ama mevcut gerçekleşen duruma göre de zor gözüküyor...
Sevgili Yönetmenim ...Biz lider dönmenizi beklerken 4.sırada geldiniz...Masallar bitti artık....Bize mutlu son gerekir...Bundan sonra aldığınız her hüsran sana döner...Ne yapımcının ne de seyircinin en ufak bir aksiyona artık tahammülü kalmadı....Bize masal değil...Hayatın gerçeklerini oynat...Bunu eleştiri olarak da algılama ve birazcık düşün...

Bilmem anlatabildim mi??
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
NURİ Liste gör
Deneyimli Yazar

NURİ
Yer: Takmak
  Alıntı NURİ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 10:26
Objektif bir yazı olmuş, eline sağlık.
Korku nedir bilmeyiz, biz dağların erleri, yuva yaptık göklere, baş döndüren yerlere, her yerde ben varım...
Yukarı
Dennis Liste gör
Yazar

Deniz Ayaz
  Alıntı Dennis Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 10:28
Gereksiz bir kaç mağlubiyet aldık .
Gerçekten şans faktörü futbolda çok etkili bunuda öğrenmiş olduk .

Bolu maçını izlerken geçen seneye gittim adeta , sanki gecen senenin futbolu gibi oynadılar hiç yakışmadi ama olsun böyle form düşmeleri olacaktır.
bunu da yedek klübenle kapatırsın ancak malesef bizde de  o yok.

Ama burada önemli olan metin hocamizin da dediği gibi ;

"Tespitlere, rapora uyulursa olacak, uyulmazsa olmayacak. Operasyonsa operasyon yapılacak."
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 10:50
Bu yıl şehir takımlarının ligde en çok olduğu yıllardan birisi. Bu da doğal olarak rekabeti beraberinde getiriyor. Şehir takımları ve taraftarları açısından çok renkli ve çekişmeli bir lig. Takımımız deplasmanlarda istediği performansı ortaya koyamamıştır. Bunun nedenlerini Yönetmen aynayı da kendine tutarak iyi bir şekilde analiz ederse 2. yarı çok güzel bir galibiyet serisi yakalayacağıma inancım sonsuzdur. Nedenleri, rakip takımın futbolculara kişisel sataşması, Metin hocanın sahanın kenarında çok agresif tavırları, rakibi küçük görme (laubalilik), nasılsa bizim Sergenimiz var, o bir yolunu bulur düşüncesi vb. aklıma gelenler.

Bunların çözülmesi lazım futbolcuların beyinlerine "Bu şehirin 95-96 yılını saymazsak yaklaşık 16 yıllık süper lig özlemini çeken bir şehir olduğunun" BİRİLERİ tarafından işlenmesi lazım. Aksi takdirde aktörleri değiştirsek de yeni gelenlere durumu aktarana kadar gene 7-8 maç geçmiş olacaktır. Yeni gelenlerin tek avantajı ilk maçlarda kendini göstermesi adına güzel oynaması ve bunun takıma olumlu yansımasıdır. Bence mevcut kadromuz çok kaliteli de gözükse sakatlık, cezalı oyuncular dikkate aldığında çok cılız bir yedek kulübesine dönüşüverdik. 2-3 kişinin başka futbol takımlarında hayatlarına devam etmesi sağlanıp 3-4 oyuncuyu takımımıza katmamız lazım. İsme gerek yok, haftalardır kredilerini tüketenler belli zaten.

İlk yarıyı istemediğimiz bir yerde de bitirsek amacımıza çok uzak değiliz. Ama şu var 2. yarı bu şehir takımlarının olduğu ligde can havliyle mücadele eden takım sayısı çok daha artacak ve futbolcularımızın ilk yarıdan 2 kat daha çok performans göstermesi gerekecektir.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
muhammed Liste gör
Usta Yazar

Muhammed
Yer: Eskişehir
  Alıntı muhammed Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Ara/2007 saat 11:44
bu sene diger senelerin tekrarı olmaz insallah. Her sene aynı film sezonun basında birkac hafta ısıklar altında onbinlere oynayan bir takım herkesin agzından dökülen ses sampiyon eses daha sonra mahalle takımlarıyla ligde kalma mücadelesi. BİZ BU FİLMİ COK GÖRDÜK artık izlemek istemiyoruz. biz taraftarlar her sene bize verilen rolü iyi veya kötü yerine getiriyoruz üstelik para almadan vererek. simdi filmin final sahnesi gerekli oyuncular alınıp muhtesem bir final istiyoruz. BİZ HAZIRIZ YA SİZ?
www.facebook.com/pages/Eskişehirsporum/149380141891106 Destek verelim lütden
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 10>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,234 saniyede hazırlanmıştır