eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor 3. Mali Genel Kurulu

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esescem2634 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: İSTANBUL
Online Durum: Offline
  Alıntı esescem2634 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 06:02
bunlara kalsa eskişehire bile almazlar.ceza almışız borç dağları aşmış vs.hiç önemli değil.şu kadar para ver bu kadar kişiyi tanı .yahu gerçek taraftarı dışlamayın.bırakın onbinler üye olsun.aidat 100tl olsun.neden korkuyorsunuz.
Yukarı
muhasara Liste gör
Usta Yazar

..
  Alıntı muhasara Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 08:11
Alıntı yapılan yakuza26

Eskişehirsporumuzun beklenen taslak tüzüğü şuradan görülebilir ve incelenebilir. Sayfanın uçması ihtimaline karşı şuraya da ekledim.

Yapılacak tüzük değişikliğinde beklediğimiz bir takım olumlu değişiklikler mevcut. Malum bu tüzük değişikliğinin herşeyden önce bir üyelik reformu getirmesini bekliyoruz. Üyeliğin tabana yayılmasında ve kısa vadede 3.000, daha sonrası içinde 5000'lere ulaşabilmesi için olumlu bir adım olacağı kesin ancak yetersiz olduğu görülüyor. Üyelik kotası için %15 oranı öngörülmüş. Tüzüğün sonunda yer alan geçici maddede ise 31 Mayıs 2015'e kadar bu oranın %50 olarak uygulanacağı belirtilmiş. bu noktada geçen yılki kongrede oy kullanmaya haiz 722 üyenin olduğunu biliyoruz ama toplam üye sayısını bilmiyoruz. Bu seneki kongre öncesi hazirun listesinde 493 üyenin olduğunu gördük. Öncelikle kulubün "üye sıfatına" sahip kişi sayısının net olarak açıklanması gerekmektedir. bu sayıyı bilmediğimiz için 722 sayısını baz alarak tüzükte belirlenen oranları maksimum olarak uyguladığımızda 2014 yılı için 361 kişi artarak 1083 kişi olacaktır. 2015 yılında da 541 kişi artışla 1624 kişi olacaktır. Daha sonraki yıllar %15 artışla 7 yıl sonunda(2020) ancak 3.000 rakamına ulaşabilecektir. Aynı artışla 11 yıl sonunda(2024)ancak 5.000 rakamına ulaşabilecektir. Özellikle 7 yıllık bir süre hiç de kısa vadeli bir süre değildir. Bunun yerine 3 yıl içinde 3.000 rakamına ulaşmak daha doğru bir hedef olacaktır. Bunun içinde ilk yıl için %100, ikinci ve üçüncü yıllarda %50 kota belirlenmelidir.Bu şekilde 3 yılın sonunda üye sayısı 3.250 olacaktır ve yine bu şekilde 5.000 rakamına ulaşmak da 7 yıllık süreyi bulacaktır.

Gelelim üyelik sürecine. Üye olmak için belirlenen 1.000 TL'lik bir giriş aidatı ve yıllık 250 TL'lik yıllık aidat mevcut. Giriş aidatı olması gerekliliğine ben de katılıyorum ancak 1.000 TL'lik bir miktar birçok kişinin kolaylıkla ödeyebileceği bir miktar değil. Bu miktar da düşürülmemli 500 TL seviyesine çekilmeli diye düşünüyorum.

Bir diğer konu ise üyelik için şart koşulan en az 2 yıldır üye sıfatını taşıyan 2 üyenin olumlu referansı. Yani Eskişehirspor'a üye olabilmek için hem 2 üye tanıdığınız olacak hem de bu üyeler en az 2 yıldır üye sıfatını taşıyacaklar. Bu madde üyeliğin tabana yayılmasının önünde en büyük engel teşkil eden madde. Zira sade bir taraftar olarak hem 2 üye tanıyacaksınız hem de bu üyeler en az 2 yıldır üye olacak. Ayrıca bu madde yeni üye olacak kişilerin sadece mevcut üyelerin yakın çevresinde tanıdığı kişilerin üye olmasının önünü açacağı için çok da büyük tehlike arz etmektedir. Bunun yerine referans şartı olmamalı ancak referans üyeliğe kabul için bir öncelik olmalıdır. Bundan daha önemlisi kulübe üye olmak isteyen kişilerin özgeçmiş ve karakterlerinin kulubün değerleri ile uyuşması çok daha önemlidir. Bunun için üye olmak isteyenlerle yüz yüze görüşme yapılabilir.

Tüzük değişikliğindeki göze çarpan diğer noktalar; Kongre tarihlerinin öne çekilmesi olmuş.. Daha önce Haziran ayı içinde yapılabilen olağan kongreler Mayıs'ın 20'si ile Haziran'ın 10'u arasında yapılabilecek. Olumlu bir gelişme ancak sanki biraz zorlama olmuş. Bunun yerine Mayıs ayının son Pazar günü çok daha güzel olurdu.

Yönetim kurulu sayısı da beklediğim gibi azaltılmış. en fazla 10 kişi olur diye düşünmüştüm. Tüzükte 14 kişi olarak belirlenmiş. Sayının azalması Eskişehirspor yöneticiliğinin değerini daha da arttırdığı gibi kamuoyu önündeki saygınlığının artmasına katkı sağlayacaktır.

Umarım yapılacak olan kongre de taslak da öngördüğüm eksiklikler değişiklik önergesi ile düzeltilir ve büyük Eskişehirspor camiasına layık bir tüzüğe sahip olmuş oluruz.

Ben Allah'ın izniyle işe başlayınca 250 tl mi Eskişehir için feda ederim de sıradan vatandaşım nereden tanıyayım 2 tane üyeyi?
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 11:31
http://www.kanal26.tv/canli-yayin.html
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 11:43

E-Bilet uygulamasının başlamasıyla tribün olayı bitmiştir.Ligin ilk haftasında 3000 civarında bir seyirciye oynayacağımızı hepimiz göreceğiz.

Bu saçma uygulama,Eskişehirspor'a taraftar gücünü kaybettirmiştir.

Durumun bu hale gelmesinin mimarlarından biride E-BİLET'e " evet" diyen Eskişehirspor yönetimidir.

E-BİLET'e onay veren bu yönetim kulübe üyelik konusunda taraftarın önüne maddi engeller koyarsa kaybeden yine Eskişehirspor olacaktır.

Yakuza 26 arkadaşımızın dediği gibi üyelik konusunu tabana yaymak ve katılımcı bir taraftar profili oluşturmak istiyorsak insanları üyeliğe teşvik etmek gerekir.

Şahsen, Eskişehirspor'da yönetici olsam bırakın ayak bastı parası almayı bu işe gönül veren ve kulübe üye olan taraftarlarımıza formasını, eşofmanını hediye ederim,yakasına Eskişehirspor rozetini törenle takarım.

Sn.yöneticilerimizin üyelik konusunda taraftarın önünü açacak kararlar almasını bekliyoruz.

kalender
Yukarı
SeRHaN Liste gör
Yazar

SERHAN
  Alıntı SeRHaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 11:45
başkan 26 da canlı
BiZ EsKiŞeHiRLİyİZ
Yukarı
SeRHaN Liste gör
Yazar

SERHAN
  Alıntı SeRHaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 11:53
başkan inşallah başarılı olrsunuz takımın omurgası olduğu gibi değişiyor bu sene para sıkıntısı herkezin malumu fakat para yok diyede allah korusun kötü senaryolar gerçekleşmez umarım göreve gelirkende verdiğiniz önce güven sözününde herzaman arkasında olursunuz....allah yardımcınız olsun
BiZ EsKiŞeHiRLİyİZ
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 12:36
Mali Genel Kuruldan Aklıma Takılanlar ....

Kris Boyd'a Oynamadan 2 Milyon 590 Euro Yuvarlak Olarak 6.000.000(Milyon) TL Uf Olmuş Gitmiş....

Çok İyi Anlamadım Geçmiş Yönetim (Halil Ünal) 2013-2014 Sezonundan (Mesut Hoşcan) Yönetiminden 9.000.000. (Milyon) TL Avans Kullanmış....

Kur Farkından Dolayı 9.000.000 (Milyon) TL Nakit Kaybı Varmış...

Alper Potuk'a Hala Borçlu İmişiz ...

2013-2014 Yılı Geliri ; 62.470.000 TL

Gideri ; 75.760.000 TL

ZARAR    13.290.000 TL

Yukarı
Ersin26 Liste gör
Usta Yazar

Ersin
Yer: Austria
  Alıntı Ersin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 12:57
baskan avrupaya gidememize sebep olanlari allaha havale ediyorum demis allaha havale etme hesap sor dicem ama sende görevdeydin o dönem elin kolun bagli tabi...
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 13:04
Tv. den izlediğim kadarıyla önümüzdeki senenin tahmin bütçesi 90 milyon Tl. olarak öngörülmüş, gelir kalemlerinde futbolcu satışından elde edilen gelir 20 milyon TL. olarak yazılmış, bonservis giderleri de 3,5 milyon civarı yazılmış. Yani Erkan ve Tarık'ın satılması kesin olarak düşünülüyor. Yerlerine alınacak futbolcularda yine gelecek vaat eden bonservissiz futbolcular olacak.
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
champions26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı champions26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2014 saat 13:08
Alıntı yapılan Ersin26

baskan avrupaya gidememize sebep olanlari allaha havale ediyorum demis allaha havale etme hesap sor dicem ama sende görevdeydin o dönem elin kolun bagli tabi...

Gerçekten böyle mi dedi ? İnsanın inanası gelmiyor.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır