eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2020-2021 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Oca/2021 saat 20:34
Yaş ortalaması en genç takım sıralaması dışında dereceye girecek bir yanımız yok.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2021 saat 14:47
Eskişehirspor haberi: Selçuk Dereli Instagram canlı yayınında, “Anadolu takımlarını şehrinin takımına sahip çıkmayan taraftarlar bitirdi. Adam Eskişehir’de yaşıyor. Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi, Beşiktaş’ı tutuyor. Kent takımlarına sahip çıkın. Ben öğrencilerime hep bunu aşılamaya çalışıyorum” dedi. Eskişehirspor taraftarları yazılı açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Eskişehirspor taraftarı takımını yalnız bırakmadı
Açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Selçuk Dereli’nin Eskişehirspor taraftarlarının kulübe sahip çıkmadığını dile getirdiğini öğrendik. Bu şehir 1965 yılından bu yana Eskişehirspor’a gönül vermiş ve tarihi boyunca yalnız bırakmamıştır. Selçuk Dereli’nin bu tarz konulara dikkat etmesini temenni ederiz. Tüm Türkiye bizi iyi bilir ki, bu şehirde sadece Eskişehirspor sevdası vardır. Görünüşe göre Selçuk Dereli Eskişehir’i unutmuş. Lakin biz onun Kadıköy’e gidince Fenerbahçeli, Sami Yen’e gidince Galatasaraylı olduğu günleri unutmadık.”
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Gazi Ç.
Yer: ankara
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Oca/2021 saat 12:58
merhaba,
   bu sahifenin takımın bu halinden dolayı itibar gören bir yanı kalmamış
olsa da,okuyanlar vardır muhakkak düşüncesiyle ;
   merakımdandır ;...
   bu Yönetimin taraftarın içinden geldi,her şeyi çok daha iyi bilir
mantığıyla taraftarın güven oyunu almış ve destek verilmiştir.
   ne yazık ki taraftarın bu beklentisi karşılığını bulmamıştır.
   taraftarın içinden gelen yönetim ne yapmıştır ?.
   geldikleri günden bu güne değin,kulübün halinin çok kötü olduğunu,
para olmadığını,her yere borçlanılmış olduğunu,transfer ücretlerinin
ödenmediğini FİFA ve icra dosyalarıyla uğraştıklarını,kulubün suyunun akma-
dığını,elektrik ücretinin ödenmediğini,doğal gazının kesik olduğunu
devamlı surette deklare etmişlerdir.
   dedikleri doğru ve haklılar,ancak !..
   siz bunları bilerek ve kulübü yaşatmak için geldiniz,ama maalesef
hiç de başarılı değilsiniz,
   ne yaptınız,bir çok yerden sizlere para geldi,gelmedi diyemezsiniz,
bunun karşılığın da eliniz de ki futbolcuları tutamadınız ve takımı Küme
düşürdünüz,şans yüzünüze güldü Lig de bırakıldınız ama bunun da kıymeti
bilinmedi mevcut futbolculardan,Cemali,Metehan,Semih (bedelsiz) en sonuncu
olarak Bilal'in satıldığını okuyoruz,ikinci kez küme düştüğümüz garanti.
   Allah için,iaşe'ler sağlanmış,zaruri giderler halledilmiştir.
   peki soruyorum ?
   siz kardeşim kulübün,elektrik,su,doğal gazını ödemek için mi geldiniz ...
   kendi adıma konuşuyorum,ben olsam Restoran açardım !....
   yine de hayırlısı diyorum
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2021 saat 22:20
Kesinlikle katiliyorum yonetim istifa diyorum
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Oca/2021 saat 21:37
Gafta sonu ilk galibiyetimizi alırmıyız. İkinci yarıya galibiyetle başlarmıyız.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Oca/2021 saat 19:51
Cok zor abi
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Oca/2021 saat 22:55
Yönetimi genel anlamda değerlendirecek olursak bunlar, Saha İçi (genellikle teknik konular) ve saha dışı (genellikle mali-yönetimsel konular) olmak üzere ikiye ayrılmalıdır. Burada mali olarak ellerinden geleni yaptıkları ortada. Zorlu ile yapılan sponsorluk anlaşması, projeler için gerekli girişimler ve ellerinden geldiğince parayı kulübün yaşatmak uğruna harcaması hatta bazı dosyaların kapatılmaya başlanması yönetimin olumlu yanları. Ayrıca 6 ay öncesine kadar sürekli gündemimizi meşgul eden küme düşme ve puan silme cezaları gibi haberler de uzun süredir yapılmıyor. Tehlike devam ediyor, doğru ancak en azından gündemi meşgul etmeyecek kadar bir iletişim sağlanmış, futbolcu veya avukatlar nezninde bazı adımlar atılmış belli ki. Ayrıca üniversite ile kurulan dialog da önemli. Özellikle altyapı çalışmalarında her geçen gün belirli bir mesafenin katedildiği, altyapı sistemi ile üniversiteyi buluşturarak daha aklı başında işlerin yapıldığı söyleniyor.

Ancak yönetimin esas problemi teknik bana kalırsa. Yani saha içinde sıkıntı. Saha içinde umut veren hiç bir şey olmazsa, saha dışında yapılan işlerin hepsi boşa. Bu takım kapanmayacaksa, vali veya belediye başkanlarıyla değil, saha içine yapılan doğru müdehalelerle kapanmayacak. Tabi şehrin büyükleri illaki bir şeylere aracı olacaktır. Ancak bu saha içi olmadan olmaz. Saha içinde umut yok! Başarıyı kimse beklemiyor zaten, ama umut... o da yok.

Yönetimin, yönetime gelirken ortaya koyduğu vizyon, kendi evlatlarıyla, sahada savaşan, taktiksel anlamda donanımlı bir hocayla da gerçekçi bir futbolla toplanabilecek maksimum puanı toplamaktı. Bunları yaparken de bu futbolcuların geliişimi sağlanıp, düzgün fiyatlara pazarlamak, alttan gelenler de kurulan düzenin devamını sağlamaktı. Burada, eğer siz altyapı oyuncularıyla oynayacaksanız, onları geliştirebilecek uzun vadeli, sabırlı ve teknik-taktik bilgisi yüksek bir hoca ile anlaşılması gerekiyordu. Mustafa Hoca bence teknik ve taktik anlamda yeterli ancak insan ilişkileri ve azim eksikliği sebebiyle bu takımda başarılı olamadı. Ancak hocanın sahada savaşan bir takım yarattığı ortadaydı. Şimdi siz genel kamuoyunun da paralelinde bir karar verdiniz ve Mustafa Özeri gönderdiniz. Peki vizyonunuz ne oldu?? 6 ay mıydı sizin vizyonunuz? Yoksa bu vizyon sadece arkadaş olduğunuz için, Mustafa Özer'in görevde olduğu sürece mi geçerli idi? Sonra bu vizyona tam ters, herkesin bildiği Yılmaz Vural ve Mesut Bakkal ile görüştünüz. Sayın başkan, herhangi biri yönetime gelse gidip onlarla görüşecekti zaten!! Siz şampiyonluğa oynayacak bütçe isteyecek, her şeyde bahane bulacak hocalarla mı bu vizyonunuzu hayata geçirecektiniz?? Bu adamların kime katkısı olmuş Allah aşkına da bizim toplçulara bir faydası olacak!! Sonra gittiniz İlhan Var' ı getirdiniz. Hadi biz bilmek zorunda değildik, ama siz de bilmiyormuşsunuz, İlhan Var ı hiç araştırmadan, soruşturmadan getirmişsiniz demek ki. Fizik kurallarına aykırı taktikleri izlettiniz bize kaç hafta!!

Neyse, yani şunu anlatmaya çalışıyorum. Eğer siz bir vizyon ile geldiyseniz ve bunu insanlara bir şekilde kabul ettirdiyseniz, bundan bu kadar kolay vazgeçemezsiniz. Şimdi transferi açmakla uğraşıyorsunuz. Çünkü gerçekten futboldadn anlamadığınızı düşünüyorum. Yani bu bir bel altı vurma değil. Çoğu başkan da anlamıyor zaten ya parasına güveniyor, para yoksa da gidip Süleyman Hurma veya Önder Özen gibi bir sportif direktör atıyor takımın başına. Bizin de var sportif direktörümüz ama sportif işlemlerle uğraşmıyor, avukatlarla görüşüyor bu ara. Minimum bütçe ile maksimum başarıyı ancak futboldan anlayarak, kalıcı hamlelerle yaparsınız. Yoksa önceki başkanlardan farkınız olmaz ve bu parasızlıkta başarısız olursunuz.

Transferi açmaya çalışıyorsunuz. Transfer yaparsanız En fazla 2 ay transfer ettiğiniz topçuların parasını ödersiniz. Sonra antremana çıkmamalar, kasık çeklmeleri başlar. Sizin ya futboldan modern anlamda anlamanız veya anlayan birileri ile çalışmanız gerekiyor. Başka türlü bu takım gelişemez, bu futbolcular gelişemez. Her gelen hoca hazır kadro ister. Siz demek ki Mustafa Özer' i şahsen tanımasanız bu vizyona uygun bir tane bile hoca bulamayacaktınız. Ben buradan bunu anlarım. Biraz araştırmanız gerekiyor. Biraz 2. ligden, avrupanın düşük liglerinden haberiniz olması gerekiyor. Ya da sportif direktörünüzün bu konuda çalışması gerekiyor, FIFA dosyalarıyla değil!

Evet Eskişehirspor büyük camia. Ancak Yönetim, yönetimsel anlamda bunu hissettirmeine rağmen teknik anlamda amatörde mücadele eden bir takım gibi bir hale soktu Eskişehirspor'u. Neden bunu söylüyorum; Bu takım hocasız hazırlandı 2. yarıya, hocasız kamp yaptı!! Anlaşılan o ki transfer açılmasına göre hoca getirekler!! Peki küme düşünce ne yapacağız? Sil baştan mı? Nasıl geleceğin takımını inşa edeceğiz böyle? Yılmaz Vural tarzında hocaya transfer dayanmaz. Bu kadro ile teklifi kabul etmeyip, transfer yasağının kalkmasıyla gelen hocanın ancak 6 aylık ömrü olur. Bunlar her transfer döneminde harcama isterler. Sayın Başkan'ın İyi niyetinden şüphem yok. Umarım bu takım küme düşse dahi ayakta kalabilecek şekilde adımlar atmaya tekrar başlar. ilk günkü vizyonunda ısrarcı olur. Doğru hocayı bu takımın başına getirmek Eskişehirspor'un tek kurtuluş yoludur. 6 aylık kadrolarla bu iş olmaz.
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2021 saat 10:10
Burayı okuyorlar mı bilmiyorum ama bir önceki mesajımda devre arasını 'hocasız' gçeçirdik dediğim için teknik kadrodan özür diliyorum. Ben açıkçası bu kadar disiplinli ve konsantre bir takım beklemiyordum Ankaraspor maçında. Tabi ki yeterli değil. En büyük eksiğimiz topu çok geride kazanmamız. İleride top yapacak kadar özgüvenli ve cesaretli de değiliz aynı zamanda.

Topu rakipten defans bölgesine yakın Mehmet Özcan, defans dörtlüsü veya kaleci Ekrem le kazanıyoruz. Her kazandığımızda kontra atak yapmaya çalışıp 70 metre depar sonunda bitirici vuruşu veya doğru pası yapmayı deniyoruz. Bu bir maçta 2 veya 3 sefer olur. Nitekim de öyle oldu. Eğer sadece kontra atakla oynayacaksak topu biraz daha önde kazanmamız gerekiyor. Eğer geride kazanıyorsak da topu ilerde tutmanın, atakları olgunlaştırmanın bir yolunu bulmamız gerekiyor. Kaan Gül bir kaç sefer istasyon olarak topu ilerde tutmamızı sağladı. Ancak takım topu ilerde tutmakla ilgili hiç bir çalışma yapmadığı için ne yapacağını bilemiyor, Kaan'dan topu alan stoperlere veriyor.

Bu takım yetenksiz değil. Bu takımın doğru çalışmaya ihtiyacı var. Bu çocuklar hocalarının ağzının içine bakıyor. Ne dese yapıyorlar. Hepsi 70-80 metre en az 7-8 depar yapıyor maç boyunca. Bunu ancak futbol oynayanlar bilir. Siz hem rakiple mücadele edip hem de bu deparı her seferinde atamazsınız. Hem savunmada hem hücumda bu sebeple de el ayak dolaşıyor.

Zaten bu oyunun yeterli olmadığının herkes farkında. Ne zaman ki bu takım gücünü ekonomik kullanmayı öğrenir o zaman bu çocuklar gelişir. Ezbere oyunla bu kadar oluyor. Oyundaki eksiklikleri derinlemesine inceleyen ve çözümleri için doğru çalışmalar yaptıran her hoca bu takımla en azından küme düşmez buna ek futbolcuların gelişmesine de büyük katkısı olur. Maalesef şu ana kadar takımın başına geçen teknik direktörlerin hepsi yüzeysel düşündü ve her şeyi sahadaki futbolculara bırakıp, çözümü onlardan bekledi. Zaten hepsi bu sebeple deneyimli futbolcular istedi veya mağlubiyeti deneyimsizliğe bağladı. Çünkü oyunu analiz edebilecek bilgi ve beceriye sahip değiller. Umarım şu anki teknik kadro, çözümün yapılacak çalışmalarda olduğunu düşünüyordur.
Yukarı
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı commandos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2021 saat 21:15
Hamed’le Alimi niye kadroda yoktu?
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2021 saat 23:20
Transferi açabilirsek iyi takviyelerle ligde kalırız. Bilal Ceylan bizde oynamaya devam etmeli. Onur arı içinde ekstra idman programı konulmalı.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır