eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehir (Genel)

Cevapla Cevapla Sayfa  123 23>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
akif_26 Liste gör
Usta Yazar

Akif YER
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı akif_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Eskişehir (Genel)
    Tarih: 13/Kas/2014 saat 11:16
Eskişehir ile ilgili güncel konuların tartışılacağı bir konudur.
Yukarı
akif_26 Liste gör
Usta Yazar

Akif YER
  Alıntı akif_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2014 saat 11:17
85 Yaşındaki Eskişehirli Zeynep Teyze kim milyoner olmak ister isimli yarışmada tüm Türkiye'ye gerçek Eskişehirlileri anlattı. İşte Zeynep Teyzenin Eskişehir için söyledikleri...

https://www.facebook.com/video.php?v=10152550476288719
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2014 saat 13:03
Şehrimizde mobeselere yansımış trafik kazaları...

https://www.facebook.com/video.php?v=386417001523667&set=vb.218382358327133&type=2&theater
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
yeltin_26 Liste gör
Usta Yazar

Hamza Yeltin
  Alıntı yeltin_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2014 saat 13:54
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ PROJE ÖDÜLÜ ESKİŞEHİR’İN
http://www.istikbalgazetesi.com/detay.asp?sec=1&newscatid=7&newsid=132640
Alsa da bu sevda canımızı,hayatın anlamı SiyahKırmızı
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2014 saat 14:40
[QUOTE=akif_26]85 Yaşındaki Eskişehirli Zeynep Teyze kim milyoner olmak ister isimli yarışmada tüm Türkiye'ye gerçek Eskişehirlileri anlattı. İşte Zeynep Teyzenin Eskişehir için söyledikleri...

https://www.facebook.com/video.php?v=10152550476288719
[/QUOTE]  

Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2014 saat 02:28
Nasil iftihar ettim anlatamam,

Eskisehir'de bir firma , Elektrikli yerli otomobil uretecekmis:BEGLER firmasi..

Bizim neslimizin tutkusu "Yerli otomobil" di..

Devrim otomobili ,bizi cok heyecanlandirmisti, ozellikle Eskisehir'li olarak gururumuz tavan yapmisti.

Gorunmeyen eller ,bu projeyi ilk once karalayarak, sonra da unutturarak tarihin derinliklerine gomdu.

Ilk yerli otomobilin Eskisehir'de yapilmasi asla tesaduf degildi, 1960larin basinda o zamanki adiyla Eskisehir Cer atolyeleri , ulkenin en gelismis sanayii kuruluslarindan biri idi.

Renault ve Tofas'in Bursa'yi us secmesi,Eskisehir'in de sehir olarak ,hizla dususe gecisinin baslangici oldu.

Onemli bir Sanayii sehri olan Eskisehir, o yillarda buyucek bir kasabadan ibaret olan pekcok Anadolu sehri tarafindan gecildi.

Vehbi Koc, anilarinda, Tofas'in kurulmasi icin aklindaki sehrin Eskisehir oldugunu , ancak , yoneticilerinin kendisini Bursa icin ikna ettiklerini anlatir.

Star Gazetesinin bugunku nushasinda bu haberi okuyunca , cok heyecanlandim:Eskisehir'deki Begler firmasi 2016'da Elektrikli Otomobil uretimine baslayacakmis.

Ne guzel!

Elektrikli otomobil deneyimimi , ilk kez bir arkadasimin sahip oldugu Toyota Prius'ta yasadim.
Hybrid bir arabaydi.Benzinle calisiyor, zaman zaman elektrikli motoru devreye giriyordu.
Araba ,kendisinin benzinli motorla giderken urettigi elekrikle calisiyordu.

Arac kucuk ve rahatsiz bir arabaydi sevmedim.

Prius halen ABD'deki hybrid arabalarin en gozdelerinden.

Tam elekrikli arabalarin cogu da , yine ABD olculeri icinde iyice kucuk, konforsuz dar arabalardi.

Nissan Leaf, Chevy Volt vb . pazarda satilan araclar, kucuk oyuncak gibi seyler.

Dort kisilik bir ailenin bagajlari ile seyahat edebilecekleri araclar degiller.

Cilgin mucit Elon Musk'in Tesla marka otomobiline kadar bakisim hep soguktu:

Tesla muthis bir araba, genis hacimli ve inanilmaz konforlu.

Cevreci zenginlerin gozde arabasi oldu son yillarda.

BMW , Mercedes,Lexus vb lux arabalar kategorisinde, cogundan da pahali.

Garden State Mall'un icindeki Tesla Show room'da arabanin "iskeleti' de sergileniyor:"Bunun motoru nerede?" denecek kadar kucuk.

Motor ,onde degil; arkada bagaj yerinde de degil !

Arka tekerlerin eksenine saft gibi oturtulmus.

Bir bakista "Bunu ben evde yaparim" dedirtecek basitlikte kucucuk bir motor yani..

Gelecegin, Elektrikli otomobiller oldugunu biliyoruz.

Bu bakimdan , "Yerli" otomobilin direk olarak Elektrikli olarak uretilmesi cok isabetli.

Umarim, Eskisehir merkezli, Yerli ,elektrikli otomobili en kisa zamanda uretiriz.

BEGLER firmasini aramizda taniyan kardeslerimiz mutlaka vardir,Elektrikli otomobil uretimden de haberi vardir diye dusunuyorum.

Daha fazla malumat sahibi kardesimiz varsa ve bu sutunlarda paylasirsa seviniriz.

Haberi paylasiyorum:

Yerli elektrikli otomobil 2016'da seri üretime geçecek.

Eskişehir bulanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ndeki bir firma, birçok üniversiteden 30'dan fazla akademisyenle yürüttüğü çalışmayla ortaya çıkarttığı Türkiye'nin elektrikli yerli otomobilini 2016 yılında seri üretimle piyasaya sürecek.

BEGLER AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Ar-Ge Projeleri Sorumlusu Melih Yıldız, yaptığı açıklamada, firmanın 2013 yılında elektrikli araçlar konusunda çeşitli çalışmalar yapmak amacıyla kurulduğunu bildirdi.

"ARAÇ SATIŞINA BAŞLAYACAĞIZ"

Bir ulusal elektrikli otomobil markası oluşturmak için yola çıktıklarını ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla alt sistemler bazında ve alan konularında iyi bir yol kat ettik. Farklı model çalışmaları da yapıyoruz. Devam eden iki farklı elektrikli araç modelimiz var. Alt sistemlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Elektrikli araçların kritik denebilecek teknolojileriyle ilgili alan çalışmaları yaptık. Modellerimiz kendi pazarını oluşturabilecek nitelikte araçlar. Elektrikli araçlarımızı 2015 yılının sonunda prototip olarak yürüteceğiz. 2016 yılında seri üretime başlamayı düşünüyoruz. Modeli tamamladıktan sonra 2016 senesinde müşterilerimize ve vatandaşlarımıza araç satışına başlayacağız."
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2014 saat 15:23
Bir seyi daha ilave edeyim:Turkiye'de uretilen ilk bisiklet de Eskisehir'de uretildi.Markasi :"Olimpiyat"ti
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2014 saat 21:51
Eskisehir Ankara ortakligi...
Eskisehir ayagi Hisarlar...
Zafer arkadaşımız cok çalışkan ve girisimci...
Basarilar diliyorum...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2014 saat 22:17
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2014 saat 23:29
uzayan kol bizden olsun.sebebi de öncelikle bizden olsun.
bir İnsanımıza dahi ekmek kapısı açan dan Allah Razı olsun.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 23>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır