eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

İstanbul Uyanıyor...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 8>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 15:18
           Gerilimli bir hava ortaya çıktı.Ama birbirimizi dikkatle dinleyelim!Doğruları bulacağımızı sanıyorum.
           Selahattin Erdoğan'ın bir süre suskun kalması ve BKŞ'den ayrılacağını açıklaması üzerine ben 3 seçenek önerdim:
           1. BKŞ Tarihteki görevini tamamlamıştır.Kapatıldığı açıklanarak yeni bir oluşum kurulmalıdır.
           2.Daha önce kurulduğu açıklanan İstanbul Eses yaşatılmalı,birçok işlev bu gruba devredilmeli,buna karşılık BKŞ düşünce üreten ve diğer grupların hareketlerini destekleyen bir grup olarak kalmalıdır.
           3. BKŞ devam etmeli,ama Selahattin Erdoğan da Başkanlığa devam etmelidir.Geniş katılımlı 2-3 toplantı yapılmadan ve üzerinde tartışmalar olmadan görev değişikliği yapılmamalıdır!
           Bugün bazı arkadaşlarımız "BKŞ her durumda devam edecek"dediler.Ama duruşumuzla,yaptıklarımızla söylediklerimiz arasında ciddi çelişkiler görünmektedir.Benim tuttuğum defterde "Ben BKŞ liyim"diyenlerin sayısı 28 dir.Bunların bir kısmını da ben yazdım.Başka deyişle "Ben BKŞ üyesiyim"diyenlerin sayısı 28 in altındadır.
           Ben her zaman ince düşünmeyi alışkanlık haline getirdim.27 Ekim tren seferine öncülük etmek isterken uzun uzun düşündüm.Mevcut yönetimin içinde değilken bir etkinliğe öncülük etmek gereksiz karışıklık yaratabilirdi.Ama Başkanın haklı nedenlerle şevkinin kırılması ve TKŞ nin hevesinin devam etmesi için bu etkinliği yapmaya çalıştım.Ne yazık ki TKŞ den 4, BKŞ den 2 kişi başvurmuştur.Onlar da bu kadar az katılım karşısında vazgeçmeyi düşündüklerini bildirmiştir.
            Tren ile gidiş düşüncesi henüz askıda iken "minibüs ile gitme çağrısının yapılması" ne kadar iyiniyetli olursa olsun,kafaları daha çok karıştıran bir durum ortaya çıkarmıştır.
            Bugün Selahattin Erdoğan'ın kırgınlığını,suskunluğunu ve bir süre konuşmamış olmasını anlayışla karşılıyorum.Bu olumsuz durumun benden kaynaklanmadığına inanıyorum.2001 den beri bu oluşumun içindeyim.Eskişehirsporun bütününe karşı hesabını veremeyeceğim bir hareket ve konuşma ya da yazı yoktur.İnsanların kırılmaması için kelimeleri seçerek kullanmaya çalışırım.
             Birbirimize ne kadar ters düşsek de bu yoldan geri dönmek davaya ihanet etmek anlamına gelir.Birbirimizi sonuna kadar dinleyelim!Gerçekci olalım!Durumu yukardaki 3 seçeneğin ışığında değerlendirelim.Dördüncü seçenek gelirse onu da inceleyelim!
Ateş Ülker
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 15:49
Alıntı yapılan Sato26

Bu satten sonra buradan sesleniyorum,İstanbulEses Lağvedilmiştir...
Gerçi bu oluşumun tek sorumlusu ben değilim ama diğer arkadaşlarımın aynı düşünceler taşıdığına inandığımım için yazıyorum.Onların eklemek veya söylemek istedikleri varsa yazabiliriler...
Saygı ve sevgilerimle...

Evet ben artık tartışmak istemiyorum. Ortada tartışacak bir durumda yok zaten. Yıldırım kardeşimin değinmiş olduğu diğer konulara da cevap vermiyorum. Eğer diğer dostlarımızda aynı görüşte iseler (İstanbulESES oluşumu hakkında) kaldığımız yerden devam edelim.

Ben buradan konunun önemine binaen Tekirdağ'dan gelecek olan dostlarımızı da muinibüs ile gitmeye davet ediyorum. Ayrıca sevgili Başkanımız Ateş ağabey'den de aynı fedakarlığı göstermesini ve bu mühim konuyu seyahat boyunca konuşabilmek için minibüs seyahatine katılmaya davet ediyorum.
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
ESErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Konak
  Alıntı ESErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 16:36
otomatikkapı (selim abim)  madem sen önce geliyorsun seni nerede karşılayalım Smile

KIZILCIKLI GRUBU
ERSİN KONAK
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 16:59
Alıntı yapılan ESErSin

otomatikkapı (selim abim)  madem sen önce geliyorsun seni nerede karşılayalım Smile

KIZILCIKLI GRUBU
ERSİN KONAK

Ersin'im ben gelir seni bulurum :)...
Geleceğim saatlerde çalışıyor olursun işinden olma.
Ama mutlaka uğrayacağım yerler "balaban sorpalı" yiyeceğim ,
Porsuk kenarında "çay" içeceğim , "haşhaşlı" alacağım , "çibörek" yiyeceğim ,
"helva" alacağım , "havasını" soluyacağım ve "sesimi" kısacağım yerlerdir illa ki denk geliriz.

Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
ESErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Konak
  Alıntı ESErSin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 17:30

İŞMİ işimden olmakmı LOL..Selim abim şakamı bu

Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 17:54
Ve sahne...yine başladı yazılar...

Bkş şöyle oldu...İstanbul Eses böyle oldu....vay bahadır adlıvatandaş bunu dedi ..onu dedi...bunu dedi...

Ama Bahadır adlı vatandaş esas şunu dedi ...

Silkelenin kendinize gelin...
Beraber daha iyi ne yaparız...
Birçok Eskişehirli varken neden bu kadar azız...
Bkş deyince neden isimler 3-5 kişiyi geçmiyor...
veeee......birçok şey....

Karşılığı ne görüldü...._?

toplantı yapıldı aynı kişiler.....
maç yapıldı aynı kişiler....
ne olsa aynı kişiler...
HEP AYNI...
Demekki bir yerlerde yanlış var dı ama neydi?
Bulalım dedik....olmadı...
Yapalım dedik olmadı...
Madem biz kuralım yapalım dedik.....
O da olmadı
Vay anam vay..vay vay da vay...
Ateş beyin söylediği 28 kişi....
Bilmem kaçyıldır bukadarcık mı?

Şimdi yine bana kızarsınız ..yazarsınız...
Yazın ..yazın..
Ama yazmakla olmuyor....
Uzayan giden listeler en çok 20 de kalıyor....
Birde o trenler o otobüsler ve minübüsler bir kalksa...
Sen nerden bileceksin Bahadır...dimi...
Ben bilmiyorum ama gerçek kişler herşeyi biliyor...

Umarım bundan sonra yazılanlar olur ...çizlenlerde olur...
Umarım burda yazıpta 5 senedir göremediğim kişileride görürüm...
Ve 5 senedir görmeyipte burda tehditvari yazı yazanlarıda....
Ve umarım benim görmediklerim gerçekleşir...
Ozaman ben...
Ve ben eleştirmeyi bildiğim gibi ...
El öpmesinide bilirim...

Ben Eskişehirliyim...varsa yoksa Esesliyim...

Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
kubilay Liste gör
Yazar

kubilay erdelikara
  Alıntı kubilay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 18:12
Alıntı yapılan Sato26

Kısacası bu oluşum BKŞ ve diğer oluşumları mutlu edecekse ve eğer yapılması planlanan bu projeler bölücülükle nitelendiriliyorsa...Bu satten sonra buradan sesleniyorum,İstanbulEses Lağvedilmiştir...

ClapClapClap
BKŞ
Yukarı
sazaklı Liste gör
Yazar

Ahmet YÜZER
  Alıntı sazaklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 18:51
Nedir bu ya!Yeter artık!Tartışma,tartışma ,tartışma......Herkes kendi havasında,herkes kişisel sorunlarının kapışmasında.Peki hiç mi hiç düşünülmüyor neredeyse 6-7 aydır süren gelişmeler İstanbul'da yaşayan Eskişehir sevdalılarını ne kadar olumsuz etkiledi,üzdü,kırdı ve soğuttu.Dikkat ediyor musunuz İstanbul'da BKŞ ve İST-ESES adında iki oluşum oldu.Diğer KŞ oluşumlarında bir tane.Peki onların onda biri kadar ne yapıldı.Ben artık bir elin nesi var iki elin sesi var sözüne hiç inanmıyorum.Ateş Bey'e hiç kimse kızmasın,kırılmasın.Ona da artık bizler gibi, bazı şeylerden bıkkınlık geldi.Adamcağız yılardır bazı projeler,bazı düşünceler ortaya attı.Bazı şeylerin oluşması ve gelişmesi için çabalar sarfetti.Peki sonuç ne oldu.Söyleyin bana sonuç ne oldu.
 En kalabalık organizasyonlarımız bu sene veremediğimiz iftar yemeklerinde oldu değil mi?O yemeklerde birşeyler konuşuldu ve birşeyler yapılmasına karar verildi.Sonrası ne oldu?Hani o günlerde şunu şunu yapacağız diye ahkam kesenler neredeler?Şimdi çoğu kişi yok olur mu Ahmet kardeş bizler buradayız ayrıcalık falan yok,hepimizin sevdası sonuçta aynı bizler Eskişehirsporumuza ve birlikteliğimize zarar verir miyiz,sadece bir duraklama dönemine girdik,dimdik ayaktayız,aha şimdi silkelenip kendimize geliyoruz gibi  safsatalar yapacaklar.Hiç kimse bunları söyleyipte kendini kandırmasın.En azından beni kandırmaya kalkmasın.İstanbul'da birlik ve beraberlik kalmamıştır.
   Artık birşeyi herkes kavrasın lütfen.Ne Selahattin Erdoğan ne Ahmet Yüzer ne Yıldırım ne BKŞ ne de İST-ESES,bu şehirde yaşayan ESKİŞEHİRSPORLULAR'ın sevdasından büyük değildir.Sonuçta hiç kimsenin bu sevdayı yaşayanlara son zamanlarda yaşattığı acıyı bu saatten sonra yaşatmaya hakkı yoktur.Son sözüm; ya bu tarışmaları bitirin,ya bu oluşumları bitirin ya da.......................Noktalı yerleri merak edenlerle yüzyüze konuşurum.Ben buradayım.Yarası olan zaten ya yazacaktır ya da beni arayacaktır,adım gibi biliyorum.
Kalsada son nefes yinede ES-ES
Yukarı
10ur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

onur
Yer: İstanbul/maltep
  Alıntı 10ur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 19:35

Yapılacak her çalışma BKŞ içinde bulunurken de yapılabilirdi.Bölücülük bir oluşum var iken aynı sahada bazı amaçlar için yeni bir oluşum kurmaktır.BKŞ çatısı altında maddi çalışmalar üzerine bir komisyon oluşurdu ve bu işlemler BKŞ içindede yürütülebilirdi ama başka bir oluşum kuranlar oldu .

Bölücülük budur ve ağır ithamlarıda haketmişlerdir bence.

Birde kurulan oluşum bitirilmiştir denilmektedir.Madem ki iyi işler için kuruldu niye bitiriliyor.Nedeni birlik olmak diyenler olacak.Onlarada sorum şu:
Şimdi birlik olmak için oluşumu bitiriyorsanız neden varolan birlik içinden ayrılıp biye bir oluşum kurdunuz? Madem ki bir şey yapıyorsanız arkasında durun yada hiç kalkışmayın buna.Yapmak istenen herşey birlik iken de yapılabilirdi.

Madem birlik için bir minibüs kaldırmak isteniyor.Bu aracı kaldırmak isteyenler birlik için haftalardır konuşulan tren oluşumuna haftalardır niye katılmadılar da böyle bir şeye girişimde bulundular.
Bizi lüks meyhanelerde aramayın.Biz dost şarabı içenlerdeniz.Bize bu aşk nedir diye sormayın.Biz ESES AŞKI UĞRUNA ÖLENLERDENİZ-KKŞ
Yukarı
ibo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İBRAHİM
  Alıntı ibo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 19:55
bkş ye içinde bulundugu durumdan bir an once mutlu son la kurtulmasını diliyorum.
kkş olarak belki tren seferi için bir girişimimiz olamadı ama biz her mac eskisehirdeyiz ayder trubunundeyiz.tatangaların arasınada adamlarımız sızdıLOL
bizim amacımız kkş veya baska kş baska olusum dan ziyade "eskisehirspor" a hizmet olmalı.
eminim kısa surede bu sorunlar bitecek..sadece sakin olalım kimse kimseye laf sokmaya calısmasın.yapıcı mesajlar bırakalım. 
körfezin kırmızı şimşekleriyiz...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 8>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır