eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ankaraESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2 Aralık Pazar Çiğbörek Günü

Cevapla Cevapla Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
Online Durum: Offline
  Alıntı redES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2007 saat 09:27

Sabah sabah canım çekti. 3-4 yıl önce Ankara'da bunun gibi bir faaliyet olmuştu diye hatırlıyorum eski forumdanWink

Geleneksel olacaksa 2 Aralık'ta iki gün var, 3.'sü göz çıkartmaz heralde. Arapların bu güne karşı olacağını zannetmiyorum, modern köleler karşı çıkar mı bilmiyorumWink

- Dünya AIDS Günü                                                   1     Aralık

- Köleliğin Yasaklanması Günü                     2     Aralık

- Dünya Özürlüler Günü                                             3     Aralık

- Dünya Madenciler Günü                                          4     Aralık

- Uluslararası Sivil Havacılık Günü                              7     Aralık

- Dünya İnsan Hakları Günü                                      10   Aralık

- İnsan Hakları Haftası                      10 Aralık’ı içine alan alan hafta

- Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası                    12-18 Aralık

- Yoksullarla Dayanışma Haftası                                12-18 Aralık

- Dünya Kooperatifçilik Günü                                      21      Aralık

ÜLKE                                     GÜNÜN ANLAMI                             TARİH

---------------                              ------------------------                              --------
- Romanya                             Bağımsızlık İlanı                                1   Aralık
- Birleşik Arap  Emirlikleri        Milli Gün                                       2   Aralık
- Finlandiya                            Bağımsızlık Günü                              6   Aralık
- Bahreyn                                Ulusal Gün                                      16 Aralık
- Kazakistan                           Bağımsızlık Günü                               16 Aralık
- Japonya                               İmparatorun Doğum Günü                   23 Aralık
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2007 saat 02:12
Orduspor-Eskişehirspor maçı internet aracılığı ile radyodan verilecekmiş Çiğbörek Gününde şayet teknik bir aksaklık çıkmazsa. Galip gelirsek o salon yıkılır gibime geliyorLOL
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
serap95 Liste gör
Yeni Yazar

serap
Yer: Turkey
  Alıntı serap95 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2007 saat 20:10
Merhaba,
Gidemeyenler üzülmesin her gün sabah 8 den akşam 19.30 a kadar balgatta konakbay şırbörek de anay çibörek yasay ( yapıyor) Eskişehirden Ankara'ya geleli 11 ay oldu Çiğbörekçiyi açalı 6 ay oldu.  Tabak börek ( mantı) de yapıyorlar. yalnız öğlen 11.30 13.00 arası yoğun oluyor. ilgililere duyurulur. balgat pazarının yan sokağında rıdvan ege anadolu lisesinin yan sokağı 
bekleriz
adresi
Konakbay Şırbörek  
Oğuzlar mahallesi 34.sok 6/A BALGAT-ANKARA
telefon:  2201837
Cep Tel: 0538 3746389

Yukarı
mustafa çavdar Liste gör
Yazar

Mustafa çavdar
  Alıntı mustafa çavdar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2007 saat 21:53
afiyet  olsun eskişehirliler ağzının tadını bilirler
darısı istanbuldaki eskişehirlilere
Karaoğlan
Yukarı
soldies Liste gör
Yazar

YÜCEL AYDIN
  Alıntı soldies Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Kas/2007 saat 09:29
Alıntı yapılan serap95

Merhaba,
Gidemeyenler üzülmesin her gün sabah 8 den akşam 19.30 a kadar balgatta konakbay şırbörek de anay çibörek yasay ( yapıyor) Eskişehirden Ankara'ya geleli 11 ay oldu Çiğbörekçiyi açalı 6 ay oldu.  Tabak börek ( mantı) de yapıyorlar. yalnız öğlen 11.30 13.00 arası yoğun oluyor. ilgililere duyurulur. balgat pazarının yan sokağında rıdvan ege anadolu lisesinin yan sokağı 
bekleriz
adresi
Konakbay Şırbörek  

mekan hayırlı olsun.Ankara'nın en büyük eksiği buydu sanırım.Çiğbörek yapan mekanlar vardı ama Eskişehirli ustalar yapmadığından pekde iyi olmuyordu.En kısa zamanda çiğbörek ustası babamla geleceğiz.
Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
M.Kemal ATATÜRK

Yukarı
sigortacı Liste gör
Yeni Yazar

Vahit Çatalkaya
  Alıntı sigortacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ara/2007 saat 12:53
Konakbay gerçekten evde yapılmış çiğbörek tadında çiğbörek yapıyor.Şimdiye kadar dışarıda hiç bir yerde bu lezzette çiğbörek yememiştim.Herkese mutlaka tavsiye ediyorum.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ara/2007 saat 02:12
Ankaradaki 2 Aralık çiğbörek günü,
Çiğbörek Yaşarın doğum gününe rastlamış.

Smile

# Direnmüdavim....

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ara/2007 saat 02:29
Alıntı yapılan sigortacı

Konakbay gerçekten evde yapılmış çiğbörek tadında çiğbörek yapıyor.Şimdiye kadar dışarıda hiç bir yerde bu lezzette çiğbörek yememiştim.Herkese mutlaka tavsiye ediyorum.

Vahit Baba bize çiğbörek ısmarla, parasını alırsın sonraLOL
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
iharduc Liste gör
Yeni Yazar

İbrahim Hakkı Arduç
  Alıntı iharduc Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ara/2007 saat 15:00
Alıntı yapılan serap95

Merhaba,
bekleriz
adresi
Konakbay Şırbörek  

ben de gerçeken gidemediğim için üzülüyodum.çok iyi oldu bu haberi verdiğin.mutlaka uğrarım.bu arada üzülerek belirtiyorum ki es es'imiz 2-1 yenildi :((
iharduc
Yukarı
sigortacı Liste gör
Yeni Yazar

Vahit Çatalkaya
  Alıntı sigortacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ara/2007 saat 16:49
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan sigortacı

Vahit Baba bize çiğbörek ısmarla, parasını alırsın sonraLOL

Müjdat Abi sen ne zaman istersen seve seve.Parasını sonra da almayız.Biz Tuğrul'a benzemeyiz.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır