eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Özümüze dönelim YETER..

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 09:30
Dün bir kaç girdi yaptım.

Öncelikle şunu belirteyim bu forumu 2005'ten beri takip etmekteyim. Uzunca bir süre üye olmadan takip ettim. O zamanlar Esesfan.com vardı, orada yazıyordum neyse konumuza geleyim.

Forumda olduğum sürece büyüklerime saygısızlık etmeden, doğru bildiklerimi yazdım. Dün yazmış olduklarım ise bir düşüncenin ispatıydı.

Bu forum eskisehirspor.com forumu ve Eskişehirspor ile alakalı en büyük ve en yaşlı forum. Burada insanların ortak noktası, Eskişehirspor. Ötesi yok. Ben bu forumda Türk olmak zorunda değilim, müslüman olmak zorunda değilim, bu bayrağı bu ülkeyi sevmek zorunda değilim, Atatürk'ü sevmek zorunda değilim, başbakanı sevmek zorunda değilim. Belki yahudi kökenliyim ama Eskişehirsporluyum.

Çok şükür ki dinim İslam, bu ülkeyi ve bu ülkeye güzel yön vermiş liderleri seviyorum. Bu bayrak için ölürüm. Fakat yukarıda saydığım profildeki insanlarda Eskişehirsporlu ise, onlara da saygı duymak zorundayız, saygı duymak zorundasınız.

Söylemek istediğim şu, burada insanların hür iradeleri ile oy verdikleri kişileri yaftalayamazsınız. Bu Kemal Kılıçdaroğlu olsada böyledir, Recep Tayyip Erdoğan olsa da böyledir. Eğer ki bu kişiler hakkında şüpheleriniz var ise gidin savcılığa, yeri burası değil. Burada bunların tartışılması Eskişehirsporluluk bilincini arkaplana itmektedir.

Seçim zamanları burada dönen küfürleri ve uzaklaştırmaları biliyoruz. Hala bile Büyükerşen ve Eskişehirspor'u taraf ediyoruz. Seversin sevmezsin bilmem karışmam, Büyükerşen'e toz kondurmamak için Eskişehirspor'u arka plana atamazsın. Atacaksan yeri burası değil, belediye meclisi var. Ayda iki kere toplanıyorlar. Oraya gidebilirsiniz.

Eskişehirspor taraftarı olmak değil Eskişehirsporluluk bilincine ulaşmak gerek. Vandallıklardan, şehir eşkiyalığından uzak, örnek taraftar olmak. Fakat dediğimiz gibi, dediğiniz gibi, büyüklere saygı beklerken, büyüklerin ayıplarını görmezden gelmemek lazım, küçüklere sevgi beklerken, küçüklerin ayıplarını görmezden gelmemek lazım. En önemlisi de forum yönetiminin tarafsız ve adil olması lazım.

Bu forumda söz konusu olan Eskişehirspor'dur ve diğer hiç bir şahıs ve mesele bu forumda Eskişehirspor'dan önce gelmemelidir!

Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
İrfan Liste gör
Deneyimli Yazar

İrfan Karapınar
Yer: Turkey
  Alıntı İrfan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 10:30
Ben 2003 senesinden beri bu forumu takip etmekteyim.Önceleri aktif olarak foruma yazarken,son senelerde sadece takip ediyor,önemli gördüğüm konularla ilgili birkaç söz ediyorum.

Foruma çok girmeyişimin nedeni, maalesef burada çoğu kez fikirlere saygı duyulmaması, hemen her konuda bir dayatmacılık içerisine girilmesidir.Gerçekte belki de çok iyi niyetli,saygıdeğer,içinde Eses sevdası olan bazı arkadaşlarımız sanal alemde birdenbire kişilik değiştirebiliyorlar.Bu da peşinden bölünmeleri,kamplaşmaları getiriyor.

"Özümüze dönelim." derken, toplumda genelde bir hastalık gibi yayılan bencillik, ötekileştirme,kutuplaşma varolduğu sürece bu forumda da yansıması görülecektir.O yüzden ben de uzaktan izlemeye devam edeceğim. Smile
İrfan
Yukarı
Mumincan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mumin Yilmaz
Yer: Eskisehir
  Alıntı Mumincan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 10:35
Alıntı yapılan Erkan26

bu bayrağı bu ülkeyi sevmek zorunda değilim = Bu bayrak için ölürüm

Belki yahudi kökenliyim = Çok şükür ki dinim İslam

Mumik amca = saygı duymak zorundasınız

Forumda olduğum sürece büyüklerime saygısızlık etmeden = aha mümik amcanın içine kılıçtaroğlu kaçmış

Kafan karisik. Bosver bu isleri kocum en buyuk Eses baska buyuk yok!!!

Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 10:41
Alıntı yapılan Mumincan

Alıntı yapılan Erkan26

bu bayrağı bu ülkeyi sevmek zorunda değilim = Bu bayrak için ölürüm

Belki yahudi kökenliyim = Çok şükür ki dinim İslam

Mumik amca = saygı duymak zorundasınız

Forumda olduğum sürece büyüklerime saygısızlık etmeden = aha mümik amcanın içine kılıçtaroğlu kaçmış

Kafan karisik. Bosver bu isleri kocum en buyuk Eses baska buyuk yok!!!

Güzel ağabeyim, kafam karışık değil. Söylediklerimi net bir şekilde ifade ettiğimi düşünüyorum.

Üst paragrafta yazanlar benim farz-ı muhal olarak gösterdiklerim. Bu doğrultuda tekrar okumanı tavsiye ediyorum.

Dün yazdıklarımı kasıtlı olarak yazdığımı, bu düşüncelerimin ispatı olduğunu da söyledim bu yazdımda. Kastettiğim olay sizlerin siyasi tarafı olan mesajlarınıza bende bu şekilde yaklaşırsam ne seviye kalır ne başka bir şey..

Bunu anlatmaya çalışıyordum.
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
Mumincan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mumin Yilmaz
  Alıntı Mumincan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 11:00
.
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 11:01
siyaset her zaman hayatın içinde o yüzden forumda siyaset söylemlerine hiç katılmıyorum.
her bireyinde kendine göre bir hayat görüşü ve düşüncesi varsa karşılaştığı olayları bu temellerin üzerine deneyimlerinden çıkarımla yorumlaması en tabii durum. burada olmaması gereken tek şey saygısızlıktır. saygı olmazsa tahammül olmaz ve anlayabilecek kadar bile iletişim olamaz. siyasette olacaktır, hayatın içindedir ancak bu ortak payda altında bile birbirine tahammül edemeyenler, bir toplum veya topluluk olamazlar. bir evin içinde bile birden fazla siyasi görüşe sahip kardeşler var, düşman mı olmalılar?
önce SAYGI
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
Mumincan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mumin Yilmaz
  Alıntı Mumincan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 11:05
Alıntı yapılan serdargül

siyaset her zaman hayatın içinde o yüzden forumda siyaset söylemlerine hiç katılmıyorum.
her bireyinde kendine göre bir hayat görüşü ve düşüncesi varsa karşılaştığı olayları bu temellerin üzerine deneyimlerinden çıkarımla yorumlaması en tabii durum. burada olmaması gereken tek şey saygısızlıktır. saygı olmazsa tahammül olmaz ve anlayabilecek kadar bile iletişim olamaz. siyasette olacaktır, hayatın içindedir ancak bu ortak payda altında bile birbirine tahammül edemeyenler, bir toplum veya topluluk olamazlar. bir evin içinde bile birden fazla siyasi görüşe sahip kardeşler var, düşman mı olmalılar?

önce SAYGI

Vay vay vay yigidim geldi
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 13:32
Alıntı yapılan serdargül

önce SAYGI

Siyasetin saygı çerçevesinde yapılamaması zaten sorun. Burada ve tribünde siyaset istenmiyorsa bunu saygı çerçevesinde yapamadığımızdandır. Ben oy verdiğim, savunduğum görüş için alkolik, ayyaş, ateist, komünist diye yaftalanmayı da istemem, bidon kafalı, koyun, gerici, yobaz diye de yaftalanmayı istemem. Sonuçta Mustafa Kemal Atatürk seçme ve seçilme hakkını, demokrasinin egemen olduğu bir sistemi bize miras bırakmış. Bunu kullanan insanlara, demokratik haklarını kullandıkları için kimse karışamaz. Bunlara karışıldığı yetmiyormuş gibi Eskişehirspor'u da bunun ardına koyuyorlar en çok bu üzüyor. Siyaset Eskişehirspor'dan üstün değildir bu forumda...

Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 14:10
Eski ateşli taraftarımız canlanmalı
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 15:25
Alıntı yapılan ~ERHAN~

Eski ateşli taraftarımız canlanmalı

Napçaklar canlanıp forumu mu yakacaklar ? Konu başlığını bir oku konu hakkında bilgin varsa yaz. Daha öncede yazdım sana 5600 mesaj atmışsın. Çok iyi, çok güzel, mükemmel, eski taraftarlar geri gelsin, bu böyle olmaz, seneye şöyle olur, haftaya böyle yaparız vs. Günde yarım saat online olup 50 mesajı çakıp gidiyorsun. Çok mesajın olunca çok popüler olacaksın ya... Paylaşımlarının arasında bilgiye dair bir şey yok, düşünce yok, fikir yok.. Durum böyle olduktan sonra o güzel yazan insanlar niye gelsin ki ? Adamların yazdıkları fikirler bu tür mesajların arasında kaybolup gidiyor. Her gün internette olmama rağmen ben bile haftada bir giriyorum siteye takım ile ilgili bilgileri başka yerde takip edebeliyorum.. Neyse size iyi günler
Her zaman her yerde
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır