eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 19/20-15H-İstanbulspor - Eskişehirspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 345
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Gazi Ç.
Yer: ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2019 saat 21:02
merhaba,

sevgili Coşkun hoca,çıkardığın takıma bir bakalım ;
   sağ ve sol beke koyduğun arkadaşlar ileri gidemiyor geri dönemeyiz diye,
geri de duruyorlar adam tutamıyorlar,sevgili Hoca,burada hatır gönül için
top oynanmıyor,bir kulübün menfaatleri adına parayla oynanıyor,
   golü yediğimiz anda sinirimden Tv'yi kapattım,takıma koyduğun Ferhat
sol ayağının yanından tıngır mıngır geçen topa aynen benim gibi bakıyor,topa
hamle yapacak takati yok,(yediğimiz gol de ki pozisyon).
   Allah aşkına hangi birini yazayım bilemiyorum,bildiğim gerçek olan,acemi
dediğimiz geçen yıl ki gencecik çocuklar da,mücadele ruhu ve buna yetecek
enerjileri vardı,ama şimdi takım emekliler mahallesine dönmüş durum da.
   Emre ne yaptı,Sissokko çalım atacağım diye bütün topları öldürüyor,
arkadaş sizler antrenmanlar da yapılan bu hatalar üzerin de çalışmıyormusunuz
Sissokko'nun çalım sevdası kronikleşmiş hale gelmiş vaziyette.
   bugün ilk defa sinirden maç kapattım.
   Allah yardımcın olsun.
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2019 saat 23:08
Gazi abi biraz sakin olmamız lazım.Biz son 5 maçta 10 puan çıkarmıştık.Şimdi 6 maçta 10 puan oldu.Balıkesir i yenersek 7 maçta 13 puan yapar.Kabaca ortalama haftada 2 puan yapıyor.Bu çok iyi bir istatistik.Tabi istatistik her şey değil biliyorum.Balkes maçı hariç 18 maçımız kalıyor.Bu ortalamayı tuttursak ki ikinci yarı fikstür avantajımız da var 36 puan eder 5 de hanede var 41 rahatça ligde kalırız.Maç başına 1,6-1,7 ortalama tutturabilsek 30 puan yapar bu da bizi toplamda 35 puanla ligde tutar.Biz eksi 9 puandan geldiğimiz için alınan mesafe net algılanamıyor.-9 dile kolay...
Tabi burada extrem örneklere girmiyorum;takımın dağılması,diğer takımların olağanüstü transfer yapıp olağanüstü çıkış yaşaması gibi durumları bilmem mümkün değil.Biz bir maç kazanınca arka arkaya gelsin bir an önce şu bataktan çıkalım istiyoruz(Tabii ki bende istiyorum)ama olmaz,olamaz.Takımın gücü belli,bu takıma iki tane iyi orta saha iyi bir kaleci ve stoper alabilsek rahatlarız.Ama mümkün görünmüyor.
Biz bir kaç saat önce İstanbul u yenseydik yüzde yüz eminim burada parmak hesabıyla play off planları yapan çok olurdu.
Bana göre:
Balkes i yenip Bolu dan 1 puan alırsak
Devre arasında adam kaybetmezsek
Hem takım olarak hem kulüp olarak hem de mali olarak stabil kalabilirsek yani durumu sabit tutabilirsek
Bu ligden düşmeyiz.
Şu gidişatı sürdürebilirsek ikinci yarının ortalarında küme düşme hattından çıkarız.Ama son haftaya kadar düşme korkusu yaşarız gibi geliyor.
Bir de şu konu var.Geçen sene Karabük sadece 3 beraberlik ve toplamda 3 puan alabildi(-3 yedikleri için 0 puanla bitirdiler).Yani herkes ortalama bu takımdan 6 puan aldı.Buna rağmen ilk yarı bittiğin de düşme hattı puan barajı 16 idi.Dikkat çekiyorum herkes Karabük ten bedava 3 puanları aldığı halde.İkinci yarı 34 puanı yapan Balıkesir bile açık ara(4 puan farkla)ligde kaldı.Yine söylüyorum çok ama çok ekstrem şeyler olmaz ise bu sene düşme puan barajı daha düşük olacak.Geçmiş yıllara baktığımızda 37 puanla 32 puan arasında puan alan takımlar yıllara göre değişmek üzere ligde kalmış.Tahmin ediyorum Bu sene 33-34 puan alan takım düşmez.Biz Allahın izniyle düşmeyeceğiz.Saygılar.
Eskişehirspor Halkın Takımıdır
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2019 saat 12:38
Hafta arasından başlayalım Çoşkun Hoca basın toplantısı yaptı. İşler iyiyken Mustafa Denizli yi takımın başına getirmeyin dedi. Denizli ye uçakla gidilmez vs şeyler söyledi. Şimdi İstanbulspor maçı öncesi 2 yıl evvelki maçı hatırlatmanın ve o zamanki hocaya yüklenmenin alemi ne?

İşler iyiyken rakip kaleye şut dahi çektiremeyen seni mi getirelim?

gelelim maça. Koskoca İstanbul da yer bulamayıp Esenyurtta oynatmaları deplasman seyircisi için tam bir facia.

Yıllardır Eses i izliyorum. Zihnimi zorluyorum rakip kaleye şut çekemediğimiz maç var mı hatırlamaya çalışıyorum. Yok aklıma gelmiyor.
Rakip kim Real Madrid mi biz rakip kaleye gidemedik. sorun para mı? Primlerini aldılar. Ayrıca bizim oyuncuların para alamamış hali İStanbul un düzenli para alan halinden daha iyidir.

Maç sonu dönüş için minibüs durağında İstanbul un stoperi Ali Aytemur ile karşılaştım. Büyük ihtimalle duş bile almadan durağa gelmişti çünkü adamı terletemedik bile. Rakip kaleci ye hiçç top gelmedi.

Penaltımız verilmedi mi evet verilmedi. Ancak biz ne oynadık. Bu oyunu başka bir hoca oynatsa Çoşkun Hoca demediğini bırakmazdı.

Çoşkun hoca Nisan da bu takım kümede kalacak diyor. Yahu rakip kaleye gidemeyen takım nasıl ligde kalacak.

Ayrıca maçta sanki İStanbul eksi 9 cezası varmış ve son sıradan çıkmak istiyormus gibi hırslı biz ise orta sıra takımı izlenimi verdik. tam tersi olması gerekmiyor mu?

Bu takım ligde kalır mı? Kadro bozulmazsa büyük ihtimalle kalır. Bu da Çoşkun Hocaya rağmen olur.

Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
ESYILMAZES Liste gör
Yazar

Ayhan
Yer: Turkey
  Alıntı ESYILMAZES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2019 saat 02:27
Net penaltıyı vermemiş hakem bozuntusu.1 puanımızı çalmış resmen.Yazık...
ESESLİYİZ
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
Yer: Esk / Sazova
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2019 saat 09:05
Anlaşılması güç bir maç izledik.. Kimse masal anlatmasın yok penaltıyı vermediler vs diye.. Düdük hakemde çalar çalmaz oraya müdahale etme şansımız yok.. Biz takır takır top oynasakta hakem katletse anlarım ama biz hiçbir şey üretemedik.. Takım 2 şut atmış 0 isabet.. Rezillik..

Coşkun Hoca anca sosyal medyadan cevap vermeyi bilsin.. Çıksın TV'lerde ahkam kessin.. Ferhat Kiraz ve Hakan Aslantaş'ın neden birden bire 11'e girdiğini anlayabilen varsa bir izah etsin.. Tamam Feyzi oynadığı son maçlarda biraz sallandı fakat her haliyle Hakan'dan iyidir.. Cemali'inin neden kesildiği ise tam bir mumma.. Burada hatır için oyuncu oynatılıyorsa açıklansın da onlarca taraftar her maç deplasmanlara vs zahmet edip gitmesin..

Yediğimiz golde Ferhat Bey golü atan oyuncuyu görüyor, çizgiye geçiyor fakat beceriksizlikten 3 yaşındaki çocuğun çıkartacağı topu çıkartamıyor.. Yazıklar olsun..

Golden önce ve sonra hepimiz görüyoruz ki topu ileriye taşıyamıyoruz.. Orta sahamızda yaratıcı oyuncu eksikliği var.. Hatta maçı anlatan spiker bile "Eskişehirspor'un orta sahasındaki eksiklik göze çarpıyor, üretken değil!" gibi cümleler kuruyor, ve hissettiğim kadarıyla o da ESES'in galip gelmesini isteyip sinirleniyor oynanan oyuna.. Fakat Coşkun Bey 11'i belirlerken yaptığı yanlışlara oyuncu değişiklikleri ile yenilerini ekliyor..

Takım geriye düşmüş adam tutmuş forvet oyuncusunu çıkartıyor.. Herhalde futboldan anlamayan birinin yapacağı bir hamle olurdu bu.. Burada yazan yorumlara bakıyorum Emre iyi oynamamış falan yazılıyor.. Ya kardeşim sen topu Emre'ye taşıyabildin adam 3-4 pozisyon buldu da anlamsızca harcadı mı pozisyonlar? Emre'ye topu taşıyamazsan ve o da maç boyunca defansına yardım etmek zorunda kalır enerjisini boşa harcarsa olacağı bu.. Geriye düşen takımda yapması gereken şey orta sahaya bir adam alıp topu ileriye taşımak olmalıydı.. Gerçi yedekte de öyle bir oyuncu yoktu ama en azından orta alandan Issah'ı alıp (ben olsam Kıvanç'ı sokmaz başta Furganı çıkartıp) İbrahim'i sokar Emre'yi de 10 numara pozisyonuna çekerdim.. Maç 0-0 giderken ikinci yarıya Kıvanç ile başlamakta başlı başına hataydı.. Direkt dedi ki beraberlik benim için kafi, ben bu oyunu tutacağım.. Beraberlik bizim için de yeterliydi fakat daha ilk yarıda (her ne kadar iyi oynamasa da) ileriye topu taşıyabilecek bir orta saha oyuncusu olan Furgan'ı alıp defansif orta saha oyuncusu Kıvanç'ı sokarsan, sorarlar adama ne yapıyorsun diye.. Kıvanç öne geçtiğinde veya rakip çok baskı kurduğunda oyuna alınacak bir oyuncu.. Seni ileriye taşıyacak oyuncu değil..

Buraya yazıyorum arkadaşlar biz Marko Milinkoviç'i çok ararız.. Açık ara takımın en iyi oyuncusunu kaybettik.. Topu ileriye taşıyan, hücümu yönlendiren, ara pası atan, uzun top atan hatta tüm bunları yaparken defansına da yardım eden bir adamı kaybettik.. Şimdiye kadar oynadığımız maçlarda abuk sabuk goller kaçırdığı doğrudur fakat o pozisyonlara girmemizi de sağlayan oyuncu oydu.. Bu özellikte bir tane daha oyuncumuz yok.. Sissoko'dan bu işleri yapması istenecek ve o da kendi meziyetlerinden uzaklaşıp verimsiz oynayacaktır.. Yazın bunları bir köşeye dostlar..

Tam rüzgarı arkamıza almışken şuradan alınacak 1 veya 3 puan kulübü şaha kaldıracakken oynanan bu kötü oyun ve alınan mağlubiyet hiç hoş olmadı.. Umarım Balıkesir karşısında daha etkili bir oyun oynayabiliriz..
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 345

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır