eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

İstanbul Uyanıyor...

Cevapla Cevapla Sayfa  123 8>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Sato26 Liste gör
Deneyimli Yazar

yıldırım
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
  Alıntı Sato26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: İstanbul Uyanıyor...
    Tarih: 22/Eki/2007 saat 19:30
Sevgili İstanbul'da yaşayan Eskişehirspor sevdalıları !
Sayın BKŞ ve İstanbulEses mensupları!

Son zamanlarda gerek bu forum sayesinde,gerekse karşılıklı görüşmelerle İstanbul'da yaşayan bir çok Eskişehirspor sevdalılarının tepkileri,dilekleri ve düşüncelerini izledim ve dinledim.
Görülüyor ki! bizler hala birbirimizi tam anlatmış,tanımış ve dinlemiş durumda değiliz.
Bu forum sayesinde İstanbul'da olmayanlar ve olanlar birbirleri hakkında oldukça kırıcı hatta hakarete varan ithamlarda bulundu.
Ben BKŞ nin toplantı,iftar yemeği ve diğer etkinliklerinde bizzat bulundum.
Yeni oluşum hareketine taraf oldum.(İstanbulEses)Ama işin ilginç olan yanı bu her iki oluşumun temel gayesi Eskişehirspor'a hizmet etmek ve gurbette yaşayan Eskişehirspor sevdalılarıyla buluşmaktı.Zaten bu oluşumlarda bulunan kişler BKŞ nin içinde veya yanında bulunan kişilerden oluşmaktaydı.
Madem bu kadar ortak nokta var neden birleşilemiyor?Ortak amaç Eskişehirspor ise neden bu ayrıcalık oluyor?
Deplasmana veya kendi evimize maçlara gittiğimizde hepimiz aynı takıma destek veriyoruz..
Hepimizin kalbi Siyah ve Kırmızı olarak atmıyor mu?
Çevremizde bulunan ve başka takımları destekleyen insanlara Eskişehirspor'umuzu bizler sevdirmiyormuyuz?

Kısaca benim bir önerim var!
Başta Selahattin Erdoğan olmak üzere diğer bütün KŞ mensubu kardeşlerimize bu çağrım..
Bu hafta kendi sahamızda oynayacağımız Diyarbakırspor maçına İstanbul'dan 19 kişilik bir Minibüs organizasyonu yapılacaktır...
Bu organizsyona gidiş - geliş herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.Amaç birlikteliğimizi nasıl sağlarız ve bu kopukluklar nasıl engellenir tekrar sağlam bir yapılanmaya nasıl gidilir olacaktır.Yani bu haftayı bir Milad olarak kabul edelim..
Seyahatimiz boyunca bu konuları konuşup,Eskişehir'e giderek takımızı yanyana ve tek sesle destekleyip sonra hep beraber dönmemizin olumlu olacağını düşünmekte ve sizlere önermekteyim...
Başta Selahattin Erdoğan,Ateş Ülker,Remzi Biçer,Hüsnü ağabey,Celal Uslu'dan bu yapılacak yolculukta olmalarını ve tecrübeleriyle bizlere ışık tutmalarını rica etmekteyim.
Diğer BKŞ ve KŞ guruplarında olan arkadaşlarımıza da bu teklifim geçerlidir.
En azından 1 seferliğine mahsus herkesi sağduyulu olmaya ve bir sefer bile olsa yanyana seyahat etmeye davet ediyorum.

Var mısınız?

Tekrar İstanbul'u ayağa kaldırmaya....
Kırgınlık ve dargınlıkları bitirmeye....
Daha sıkı kenetlenmeye...varmısınız?

BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ İŞTE FARKIMIZ...
Yukarı
Sato26 Liste gör
Deneyimli Yazar

yıldırım
  Alıntı Sato26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 19:34
Pazar sabahı İstanbul'dan hareket edecek olan Minibüs Katılım Listesi...
1-Selahattin Erdoğan
2-Yıldırım Çelikkanat
3-Ateş Ülker
4-Remzi Biçer
5-Hüsnü Ağabey
6-Celal Uslu
7-8-9-10 Önceller

Gelmek isteyen Listeye ismini eklesin lütfen..

Yukarı
10ur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

onur
Yer: İstanbul/maltep
  Alıntı 10ur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 19:59
Alıntı yapılan Sato26

Yeni oluşum hareketine taraf oldum.(İstanbulEses)Ama işin ilginç olan yanı bu her iki oluşumun temel gayesi Eskişehirspor'a hizmet etmek ve gurbette yaşayan Eskişehirspor sevdalılarıyla buluşmaktı.Zaten bu oluşumlarda bulunan kişler BKŞ nin içinde veya yanında bulunan kişilerden oluşmaktaydı.
Madem bu kadar ortak nokta var neden birleşilemiyor?Ortak amaç Eskişehirspor ise neden bu ayrıcalık oluyor?

Burda yazılana göre insanın mantıklı bulamadığı bir kaç şey var:
1)Her iki oluşumun temel gayesi aynı!!! Madem ki gayeler aynı neden 2. bir oluşum kuruluyor?Ve kurulduktan sonra bu oluşumdakilerin çoğu (çoğu diyorum) BKŞ nin içinde yer almıyor.Amaçlar aynı ise madem birtakım ilişki içinde olmak gerekirken kopukluk niye?
2)Bu kadar ortak nokta varken birleşememenin nedeni birlik iken ayrılmak.
3)Ortak amaç sade ve sadece Eskişehirspor olsaydı zaten ayrılık olmazdı.
Bizi lüks meyhanelerde aramayın.Biz dost şarabı içenlerdeniz.Bize bu aşk nedir diye sormayın.Biz ESES AŞKI UĞRUNA ÖLENLERDENİZ-KKŞ
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 20:10
Alıntı yapılan Sato26

Bu haftayı bir Milad olarak kabul edelim..

Bana ayrılan o beş numaralı koltuğa oturmak benim için onurdur,
sevgili Yıldırım bu haftayı milat olarak kabul edelim ama biz ölmedikki.

Bu ondokuz kişilik minibüsüde bırakalım İstanbuldaki ESESliler doldursun.
Minibüsü şu andan itibaren Ali  Fuat  Paşadaki malum tesislerde bekliyorum.

Clap
# Direnmüdavim....

Yukarı
AtesUlker Liste gör
Deneyimli Yazar

Ateş Ülker
Yer: Turkey
  Alıntı AtesUlker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 20:49
       Önümüzdeki 10 ncu hafta maçı ile ilgili olarak tren ile gidiş yapılması planlandı.Benim belirlediğim başvuru süresinin dolmasına 15 dakika kala TKŞ den 4 kişi,BKŞ den 2 kişi başvurusunu yaptı.KKŞ den henüz mail gelmedi.Bu tablo 60 kişilik vagonu dolduramayacağımız anlamına gelmektedir!Baştan "tren ile gidelim" kararı alındıktan sonra minibüs seçeneğine geçmek ilke olarak yanlıştır!
        Bu aşamada doğru olan hareket bu 6 kişinin tren ile gitmesini sağlamaktır.
        Minibüs ile gidiş ve dönüş planını ise mümkünse 12 nci hafta Samsun maçı için yapmanızı rica ederim!Bu takdirde BKŞ yönetimi olarak bize duyulan güven sarsılmaz.Kusur sadece katılmayanlarda kalır! 
Ateş Ülker
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 20:56
Alıntı yapılan AtesUlker

Kusur sadece katılmayanlarda kalır! 

Ateş abi,
kusur bende,
kusura bakmayın.

Smile 
SmileSmile
# Direnmüdavim....

Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eki/2007 saat 21:04

Allah kısmet ederse 25.10.2007 tarihinde 3 aydır gidemediğim memleketime gidecek ve 30.10.2007 tarihinde döneceğim. Bu arada özel , iş ve dernek çalışmalarımın yanında yine kısmetse maçta yerimi alacağım.

Memlekette görüşmek dileği ile hepinizi selamlıyorum...

Not : Eğer tren ile gidilemeyecekse TKŞli dostlar unutulmamalıdır diye düşünüyorum.
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 07:40

Dün sevgili Yıldırım beni arayarak telefonla beni aradı. Bu öneriyi kelefonla bana bildirdi ve aynen şöyle dedi:

" Ağabey artık bu ayrılık gayrılık bitsin. Bir minibüs ayarladık. Hep birlikte Diyarbakır maçına gidelim. Hem giderken hem gelirken konuşur bu uzun seyahat boyunca birbirimizi daha iyi anlarız. Ben Perşembe gününe kadar İstanbul dışında olacağım. Konuyu foruma şimdiden aktaralım. İstanbulESES oluşumunun da lağvedildiğini yazalım."

Ben de bu sözler üzerine birlik ve beraberliğin sağlanması amacına hizmet etmek adına, trenle gitme planları yapan ağabey ve dostlarımızı bu yolculuğa ikna edeceğimi düşünerek, hafta sonundaki çok önemli işlerimi de ertelemeyi göze alarak, "Tamam" dedim.

Ancak Yıldırım kardeşimin yazmış olduğu şu yazıda oluşumun lağvedilmesinden hiçbir şekilde bahsetmemiş, aksine kurulduğu günden bu yana BKŞ'ye iftira atmaktan, BKŞ'de hizmet verme çabasında olanların şevkını kırmaktan öte hiçbir faaliyeti olmayan bir oluşumla BKŞ'nin birleşmesi gerektiği yönünde bir anlam ifade edilmektedir.

BKŞ Başkanı olarak şunu çok net bir şekilde belirtmek istiyorum, BKŞ 7 yıldan bu yana yaptıkları ile gayri resmi bir dernek haline gelmiş kurumsallaşmıştır. Ortada insanlara çamur atmaktan, insanların şevkini kırmaktan başka hiçbir faaliyeti bulunmayan "sanal" bir oluşumla birleşmek gibi komik bir durum içinde bulunamaz BKŞ...

Yıldırım ile bu hafta içinde iki kez telefon görüşmesi yaptık. Yıldırım kardeşimin iyi niyetinden kesinlikle şüphem yok. Ancak şu da var ki, yakın zamanda bana ve BKŞ'ye yöneltilen acımasız eleştirileri unutmak mümkün değil. Tüm bu eleştirilerin akabinde bahsedilen oluşumun kurulması ve onca hava civaya rağmen hiçbir şey yapılmamış olması son derece düşündürücüdür.

Hasılı kelam, Yıldırım kardeşimin bana telefonda söylediği lağvetme olayı gerçekleşmediyse benim de böyle bir etkinlikte olmam sözkonusu olamaz...
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
Sato26 Liste gör
Deneyimli Yazar

yıldırım
  Alıntı Sato26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 13:45
Sevgili Selahattin Ağabey..

Sen,Ben ve Ahmet Öncel'in toplanıp konuştuğumuz günü hatırlıyorum..
Bundan yaklaşık 2 ay önceydi.Biz bu konuşmada Ramazan ayı içerisinde düzenlenecek olan bir iftar yemeğinde İstanbulEses'in lağveldileceği konusunda hem fikir olmadık mı?
İstanbulEses'in asıl kuruluş amacının BKŞ nin bölünmesinin sağlamak olmadığını aksine parasal konularda çalışmalar yaparak yani bir anlamda BKŞ nin yapacağı etkinliklerde işin maddi yükünün altına girmek ve çıkacak olan ESESLİYİM adlı derginin yayın hayatının sürekliliğini sağlamak,dernekleşme yolunda atılacak ilk adımların maddi temelini sağlamak,ve standart bir maddi kaynağı yakalayarak bu kaynağın hem BKŞ ye ve ileride ki zamanlarda Eskişehirspor'a bu gücün aktarılmasını temin etmek olduğunu söylediğimizi öok iyi hatırlıyorum.
Bu düşünceyle EMOK 'un Kırka'da düzenlemiş olduğu Festivalde ben ve Ahmet Öncel  ciddi anlamda maddi ve manevi fedakarlığı gösterek ilk çalışmalara başladık...
Festival kapısı girişinde hepberaber üzerinde çalışma yaptığımız ESESLİYİM adlı derginin ismini yazdırdık...Festival katılımının beklenenden az olması ve organizasyonu yapan firmanın vermiş olduğu sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı beklenen maddi kazanç sağlanamamış aksine benim ve Ahmet Öncel'in cebinden ciddi bir para çıkmıştır.Bunları niye anlatıyorum biliyormusunuz..
Sen demişsin ya yazında ..Bana ve bizlere ağır eleştirilerde bulunuldu diye..Bu forumda bizlere de çok ağır yazılar yazıldı ve bölücülükle suçlandık..ama biz sineye çekip işimize baktık...
Evet madem yeri geldi bende yazayım İstanbulEses'in asıl kuruluş gayesi yukarıda bahsettiğim konudan başka bir amaç taşımıyordu...
BKŞ var olacaktır elbette..olmalıdır da..soruyorum size burada okuyan genç arkadaşlarımın ve burada yaşayan Eses'li insanların parasal kaygı taşımadan istediği gibi her hafta maçlara gitmeye ve İstanbul'da yapılacak olan maç,yemek ve diğer etinliklere parasal katkı sağlamadan sadece gönülleri ile katılım sağmalarını ve her ay ellerine bir bedel ödemeden Türkiyenin her yanında yaşayan Eses sevdalılarının eline Esesliyim adlı derginin ulaşmasını bir bölcülükmüdür?
Bugün kendi şehrimizde yaşayan iş adamlarımıza tek tek ulaşarak bu projeler anlatılmış ve gerekli görüşmeler yapılmıştır..Bu yapılan da bölücülükmüdür?

Kısacası bu oluşum BKŞ ve diğer oluşumları mutlu edecekse ve eğer yapılması planlanan bu projeler bölücülükle nitelendiriliyorsa...Bu satten sonra buradan sesleniyorum,İstanbulEses Lağvedilmiştir...
Gerçi bu oluşumun tek sorumlusu ben değilim ama diğer arkadaşlarımın aynı düşünceler taşıdığına inandığımım için yazıyorum.Onların eklemek veya söylemek istedikleri varsa yazabiliriler...
Saygı ve sevgilerimle...
Yukarı
haşhaşlı Liste gör
Yazar

gökhan
  Alıntı haşhaşlı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eki/2007 saat 14:30

sıkıntılarımız bir araya geldiğimizde malesef birbirimizi eleştirmekten kaynaklanıyo bkş evt var bi ara bende içindeydim yeni ekip seçildi hiçbirinden haberimiz olmadı saf dışı kaldığımızı bile forum dan öğrendik şimdi irtibatsızlık büyük eksiklik amaç selahattin bey in iyi niyetine bişey demiyorum ama şöle bir gerçek var biz bi yerde ortayı bulamadık bulamıyoruz amaç aynıyken bölünmeler oluyo yok efendim maçlara yanlız gidiyorsunuz bize katılmıyorsunuz kardeşim programlar bizsiz yapılıyoo napalım e bide organizosyonlar yarım kalıyoo dolayısıyla bu sıkıntılar hep yaşanıyor yakında süper lig de olacaz buna kalpden inanıyorum ve ülkenin birlik beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde gerçek bölücülüğün ne olduğunu herkez biliyorken kimsenin kalbini kırmayalım iyi günlerde beraber olabilmek dileğiyle

haşhaşlı
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 8>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,656 saniyede hazırlanmıştır