eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2020 saat 19:14
Bilgilendirme; sağ arka adalesinden yaralanma geçiren oyuncularımız Bedirhan Altunbaş ve Ömer Faruk Güler'in tedavisi devam etmekte olup oyuncularımız; Ümraniyespor maç kadrosunda yer alamayacaklardır.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2020 saat 12:21
alınan puan moral oldu. mevlit, kaan ve Tolga'da takıma katıldı. kadro derinliği oluşmaya başladı.

mücadele eden ve hafta için iyi çalışan bir ekip olursak giderek iyiye gideriz.

abodun bu maçta biraz kendisini gösterdi. paslarını daha sert atabilir ve şutunu geliştirirse dahada iyi olacaktır.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2020 saat 23:20
Alperen kocabas
Ekrem kilicarslan
Tolga yakut
Kaan gul
Mevlut erdinc
Erdal akdari yeniden esesteler guc katacaklardir hazir ara verildi hemen hoca gelmeli
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2020 saat 23:11
ES-ES, teknik direktörünü arıyor
Başkan Mustafa Akgören, Tugay Kerimoğlu, Hikmet Karaman, Bayram Toysal, Güvenç Kurtar, Bülent Uygun ve İsmet Taşdemir’in de aralarında olduğu 34 kişilik listeden seçim yapacak.
En iyisini seçmek için titiz bir ekip çalışması yapılıyor
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2020 saat 10:36
Türkiye de yanlış bir algı var transfer yapanın başarılı olacağı zannediliyor.

Teklif götürdüğümüz teknik adamlar transfer yasağı kalkarsa geliriz demişler. Transfer yasağı kalksa zaten size teklif gelmez. Sürekli sürekli bu takım düşer söylemleri külübe daha fazla zarar veriyor.

Küme düşer veya düşmez bu önemli değil ancak bunu sürekli gündemde tutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Kadromuza bakınca evet sıkıntılı ancak kadrodan istenen 15. olması. Geçen seneki Keçiören ve Menemen kadrolarına bakıyorum çok iyi kadrolar değiller ama ligde kalabildiler. hatta play off düşündüler

Ne yaptığını bilen takım duygusunu oluşturabilen bir teknik adamla ligde kalamasak da ligde kalma mücadelesinin içinde oluruz.

Euro ve Dolar kurunun her gün arttığı bir ortamda transfer yapmadan devam etmek bence mantıklı bir karar. Elimizdeki oyuncuların kendilerini geliştirmeye çalışmalarına destek vermek gerekiyor.

Biz sözüm de Twitter da İbrahim Halil e söylenenlere. 2 senedir söyleniyorsunuz birşey değişti mi. Hangi Hoca olursa olsun İbrahim e şans veriyor. Demekki elimizdekilerin en iyisi o.

Transfer yasağı varken külüp borç batağındayken sürekli bir şekilde oyuncuya laf söylemenin mantığı nedir.
Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2020 saat 17:08
Sakaryaspor’un eski teknik direktörü İlhan Var 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un başına getirildi.

1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor, teknik direktörlük görevi için son olarak Yılmaz Vural'ın yardımcılığını yapan Sakaryalı teknik adam İlhan Var ile anlaştı. İlhan Var’ın yardımcılıklarını Fahrettin Seyhan, Hasan Kemal Özdemir, Mustafa Sert, Hasan Tuncer, Atalay Kazancı, Aytekin Sönmeyenmakas yapacak.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2020 saat 20:02
Baya camiaya yakisan ligi bilen tecrubeli hoca geldi hey allahim yarabbim ezan okunuyor sovcem simdi YONETIM ISTIFA
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2020 saat 13:13
Yeni hoca hayırlı olsun. Hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapmanın imkansız olduğu bir isim. Burada yönetimin artık kontrolü biraz kaybettiğini düşünüyorum. Başkan yorgun çok belli. Sağlıklı kararlar verilememeye başlandı. Yönetim gelen hoca ile ilgili değil, hocasız geçen bu sürede ismi geçenlerle alakalı eleştirilmelidir kanımca. Çünkü hoca kapalı bir kutu bekleyip görmekten başka çare yok.

Eğer bir yönetim Yılmaz Vural veya Mesut Bakkal ile görüşmeye başladıysa... panik butonuna basılmış demektir. Başkanın ve yönetimin rahat olması gerekiyor. Yönetim, aldıkları kararlarda kamuoyundan, futboldan zerre anlamayan tv yorumcularından ve köşe yazarlarından, sahadaki problemleri çözüme kavuşturmak için hiç bir fikri olmayan, tek derdi Eskişehirli bir antrenörü veya kendisini kulübe sokmaya çalışanlardan etkilenmemeli. Bu saydıklarımın hemen hepsi bu takım ligden düşer derken, bunların vereceği tavsiye veya kurmak istediği baskıdan Eskişehirsporun faydasına bir şey çıkar mı? Bu süreçte yönetimin, eldeki imkanlarla da bir şeyler yapılabileceğine inananları dinlemesi ciddiye alması gerekiyor. Çünkü bu süreç, yukarıda saydığım çözüm adına hiç bir fikri olmayan insanların kurduğu baskı nedeniyle, biraz telaş içinde sürdürülmüş gibi görünüyor.

Yılmaz Vural da Mesut Bakkal da transferin açılması şartını koşuyor. Bu adamlar maksimum 7-8 haftalık hocalar. Bunlar bi tane 10 numara, iki tane hızlı kanat, iyi bir forvet, orta sahada da 2 adet kazma olmadan hiç bir takım çalıştıramazlar. Bunların oyuna dair ürettikleri bir çözüm yok. Genç futbolcuları geliştirecek yöntemleri, prensipleri de yok. Bunların aklıyla gidersen 50 milyon borç daha yazılır kulübe. De ki ligde kaldın. Sana bu ligden maksimum gelecek 15 milyon var. Al sana önümüzdeki yıllara yeni dosyalar... Bize mücadeleden kaçmayan, kadrodan şikayet etmeden, en azından elindekilerle çözüm arayan bir hoca gerekiyor. Yılmaz Vurala Mesut Bakkala bir sorun bakalım Eskişehirspor'un sıkıntısı ne diye... Teknik bir açıklama yapamazlar. Sadece transfer isterler. Allahtan da gelmediler. Ben bunlardan biri yerine Ümraniye maçındaki teknik ekiple yola devam edilmesini tercih ederdim. Gelen hoca da saygınlık bakımından eski teknik ekipten farkı yok. Umarım yönetim, bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyordur.

Ayrıca bu süreçte sosyal, yazılı ve görsel medyada Mustafa Özer gitsinden başka bir şey dendi mi? Yönetimin önüne bir çözüm ortaya koyuldu mu? Farklı bir fikir. O gitsin bu gelsinden başka sorun ve çözüm tespiti yapıldı mı? Bunları yapamayanlar camia üzerinde baskı oluşturdular. Eleştirmek başka bir şey, kamuoyu oluşturmak başka bir şeydir. Futboldan anlamayan insanlarla da bu kamuoyu oluşursa süreç bu şekilde alınan panik kararlarla sonuçlanır.

Sosyal medyada bir kaç kişi belki iyi niyetli olarak Mustafa Özer'in istifa etmesi için mantık zeminine oturtulan eleştirilerle yönetimin aksi bir fikir oluşturmak yerine, yönetimin, oyuncuların ve teknik kadronun üzerinde bir baskı oluşturarak kendi fikirlerini kabul ettirme yoluna gittiler. Bu da yönetimin panikle Yılmaz Vural Mesut Bakkal gibi isimlere yönelmesine sebep oldu. Belki artık sırf birisi gelsin diye yeni hoca göreve getirildi. Mustafa Özerin tabi ki gitmesi gerekiyordu, ancak bu şekilde değil, bu baskıyı kuranlar, problemleri tespit etmiş ve problemlere transferin açılmasından başka mantıklı çözüm öneri getirerek kamuoyuna anlatmalıydılar. Sadece hoca gitsin diye baskı kurdular ve yönetimi sorunun kucağında yalnız bıraktılar. Şimdi yönetim bu baskı ile artık başbaşa kaldı. Yönetimin, kendi bildiği doğrudan sapmaması ve çözüm önerisiz hiç bir eleştiriyi dinlememesi gerekmektedir. Çünkü bu sezonda bir kaç sefer daha böyle dönemler yaşanacak gibi duruyor.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2020 saat 14:19

Akif Yer
@AkifYER
·
56d
İlhan Var, "Yılmaz Vural gibi bir ismin yanında 9 yıl çalıştım. Oğuz Çetin ve Alpay Özalan isimleri ile çalıştım. Hocalarımız beni Eskişehirspor’a önermiş. Eskişehirspor yönetimi de beni davet etti. Görüştük ve anlaştık."
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2020 saat 23:17
İlhan Var, "Bu sahaya yabancı değilim. Buraya savaşmaya geldik. Merih Demiral gibi eğitim vermek istiyoruz. Maç seçerek oynayacağız, maçları özel oynayacağız. Mağlup olmak için sahaya çıkmayacağız" dedi
Mustafa Özer'in ardından Eskişehirspor’da göreve gelen Teknik Direktör İlhan Var, Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor için savaşmaya geldiklerini ifade eden Var, "Bize inanan güvenenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Tesislere, bu sahaya yabancı değilim. Buraya savaşmaya geldik. İlk geldiğimizde formamız yoktu bugün takımda her şey var. Bugün sadece transfer engeli var. Bu gömleği giymek istemeyen, cesaret edemeyen teknik adamlar vardı. Ben bu görevi kabul edeceğimizi söyledim. Kendime, arkadaşlarıma, futbolculara çok güveniyorum. Enerjimizi sahaya yansıtacağız. Bu çocukların değerlerini yukarıya çekmek istiyoruz. Biraz sabredersek inşallah bu algıyı değiştireceğimize inanıyorum. Eskişehirspor çok büyük bir kulüptür. Tek eksik seyircimizin olmamasıdır" diye konuştu.

"Merih Demiral gibi eğitim vermek istiyoruz"
Kadroda daralmaya gideceklerini aktaran İlhan Var, oyuncuları Merih Demiral gibi eğitmek istediklerini söyledi. Var, "Burada çok kalabalık bir kadro yapımız var. Pazartesiden itibaren 26 kişiyle çalışmaya başlayacağız. Bu kadroda olmayanları çok özel bir eğitim içine sokacağız. 35 kişiyiz 90 dakika antrenman yapsak kişi başına 2 dakika düşüyor. Fenerbahçe’nin altyapısını koordine eden Hasan Özdemir’i getirdik. Bu çocuklar işlenmeli bir Merih Demiral gibi eğitim vermek istiyoruz" dedi.

"Mağlup olmak için sahaya çıkmayacağız"
Son olarak mağlup olmak için sahaya çıkmayacaklarını belirten Eskişehirspor’un yeni Teknik Direktörü İlhan Var, şunları söyledi:
"Maç seçerek oynayacağız, maçları özel oynayacağız. İlk önce fikstür ayarlayacağız. Hedef o maçları kazanmak. Bizim 10-12 final maçımız olacak. 15 haftadır yenemeyen bir takım ya beraberliği koruyacaksın ya da galip geleceksin. Biz mağlup olmak için sahaya çıkmayacağız."
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,418 saniyede hazırlanmıştır