eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ESES MASKOT

Cevapla Cevapla Sayfa  <12
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
typhones26 Liste gör
Deneyimli Yazar

typhones26
Online Durum: Offline
  Alıntı typhones26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 20:31
Bence ponpon kız ekibi kurulsa efsane olur
Yukarı
hahuki Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehir
  Alıntı hahuki Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 21:05
Alıntı yapılan typhones26

Bence ponpon kız ekibi kurulsa efsane olur
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES
Yukarı
hahuki Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
  Alıntı hahuki Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 21:06
Alıntı yapılan ezbol

Öncelikle neden bu konuyu actıgımı belirtmek istiyorum.Amacım yaratılacak maskot ile çok daha geniş kitlelere ulaşıp ESES sevgisini 7den 70'e yaygınlaştırmak ve bu gelişmelerden bir müddet sonra kulube maddi kaynak sağlamak.

Peki bunu bir Anadolu kulübü tüm Türkiye ye yayıp nasıl yapabilir sorusu akla gelmekte.Aslında bu güç Eskişehir'de 8 senedir mevcut.Ama bizler bunu göremedik galiba.Bu güç Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yaratılmış yurt içinde ve yurt dışında ünü her eve girmiş bir karakter PEPEE..

PEPEE 20 OCAKTA SİNEMA FİLMİ İLE gösterime giriyor.PEPEE'nin ününü cocuklar tarafından hatta yetişkinler tarafından nasıl sevildiğini söylememe gerek yok.Gösterime girecek bu filimde PEPEE doğduğu sehrin Eskişehir olduğunu kendi ağzından lanse etmekte ,ozaman bundan sonra tuttuğu takımında ESES olduğunu maskotumuz yaparak tescilleyebiliriz.Düşünün PEPEE ESES forması ile hermaç sahada şov yapıyor.çocuklar daha yetişme aşamasında eses nidaları ile büyüyebilir.

Eğer hocalarımız ve emek sarfeden PEPEE ekibide bunu kabul ederse onu ESES li yapalım ve bizim resmi maskotumuz olsun.ilerideki aşamalarda PEPEE nin ESES formaları anahtarlıkları,bebekleri,tastıkları,kıyafetleri vs..

Bu konuda aklınıza gelecek benim düşünemediğim önerilerinizi duymak istiyorum

Güzel fikriniz için tebrikler
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES
Yukarı
ezbol Liste gör
Deneyimli Yazar

erol bakırcı
Yer: Turkey
  Alıntı ezbol Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 21:19
Alıntı yapılan furemen

Benim korkum ne biliyor musunuz?Şimdi birileri buradan konuyu görüp incelemeden,üzerinde düşünüp profesyonelce çalışmadan bi adamın üstüne kostüm giydirip maç öncesinde ve sonrasında statta gezdirip olayı bitirmesidir.Arkadaşın söylediği ise çok daha kapsamlı bir prodüksiyon gerektiriyor ki netice alınabilsin.

ne yalan soyliyeyim.fikrimi aciklarken boyle bir olayin olabilmsinden cok korktum.eger bu fikir kabul gorurse dogru projelendirmek gerekir.hem kalici olur hemde gene bir ilk daha gercejlesmis olur.
eskişehirli ilk evliliğini ESES'le,ikinci evliliğini eşi ile yapar.
Yukarı
espanaes Liste gör
Yazar

Erbay
  Alıntı espanaes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 22:05
Fikir güzel ama Pepee demişssiniz ?? Pepee yurtdışındaki bir çizgifilm olan pocoyo karakterinin çakması.. http://www.milliyet.com.tr/pepee-calinti-mi--magazin-1464593/
ES-ES bir hafta sonu eğlencesi değil, bir yaşam felsefesidir..
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 22:48
Hali hazırda tescillenmiş bir çizgi karakteri kafanıza göre maskot olarak belirleyemezsiniz.
Kaldı ki zaten Pepe karakteri yukarıda da yazıldığı gibi, yüklü tazminat miktarlarının söylendiği bir telif hakkı ihlali gerekçesiyle davalıktı.

Bu iş ancak karakterin, limitli haklarını karşılayan paralı bir anlaşma ile sağlanabilir. Veya sponsor olma yolu ile. Bana kalırsa yapılabilecek maksimum şey, formalı pepelerin store veya mağazalarda satılması olabilir. Maskot olarak maç önlerinde şov yapılmasını ise bir tasarımcı olarak şahsen tercih etmezdim. Çizgifilm dünyasına da yakın olduğum için söyleyebilirim ki, çocuklar pepe karakteri için delirse de, yetişkinler için bu durum farklı. Ve stad içi veya maç önü gibi organizasyonlarda antipatik bir imge oluşturabilecek organizasyonları desteklemezdim.

Sanırım bir süre önce fenerbahçe, dünyanın telif haklarından en çok gelir elde eden karakteri Hello Kitty ile anlaşmalı ürünler çıkarmış ve hem kendi taraftarları hem diğer takım taraftarı arasında alay edilen bir konuya dönüşmüştü bu.
Bu işin maddi detaylarını getiri ve götürülerini biz bilemeyiz tabi ki.

Yani bana kalırsa, türlü çizgi karakterle ufak çaplı anlaşmalar yapılabilir. Ancak mevzu kulüp maskotu gibi ön planda tutulacak bir organizasyonsa, 'orijinal' tasarımlar tercih edilmelidir. Bunu yapabilecek kadrolar ve kapasite Türk çizgifilm-animasyon camiasında var. Ancak bunu yaptıracak var mı ? Bu gerçek bir soru ve sorundur.

-

3es3ki2eski1es
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2017 saat 23:04
Bu konu yıllar önce de vardı terlik olsun diyenler vardı ama bizans terlikti herkes Şimşek şeklinde Maskot a onay vermişti ama yalan oldu umarım bu sene olur ve bize yakışır
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
ezbol Liste gör
Deneyimli Yazar

erol bakırcı
  Alıntı ezbol Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Oca/2017 saat 14:09
arkadaslar yanlis anlasildim galiba.ben illaki bur maskotumuz olsun veya maskot yaratalim demiyorum.PR calimalari yillarir yapilmis 8 sene emek verilmis bir karaktarin kendisini cok sevdigi kitleye eskisehirli olarak lanse etmeainden sonra bu esesim ile birlikte nasil projelendirebiliriz fikrini sundum.bu olur veya olmaz belki de yaratici ekip fikri kabul bile etmeyecwk.ama olumlu olumsuz fikir alisverisinde bulunalim niyetindeyim.
eskişehirli ilk evliliğini ESES'le,ikinci evliliğini eşi ile yapar.
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Oca/2017 saat 07:53
Alıntı yapılan ezbol

arkadaslar yanlis anlasildim galiba.ben illaki bur maskotumuz olsun veya maskot yaratalim demiyorum.PR calimalari yillarir yapilmis 8 sene emek verilmis bir karaktarin kendisini cok sevdigi kitleye eskisehirli olarak lanse etmeainden sonra bu esesim ile birlikte nasil projelendirebiliriz fikrini sundum.bu olur veya olmaz belki de yaratici ekip fikri kabul bile etmeyecwk.ama olumlu olumsuz fikir alisverisinde bulunalim niyetindeyim.

hocam bana kalırsa yapımcılarla anlaşılıp, üretilip store'da veya kulübün resmi ürünlerinin satıldığı çağdaş gibi yerlerde satılabilir.
kulübün ürün satışlarına hareketlilik getirecek adımlar atması gerekiyor bence de.

ama yukarıda da belirttiğim gibi, bu maddi bir anlaşma olmadan izinsiz gibi yapılamaz. orjinal ürünler de, fiyat olarak yüksek olacağı için renkdaşlarımızın ilgi göstereceğini pek sanmıyorum. fason oyuncaklar heryerde çok çok daha ucuza var mesela. ama kulüp fason da üretemez.

-

3es3ki2eski1es
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır