eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ESES Yaz 7979 a Gönder

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3456>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Burak2626 Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: İzmir
Online Durum: Offline
  Alıntı Burak2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2018 saat 01:04
Ekmek
Hasan'ın işine son verildiğinden beri iki ay geçmişti. Pazar sabahı olmasına rağmen evden erken çıkmıştı.Pazar günü de olsa, iş bulabileceği yerleri dolaşması sorumluluğu gereğiydi. Zira bir kızı ve eşi vardı. Güzel eşi, onu her zaman olduğu gibi evden güler yüzle uğurlamıştı. Kapıdan uzaklaşmadan kocasının elini tuttu. Avucunun içine 2 tane 1 liralık bozukluk koydu. "Akşam gelirken iki tane ekmek alır mısın hayatım?" dedi.

Hasan, önce evine yakın olan dükkanlara uğradı. Ne yazık ki, kimsenin yeni bir çalışana ihtiyacı yoktu.

Öğlen olduğunda şehrin merkezine gelmişti. Kaç kilometre yürüdüğünü kendisi de bilmiyordu. Akşam maç vardı ve herkes formalarıyla şehrin merkezinde dolaşıyordu. Bir banka oturup soluklanmak istedi. Yanına yaşlı bir adam oturdu.
-Sen de mi maça gidiyorsun evlat?
-Akşam gideceğim amca.
-Hepiniz akşamki maça öğlenden mi hazırlanıyorsunuz? Herkesin üzerinde forma var.
-Ne öğleni amca. Ben evden sabah çıktım. İş arıyorum da.
-Üzerindeki formayla iş mi arıyorsun?
-Tekrar eve gidip formayı giymek için zaman yok. Akşam nasıl olsa maça gideceğim. Giyip çıktım işte.
-Oğlum madem işsizsin, maça gidecek parayı nereden buluyorsun?
-İşten çıkarılmadan önce 50 liraya kale arkası kombinesi almıştım.
-Ne iş yapıyordun?
-Kaynakçıyım amca.
-Hımmm. Demek kaynakçısın. Bana telefon numaranı ver bakalım, belki senin gibi birine ihtiyacı olan bir dostumuz vardır.

Hasan, umutsuzca yaşlı adama telefon numarasını verdikten sonra şehrin merkezindeki tesisat dükkanlarını dolaşmaya başlamıştı ama hepsi kapalıydı. Eski stadyumun olduğu caddedeki bir dükkanın kapısını, kapalı olduğunu bildiği halde tıklatırken, eskiden çalıştığı fabrikadaki bir arkadaşı omzuna dokundu.
-Hasan, n'aber?

Hasan arkasını döndüğünde Ramazan'ı gördü. Birbirlerine sarıldılar.
-Ne yapıyorsun burada?
-İş arıyorum Ramazan.
-Kardeşim görmüyor musun dükkan kapalı.
-Ne bileyim, belki içeride birisi vardır diye düşündüm. Bir şans işte.

Ramazan, Hasan'ın çaresizliğine bakıp onu kıraathaneye götürmeyi teklif etti. Maç saatine kadar orada oturdular. Ramazan, Hasan'a çaylar ısmarladı. Sonra oradakilerle beraber stadyuma doğru yola koyuldular. Maça girerken kapıda bağış toplayan taraftarlar vardı. Ramazan ve arkadaşları 5'er lira vererek bağış makbuzlarını aldılar. Sıra Hasan'a geldiğinde cebindeki 2 lirayı uzattı ve "kusura bakmayın, tüm param bu kadar" dedi, utanarak.

Maç bittiğinde herkes mutluydu. Gencecik bir kadroyla, beklenmeyen bir galibiyet daha alınmıştı. Kazanmışlardı ve tüm dertler unutulmuştu. Ramazan'ın bir arkadaşına ait arabayla, Hasan'ı evinin yakınlarında bir yerde bıraktılar. Hasan evine doğru hoplaya zıplaya yürümeye başladı. Hasan eve döndüğünde, kazanılmış maçın mutluluğuyla hala ağlıyordu. Zili çaldı. Güzel eşi kapıyı açtı. Eşine sarıldı ve "kazandık" diye mutluluğunu paylaştı. Eşi de ağlamaya başlamıştı. Hasan, eşinin ağlıyor olmasına şaşırmıştı. Ona neden ağladığını sordu. Eşi, Hasan'ın gözyaşlarını suratından silerken sordu.
-Ekmek almayı unuttun değil mi?

O sırada öğlen tanıştığı yaşlı adamdan telefonuna bir mesaj geldi.
-Bir dostum tam da senin gibi birini arıyormuş. Yarın işe başlayabilir misin?

Bir süredir Eskişehir'deki maçlar öncesinde kulübe gelir sağlamak amacıyla İcra Komitesi gönüllüleri, kulübün 5 liralık bağış makbuzuyla kapılarda bekliyorlar. Bir maç günü, cebinden 2 lira çıkan bir taraftar, "bu kadar var" diyerek cebindeki bozuklukları vermişti. Bu akşam kazandığımız Altay maçı, ciğeri 5 para etmezlere inat, cebindeki tüm para olan 2 lirayı veren Hasanların zaferidir. Şarkıda diyor ki;

Hikayeler anlatırım kendime.... uyumak için...
Acımı geçirmek için... gülümseyebilmek için...

Biz de hikayeler anlatıyoruz, bazen gerçek, bazen kurmaca.
Hangisi gerçek, hangisi kurmaca bilinmez. Gerçek olan tek şey, bir yerlerde güzel bir hikayenin yazıldığıdır. Yazanlara selam olsun.

Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2018 saat 14:56
EskişehirsporTaraftarKomitesi

@EsKomite2018
10 dk.10 dakika önce
Daha fazla
-1.967 ÜYE
-22.405₺ AYLIK GELİR
Eskişehirspor Halkın Takımıdır
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ara/2018 saat 19:11
Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal önemli açıklamalarda bulundu. Çarşamba günü yönetim kurulu toplantısı yapacaklarını belirten Ünal, genel kurul kararı alacaklarını söyledi.
Devre arası ile ilgili tüm planlamaları yaptıkları belirten Ünal, 19 Aralık’ta yapılacak Eskişehirspor Gecesi ile ilgili olarak , “Biletlerimiz satışa sunuldu. Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Bölgesi ve iş adamlarımıza, Eskişehir sevdalılarına teşekkür ediyorum. Bu gecede Eskişehirspor ile ilgili istişareler yapacağız. Herkesin katılacağı bir gece olacak” dedi.
57 dosya var
Transfer tahtasını açmak için 57 dosya ile uğraştıklarını belirten Başkan Ünal, “Bu dosyaların tamamının maliyeti 40 milyon lira civarında. Göreve gelirken bu kulübün 50 milyon liraya ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Defederico’nun -6 puan ceza riskini ortadan kaldırdık. Ben Khalifa, Kulach gibi futbolcularında böyle riskleri var ancak görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu futbolculardan bir sorun çıkmayacağını düşünüyoruz. Malum ekonomik kriz var. Spor kulüpleri bu krizden daha fazla etkileniyor” dedi.
Dündar Ünlü ile yemek yiyeceğiz
Her fırsatta dile getirdiğim gibi bu takım yok olmasın diye göreve talip olduk. Şimdiye kadar 21 milyon 667 bin lira kaynak yarattık. Kulübümüzün hiçbir geliri yokken bunu yaptık. Çarşamba günü genel kurul kararı alacağız. Eskişehirspor’u yönetme niyeti olan varsa destekleriz. Dündar Ünlü benim arkadaşım. Onunla konuştuk. Ona “gel sana bir yönetim yapalım” dedim. Ama onun da böyle bir niyeti yok yarın öğlen bir yemek yiyeceğiz” dedi
Arkadan sallamak en kolayı
Takıma moral ve motivasyon verilmesi gerektiğini belirten Halil Ünal, “Destek olamak zor. Ama arkadan sallamak kolay. Kimse arkamızdan sallamasın. Dediğim gibi; göreve talip olan varsa her türlü desteği vermeye hazırız. Çarşamba günü genel kurul kararı alacağız. Kimse çıkmaz. Bende çıkmam. Ben genel kurul kararı alırım, o salondan çıkarım” diye konuştu.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2018 saat 19:13
EskişehirsporTaraftarKomitesi

@EsKomite2018
2 sa.2 saat önce
Daha fazla
-2.064 ÜYE
-23.440₺ AYLIK GELİR
Yukarı
errol Liste gör
Yeni Yazar

e
  Alıntı errol Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2018 saat 23:40
Bu tür kampanyalarda katılım her zaman aynı, muhtemelen aynı kişiler. 2000 kişinin katılımı ile hiçbir fayda sağlanamaz.

"Kampanyaya katılırım ama herkes katılırsa"!. 26000'in yarısı olan 13000 kişinin katılımını gördüğümde ESES50 yazıp göndereceğim. 26000'i görürsem ESES100.

ESES taraftarının yazdığım katılımı sağlayamayacağını düşünüyorum, umarım mahcup olurum. Herkese saygılarımla
Yukarı
karargah26 Liste gör
Usta Yazar

Ergin ÜNSALAN
Yer: Ankara
  Alıntı karargah26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2018 saat 01:53
Alıntı yapılan errol

Bu tür kampanyalarda katılım her zaman aynı, muhtemelen aynı kişiler. 2000 kişinin katılımı ile hiçbir fayda sağlanamaz.

"Kampanyaya katılırım ama herkes katılırsa"!. 26000'in yarısı olan 13000 kişinin katılımını gördüğümde ESES50 yazıp göndereceğim. 26000'i görürsem ESES100.

ESES taraftarının yazdığım katılımı sağlayamayacağını düşünüyorum, umarım mahcup olurum. Herkese saygılarımla

Yanlız sizin bu mantığınızı güden herkes bu şekilde yaptığı sürece bu iş zaten olmaz. Şahsım adına hiç düşünmedim bile. Benim niyetim bu yönde
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ESESLİ
Yukarı
bozoes65 Liste gör
Yazar

Hasan
Yer: Estanbul
  Alıntı bozoes65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2018 saat 13:11
Bugün ben de katılım sağladım. Desteği en çok bu gençlerimiz hakediyor.
...
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2018 saat 23:36

Mehmet Şimşek

@mehmetesk1974
Takip et @mehmetesk1974 adlı kişiyi takip et
Daha fazla
İş işden geçmeden sende
Eses yaz 7979 a gönder

2088 kişi 23615 Tl/aylık
Yukarı
eses_erkann Liste gör
Deneyimli Yazar

ERKAN
  Alıntı eses_erkann Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2018 saat 00:20
Eskişehir ölmüş aglayani yok
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Ara/2018 saat 18:22
İlk kongrenin yapılacağı 27 Aralık’ta çoğunluğun sağlanmamasına kesin gözüyle bakılırken kongrenin 3 Ocak’a ertelenmesi bekleniyor. Aday çıkmaması halinde takımın yüksek divan kuruluna kalacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Yüksek Divan Kurulu Başkanı Aydın Begiter, iki yıl önce kapanma tehlikesi yaşayan kulüp için kendi adına her türlü sorumluluğu aldığını, takımı tesislerde toplayarak yeni sezona hazırladığını belirterek, “Eskişehirspor kulübünün bir kez daha bu duruma düşmemesi adına Yüksek Divan Kurulunu oluşturduk. Bu kurulun başlıca amacı kulübü yaşatmaktır. Genel kurul sürecinde Eskişehirspor kulübünün sahipsiz kalmasına izin vermeyiz. Yüksek Divan Kurulu olarak Eskişehirspor’un yaşamasını sağlarız” dedi.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3456>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır