eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 18192021>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı frkneses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2020 saat 23:14
taraftar ve yönetim kademesindeki yozlaşma ve çürümeden kurtulmadığımız sürece hiçbir bok olmaz. Herkes her şeyi biliyor ama ölü taklidi yapıyoruz. Halil döneminde halilci mesut döneminde mesutu olan, süper ligde oynadığımız dönem, bu günlerin geleceği belliyken ''yönetim istifa diye bağıranı bilmem ne yaparım, takım kötü etkilenir'' diyen adamlar bu kulübün seçiminde divan başkanlığı yaptı. Bu kulübe kim niye destek versin ? Şehirde çetecilik-mafyacılık yapan kim varsa yolu bir şekilde eskişehirspor'a düşüyor. Biz bu kulübün bu hale gelmesine engel olamadık. Her geçen gün de biraz daha kötüye gidiyor. Yoksa 2.ligmiş 3. ligmiş bunlar sıkıntı değil. Daha önce de oynadık, oynanır. Küme düşersin çıkarsın bunlar sıkıntı değil. Fakat bu çürümüşlük büyük mesele ve geçeceğine dair bir umut da yok.
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2020 saat 08:43
Problemi de çözümü de saha içinde aramalıyız. Kulübün tek çıkar yolu budur. Yıllardır kısayolları denemeye çalışıyoruz, çözümü hep saha dışında aradık. Paralı, lobisi kuvvetli başkan istendi, devlet büyüklerinden, valilerden medet umuldu...uzar gider. En kuvvetli kadro varken de hakettiğimiz yerde değildik, şimdi de değiliz. Ama taraftar gelen yönetimlerle umutlandı, kişiler övüldü kişiler eleştirildi. Ne taraftar saha içinde kalabildi, ne hocalar ne de başkanlar. Ertuğrul Sağlam geldi; şehir birlik olmalı sanayi destek olmalı... Halil Ünal; Sözde lobisi kuvvetli... Mesut Hoşcan; Şeffaflık!!??, Bülent Uygun Ersun Yanal niye geldi, menajer ilişkileri iyi vs. Ama hiç bir gelen, belki biraz Ersun Yanal, saha içinde fark yaratmadı. Gerçi onun da aklı saha dışındaydı, belki de devre arasında karar verdi Fenere gitmeye.

Şu an camianın konuştuğu en önemli konu ne peki? Bizi az da olsa umutlu yapan şey ne? Metehan'dan Bilal'den Mehmet Özcan'dan Buğra'dan gelecek paralarla nefes alabilir miyiz onu düşünüyoruz. Bunlar nerede yetişti? Vali odalarında mı? Belediye meclisinde mi? Organizede mi? Hepsi sahada yetişti. Bu sene için tek umudumuz onlar. Devlet büyükleri lobici başkanlar değil. Şimdi geçmişte Alper, Tarık vs. yetişti kulübe para kazandırarak gitti diyebiliriz. Sonuç ne oldu peki?? Eskişehirspor'un gelecek adına hangi problemi çözüldü? Eğer saha içinde kalıp, oynanan futbolu geliştirmeye çalışıp, futbolcu yetiştirmeye odaklansaydık, Alper Tarık satışları büyük başarı olurdu. O satışlardan gelen para bu kulübün geleceğini şekillendirecek, yeni yetenekler kazandıracak, Eskişehirspor sahada yetiştirdiği futbolcularla başarı kazanacak gözüyle bakılmadı, böylece niceleri belki de yitip gitti. Aslında saha içine bakılmadığı, Hasan Hüseyin'in Dorukhan' ın bedavaya gitmesi ile daha net anlaşılıyor. O dönemin sorumlulularından hiçbirinin umurunda değilmiş demek ki o çocuklar. Onlara gelecek gözüyle bakmamışız ki hiç!! Biz o dönemde de kapı kapı dolaşıyorduk, sponsorluklar stad isim hakları vs. diye, geleceği kurtuluşu, çözümü yanlış yerlerde aramışız... Aslında çözüm yine saha içinde, yetişecek futbolculardaydı. Bu değerler bedava gitmeyip, satılabilseydi belki de -puanlardan kurtulup bugün hala ligde kalabilen bir takım haline gelecektik.

Özetle şunu anlatmak istiyorum; Yönetim, medya ve taraftar, saha içinde yetişecek futbolcuları, dışarıdan gelecek yalvar yakar sponsorluklardan, Ankaradaki dayılardan daha fazla önemsemeli. Oyunun ve oyuncunun gelişmesiyle ancak daha güçlü bir Eskişehirspor olacağına inanmalıyız. Böylece bu kulüp, kendini döndüren bir kulüp olacak, gün geldiğinde de 'para kimde ise güç ondadır' düsturu ile ayağımız yere sağlam basacak, masaya da güçlü oturacağız. Hakemlerle, siyasilerle, 'bize lobi lazımlar' la 'üzerimize oynana oyunlar' la uğraşırsak, çok vakit kaybederiz, belki de kulübü kaybederiz. Saygılar.
Yukarı
yasin333 Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin
Yer: Eskişehir
  Alıntı yasin333 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2020 saat 14:42
Oyuncu yetiştirerek mi Eskişehirspor tekrar eski günlerine dönecek?Oda imkansız artık altyapıda filiz lisans bile çıkaramıyoruz.Elmizde iyi dediğimiz futbolcular ya bizden kaçmak istiyor satılsa bile kaç paraya satılacak milyon eurolara mı?Gençler iyi iyi dediğimiz kimler var mesela bence sadece Mehmet Özcan vardı.Diğer kalmak istemeyenler vardı ya bakalım onları kimler alacak yada nereye gidebilecekler?Kendi kendimizi avuttuk işte o iyi bu iyi diyerek.Lig yükselmek istiyorsan tecrübeli kendini ispatlamış yetenekli futbolcuları transfer edersin.Biz mecburiyetten gençlere sarılmak zorunda kaldık geçen sene transfer açılmasa yine düşecektik zaten bu sene paralarını alamadılar diye oynamayıp kaçtılar gençler oynadı yine -15 yemesekde düşüyorduk zaten.Eskişehirspor daha kim bilir kaç lig daha düşecek bu gidişle.Futbolcu yetiştireyim satayım zamanda lig yükseleyim diye bişey bence yok.Zaten eski dosyalar peşimiz bırakmıyor daha kimbilir ne kadar cezalar gelecek?Seneye ceza almasak bile transfer yasağımız varken elimizdeki bu kadroyla tekrardan lig yükselebileceğimize inanan var mı?Ben ligde kalabileceğimizi bile düşünmüyorum.
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2020 saat 22:54
Ben de gayet tabi ligden çıkış yolunun tecrübeli oyuncuların da bulunduğu kaliteli bir kadro ile olabileceğine inanıyorum. Zaten ilk sezonda ligden çıkmaktan bahsetmiyorum. Bu ligin değerini bilerek bu ligde kalabilecek bir 'oyunla' yıllar içinde gelişecek oyun ve oyuncularla hedefe koşabileceğimize inandığımı söylüyorum. Ayrıca bu süreçte yetişen kaliteli futbolcular elbette bizim için önemli paralara satılabilirler. Böylece en azından ligde eksi puanlardan bir nebze kurtulabiliriz.

Farzedelim ki bir yerden para bulduk, Ankaradan dayı bulduk vs. çıktık lige. Eskişehirspor kurtulmuş mu oluyor? Yoksa sorunlar ertelenmiş mi oluyor? Bir üst lig demek, yine transfer demek. Onu ne ile yapacağız. Yine her yerden para dileneceğiz. Bir de çıkamama ihtimalimiz var. Çıkamazsak zaten ondan sonrasını düşünmek bile istemiyorum. Çözüm; Yine futbolcu yetiştirmek zorundayız. Her halükarda futbolcu yetiştirip satmak zorundayız. Dediğim gibi bu ligden çıkmak için değil, Eskişehirspor'u yaşatmak için. Sizin söylediğiniz bana göre kısa vadeli başarılar için doğru bir mantık. Benim söylediğim zaten uzun vadeli bir süreç için. Sezonun değil Eskişehirspor'un kurtuluşundan bahsedersek, istersek süper lig şampiyonluğuna oynayalım, futbolcu yetiştirmeden, oyunu geliştirmeden sadece 1-2 sene üst seviyelerde kalırız. Kabul ediyorum bu kadro ile çıkamayacak olabiliriz. Ama gayet tabi ligde kalabiliriz. Ama doğru oyunla! Ayrıca bahsettiğiniz Mehmet Özcan belki 17 yaşından beri süre almaya başlasaydı, bugün konuşulandan daha yüksek fiyatlara satılabilirdi. Bugün Metehan 16 yaşında süre aldı ve hemen talipleri oldu. Benim bahsettiğim en önemli olay ise oyunu geliştirerek oyuncuyu geliştirmek. Haklısınız bu bugünden yarına olmaz. Sabırlı olmalıyız. Çünkü deniz bitti. Ama biz eğer saha içinde kalmazsak, eğer çözümü hep başka mecralarda ararsak elimizdekini de kaybedeceğiz diye düşünüyorum.
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2020 saat 10:15
eskişehirsporun sorunu saha içinde değil. yönetimde.

birikmiş bir borç var ve bu tutar ödenebilecek gibi değil. yıllık gelirimiz borcun faizini bile karşılamıyor.

altyapı ile oyuncu yetiştirmemiz lazım. ancak yetişen oyuncuları yarı parlak iken değil parlamışken satmalıyız. örneğin cemali ucuz bir tutara gitti. cemali bizde kalsa değerini katlardı.

gelirimizi arttırmalıyız. forma reklamı için Eti'ye minnettarız. ancak forma arkası ve şort için reklam bulmalıyız. sarar ve Arçelik bize reklam vermeli.

stadın reklam işini profesyonel bir ekibe vermeliyiz. kentimiz türkiyenin gelişmiş kentlerinden. profesyonel bir ekip reklam gelirinden iyi bir iş çıkarır.

tribünlerin isim hakların satmalıyız.

en azından 30-40 loca satabilmeliyiz.   eskişehirdeki büyük oteller, meslek odaları, araba bayileri vs. loca almalı.

vip tribün biletlerini satmalıyız. 500 tane vip biletini kombine olarak satabilsek bir iki oyuncunun parası çıkar.

taraftarada iş düşüyor. bedava bilet devri kapanmalı. en ucuz bilet 20 TL olmalı. yılda bir kere bile olsa forma almayan ürün almayan kişi taraftarlığını sorgulamalı.

işimiz zor. ancak imkansız değil. şeffaf bir yönetim ve eskileri sorgulayan denetim ekibine ihtiyaç var.

tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2020 saat 12:39
Kesinlikle haklısınız. Dediklerinize diyecek bir şey yok, hepsine katılıyorum. Ancak dediklerinizin hepsini yapabilmek için önce saha içinde umut vaad eden işler yapmamız gerekiyor. Yani biz işleri düzeltmeye saha içinden başlamalıyız. Yoksa kimse hiç bir umut vaad etmeyen, her maçını kaybeden, sahada ezilen bir takıma para vermez. Kimse hayrına yatırım yapmaz, kimsenin bedavaya verecek parası yok. Dediğim gibi öncelikle saha içinde doğru işler yapmalıyız. Hiç bir takımın başarı hikayesi aynı değildir. Biz sürekli, bu sarmaldan kurtulmak için siyaseten güçlü şehirleri örnek aldık. Bizim yöntemimiz farklı olmalı. Eskişehirspor eski cazibesine dönecektir. Ben sadece başlangıcın saha içinden olmasından yanayım. Altınordu bizim tam olarak örneğimiz olmayabilir ancak altyapıda markalaştılar. Garantili futbolcu yetiştiriyorlar. Artık minimum bonservis bedellerini kendileri belirliyorlar. Bizim de masada güçlü oturabilmemiz için çıkardığımız kaliteli oyuncuların satılmalarını sağlamak. Başarılı olan birkaç futbolcu sattıktan sonra artık fiyatları biz belirlemeye başlarız. Cemali bir başlangıç, Metehan bir başlangıç. Biz hemen 5-6 milyon eurolara futbolcu satamayız. Yavaş yavaş olacak işler bunlar.

Şundan eminim ki; altyapıdan yetişen oyuncularla, bir şekilde küme düşmeyen, dirençli bir takım oluşturabiliriz. Fuat Çapa döneminde o kadar paun toplayacağımıza kimse inanıyor muydu? Biz lig sonuncusundan birincisine kadar önceliğimiz dirençli, az pozisyon verme üzerine kurulan bir takım oluşturmalıyız. Belki de bizim için doğru oyun Bursa maçının Erzurum maçının oyunlarıdır. Özgüven, direnç ve moral ile kazanan bir takımız. Buna göre bir saha içi sistem, saha dışı çalışmaya odaklanmalı ve alabildiğimiz kadar puan almamız gerekiyor. Sonuçlar günler geçtikçe gelecektir. Altyapı futbolcularının maç yapmaya ihtiyaçları var. Cemali de günler geçtikçe gelişti, Mehmet Özcan da öyle oldu. Kim bilir yeni çıkanların içinde böyle futbolcular olmadığını. Bilmiyorum tek kurtuluş yolumuzun bu olduğu düşünüyorum. Açıkçası başka bir çözüm için; Atıyorum Eskişehirli Maliye Bakanları, Cumhurbaşkanları bile yeterli olur mu? Çok emin değilim.
Yukarı
yasin333 Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin
  Alıntı yasin333 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2020 saat 20:18
Sarar ve Arçelik gibi firmalar biz süper ligdeyken zar zor reklam veriyordu.Tff 2.ligdeyken kimse bize reklam vermez şuan Tff 1.ligde olduğu gibi reklam alanlarımız boş olacak.Maçlar canlı yayınlanmıyor bile.Vestel forma arkasına verdi oda borcumuzu kapatmak için.Tozpembe hayaller yerine gerçekleri konuşmanın zamanı gelipde geçmedi mi artık?Eskişehirde kimse Eskişehirspora para vermez tam tersine şehrin zenginleri Eskişehirspora düşman.Stadın adını kiralasak,şu ana kadar alamadığımız reklamı alsak,futbolcu yetiştirip satsak gibi olmayacak şeyler yerine adını ilk defa duyacağımız takımlarla maç yapacağız.Yenildiğimizde belkide sosyal medyadan 3 kuruş etmeyen takımların sözde taraftarcıkları bizle dalga geçecek.Puan cezaları gelirse yine düşeceğiz.Bunlarla yüzleşmenin zamanı gelmedi mi sizce?Taraftar toplasa toplasa 10 bin lira 100 bin lira toplar.Genç futbolcu buluruz deriz 3 ay oynar 5 ay oynar para almadan sonra Tff ye başvurup bedavaya istediği yere gider Semih Güler vb.Profesyonel futbol demek para demek futbolcuna para ödeyeceksin ki oynayacak vede senle devam edecek.Tek taraflı oyna diye bişey yok.Amatörde olabilir belki.Samsunsporda biz gibiydi düştü zengin birisi tarafından satın alındı A.Ş oldu sanırım.Adamlar bence kesin süper lige çıkacak.Bence bizi böyle satın alan biri çıkmaz çıksa bile taraftar tepki gösterir aldırmaz.
Süper lige çıkabilmek demek Eskişehirspor gibi borcu olup geliri olamyan takımlar için siyasi yada işadamlarından destek demek bunlar olmadan olmuyor.
Biletler ucuz olmasın diyelim mesela 100 lira olsun hadi isterse stad komple dolsun para kulübe kalmıyor temliklere gidiyor.Artık faizine mi ana parasına mı bilinmiyor.Az bir gelirimiz vardı onlarda sağolsunlar temlikli zaten.
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2020 saat 09:51
Zengin birinin kulübü satın alması ve hemen 2 lig birden yükselmek?! Bu hayalcilik değil mi? Bu bir çözüm önerisi mi? Bilemiyorum.

Ben burada 2-3 senede süper lige çıkmaktan falan bahsetmiyorum. Zaten gerçekçi bakmak için önce bunu kabullenmek gerekiyor. Kim derdi altyapı oyuncuları ile toplam puanın yarısını alarak ligde kalabileceğimizi? Deneyimli dediğimiz futbolcular da gençlerle aynı puanı topladı. Bu yapılabilir. Biz 1. ligin kıymetini bilmedik. Bari bu ligde kalmaya çalışalım önce. Hemen sonuç beklemek yanlış olur. Rakipleri küçümsemeyelim. Rakibe saygı duyalım. Kendi oyuncumuza inanalım. Bu başka bir mücadele. Egomuza yenik düşmeyelim diyorum. Sosyal medyada rakiplerin attığı laflarla mı çizeceğiz yönümüzü?O zaman Gs taraftarının sosyal medyada yazdıkları sizin için değerli de Uşakspor taraftarının yazdığı mı ağır geliyor? Sırf süper ligde olduğumuz için sineye mi çekiyorduk? Ben bu mantığı pek anlayamadım. Rakip ha Pazarspor olmuş ha süper ligden bir takım olmuş. Bize laf atan zaten olacak. Bunlar boş işler. Mücadeleyi bırakacak mıyız? Tuzla kupada kaç süper lig takımını yendi ona bakarsanız. Geçin bunları, futbol bu her takım her takımı yenebilir.

Ben altyapıdan çıkan oyuncularla bu ligde kalınabileceğine inanıyorum. Eğer futbolcu satışları da yaparsak birşeyler olabilir. Hazır yabancı sınırı da geldi. Karabük'ün deneyimli kadrosu ne yaptı? Daha niceleri böyle düştü. Elazığ vs. Biz çoktan Karabük gibi Mersin gibi olmalıydık sizin mantığınıza göre. Biz hala ayaktayız ve ne yapabileceğimiz, çözüm yollarını konuşmamız gerekiyor. Kocaeli Sakarya da hala kapanmadı. Mücadele ettiler onlar da. Ne yapalım hiç denemeyelim mi? Şu an tek çıkış yolumuz, zaten durum iyi iken de yapılması gereken şeylerdi. Zaten yapılması gerekeni yapmaya çalışalım, parasal destek gelirse ne ala. Elini kolunu bağlayıp, zaten olmaz veya dur bakalım yapsınlar bişeyler, baktık oluyo biz de destek veririz diyenlere diyecek zaten bir sözüm olmaz.
Yukarı
yasin333 Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin
  Alıntı yasin333 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2020 saat 22:37
Zaten zengin birisinin kulübü alıp hemen yükseltmesi hayal Eskişehirspor için onu demiştim.Eskişehirspora düşman zaten şehrin zenginleri.Küme düşme olmayacak deniliyor şimdi umut veriliyor gerçekten olabilir de bu sene için ama bizim için diyelim ki oldu Boffinden 2 dönem transfer yasağı var o ikna edilse 60 civarı futbolcudan imza alması var.İnşallah kalkar küme düşme ama kalksada pek sevinemeyeceğiz gibi duruyor.Herkes diyecek ne bu karamsarlık son play off lardan kalma yaşanılan hayal kırıklığı söyletiyor bunları.
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2020 saat 17:33
camiamızın ve tüm taraftarlarımızın bayramı kutlu olsun.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 18192021>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır