eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Yerel ve Amatör takımlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bozüyükspor 2013-2014

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 13>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
Online Durum: Offline
  Alıntı durukan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Oca/2014 saat 13:19
bu konunun üzerinde durmamız gerekiyor bence :(
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
spongeBOBmarley Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: ankara
  Alıntı spongeBOBmarley Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Oca/2014 saat 15:21
şehirmizdeki ve çevremizdeki takımların hali kötü , sadece eses var süper ligte diğer takımlar hep amatörde bozüyükte gitti amatöre

şehrimizdeki takımlar neden bu kadar zayıf ?

manisada akhisar süperligde manisa pttde , kayseride iki takım var süper ligte , trabzonu saymaya gerek yok her ilçesi her takım trabzonun altyapısı gibi alt liglerde trabzondan birsürü takım var

bizim neden pttde 2.lide 3.lige takımımız yok ? bence şehirde bi sorun var , yeterli tesisleşme yok gençlerin futbola ilgisi sadece seyirci olarak
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Oca/2014 saat 13:54
Fena olmuş
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Oca/2014 saat 12:54
Kötü bir durum
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
tatar ilker Liste gör
Usta Yazar

Tatar İlker
Yer: Istanbul
  Alıntı tatar ilker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Oca/2014 saat 12:47
Bozüyükspor ligden çekilmiş. İkinci yarı tüm maçları 3-0 hükmen yenik sayılacak.
Feel the Difference, Feel the Excellence
Yukarı
bozüyüklü26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: bozüyük
  Alıntı bozüyüklü26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Oca/2014 saat 13:07
takım dağıldı 3-5 futbolcu kaldı öyle zannediyorum onlarda gidecek... ikinci yarı maç oynamadan düşeceğiz...amatöre düşersek kolay olmaz artık bir dahaki çıkışımız...Allah bize yardım sabır versin...zor günler başladı an itibariyle...
Yukarı
enis26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Kemal Enis
Yer: Eskişehir
  Alıntı enis26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2013 saat 11:47
Sevgili, bozüyüklü geçen hafta bozüyük - ankaragücü maçına bozüyüğü seven ve ankaragücüne hiç sevmeyen bir ESES li olarak hususi gittim. maçta yanımda konuşulanları duyunca çok bozuldum. yönetimin içinden birine urfalı topçuyu oynatması için babası tarafından para gönderildiğini ve topçunun bu sayede takımda 11 de olduğu gibi söylentiler. Hoca varken yeni hocalara çağılırıp görüşmeler, vs vs söylentiler bitmiyor. bunları duyunca hele hele ESES li futbolcuların bu nereden geldi iyi olsa ESES vermezdi ana avrat küfürleri görünce bozüyük için ESES in yaptıkları zerre kadar görülmüyor demiştim. ve sonuç ESES desteği çekt. Ha züldüm elbette ama bu işin asıl sebep ve müsebbipleri iyi tesbit edilmeli. Sanki buzdağının asıl tarafı ortada görünmüyor.
E ni S
Yukarı
garincha Liste gör
Yazar

ersen
Yer: köprübaşı
  Alıntı garincha Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2013 saat 10:30

Bence Bozüyükspor yöneticileri birazda kabahati kendinde aramalı.

ESES aşkı dörtnala giden at gibidir ne dizginden anlar ne de söz dinler...    
Yukarı
Bozüyüklü Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
  Alıntı Bozüyüklü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2013 saat 10:03
Alıntı yapılan matt

Milliyet gazetesi kose yazari Serdar Kelleci'nin yazisi:
(http://skorer.milliyet.com.tr/serdar-kelleci/bozuyukspor/YazarYazisi/1805051/default.htm)
BOZÜYÜKSPOR
Geçen hafta Türkiye Kupasında alınan sürpriz sonuçlardan sonra, bu hafta sonu 2. Ligden bir müsabakayı yerinde izlemek istedim.
Öyle ya; alt liglerimizdeki takımlar Türkiye Kupası’nda bu denli başarılı sonuçlar elde ettiyse bunu bir de çıplak gözle yorumlamalıyıdık. 2.Lig Kırmızı Grubun en alt basamaklarında yer alan Güngörenspor Bozüyükspor maçına gitmeye karar verdim.
Müsabakadan bir gün önce Bozüyükspor kampını ziyaret ettim. Hani bazı klişeler vardır; ‘’çok keyifli bir sohbet oldu’’ dersiniz. Maalesef hiç ama hiç keyifli bir sohbet olmadı. Sohbetimizin ana temasını maalesef saha içi değil, daha çok saha dışındaki konular oluşturdu.
Bozüyükspor ve diğer alt liglerimizdeki takımlarımızın ortak dertlerinden önce Bozüyükspor ile ilgili ilginç bazı notları paylaşmak isterim.
TANIDIK BİR ALT LİG HİKAYESİ
Bozüyükspor 1990 -1991 yılında grubunu şampiyon tamamlayarak 2.Lig B grubuna terfi eder. 1991 1992 yılında ise lige iyi başlamasına rağmen art arda alınan mağlubiyetlerle tekrar 3. Lige geri döner. Sonrasında ise amatör liglere kadar düşer. Takımın başına şu anki teknik direktör Sait Ulvi Özdemir getirilir. Sait Hoca; takımı amatör ligden önce 3. Lige çıkartmıştır. 3.lige çıkılan ilk sezonda takım muhteşem bir sezon geçirmiş ve ligi şampiyon tamamlamıştır. Takım yeniden 2.ligdedir. Çıta artık yükselmiş şehrin beklentileri de değişmiştir. İlginç bir kararla yönetim ve teknik heyet de değişmiştir. Gençlerden kurulu bir takım oluşturulur, yanlarına da takıma ağabeylik edecek birkaç oyuncu monte edilir. Takım lige çok iyi bir başlangıç yapar ancak devamı gelmez. Klasman maçlarında ise takım seri galibiyetler elde eder. Tüm şehir kenetlenmiştir artık. İlk 7 haftayı 5 galibiyet 2 beraberlikle tamamlayan takım sonraki haftalarda her ne olduysa sadece 3 galibiyet alır ve şehrin tüm hayalleri yıkılır. Grubu lider tamamlayan Güngörenspor’u deplasmanda yenen Bozüyükspor kendi evinde Güngörenspor’a mağlup olur ve play offlara kalamaz. Umutlar yine sonraki sezonlara kalmıştır.
2011/2012 sezonunda takım yine sezona fırtına gibi başlar. Ulusal kanallarda hatta dış basında haber konusu olur. Avrupa Liglerinde, eylül ayından mart ayına kadar evinde oynadığı tüm maçları kazanan sadece 3 takım kalmıştır. Juventus Manchester City ve Bozüyükspor.
İşte o makus talih yine Bozüyükspor’a gülmemiştir.2.Lig Beyaz Grubu şampiyon tamamlayan Şanlıurfaspor, deplasmanda 4-1 mağlup edilmesine rağmen sonraki haftalarda alınan kötü sonuçlarla şehir bir kere daha hüzne boğulmuştur. O Şanlıurfaspor bugün Süper Lig hayalleriyle Ptt 1. Ligde mücadelesine devam etmektedir. O sezon Juventus ve Manchester City ‘ye mi oldu dersiniz? Tabi ki liglerini şampiyon tamamladılar.
ALT LİGLERİMİZDEKİ SORUNLAR                         
Bozüyükspor maddi imkansızlıklardan dolayı kaderine terk edilmiş durumda. Şehrin ileri gelenleri, sanayi kuruluşları desteğini çekmiş durumda. Sezon başında sadece kardeş kent Eskişehirspor destek oldu.
Eskişehirspor sezon başında 9 oyuncusunu karşılıksız bir şekilde Bozüyükspor’a kiralık verdi. Verilen bu oyuncuların tüm masraflarını da kendileri üstlendi. Burada amaç hem Bozüyükspor’ a destek olmak hem de Eskişehirspor’da oynamayan futbolcuların maç eksiğini gidermekti. Yani pilot bir takım oluşturmak. Şu an gelinen noktada ise Eskişehirspor bu anlaşmayı sonlandırdığını belirten yazılı bir açıklama yaptı. Bozüyükspor’un hangi vecibeleri yerine getiremediğini bilemiyorum ancak Eskişehirspor yönetimi şu gerçeği göz ardı etmemeli.
Bozüyük kahvehanelerinde, berberlerinde Eskişehirspor posterleri asılıdır. Bozüyüklü Eskişehir maçlarına Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı, Fenerbahçe’yi izlemek için gitmez. Bozüyüklü Eskişehir maçına Eskişehirspor’a destek olmak için gider. Bozüyük ilçesinde eses kıraathanesi eses berberi diye çok sayıda esnaf görürsünüz. Çünkü Bozüyüklü, Bilecik’in ilçesi olduğunu değil Eskişehir’in ilçesi yani evladı olduğunu kendine ve çocuklarına inandırmıştır. İşte bu yüzden; geçmiş zamanlarda Eskişehirspor maddi imkansızlıklarla boğuşurken, o evlat Bozüyükspor, kendi otobüsünü Eskişehirspor’a vermiştir.
Bozüyükspor yönetimlerinin hataları olmuş olabilir. Eskişehirspor yönetimi ise 100 bin tl ücret ödeyerek Bozüyükspor’un lisans çıkaramama problemini halletmiş de olabilir. Ancak gün sırt çevirme günü değildir.

ALT LİGLERİMİZİN KALİTESİ
Çok değil 5 sene önce şampiyonluk mücadelesi veren Güngören ve Bozüyükspor takımları dün Güngören Stadında karşı karşıya geldiler. İlk 20 dk. Bozüyükspor maça ağırlığını koyup şansının da yardımıyla golü buldu. Güngörenspor bu gole çok gecikmeden cevap verdi. İkinci yarıda Güngörenspor İbrahim Demir’in şık golüyle öne geçti. Karşılaşma bu sonuçla bitecek derken son dakikalarda korner üstüne korner kazanan Bozüyükspor karambolde Serdar Akdoğan’ın ayağından bulduğu golle altın değerinde 3 puanla sahadan beraberlikle ayrıldı.
Takip edenler bilir, alt liglerde çok ilginç karşılaşmalar oynanmakta. Dün iki takım da çok karakterli bir oyun sergilediler. Oyuncuların iyi niyetli olmaları da oyunu daha seyredilir hale getirdi.
Bozüyükspor’da tecrübeli stoper Bahadır, mağlup durumdayken motivasyonun ne kadar önemli olduğunu genç arkadaşlarına öğretmiş oldu.
Eskişehirspor’dan kiralık gelen 14 numaralı Nuri Fatih Aydın yetenekli bir oyuncu ve yaşı da çok genç. Basit oynamayı seçerse gelecek vaat edebilir. Cruyff’un ‘’Futbol basit bir oyundur, zor olan basit futbol oynamaktır’’ sözünü odasının bir köşesine asmalı ve her gün okumalı.
Bozüyükspor’un orta sahasında yer alan Onur’a ayrı bir paragraf açılmalı. 2.Ligin bir gömlek üstünde bir oyuncu. Genç yaşta Süper Lig görmesi belki de onun kariyerini olumsuz etkiledi. Ancak dünkü topunu oynayıp oyuna küsmediği sürece mutlak suretle kiralık geldiği Eskişehirspor’a tekrar geri dönecektir. Topu alışı, oyunu açışı, oyun zekası gerçekten üst düzey.
Bozüyükspor ve diğer alt lig takımları Türk Futbolu için önem arz etmeli. Kulüp adı önemli olmamalı.
Alt lig oyuncularının sıkıntıları çok büyük. Maddi imkansızlıklardan dolayı futbol sevgileri köreliyor. Bu yüzden de 2. Lig dediğimiz seviyelerden üst liglere genç futbolcu kardeşlerimizi taşıyamıyoruz. 2.ligden taşıdığımız en son futbolcu Salih Uçan dahi; hala Fenerbahçe’de kadroya giremiyorsa Türk Futbolunda yapısal reformların zamanı gelmiş demektir.

Gerçekleri ortaya döken bir yazı, Eskişehirspor yönetimini eleştiriyorum çünkü "PİLOT TAKIM" yapıyorum diyerek ilk devre daha tamamlanmadan desteğimizi çektik demek çok yanlış bir tutum. Ciddi bir çalışma yapılmadan seçim sonrası göz boyamakmış olay.
Destek veriyoruz, oyuncularımızı maç tecrübesi kazandırmak için veriyoruz,yardımcı olacaz demek farklı; Pilot takımımız değip sorumluluğu paylaşırken şartlar bana uymadı değip silkelemek çok farklı olay
Yukarı
kokopelli Liste gör
Yazar

Kaan Özden
Yer: Kahire
  Alıntı kokopelli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2013 saat 08:41
Güzel yazı. Bozüyük'ü ben de çok severim ama bu kadar iyilik yapan bir yönetim boşu boşuna bitirmez bu birleşimi diye düşünüyorum.
"Tek sevda ESES, tek büyük ESES"
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 13>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır