eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehir Hayvanat Bahçesi Rezaleti

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Eskişehir Hayvanat Bahçesi Rezaleti
    Tarih: 06/May/2017 saat 00:12
https://www.facebook.com/patiseyler/videos/457353617948247/

Ben çok fazla konu açan bir kişi değilimdir. Ama bugün şu haberi görünce, ki bazı ulusal haber kanallarına da düşmüş... İnsanlığımdan utandım...

Yılmaz Büyükerşen hocayı çoğu kez takdir etmişimdir. Ancak bu hayvanat bahçesi kurma saçmalığını hocanın aklına kim soktu ve hoca nasıl bir gafletle böyle bir projeyi hayata geçirdi aklım almıyor...

Yukarıdaki videoada hayvanat bahçesindeki bir rakun hayvanlar kaçmasın diye yapılan elektirikli tellere takılarak elektirik akımı yüzünden can çekişerek ölüyor... Şu videoyu seyredip de vicdanı sızlamayan bir tek kişi varsa, gitsin bir doktora gözüksün...

Ve buradan sesleniyorum içinde birazcık hayvan sevgisi birazcık vicdanı olan hiç kimse ne kendisi gitsin böyle yerlere, ne de ailesinden çevresinden bir kişinin gitmesine izin versin...

Hayvanlar doğal ortamlarından koparılıp, insanlar gidip para verip seyretsin diye yapılan bu insanlık ayıbı hayvanat bahçelerine giderek bunlara para kazandırmayın!!! Eğer giderseniz yukarıdaki videoda görülen vicdansızlığa ortak olursunuz...

Biz her zaman Eskişehirimizle Eskişehirliliğimizle övünen şehrimizin ve insanımızın modern olmasıyla, bilinçli olmasıyla gurur duyan bireyler olarak bu hayvanat bahçesindeki zulme ortak olmayalım ve Eskişehirimizin bu tarz haberlerle gündeme gelmemesi için azami dikkat gösterelim...

Şuraya harcanan para ile İç Anadolu'nun en görkemli kütüphanesi yapılırdı, buraya harcanan para ile bir amatör spor branşı belediye bünyesinde ihya edilirdi...

Unutmayın hayvanlara merhameti olmayanın insanlara da olmaz ve çocuklar hayvanat bahçesine götürülerek onlara hayvan sevgisi aşılanmaz!!!

Tekrar sizlerden rica ediyorum birazcık vicdanı olan hiç kimse ne Eskişehirdeki bu hayvanat bahçesine, ne ülkedeki bir başka hayvanat bahçesine gidip bunlara para kazandırmasın!!!

Buralara bilet parası verip böyle yerlerin çoğalmasına, hayvanların doğal yaşamlarından koparılıp 1-2 metre karelik yerlere sırf insanlar hafta sonu eğlensinler diye ticari mallara dönüşmesine izin verip bunu tasvip etmesin...

Yukarı
Ahmet Liste gör
Yazar

Ahmet
  Alıntı Ahmet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 00:54
Alıntı yapılan poseidon

https://www.facebook.com/patiseyler/videos/457353617948247/

Ben çok fazla konu açan bir kişi değilimdir. Ama bugün şu haberi görünce, ki bazı ulusal haber kanallarına da düşmüş... İnsanlığımdan utandım...

Yılmaz Büyükerşen hocayı çoğu kez takdir etmişimdir. Ancak bu hayvanat bahçesi kurma saçmalığını hocanın aklına kim soktu ve hoca nasıl bir gafletle böyle bir projeyi hayata geçirdi aklım almıyor...

Yukarıdaki videoada hayvanat bahçesindeki bir rakun hayvanlar kaçmasın diye yapılan elektirikli tellere takılarak elektirik akımı yüzünden can çekişerek ölüyor... Şu videoyu seyredip de vicdanı sızlamayan bir tek kişi varsa, gitsin bir doktora gözüksün...

Ve buradan sesleniyorum içinde birazcık hayvan sevgisi birazcık vicdanı olan hiç kimse ne kendisi gitsin böyle yerlere, ne de ailesinden çevresinden bir kişinin gitmesine izin versin...

Hayvanlar doğal ortamlarından koparılıp, insanlar gidip para verip seyretsin diye yapılan bu insanlık ayıbı hayvanat bahçelerine giderek bunlara para kazandırmayın!!! Eğer giderseniz yukarıdaki videoda görülen vicdansızlığa ortak olursunuz...

Biz her zaman Eskişehirimizle Eskişehirliliğimizle övünen şehrimizin ve insanımızın modern olmasıyla, bilinçli olmasıyla gurur duyan bireyler olarak bu hayvanat bahçesindeki zulme ortak olmayalım ve Eskişehirimizin bu tarz haberlerle gündeme gelmemesi için azami dikkat gösterelim...

Şuraya harcanan para ile İç Anadolu'nun en görkemli kütüphanesi yapılırdı, buraya harcanan para ile bir amatör spor branşı belediye bünyesinde ihya edilirdi...

Unutmayın hayvanlara merhameti olmayanın insanlara da olmaz ve çocuklar hayvanat bahçesine götürülerek onlara hayvan sevgisi aşılanmaz!!!

Tekrar sizlerden rica ediyorum birazcık vicdanı olan hiç kimse ne Eskişehirdeki bu hayvanat bahçesine, ne ülkedeki bir başka hayvanat bahçesine gidip bunlara para kazandırmasın!!!

Buralara bilet parası verip böyle yerlerin çoğalmasına, hayvanların doğal yaşamlarından koparılıp 1-2 metre karelik yerlere sırf insanlar hafta sonu eğlensinler diye ticari mallara dönüşmesine izin verip bunu tasvip etmesin...

Aynen katılıyorum. İlla vahşi hayvanları görmek istiyorsanız onların doğal ortamlarında çekilmiş belgeseller var.
Bizim çocukluğumuzda ayıcılar vardı. Ellerinde bir def hayvanın burnuna geçirdikleri halka ve onun ucundaki zinciri gererek hayvanın can acısı içinde onun dediği maskaralıkları yapmasını sağlarlardı. Bu tiplerden hep nefret ettim. İnşallah Büyükşehir belediyesi bu tesisi başka bir şekilde değerlendirir. Hayvanları da doğal ortamlarına kazandırırlar.
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 00:58
bu işten sorumluları buradan bilen yazsında her platformda onları meşhur edelim
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 06:57
hayvanat bahçeleri hayvanlara eziyettir.

insanlar, sırf egolarını tatmin etmek, doğadaki üstünlüklerini ilan etmek için gezegenin ve canlılığın (sürdürülebilir olması için gerekli) dinamikleriyle kafalarına estiği gibi oynadıkça, bu gezegene en büyük ve geri dönüşsüz zararı verenler olacaktır.
biz ona uyacağımız yerde onun bize uymasını bekledikçe, bu eşsiz düzeni mahvediyoruz.

hayvanat bahçesi fikri günümüzdeki global bilinçle, ilerlemiş bilim ve teknolojiyle kabul edilebilir birşey değil. marketlerde envai çeşit meyve sebze, tv'de internette sınırsız sayıda görsel, belgesel, video herşey var.

sırf siz gözünüzle yaşadığınız şehirde göreceksiniz diye, o hayvan doğal ortamından vahşice koparılıp, yapısına uymayan yerlere hapsediliyor. sizin bir-iki saatlik eğlenceniz için, o canlı bireyin bütün ömrü elektrikli tellerin, kafeslerin içinde, ait olmadığı bir iklimde geçip gidiyor.
karşılığında bilet keserler sizden. bu eğlenceye değer der verirsiniz. vermeyin renkdaş.
hayvanat bahçelerine gitmeyin. bu eziyete ortak olmayın. olmayın ki, azalarak bitsin.
türleri korumak, onları zincirlere hapsetmek olamaz.

harambe konusu daha çok yakın hatırlarsanız.
beni çok üzen bir başka haber de burada.
30 yıllık esaretin ardından su parkında ölen tilikum haberi de burada.
bizim gerçekten bu canlılara bunu yapmaya hakkımız yok.

buna karşı yapabileceğimiz en iyi şey tepki göstermek. ya buna karşı çıkmak, ses çıkarmak ya gündeme getirmek veya en azından hayvanat bahçelerini boykot etmek ve oralara gitmemek.

çok eski olmayan zamanlara kadar, esir ettikleri ten rengi veya kültürü farklı insanları, şov amaçlı hapsedip, hayvanat bahçesi gibi yerlerde sergilerlerdi. fotoğraflar vs.
elbet bir gün, hayvanat bahçelerinin de birer utanç olduğu kabul görecek. o zamanın insanları, günümüzde olan bir ton saçmalığa üzülecek belki. üzülecekler, çünkü geleceği onlar için mahvediyoruz.
doğal yaşam ve canlı çeşitliliği geri dönüşsüz şekilde yok ettiklerimizden sadece bazıları.

son kez, tekrar rica ediyorum;
hayvanat bahçelerine gitmeyin, hayvanlara eziyet edilmesine göz yummayın.

-

3es3ki2eski1es
Yukarı
enis26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Kemal Enis
Yer: Eskişehir
  Alıntı enis26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 10:40
Değerli Renkdaşım öncelikle çok önemli olan bu konuyu buraya taşıyarak biz ESES taraftarını daha çok sosyal kültürel ve güncel yaşama dair konulara daha duyarlı olmamız konusunda uyardığın için teşekkür ederim.
Şehrimizde hayvanat bahçesi adı altında helde önceki gün yaşanan elim olaydan sonra halen adında Hayvansever, hayvan hakları koruyucusu, doğal yaşam gibi isimler olmasına rağmen sadece kendini tatmin için bu işlere takılan şahısşlardan tek ses yok.
Biz ESES taraftarı olarak maçlarda sadece şov yerine ülke gündemiine böyle sosyal olaylarıda getirmeliyiz.  
E ni S
Yukarı
es-metu Liste gör
Deneyimli Yazar

Ayhan
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-metu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 12:11
Hayvanat bahcesi basli basina bir hata iken , elektrikli tel nedir arkadas. Ayiptir. Gitmem , colugumu cocugumu da goturmem.
Yukarı
turşucu hurşit Liste gör
Usta Yazar

Berker
Yer: Milano
  Alıntı turşucu hurşit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 14:13
Bu rezalet'in baş sorumlusu Yılmaz Büyükerşen'dir.

Başta tüm Türkiye'den aldığı övgülerden sonra da yaşın'dan ötürü tabiri caizse gazı almış ve kamyonu devirmiştir.

Hayvanat Bahçesi başlı başına rezil bir olgudur. Böyle bir hapishanenin Eskişehir'e açılması başlı başına hatadır.

Şu ana kadar bizim bildiğimiz şeyler neler gelin bir bakalım:

- Türkiye'de sadece 20-25 tane kalan ceylan'lardan 5'i "Yılmaz Büyükerşen" adına güvenilerek Eskişehir'e emanet ediliyor. Ama gelin görünki sokak köpeklerinin rakısına meze oluyor o güzelim hayvanlar. çünkü doğal ortamında değiller, çitlerle çevrili yerde kaçacak yerleri yok. Yılmaz özür diledi mi bunun için? Bu daha bildiğimiz geçen sene olan olay.

- Doğal evi kutuplar olan 12 adet penguen 2 milyon TL veya dolar verilip satın alınıyor. (kimden alındığı ise ayrı bir soru işareti). Kutuptan o gariban hayvanları koparıp bozkırın ortasına hangi akıl koyar? Sıçarım senin profesörlüğüne. Gelirken o penguenlerden biri yolda ölüyor

- Güney Amerikada doğal ortamı olan o sevimli rakunlar elektrik çarpması sonucu tramva yaşıyor. belki de ölüyor ve halktan gizleniyor.

- Bu bahçenin yapım ihalelerinde dönen yolsuzlukları vs bir kenara bırakıyorum.

Eskişehir'e yapılacak binlerce proje olmasına rağmen bu parkı açan başta Büyükşehir Belediye Başkanı, yardımcıları, açılış törenine katılan diğer belediye başkanları, ve Milletvekilleri.

HEPİNİZ İSTİFA ETMEK ZORUNDASINIZ!

Bugün aynı şeyi AKP'li bir belediye yapsa demediğini bırakmaz CHP - demokrasi, insan hakları, özgürlük demeniz hiç bir şey ifade etmiyor. Sizin de zihniniz aynı, cebinizi doldurma derdindesiniz.

Bu bahçenin yapımında emeği geçen herkesi ALLAH BELASINI VERSİN
Yukarı
EgoEs Liste gör
Deneyimli Yazar

muzaffer
Yer: Turkey
  Alıntı EgoEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 14:23
İlk aday olduğundan beri oy veriyorum.Kenar mahalleleri görmezden gelmesini,görmezden geldim.Eskişehirspora yeterli desteği vermemesini görmezden geldim.Ama hayvanat bahçesi olayını görmezden gelemem.Savunmasız zavallı hayvanları 3-5 kişi seyretsin diye kafeslere kapatması,buda yetmez gibi işkence eder gibi elektirikli çitlerle çevirmesi ve bunları çağdaş,aydın, demokrat halk insanı kisvesinde yapmasını kabul edemiyorum.
Hayvanları sevmeyen insan, insanları nasıl sever? İnsanları sevmeyen insan nasıl nasıl sosyal demokrat olur. Bu saatten sonra belediye seçimi benim için bitmiştir. Oy falan kullanmam ,kullanırsamda ya boş yada bağımsıza atarım.   
Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler.
Yukarı
Eduardo Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: İstanbul
  Alıntı Eduardo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 15:48
Hayvanat bahçesini şundan ayıran fark nedir?

Yukarı
x camoka x Liste gör
Deneyimli Yazar

Zekai
Yer: eskişehir
  Alıntı x camoka x Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2017 saat 16:40
Hayvanlara yapılan bu eziyetin hiçbir mazereti ve gerekçesi olamaz. Şiddetle kınıyorum. Hiç gitmedim gitmemde.
Sevelim & Sevilelim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır