eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
Online Durum: Offline
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Eki/2020 saat 13:02
Uzun bir aradan sonra Bandırma maçında bizi heyecanlandıran bir oyun izledik. Özellikle ilk yarıda rakibi prese boğan koparan bir takım vardı sahada.

Artılarımız var eksilerimiz de bir hayli fazla. Gol yollarında sıkıntı yaşayacağımız kesin gibi. O yüzden az skorlu maçlar oynamak zorundayız bunun için takım savunması da büyük önem kazanıyor. Bedirhan stoperde olmamalı diye düşünüyorum.
Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eki/2020 saat 11:39
bandırmaspor önünde oynanan oyun ve alınan sonuç oldukça olumlu karşılanmalı. genç oyuncular devreye girmeye başladı.

zenci oyuncularımız takım oyunu içinde kaldıkları sürece yararlı oluyorlar. Bilal'de takıma iyice oturdu.

deplasmanda alınan bir puan iyi sayılmalı.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eki/2020 saat 11:43
yönetim locaları satışa çıkarmış. bir kaç tane loca alınmış.

fiyatları 100.000 TL ve 60.000 TL olarak açıklanmış.

bireysel olarak taraftarı aşar bu rakamlar ama taraftar grupları kendi arasında organize olup birer tane loca alabilir. ayrıca taksiciler, dolmuşçular, eczacılar, avukatlar, dsi ve karayolu çalışanları kendi içinde organize olup birer tane loca alabilir.

sarar ve kanatlı ailesi dışındaki insanlarında devreye girmesi gerekiyor
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eki/2020 saat 12:26
Bandırma maçı hem oynanan oyun, hem sonuç, hem de mücadele bakımından, deplasman maçı olmasını da hesaba katarsak tatmin ediciydi. Takım geçen haftalara göre daha konsantre ve ne yapması gerektiğini biraz daha bilir bir görüntü verdi.

Bizi geçtiğimiz haftalardan farklı gösteren şey, topu Sezgin veya Ekremle değil, Hamedle, Onurla Mehmet Özcanla kazanmaya başlamamızdır. Yani topu orta sahaya yakın yerlerde kazandık. Böyle olunca rakibin bütün dengesi de bozuldu. Forvetleri geri koşmak zorunda kaldı. Ayrıca, yine geçtiğimiz haftalarda topu ayağımızda tutamazken, şimdi daha çok dikine top sürdük, daha çok yardımlaştık ve daha fazla faul kazandık. Bunların da en büyük sebebi topu kazandığımız yerin artık daha teknik kapasitesi yüksek oyuncuların olduğu kısım olan orta saha bölgesi olmasıdır. Ayrıca defansı da çok geriye gömmek zorunda kalmadık. Bunu da hoca, Bedirhan' ın hızından faydalanarak yapmaya çalıştı. İlk kez stoper oynamasına rağmen yine iyiydi. Ama kaç hafta böyle gider, çok da güven vermedi aslında stoperde Bedirhan.

Hocanın eleştirilecek 2 hatası var ve bence maçı bizden, karşı tarafa verecek hatalardı bunlar. Maçın başında rakip 3 stoper ve 2 orta saha ile başladı. Biz de Hamed ve Halil'in alan, Onur ve Mehmet Özcanın adam savunmasıyla sayısal üstünlüğü ele geçirip, Bandırmanın topu kanatlara aktarmasına zorladık. Buralarda da Erdal ve Bilal, rakibin rahat topla oynamasına izin vermeyince, oyunları taç çizgisine sıkıştı ve doğru dürüst akın yapamadılar bile. Ancak ikinci yarıda Bandırma 4 defans 3 orta saha dönünce biz hayli boş alan verdik rakibe.İlhan Hoca' nın yaptığı ilk hata da golü yiyene kadarki bölümde oldu. İkinci yarı boyunca rakibin orta sahanın göbeğinden gelen akınlarına seyirci kaldı. Onur ve Mehmet Özcan'ın yanına, sarı kartlı ve defansif olarak zayıf Kaan'ı çıkartarak Furkan veya Ulaş alınabilirdi. Golü yedikten sonra da orta sahayla alakalı hamlesi olmadı.

Hocanın diğer bir hatası ise, 3 günde bir maç yapacağımız şu dönemde ve rakibin ikinci yarıya 3 oyuncu değişikliği ile başlamasına rağmen 5 oyuncu değişikliğini iyi kullanamamasıydı. Yaptığı değişikliklerde de hayli gecikti. Kaan ve Onur' un sarı kartları varken ve ikinci yarıda rakip orta sahada sayısal üstünlüğü ele geçirmişken, nasıl ilk yarıdaki agresifliği sahaya yansıtabilirdik ki?? Rakip gole kadar orta sahadan bangır bangır gelirken, hoca nasıl oldu da değişiklik düşünmedi hayret. 20 dakika değişiklik için bekledi...

Sonuçta hoca kendi kazanacağı 3 puanın 2 sini kendisi hediye etti. İlk maç heyecanı diyelim. Ancak puan silme cezaları ile uğraşırken, bu takım ligde kalmalı diyen hoca bu kadar dalgın olmamalıdır. Ben kendisine ve oyunculara güveniyorum. En azından takım önümüzdeki haftalar için bize umut verdi oynadıkları oyunla...

Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2020 saat 08:49
samsun maçında fena oynamadık, takım giderek daha iyi seviyeye geliyor.

dikkatimi çeken oyuncu onur arı oldu. fiziği fena değil. üzerinde durulması gereken bir oyuncu. çalışır ve çalıştırılırsa iyi seviyelere çıkacak gibi duruyor.

bu arada ekrem giderek kalede daha çok güven veriyor. dün güzel kurtarışlar yaptı.

halil İbrahim'e de bir iki laf edelim. koşuyor mücadele ediyor ama topa vuramıyor. idman sonrası şut, pas ve top sürme çalışması yapması lazım. bilekleri yumuşatılmalı.

dün azda olsa seyircimiz vardı. umarım daha çok seyircinin geleceği günleri kısa sürede görürüz.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2020 saat 13:28
Ahmet abi 18 mactir kazanamayan bir takimdan bahsediyorsun
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2020 saat 14:24
Alıntı yapılan Güray26ES

Ahmet abi 18 mactir kazanamayan bir takimdan bahsediyorsun

18 maçtan beri kazanamıyoruz ama eldeki imkan bu. transfer yapamıyoruz. eldekilerde gidiyor.

Karabükspor gibi gelenden geçenden 5-6 yiyebilirdik. veya antep gibi ligden çekilebilirdik.

bir sene önce güzel bir mücadele verildi. puanlar silinmese ligde kalabilecek puanı alırdık.

öncelikle hedefimiz ligde kalmak ve sezon sonu itibarıyla mümkün olan en iyi kadroya sahip olmak.

bilal gibi bir bek kazandık. kalede ekrem böyle oynasın süper lige bile gidebilir.

ayrıca onur arı ilk maçı olmasına rağmen dikkat çekti.

evet tüm bu olanlar tarihimize bakılırsa başarı olarak değerlendirilemez ama unutulmamalıdırki başarının bir başka tanımı da beklenenden fazlasını verebilmektir.

altay maçında oynanan daha doğrusu oynanamayan oyun ile son üç maçta oynanan oyun arasında ciddi farklılık var.

Yukarı
roptesambir Liste gör
Yazar

Batuhan
Yer: kuşaadsi
  Alıntı roptesambir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2020 saat 14:31
Gecen sezonun son ve bu sezonun maçlarını imkan olmadığı için izlemeyemedim. Genel olarak yorumlardan takımın kötü olduğunu düşünüyordum. Samsun maçının 2. yarısından itibaren izleme fırsatım olabildi.

Gördüğüm kadarı ile takım bence iyi. Haftaya galibiyet gelir ve takım çıkışa geçer diye düşünüyorum. Şuan için gördüğüm takımın tek eksiği sadece alınacak bir galibiyet.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2020 saat 21:24
Onur ari konusuna kesinlikle katiliyorum 5 senelik sozlesme imzalandi be hemen macta dikkat ettirdi kendini ve 32 macta 2 gol atan ibrahim halil onerin yerine kesinlikle oynamali ekrem de evet 5 6 olacak maci 0 1 ile bitirdi tebrik ederim kumede kalmak sampiyon olmak gibi bir basaridir ama istanbuldan da eli bos doneriz gibime geliyor
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Gazi Ç.
Yer: ankara
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2020 saat 23:41
merhaba,
   herkese selam olsun.
   yaşı yetmiş iş bitmiş derler ya bildiğiniz gibi,yaşayınca öyle olmadığını
yaşamın bir başka güzel yanlarının olduğunu görüyor insanoğlu,yani bazı şeylerden keyif almaya bakıyor.
   benim de en keyif aldığım hususiyet Eskişehirspor,okul yılların da benim sevdam olan Eskişehirspor sanki şimdi bana vedaya hazırlanıyor gibi....
   yok evlatlar yok,öyle postu deldirtmek yok,dün yenildik değil mi inanın
üzülmedim,neden mi?,forvet oyuncusu olmayan takım geleceğin yıldızı olmaya aday
Onur diye bir evlat kazandırdı,yanın da sürekli dile getirdiğim Berkay'ı kazandırttı,bunun yanı sıra Bilal,Muhammet gibi pırıl pırıl parlayan evlatlarımızı kazandık,
bir Ekrem,Bedirhan,Bilal gibi Eskişehir'li evlatları kazandık
onların hepsinin gözlerinden öpüyorum.
ve diyorum ki bu çocuklar bu takımın heykelini dikerler.
Eskişehir'li olmak bir ayrıcalık,Eskişehirspor'lu olmak Patenttir.
taraftarımıza sevgiler gönderiyorum.
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır