eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  123 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Açık...
    Tarih: 14/Ara/2007 saat 00:26
Genel konulara baktım, Kızılcıklı ve Nefer başta olmak üzere taraftar gruplarımız adına başlık açılmamış. Ben de Açık tribünü açayım dedim. 13000 kişilik kapasitesi ile, mazisi ile, gösterileri ile, tezahüratı ile, yaptıkları ile yapmadıkları ile en büyük tribünümüzü konuşalım;  tartışalım.

Forumda bulunduğum tüm süre zarfında en çok tartışılan konu bu: Şehrin ve açık tribünün eskiye nazaran daha boş, daha etkisiz, daha pasif olması. Hatırlarsanız sezon başında ne fikirler, ne hayaller, umutlar vardı. Hala da var: ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI, TÜM BİLETLERİ KOMBİNE ALABİLECEK YÜREĞE VE SONSUZ AŞKA SAHİPTİR.

Bu gerçeği tüm EsEsliler biliyor. Ancak bu sezon böyle olmadı. Sebep olarak bilet fiyatlarının pahalı olması dendi -ki ne kadar haklı oldukları KafKaf maçında görüldü. Ben eminim ki, süper lige çıkalım; bu gerçekleşecek. O günler yakındır.

Açık tribünün pasif, etkisiz olması da çok tartışıldı. Evet, gerçekten dağınık ve sessiz bir görüntü var. Altes'in tüm çabaları, kapalının yani diğerlerinin o ateşleyici görüntülerine karşın yine de beklenilen gürültü kopmuyor, yeterince coşku görülemiyor.Karsiyakalilarin gaza gelip seslerinin arttigi dakikalarda acigin sag tarafi resmen isyan etti bagirttirin tribünü diye ama altese duyuramadi sesini. 3. liglerde sürünürken bile, daha ateşli bir taraftara sahip olması ile nam salan bu şehirde artık eski coşku görülemiyor. Daha doğrusu görülemiyordu. Ta ki Karşıyaka maçında gol olduktan sonraki 10 dakikaya kadar.

İkinci yarının ortalarında Altesin yakınlarından sahanın diğer yarısına doğru ilerlemiştim. O sırada gol oldu ve her şey o an başladı. Sanki o anki coşku, sevinç, o anlardaki tezahüratlar... Sadece maç seyretmeye geldiklerini düşündüğüm binlerce insanın "Oley oley oley.. Şampiyon Es-Es!!" diye atkı sallayarak yaptığı şov, kapalı ile beraber yapılan tezahürat ve diğer tüm saniyeler sanki yeniden doğuyordum EsEs aşkı ile... Böyle bir şey görmemiştim ve göreceğimi de sanmıyordum. Çünkü bu, hepimizin görmek istediği Açık tribündü. Tek bir grup olarak, bağırarak, sahadaki futbolcuların oyununa kenardan katılarak...

Bunca güzelliğe karşın, hala tartışmalar sürecek. Çünkü başta futbolcular olmak üzere herkesin istediği, AÇIK'ın bu halinin golle başlamasından ziyade; AÇIK'ın bu halinin goller başlatması.

Tartışmaya değer mi dersiniz?? 
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
es-es2641 Liste gör
Usta Yazar

Ersin Eroğlu
  Alıntı es-es2641 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 00:30
Yazdıklarınızın tamamı doğru,teşekkürler.Hatta Karsıyaka macı bir kırılma noktası oldu bence.Bundan sonraki maclarda çoşkulu,etkili bir açık tribün göreceğimizden eminim ben...
Gel Mayıs 2008..Gelde şampiyonluğu kutlayalım...Sokaklara çıkalım hep beraber...
Yukarı
sinaneses Liste gör
Yazar

SİNAN
  Alıntı sinaneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 00:39
bence açık türbününe 1 grup daha lazım sağ tarafa ozaman altesle beraber açık biraz daha hareketlenir karşıyaka maçındaki son 10 dk. mükemmeldi.
polatlı eses
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 00:42
benim gördüğüm kadarıyla ksk maçında açık bağırmaya hazırdı ama altes pek coşturamadı
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
mehmet26eses Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
  Alıntı mehmet26eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 00:43
bilet fiyatlarının etkisi ve stadın yapısıyla ilgili şunları diyebilirim.

örneğin;bursanın stadı bilet fiyatlarının dağılımı benim çok hoşuma gidiyor.kale arkası(teksasın bulunduğu yer)normal maçlarda 5 ytl büyük maçlarda 10 ytl oluyor.genç ve ateşli seyirci 5-10 yıl orada takılıyor,pişiyor..sonra tamamen takımına bağlanınca fiyatı yüksek olan maratona ve diğer taraflara geçiyor.

ancak bizim stadımızın yapısı itibariyle böyle bişey mümkün olmuyor veya yönetim bu tarz birşey planlayamıyor.stadın 6-7 bin kişilik bi kısmının ucuza satılması diğer kısımlarınsa çalışan,20-30 ytl verebilecek kesime satılmasının staddaki ambiyansa iyi etkisi olur ama ne stadımızın yapısı buna mümkün ne de bilet fiyatlarımız farklılık gösteriyor.Ouch
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
  Alıntı durukan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 00:53

çok güzel bir konua değinilmiş bence değer tartışmaya hemde fazlasıyla... Altesin birazdaha açığı hareketlendirme yönelik olması gerekiyor bende 2. yarı açığın sağına geçtim her maç bağırmayanlara kızardım ; fakat anladımki bir birlik bütünlük olmadan açığın kenarlarında altese eşilk etmek çok zor..

iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
yemre Liste gör
Deneyimli Yazar

emre
  Alıntı yemre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:21
Açıkta organize olmak çok zor. Ben bu sene hep açığa girdim. Tam santra çizgisinin hizasında oturuyoruz genelde. Altese yaklaşık 20 metre mesafedeyiz ama duyamıyoruz. Hangi tezahüratın yapıldığını ben karşıdan gelen yankıdan anlıyorum, yada altesdeki arkadaşların ağızlarını okuyup anlamaya çalışıyorum.  Ses inanılmaz dağılıyor.
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
  Alıntı loranleroy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:25
Bencede bu bir başlangıç yada silkinme olarak adlandırılabilir, Karşıyaka maçında da son 10 dakika demek gerçekten açığa haksızlık olur, hernekadar oturmaya meyilli oldukları gözlensede, kapalıdan yapılan her Açık Dikkat tezahüratından sonra, karşılıklı atışmalar eşlik etmişler, ve tüm kapalının gözlerine inanamamasına, olağan üstü bir mutluluk yaşamasına neden olmuşlardır, hatta atışmaların ortasında açığın o halini görüpte, helal olsun alkışlarıyla tebrik etmek isteyenler, tribün liderleri tarafından durdurulmuştur. Umarım o açığı karşıdan seyretmenin, bunun tadına varabilmenin ve tüm stad BİR olduğumuzu görebilmenin keyfine yeniden varabilirim.. Umarım bu coşkuyu hiç kaybetmeyiz, sadece içimizdeki sevdayı ateşleyelim yeter, daha iyilerinide yapacak olan yine bizleriz..
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:39
Alıntı yapılan sinaneses

bence açık türbününe 1 grup daha lazım sağ tarafa ozaman altesle beraber açık biraz daha hareketlenir karşıyaka maçındaki son 10 dk. mükemmeldi.
Evet bir grup daha olsun...olsunda tek ses vardı birzamanlar,iki oldu,üç oldu ve çok sesli karışık bir koro oldu.
Her zaman diyorum,Açığı 90 dk.bağırtmanın telaşına düşmüsünüz illada Açıkta susmayacak,hep diyorsunuz ya Bursada Teksas,Körfezde Hodrimeydan ilave edeyim,Çarşı,Gfb,Ua...bunlar grup en fazlasıda 2000 dir.hepsinin tribün mevcudu farklı,15bin,20bin,30bin...vs.
Gruplar birleşmedikçe (geçelim +bir grubu daha) sesler netleşmedikçe Açık kafasına göre uyar,yada tınlamaz bile,yeri gelir stadı Açık tribün uyandırır, ama Açık tribün grup değil,Açık tribün yelpazedir orada herkes vardır bu diğer takımlar içinde aynıdır.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:41

Açıkta bende dahil birçok genç insan var ayrıca tezahürat etmek isteyen abilerimizde azımsanmayacak sayıda bu insanlar açıkta omuz omuza olmalı bu işin çözümü budur açığa gelen tüm gençleri bir yerde yani Altes'te toplamalıyız Altes'in sayısı kaç acaba bu grup kendi sayısını tam olarak biliyor mu?Ya da sayısını arttırmak için çalışmaları var mı? 13 bin kişil bir tribünü organize etmek için o tribünde bulunan grubun sayısı çok önemli açıktaki grubumuz olan Altes ne kadar güçlü olursa açık tribünde o kadar güçlü olur ayrıca Nefer ve Kızılcıklı'da 90 dk. boyunca açığa pas atmalı durmadan karşılıklı bağırmalı bazen bunu yapmıyor kendi kendine bağırıyorlar bu da yanlış.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,281 saniyede hazırlanmıştır