eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1314151617 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Oca/2021 saat 10:04
3 senedir birlikte oynayan takım hala aynı golleri yiyip aynı pozisyonları veriyor.
3 senedir birlikte oynayan takım hala organize bir atak geliştiremiyor.
Defanstan pasla çıkabilen bir takım olmak, rakip sahada doğru işler yapmak ve her maçın ilk dakikalarında rakibe yüzde yüz pozisyon vermemek için daha kaç sene birlikte oynaması gerekiyor bu takımın!
3 sene önce daha ilk profesyonel maçlarına çıkan adamlarla evinde kolay kolay maç vermeyen bir takım oluşturmuşken, bugün daha deneyimli halleriyle 32 maç galip gelememesi ne ile açıklanır? Madem yeteneksiz bu futbolcular ve transfere ihtiyacımız var. Bu çocuklara 3 sene önce teklifler geldiğinde biz niye satılmasın diye ayağa kalktık? Şimdi niye kapış kapış gidiyor bu çocuklar?

Mental sıkıntı çok büyük bu takımda. Bu mental problem ve kabullenmişlik ise sahadaki oyunun,taktiğin futbolcular nezninde bir amaca hizmet etmesi ile çözülür. Kısaca organize, çalışılmış ve her futbolcuya verilecek sorumlulukla ancak bu futbolcular tekrar konsantre olur. Ancak saha içinde futbolculara belirtilen, çalışılmış, uygulamak için çaba sarf edilen bir taktik yok! Bir strateji yok! Doğru futbolu doğru çalışmalarla oynatabilecek bir teknik ekip gerekiyor. Takımın sahada bir amacı yok! Çık oyna! Böyle mi bu futbolcular gelişecek? Böyle mi bu çocukları milyon eurolara satacağız? Bu çocuklarla bu kadar olur demek kolaya kaçmak olur. Yönetim de bunu yapıyor. EE kapatalım mı o zaman kulübü? Ya da beceriksiz kendi şirketlerini bile yönetemeyen zenginlere mi satalım?

Gidin abicim gidin ne bileyim Muhsin Ertuğral gibi ne bileyim, Roma altyapısını uçuran Türk teknik direktör Tuğberk Tanrıvermiş gibi yetiştirici, bir vizyona sahip hocalarla görüşün! Gidin Skibbeyle ya da İsviçre ikinci liginde hocalık yapan Murat Yakınla görüşün. Uzun vadeli planlarınız sadece arkadaşınız olan Mustafa Özer'in gitmesiyle bitmesin!! Bir maça Forvetsiz çıkan, bir mentalitesi olmayan amatör hocalarla bu iş hallolmaz. Bugünkü teknik ekip Adana deplasmanına forvetsiz çıkarak vizyonunu zaten belli etmiştir. İlhan Hoca'dan ne farkı kalıyor o zaman? Ha pardon Eskişehirliler...
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Şub/2021 saat 17:40
Eskişehirspor’a bir vefa borcum var

Erkan Zengin: "Eskişehirspor yönetimi bu süreçte benden herhangi bir para talebinde bulunmadı. ‘Para lazımsa yardım edebilirim’ gibi teklifte de bulunmadım. Eskişehirspor yönetimi ile bu süreçte herhangi bir fikir ayrılığı yaşamadım. Tartışma gibi iddiaların hepsi yalan."

Erkan Zengin şu açıklamaları yaptı;

“Eskişehirspor’un transfer tahtası açılsın diye bir çaba gösterdik. Arkadaşlarımızdan imzalar konusunda destekler almaya çalıştık. Her sezon yapılan çalışmaların bir benzeri yapıldı. Ben ve arkadaşlarım da bu konuda kulübe yardım etmek istedik. Eskişehirspor yönetimi bu süreçte benden herhangi bir para talebinde bulunmadı. ‘Para lazımsa yardım edebilirim’ gibi teklifte de bulunmadım. Eskişehirspor yönetimi ile bu süreçte herhangi bir fikir ayrılığı yaşamadım. Tartışma gibi iddiaların hepsi yalan.

Transfer tahtası açılırsa takıma katılacak futbolcular Eskişehirspor'a gönüllü geliyordu. Maliyetleri gerçekten çok düşüktü. Kulüp Eskişehirspor olduğu için geliyorlardı. Benim için geliyorlardı. Küme düşsek dahi ayrılmayacaktık. Sözleşmeler 1,5 yıllık olacaktı. Düşsek bile direkt şampiyonluğa oynayacaktık. Oyuncuların hiçbirisi para için gelmiyordu. Eskişehirspor yönetimi ne teklif ettiyse biz futbolcular da onları kabul ettik. En ufak bir itirazda bulunmadık.

Trabzonspor olayları çıktı. Daha sonra kalan imzaları alamıyoruz denildi. Biz de vazgeçmek durumunda kaldık. Trabzonspor ile benim aramda en ufak bir sorun yok. Benim adımın geçmesi nedeniyle Trabzonspor’un vazgeçtiği söylentilerinin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Ben Eskişehirspor’a sadece futbolcu olarak gelecektim. Kulübün anlaşacağı bir isim de Teknik Direktörümüz olacaktı. Benim hem Teknik Direktör, hem de futbolcu olmak gibi bir niyetim olmadı.

Eskişehirspor benim bambaşka bir kulüp. Eskişehirspor’un gönlümüzde farklı bir yeri var. Ne yaptıysak, ne yapmaya çalıştıysak severek yapmaya çalıştık. Biz futbolcular Eskişehirspor için bu kadar çabalarken, Eskişehir’deki bazı insanların neden sessiz kaldığını anlamıyorum. Ben İsveç’te doğdum ama Eskişehirspor’da büyüdüm. Eskişehirspor’a bir vefa borcum var. Transfer tahtası açılsaydı ben bedava geliyordum. Olsaydı, çok güzel olurdu ama olmadı.

Sezon sonu, yani yazın transfer tahtasının açılması durumunda ben yine gelmeye hazırım. Elimizden gelen ne varsa yaparız. Tahta açılırsa iyi bir kadro kurar bu takımı yeniden çıkarmaya çalışırız.

Bu sene 36 yaşına gireceğim. 40 yaşına kadar futbol oynamak istiyorum. 40 yaşından sonra da Teknik Direktör olmak istiyorum. Bir gün Eskişehirspor’a Teknik Direktör olup, çok başarılı olmak istiyorum. Denir ya, ‘adeta uçurmak’ istiyorum. İnşallah böyle bir hayalim var.

Eskişehirspor bahsedilen fidan dikme kampanyasını gerçekleştirirse seve seve yardım ederim. Kulüp kampanya düzenlesin o zaman ne kadar bağış yapacağımı görürsünüz. O gün gelsin yeniden konuşuruz.“
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Şub/2021 saat 10:58
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor da bir kripto para çıkaran spor kulüpleri arasına ekleniyor. Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören ve kulüp yöneticileri, bugün gerçekleştirilen basın toplantısında önümüzdeki hafta Es Es token’ı imza töreni ile tanıtacaklarını açıkladı.

Başkan, konu hakkında, Türkiye’de bu konuda en önde gelen firma ile anlaşma sağladıklarını ve sözleşmeyi imzalamak üzere olduklarını ifade etti. Akgören, şöyle konuştu:
“Biliyorsunuz, çağımız teknoloji çağı. Çağımız, artık geçmişte hayal dahi edilemeyecek olayların hayata geçirildiği bir çağ. Biz de bu çağa ayak uydurmak, sanal para teknolojisinden yararlanmak adına Türkiye’de bu konuda en önde gelen firma ile anlaşma sağladık, sözleşmeyi imzalamak üzereyiz. Önümüzdeki hafta bununla ilgili sözleşme imzalanacak ve Eskişehirspor’un sanal parası Es Es token, önümüzdeki hafta gündeme gelecek ve hayata geçirilecek. Bunu şu ana kadar Türkiye’de yanlış bilmiyorsam bizden önce 4 kulüp yaptı ve bununla ilgili de ciddi bir gelir elde ettiklerini biliyoruz. Biz Türkiye’de bu sanal parayı hayata geçiren beşinci kulüp olacağız. Bu konuda da gerekli tüm ayrıntıları, önümüzdeki hafta yapacağımız imza töreninde açıklayacağız. Bu projeleri başarıyla hayata geçirirsek ve hedeflenen rakamlara ulaşırsak Eskişehirspor’un borçları emin olun çok kısa sürede bitirilecek ve sapasağlam bir kulüp yaratacağız.”
Başkan, hangi firma ile anlaşıldığı konusunda bir isim belirtmezken kameralara gösterdiği Es Es token logosunda söz konusu firmanın Bitci Teknoloji olduğu anlaşılıyor.
Türkiye’de daha önce Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Karşıyaka token çıkarmıştı.
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Şub/2021 saat 19:04
Bundan sonra yapacağımız maçları hazırlık maçı olarak görmeliyiz. Her maçı ayrı bir şans olarak görelim. Genç oyuncular kendini geliştirmeli. Melih yerine kaleye genç kaleciler geçmeli. Onur arı daha çok oynamalı. Bugünler elbet geçecek. 15 sene önce Cebeci stadında bir üst lige çıkmıştık. Başladığımız yere döndük sayalım.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı commandos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Şub/2021 saat 14:05
Sunday Alimi neden 24 kişilik kadroya alınmadı?
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2021 saat 00:20
Sakat alimi
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2021 saat 20:08
Kazandık. Kazandık. Kazandık.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2021 saat 19:59
377 gun sonra 34 hafta sonra kazandik
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Şub/2021 saat 21:27
Kazanmak güzel oldu. Genç oyunculara güven gelecektir. Lige veda ediyoruz ama döneceğimizin mesajını vererek gitmeliyiz. Onur arı ekstra idman yapmalı. Bu takımda kumaşı çok iyi oyuncular var. Takımın değeri giderek artmalı.
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Şub/2021 saat 10:28
Cengiz Seçsev yıllardır yerli hoca muhabbetleri olduğunda adı en sık geçen hocaydı
ki isteyenlerin ne kadar haklı olduğu net ortada...
Ligdeki konum ve son 3-0'lık ümraniye maçına aldanan Bandırmaspor'un hocası ki en çok
takdir ettiğim hocalardan Erkan Sözer'i bile maçtan sonra "o kadar kötü oynadık ki" diye
hakem hakkında konuşmaya bile utandı...
Aslında kötü oynayan onlar değildi iyi oynayan bizim çocuklardı...
Hatta Ümraniye maçında da bunu hissettirdi de çocuklar...
Maçın 54. dk'sında neden ve nasıl olduğunu anlamadığımız Berkay'a gösterilen basit ve
çok ucuz kırmızı'ya kadar hatta sonrasında bile Ümraniye'den üstün futbol oynadık...
Maç 1-0 iken Hamed'e yapılan penaltıyı görmezden gelen hakemin gençlerden oluşan
bir takıma takındığı taraflı cesaret son 2-3 senedir yabancı olmadığımız bir manzara...
Çok basit bireysel hatalar zincirleri, kontratak ve uzatmalarda yediğimiz gol kimseyi
yanıltmasın...
Oynattığı 2 maçlık futbol ile Cengiz Hoca bence rüştünü ispat etti...
Bugün maç sonucu ne olur bilemem ama güzel oyun olur...
Farkta yiyebiliriz, berabere de bitebilir, yenebiliriz de...
Tamamen bizim çocukların sahadaki yapacaklarına bağlı!!!

Benim kanaatim ve gönlüm her konu da olduğu gibi istikrardan yana...
Yani şimdi kalkıp Avrupa'dan Arsen Wenger, Sir Alex Ferguson vs örneklere gerek yok;
bizimde bildiğimiz eski futbolcularımızdan Hüseyin Eroğlu'nun 9 senelik Altınordu istikrarı ortada...
Tepeden tırnağa "Efsane Eskişehirspor" idealizmi taşıdığına inandığım Eskişehirli ve ESES'li
yönetici ve hocalar ile tüm kadrolar oluşturulmuşken bu istikrar ümit ediyorum ki devam eder...
Bunun içinde gerçek taraftara çok iş düşüyor...
Zira 2 gün sonra borçlar rahatlayıp pasta tekrar büyümeye başladığında tekrar gündelik başarı
ve popülizme aldanıp ilik kemik sömürmeyi meslek edinen akbabaların peşine tekrar
takılmamamız lazım...
Yoksa onyıllardır defalarca gördüğümüz tekerrür senaryolar yine olur...
Ve bizde acı ama gerçek ülke futbolunda adı asansör takımlar arasında yer alan bir takımın taraftarı olmaya devam ederiz...
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1314151617 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır