eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Final Maçı Tribün Bütünlüğü

Cevapla Cevapla Sayfa  123 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
Online Durum: Offline
  Alıntı durukan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Final Maçı Tribün Bütünlüğü
    Tarih: 01/May/2014 saat 14:42
Maç günü yaklaşıyor,heyecan artıyor,çoğumuz nasıl gidiceğiz nasıl geleceğiz derdine düşmüş durumdayız, diğer konularda ara not şeklinde paylaşılan düşünceler olsa da kaynayıp gitmiş durumda. Farklı fikirleri, tribünden büyüklerimizin düşüncelerini ve yapılacak olan organizasyon konuşulması için böyle bir konu açma gereği duydum.

Gerek Türk tribünlerindeki itibarımız gerekse maçın önemi göz önünde tutulduğunda tribündeki birlik ve beraberliği iyi sağlayarak baskıcı bir üstünlük sağlamamız gerekmekte. Tribün iyi organize edildiğinde neler yapabileceğimizi hepimiz zaten biliyoruz, özellikle heyecan dozu yüksek maçlarda (Cebeci ve İnönü finalleri) gerçek potansiyelimize ulaşıyoruz.

Karşımızda sayısı bizim kadar da olsa çoğunluğu çevre illerden ve Konya'dan gelen toplama bir tribün olacak. Bu potansiyelimizi doğru kullanıp tribün de neler yapabileceğimizi, bütünlüğü nasıl sağlayabileceğimizi bu konu başlığında konuşalım.
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
26 Liste gör
Usta Yazar

Maraton Alt
  Alıntı 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 14:51
-Hep yaptığımız hata var maçtan önce bağırmak gibi. Tamam bağıralım ama potansiyelimizi maç sırasına saklamalıyız.

-Doğru zamanda doğru besteyi girmek çok çok öenmli bir ayrıntı.

-Yorulduğumuz anlarda insanı dinlendirici tekrar güç toplayıcı besteler söylenmeli.

- Tribün gruplarının karşılıklı olacağını biliyoruz. İkili bestelere çok daha fazla önem vermeliyiz. (Siyah-Kırmızı Şampiyon Es-Es / Olay oley oley saldır Eskişehir)

- Olası bi geri düşme durumunda kesinlikle destek bırakılmamalı. Konya maçında 2-1 yenik durumdayken İsmin yazıldı kalplere bestesi çok çoşkulu bir biçimde söylenmişti.

Sahada yenilebiliriz ama tribünde asla
Eskişehir
Yukarı
VITRUVIES Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Ankara
  Alıntı VITRUVIES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 15:00
Amigo Orhan'ı unutmayalım!
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 15:03

Bu seneki Konya deplasmanında gördüğüm en güzel tribünlerden birini yapmıştık. Deplasman tribünü kategori olarak sanırım kale arkasına giriyor. Ve deplasman tribününün olduğu yerin akustiği bence mükemmel denilebilecek kadar iyi. O yüzden Altes mutlaka kemik tayfasıyla üstü kapalı olan yerde konuşlanmalıdır.

İkinci önemli nokta da beste devamlılığını nasıl sağlayacağımız hususudur. Zaten çok fazla bestemiz yok. Olanları da uzun süre söyleyemediğimiz için bazen tribünde sessizlikler oluyor. Bence bunun en büyük sebebi besteleri hep en yüksek sesle söylemeye çalışmamızdır. Yani besteyi uzun süre söyleyebilmemiz için zaman zaman tempoyu düşürüp, zaman zaman da zirve noktasına çıkararak bestenin çok uzun süreler söylenmesini sağlayabiliriz. Burda da iş gene grupların kemik tayfalarına düşüyor. Tempo ayarlamalarını çok iyi yapmaları, tempoyu yükseltirken de çok sağlam girip, tribünü kendine getirmeleri lazım. Bazen tempoyu düşürürken sessizlik olup, beste kesiliyor. Buna kesinlikle izin vermemeleri lazım.

Ve son olarak bu final maçında belki de en çok ihtiyacımız olan " Saldır Eskişehir" i maraton ve kale arkası karşılıklı olarak uzun süre, takıma golü attırana kadar, ısrarla söylemeliyiz. Bunun içinde yukarıda dediğim gibi tempoyu iyi ayarlayıp, enerjimizi iyi kullanmalıyız.
"http://www.youtube.com/watch?v=rHnFJfNqJzc" Bu videoyu dikkatle izleyip bir benzerini yine Konya'da tekrarlamalıyız. Ve inşallah tribün olarak maçı kazandırıp, son dakikalarda rahat bir şekilde ve gözyaşları içinde hep bir ağızdan "Tükenmiş Nefeslere" bestesini söylemek hepimiz nasip olur...
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 15:19
Maç sonu takım kupayı taraftarın önüne getirdiğinde 10.000 kişi atkılarımızı açıp TÜKENMİŞ NEFESLER bestesini söylediğimizi düşünüyorum da.
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 16:28
ilk önce renk bütünlüğü oluşturalım ve atkısız kimse olmasın. kırmızı ve siyah dışında giyinen kimse olmasın maça gelmesin.
Yukarı
eaytures Liste gör
Yazar

Emre
  Alıntı eaytures Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 16:33
Her ne olursa olsun kazanan trübünler olacak.Kupayıda inşallah alacağız ama trübünde kazananda biz olacağız.Biz kazanırsak kartı takımın morali bozulur ve kupayıda alır gideriz. Böylece süper kupanın ucundan tutmuş oluruz.
Suskunluğum Asaletimdendir Her Lafa Verecek Cevabım Var Lakin Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Söyleyene Bakarım Adammı Diye !
Yukarı
SkyPlus Liste gör
Usta Yazar

Serhat Taşkın
Yer: Eskişehir
  Alıntı SkyPlus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 16:55
Alıntı yapılan ender_26esk

ilk önce renk bütünlüğü oluşturalım ve atkısız kimse olmasın. kırmızı ve siyah dışında giyinen kimse olmasın maça gelmesin.
Siyah istemiyorum ben Kıpkırmızı 10 bin ESES li kulağa hoş geliyor.
Dürüstlük - Saygı - Güven
Yukarı
Şaban EMRE Liste gör
Yazar

Şaban EMRE
Yer: Trabzon
  Alıntı Şaban EMRE Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 16:59
Arkadaşlar ben gidemeyeceğim fakat orada olup nefesim kesilinceye kadar bağırmak isterdim :( Benim ricam kesinlikle herkes etrafında bağırmayanları sürekli uyarsın, gaza getirici şekilde herkes birbirine daha güçlü beyler diye motive edici bağırsın aralarda..
Sevinmek için sevmedik!
Yukarı
VITRUVIES Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Ankara
  Alıntı VITRUVIES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/May/2014 saat 17:08
Daha önce de yazmıştım: Tükenmiş Nefesler son derece etkileyici, epik bir melodi (Bu vesileyle Eses tribünlerine kazandırılmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etmeliyiz). Nitekim iki gollü galibiyetin de coşkusuyla, Akhisar maçındaki tribün performansı çok dikkat çekmiş, yayıncı kuruluştaki bir programda Okay Karacan bu performanstan hayranlık ve övgüyle bahsetmiş; aynı programda Eses tribünleri yılın (2013) tribünü seçilmişti.

Liverpool tribünleri için "You Will Never Walk Alone" neyse, bizim tribünümüz için de "Tükenmiş Nefesler" aynı rolü üstlenebilecek potansiyele sahip.

Ne yazık ki ligin ikinci yarısı takımımız için pek parlak geçmedi; bu melodi de çok az duyuldu. Söylendiği zaman da aceleye getirildiğine, girişteki tekrar bölümlerine dikkat edilmediğine ve etkisinin azaldığına tanık oldum açık tribünde.

Dikkat edilmesi gereken nokta Bando'nun üstlendiği, tribünün sözsüz olarak eşlik ettiği giriş bölümü, iki kere tekrar ediliyor. Sözlerden sonra bu sözsüz bölüm enstrümanlar eşliğinde yine iki kere tekrar ediliyor. (ilk tekrardan sonra hemen sözlere geçerek bütünlüğü bozanlar oluyor) Bir de Bando bu melodiye girmeden, aceleye getirilmeden bütün tribünlerin kaşkollarını açması sağlanmalı ve herkesin dikkatini verdiğinden emin olunmalı.

Genel kanı bu melodinin galibiyet halinde maç sonunda söylenmesi yönünde sanırım. Ancak ben, maç başlamadan hemen önce Espana ile önlü arkalı söylenmesinin de etkileyici olacağını düşünüyorum. Kupayı alabilirsek zaten maç sonunu hayal bile edemiyorum.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır