eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehir (Genel)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 23>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Kas/2014 saat 10:00
Ozel emailimden bana ulasarak email atan kardeslerime tesekkur ederim:"Evet otomobil merakimiz var"

Devrim arabasi ile ilgili ekstra bilgiyi herkesin ,ozellikle her Eskisehir'linin bilmesi gerekir diye dusunuyorum.1960larin basinda , butik de olsa,motoru yerli, kadrani Turkce bir otomobili Eskisehir insani yapti.

Filmi cekildi, seyretmeyenler lutfen seyretsin.

4 Tane uretilen Devrim otomobilinin biri bugun TULOMSAS (TLMS mi oldu?-bagislayin) tesislerinde ve calisir vaziyette!

1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
VITRUVIES Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Ankara
  Alıntı VITRUVIES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Kas/2014 saat 10:55
Alıntı yapılan eseschicago

...

Devrim arabasi ile ilgili ekstra bilgiyi herkesin ,ozellikle her Eskisehir'linin bilmesi gerekir diye dusunuyorum.1960larin basinda , butik de olsa,motoru yerli, kadrani Turkce bir otomobili Eskisehir insani yapti.

2008 yapımlı filmin adı Devrim Arabaları. Senaryosunu Murat Dişli ve Tolga Örnek yazmış; Örnek aynı zamanda yönetmen koltuğunda. Başta Taner Birsel, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Ali Düşenkalkar ve Uğur Polat olmak üzere çok gösterişli bir oyuncu kadrosu var. Müziğini Demir Demirkan yapmış.

Film Eskişehir'de geçiyor ama, bir dönem filmi olması sebebiyle gerçek Eskişehir görüntüleri yakalamayı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Yukarı
homfa Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehir
  Alıntı homfa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Kas/2014 saat 17:54

Ozel emailimden bana ulasarak email atan kardeslerime tesekkur ederim:"Evet otomobil merakimiz var"

4 Tane uretilen Devrim otomobilinin biri bugun TULOMSAS (TLMS mi oldu?-bagislayin) tesislerinde ve calisir vaziyette!

Erkut abi, TLMS olmadı diye biliyorum. Tülomsaş demeye biz devam edelim.LOL
Bu arada Eskişehir'de yaşayıp arabayı görmek isteyenlere bir yardımım dokunsun. Tülomsaş'a gidip, güvenlik görevlisine Devrim arabasına bakabilir miyim diye sorarsanız hiçbir problem çıkartmadan sizi içeriye sokuyor. Girişin birazcık ilerisinde camdan yapılmış bir odanın içinde sergileniyor. Güvenlik görevlisi de tedbir amacıyla sizinle birlikte geliyor. 1960larda yapılmış olmasına rağmen tasarımı şuanki arabalara taş çıkartır derecesinde. Canlı canlı görünce tasarımda yer verilmiş ince ayrıntıların ufak tefek olmadığını çok rahat bir şekilde anlıyorsunuz.
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Kas/2014 saat 23:39
Alıntı yapılan homfa

Erkut abi, TLMS olmadı diye biliyorum. Tülomsaş demeye biz devam edelim.LOL Bu arada Eskişehir'de yaşayıp arabayı görmek isteyenlere bir yardımım dokunsun. Tülomsaş'a gidip, güvenlik görevlisine Devrim arabasına bakabilir miyim diye sorarsanız hiçbir problem çıkartmadan sizi içeriye sokuyor. Girişin birazcık ilerisinde camdan yapılmış bir odanın içinde sergileniyor. Güvenlik görevlisi de tedbir amacıyla sizinle birlikte geliyor. 1960larda yapılmış olmasına rağmen tasarımı şuanki arabalara taş çıkartır derecesinde. Canlı canlı görünce tasarımda yer verilmiş ince ayrıntıların ufak tefek olmadığını çok rahat bir şekilde anlıyorsunuz.

Sevgili Huseyin,

Gercekten yasin yazdigin gibi 16 ise , seni gozlerinden opuyorum ,bu akil ve olgunluk dolu mesajin icin.

Ayrica, yeni neslin , Devrim arabalarina gostermis oldugu ilgi beni ziyadesi ile memnun etti

Ellerine saglik

1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
espala262 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
  Alıntı espala262 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Ara/2014 saat 08:48
BÜYÜKŞEHİR DAVASINDA BİLİRKİŞİDEN “TEMİZ RAPORU”
4 Aralık 2014 Perşembe
Büyükşehir Belediyesinde ihalelere fesat karıştırmak resmi belgelerde sahtecilik iddiası ile açılan davaya dün devam edildi. Aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile çok sayıda bürokratın tutuksuz yargılandığı davada beklenen bilirkişi raporu da geldi.
Birinci ağır ceza mahkemesinde görülen dünkü duruşmaya olaylara adı karışan sanıkların avukatları katıldı. Mahkeme Heyeti tarafından aralarında Sayıştay denetçilerinin de yer aldığı bilirkişiye gönderilen rapor mahkeme başkanı tarafından açıklandı. Ankara’dan gönderilen bilirkişi raporunun da Büyükşehir Belediye başkanı Büyükreşen ile bürokratlara yönelik suçlamaların mesnetsiz kaldığı belirtildi.
Mahkeme savcısı gelen yaklaşık 100 sayfadan oluşan bilirkişi raporunu incelemek için duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken müşteki avukatlarının bilirkişi raporuna yaptığı itirazları ise kabul edilmedi.
Yukarı
AShen Liste gör
Usta Yazar

Ali
Yer: Hatay
  Alıntı AShen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2014 saat 21:48
Bizim neslin hatta bizden biraz daha küçük olanların da hatırlayacağı bir ESkişehir... Anılar canlanıp, gözler dolabilir...

anılarda kalan ESkişehir
E S E S
Yukarı
VITRUVIES Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Ankara
  Alıntı VITRUVIES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2014 saat 22:45
Kılıçoğlu Sineması, hem kent belleği hem de ülke mimari belleği açısından çok ciddi bir kayıp ne yazık ki!
Yukarı
AShen Liste gör
Usta Yazar

Ali
  Alıntı AShen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2014 saat 09:17
Alıntı yapılan VITRUVIES

Kılıçoğlu Sineması, hem kent belleği hem de ülke mimari belleği açısından çok ciddi bir kayıp ne yazık ki!

mimari konusuna hakim değilim fakat kent belleği konusunda size katılıyorum. bu listede beni de en çok hüzünlendiren Kılıçoğlu Sineması oluyor.  şu da var ki, bu listeye yakın zamanda ESkişehir Atatürk Stadyumumuz da eklenecek...
E S E S
Yukarı
AShen Liste gör
Usta Yazar

Ali
  Alıntı AShen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2014 saat 11:10
üzerinden biraz zaman geçmiş ama yeni gördüm haberi.  ESkişehirli rallici Buğra BANAZ, Türkiye Ralli İki Çeker Kupasında şampiyon olmuş.
Türkiye Ralli İki Çeker Kupasında şampiyonluk ESkişehir'e geldi :)
E S E S
Yukarı
Ç A K İ Liste gör
Deneyimli Yazar

yüzdeki iz
Yer: arnavutluk
  Alıntı Ç A K İ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2014 saat 11:37
Alıntı yapılan VITRUVIES

bellek konusunda bende bir cok arkadaş gibi bende katılıyorum. ne güzeldi dün gibi hatırlıyorum. ama ne yazıkki çağa ve çağın gerekliliklerine ayak uyduramadığı için sahiplerinin kararıyla yıkıldı üzücü bişey gerçekten ama yapacakta bişey yok.

aynı kadari istanbuldaki emek sinemasıninda başına geldi. var olan bi tarih ama çağın gerisinde kalınca sahipleri tarafından gözden cıkartıldı. gerçi onda söyle bi avantaj var yeni yapılcak yere emek sinemasının aynısı yeni haliyle yapılacak ama kılınçoğlu sineması için geçerli değil ne yazkki
Yüzümdeki İzlerin Sebebi Sen.

FUTBOL ANADOLUDA Bi DİNSE    ESKİŞEHİR ATATÜRK STADI BU DİNİN KABESİDİR...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 23>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır