eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2013 GENEL KURULU

Cevapla Cevapla Sayfa  123 113>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
Online Durum: Offline
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: 2013 GENEL KURULU
    Tarih: 16/Şub/2013 saat 19:21
Eskişehirspor camiası olarak çok önemli bir sürece girdik.
ancak tartışma platformu yok.şu şahıs istifa etsin,bu şahıs aday oldu,niye üye olamıyoruz başlıkları altında konu dağılıyor gibi.
tek başlık altında tartışmanın faydalı olacağı düşüncesiyle;
Camiamıza sonucunun hayırlı olması dileklerimle böyle bir başlık açıyorum.
Yukarı
matador Liste gör
Usta Yazar

Levent
Yer: Turkey
  Alıntı matador Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2013 saat 17:44

İsimlerden ziyade projelerin yarıştığı bir genel kurul olmasını yürekten temenni ediyorum. Bu durum oluşursa eğer, tek adamlık döneminden katılımcı ve paylaşımcı bir döneme hep birlikte geçiş yapabiliriz diye düşünüyorum.

Özetle,  ‘Proje Yönetimi’ taraf olan herkes için büyük önem taşımakta. İçi boş, mesnetsiz ve alt yapısı oluşturulmadan kamuoyuna sunulacak projeler maalesef ütopyadan öteye taşınamayacaktır. Bu nedenle, Proje Oluşturma ve Proje Yönetimi konusunda bazı bilgi ve yöntemleri bu satırlarda –müsaadenizle- paylaşma gereğini duydum.

Proje Nedir?

Belirli bir amaç ve hedefe ulaşmak için sağlanan kaynakları kullanarak planlanan faaliyet ve faaliyetler topluluğunun gerçekleştirilmesine proje denir.

Proje, ömürlüdür. Başlangıcı ve sonuçları vardır.

İki nokta arasında geçen zaman “proje ömrü (project lıfe cycle)” olarak tanımlanır.

Proje Yönetimi Nedir?

Projenin amacı ve hedeflerini gerçekleştirilmesi için bir araya gelen bileşenleri ve kısıtları kullanan insan faktörlerinin sevk ve idaresine proje yönetimi denir.

Kısaca;

“İşin yapılmasını sağlamak!”

“Projenin bitmesini sağlamak!”

Neden Proje Yönetimi?

n  Proje paydaşlarının beklenti ve memnuniyetlerinin karşılanması

n  Kısıtlı kaynakların verimli kullanımı,

n  Başarılı ekip iletişimi,

n  İyi tedarikçi ilişkileri,

n  Risklerin öngürülmesi ve etkili önleyici faaliyetlerin uygulanabilmesi,

n  Fırsat yakalama ve eşleştirme,

Proje Değerlendirilmesinde Geçerli Olan Kriterler:

n  Proje bitmelidir.

n  Proje ayrılan süre içinde bitmelidir.

n  Projenin sonucu tatminkar olmalıdır, beklenen kaliteyi sağlamalıdır.

Etkili Proje Yönetimi:

Etkili bir proje yöneticisinin uygulaması gereken iki ana kavram vardır:

1. Karşılaşılan sorunları öngörebilmek, projelerin başarısızlığa uğramalarının başlıca nedenlerini bilmek ve bunları önlemek için gerekli tedbirleri baştan almak. Genellikle projelerin başarısızlığa uğramalarının üç ana temeli vardır:

n  Organizasyonel faktörler

n  Yetersiz planlama ve kontrol

n  Proje girdilerinin eksik tanımlanmış olması

2. İşlerin yapılmasını sağlamak.

Proje Yönetimi Temel Prensipleri

(1) Amaç: her bir projenin belirli amaç (lar)ı vardır. bu amaç (lar)’a ulaşıldığı zaman proje tamamlanır.

(2) Sınırlı proje ömrü: hiçbir proje sonsuza kadar devam edemez, sınırlı bir ömrü vardır.

(3) Tek tanım: proje tek bir tanımdır ve genellikle bir proje yöneticisi yönetiminde yürütülür, ancak bir projenin içinde çok çeşitlilik bulunur.

(4) Takım çalışması: projenin yürütülmesi takım çalışması sayesinde olur.

(5) Benzersizlik: hiçbir proje bir başka projeye tamamıyla benzemez.

(6) Değişim: bir proje ömrü boyunca önemli, önemsiz, çok sayıda değişim görür.

(7) Beklentileri vardır : bir proje genellikle bir kişinin ya da kuruluşun isteğine göre oluşur. bu durumda projenin özellikleri hakkında belirli sınırlamalar getirilir.

(8) Çok çeşitlilik: bir projenin içinde insan, kültür, makine, malzeme vb. binlerce çeşitlilik bulunabilir.

(9) Tedarikçi  kullanımı: bir proje içinde değişik işler için tedarikçiler kullanılabilir. ancak çok sayıda  tedarikçi kullanılması projenin karmaşıklığını arttırır.

(10) Risk ve belirsizlikler: bütün projelerde mevcuttur.

(11) İstisnalar :harici bilgilerin doğması, araştırılması, düzenlenmesi ve raporlanmasıdır.

(12) Proje faaliyetleri birbirleri ile bağlantılıdır: kendine özgü hedef ve planları olan birden çok faaliyetleri barındırır ve aralarında etkileşimleri vardır.

(13) Projeler sonuç, bütçe, süre gibi kısıtlamalar altında çalışması gerektiği için rutin işlerden ayrılırlar.

İdeal Ekip Elemanı

n  Zaman ve enerjisini, başarılı olmak için projeye adar.

n  Sonunda ulaşılmak istenen hedefi anlar.

n  Hedeflere ulaşmak için birlikte çalışmaya hazırdır, takım çalışmasına yatkındır.

n  Bir ekip, birisini göreve tayin etmekle değil, ona şans ve harekât kabiliyeti tanıyarak yaratılabilir.

n  Bir ekip kurarken sormanız gereken soru “şahısları, bu projenin gerçekten başarıya ulaşması için nasıl etkileyebilirim” olmalıdır.

Proje Yöneticisinin Kimliği:

Proje yönetimi; yani planlama, organizasyon ve gerçekleştirme faaliyetleri her zamanki işlerden daha çok esneklik ve uzun vadeli bakış açısı gerektirdiğinden proje yöneticisinde belirli yeteneklerin gelişmiş olması beklenir. Bunlar;

n  Liderlik özelliği

n  Planlama yeteneği

n  Organizasyonel yetenek (başkalarını yönlendirme yeteneği.)

n  Teknik yetenek

n  Takım kurma yeteneği

n  Problem çözme yeteneği

n  Karar verme yeteneği                                                       

n  Gerekli kaynaklara başvurma (farklı departmanlar ile iletişim.)

n  Değişik kaynakları koordine edebilme becerisi. ( temel yapıları ve çalışma sahaları değişik olsa bile farklı kişiler ve departmanlar ile çalışabilmeli.)

n  İletişim ve çeşitli yöntemleri uygulayabilme yeteneği

n  Elemanlara sorumluluk verme ve onları izleme becerisi

n  Güvenilirlik.

olarak sıralanabilir.                                                       

Proje Yöneticisinin Belirlenmesi

n  Proje süreçlerine hâkim,

n  Zamanının en az %50’sini bu projeye ayırabilecek,

n  Şirkette kalıcı,

n  Orta kademe yöneticilerinden biri olmalıdır.

n  Proje yöneticisi her bölüme proje ile ilgili çizelgelemeleri, bütçeleri ve gerekli bilgileri sunar.

n  Proje yönetimi hakkındaki bilgileri diğer bölümlere iletir. ancak bu bölümlerdeki işlerin nasıl yapıldığına karışması ve o birimler içinde karar verici durumda değildir.

n  Problem çözümünde: belirli prosedürler baştan tanımlanmalı, metodoloji belirlenmeli ve proje planlama                süresince her birimin katkısı olmalıdır.

n  Proje yönetimi tarafından öncelik belirlenir ve kaynak kullanımı sağlanır.

Planın Yapılması

Tüm başarılı projeler, sonuç kısmının tam olarak açıklanması ile başlar. sonucun doğru tanımlanabilmesi için;

n  Kesin olarak hangi hedeflere ulaşmam beklenmektedir?

n  Proje kimin için hazırlanmaktadır?

n  Ulaşılacak sonuç ile hangi problemler çözülecektir?

soruları cevaplanmalıdır.

Alt Yapıyı Oluşturmak

Projenin karmaşıklığına ve ekipte bulunan insan sayısına bağlı olarak proje yapısı iki şekilde kurulabilir;

n  Asıl ekip yapısı

n  Organizasyonel yapı

Asıl Ekip Yapısı:

Proje yöneticisi olarak tüm ekip elemanları ile direkt iletişim içinde olduğunuz yapıdır ve arada bir kademeye ihtiyaç duyulmadığı zaman kullanılır.

Bu tip yapı yöneticinin her çalışanı denetlediği küçük departmanlardakine benzer.

Bu yaklaşım basitlik, doğrudan iletişim ve bürokrasinin görülmemesi gibi avantajlara sahiptir.

Başlangıç Planı

Bu planda iki tarih bellidir; başlangıç ve bitiş tarihleri.

Bu iki tarih arasındaki proje safha süreleri belirlenmelidir.

İlk plan aşağıdaki bitiş sürelerini kapsamalıdır;

n  Amacın, sorumluların, program ve bütçenin tanımlanması

n  Safhaların tanımlanması

n  Tamamlanmış safhaların gözden geçirilmesi

n  Tamamlama ( raporların hazırlanması, dokümantasyonun, proje sonuç ve formlarının son hali)

Önemli Maddelerin Tanımlanması

Projede açıkça belli olan hedeflere ulaşmayı sağlayacak önemli öğelerin tanımlanması gerekmektedir.

n  İlk öğe bilgi kaynaklarıdır.

n  İkinci öğe bütçedir.

n  Son öğe ekibin taahhütleridir.

1. Bilgi Kaynakları: Bilgi hazır değil ise ekip bilgiyi araştırmalı ve geliştirmelidir. Bilginin analizi için:

n  Hangi kaynaklar bilgi sağlayabilirler ve hangi bilgi proje ekibi tarafından oluşturulmak zorundadır?

n  Bilgiyi nasıl belirleyeceğiz?

n  Dış kaynaktan bilgi sağlamak ne kadar zaman alacaktır? Aldığınız veya geliştirdiğiniz bilgiyi düzenlemek veya üzerinde çalışmak ne kadar zaman alacaktır?

2. Bütçe: Projenin bütçesi eleman ve bilgi kaynakları göz önünde bulundurularak, safha safha planlanmalıdır. Bu yolla planlanan ile gerçekleşen arasındaki fark kontrol altına alınabilir.

3. Ekibin Taahhütleri: Ekibin motivasyonu tüm projenin ne kadar iyi ilerleyeceğini gösterecektir.

İş Planının Hazırlanması

İş planı projenin hedeflerini gösteren bir şema üzerinde olabilir. proje iş planını şemaya dökmek, ekibin projenin gidişatını daha iyi anlamasını ve proje yöneticisinin projeyi izlemek için gerekli araca sahip olmasını sağlar. Şema, her safhanın planlanan ve gerçekleşen sonuçlarını göstermeli ve aşağıdaki amaçlara hizmet etmelidir.

n  Başlangıç aşamasında iyi bir izleme aracı olmalıdır.

n  Ekip elemanlarının iş programını anlamalarını sağlamalı ve bir rehber olmalıdır.

n  Gelebilecek problemleri tespit edip önlem alabilmeyi sağlayabilmelidir.

İş planının hazırlanmasına ne kadar çok zaman harcanırsa projenin bitim tarihi o kadar kolay yakalanır.

İş Planı Hazırlama Aşamaları:

n  Safhaları tanımlayın

n  Başlama tarihlerini planlayıp, hangi işlerin arka arkaya, hangi işlerin aynı anda yapılacağına karar verin.

n  Her safhanın süresini tahmin edin.

n  Taslak plan üzerinde ekiple görüşüp görüş birliğine varın

n  Gerektikçe planı güncelleştirin.

n  Planı kesinleştirin.

n  İş planını ilgililere dağıtın.

En başarılı ve tecrübeli proje yöneticisi bile mutlaka bir iş planı gecikmesi ile karşı karşıya kalır. Gecikme kendi başına bir başarısızlık değildir. Önemli olan gecikme probleminin nasıl çözüldüğüdür. Gecikme problemini çözmek için;

n  Proje bölümlerini planda peş peşe olsa bile aynı anda yapmaya çalışın.

n  Gecikmeyi gidermek için ekibin çabasını iki katına çıkarın.

n  İleri safhaların ilk kısımlarına, zamandan tasarruf etmek için başlayın.

n  Kaliteyi bozmadan daha sonraki safhaları hızlandırmanın yollarını arayın.

Proje Kısıtlamaları

Projelerin Başarılı Olması İçin Gerekli Olan Faktörler;

n  Neden – Sonuç ilişkisi: Bir proje, sahipleri ve paydaşların beklentileri ile sınırlandırılmıştır. Beklentiler her zaman karşılanmalıdır.

n  Kaynak: Proje; insan, tesis, makine, ekipman, çalışma ortamı, bilgi vb kaynaklar tüketir. Hiç bir proje sonsuz kaynağa sahip değildir.

n  Bütçe: Her proje finansal kaynaklara ihtiyaç duyar. Finansal kaynakların belirlenmesi ve kullanımı belirli bir bütçe disiplininde sağlanır.

n  Bilgi : İddialı projeler her zaman yüksek bilgi ve tecrübeye gereksinim duyar,

n  Zaman: Projelerin başlangıç ve bitiş tarihleri vardır.

n  Riskler: Proje planlamasında öngörülemeyen potansiyeller vardır, bu potansiyellerin oluşması halinde projenin gidişatında negatif etkiler doğurabilir.

n  Yasa ve Bürokrasi İlişkileri: Projenin oluşumu ve sonuçlarını etki edebilecek yasal şartlar her zaman mevcuttur.

Tanımlama ve Kontrol

Projeyi başarıya ulaştıracak iki olgu, tanımlama ve kontroldür.

Tanımlama:

n  Amaç ve Hedefler: Beklenen nedir?

n  Yetkinlikler : Proje ekibinin bilgi ve tecrübe gereksinimleri

n  Planlama : Yapılacak işlerin listesi, sırası ve etkileşimi,

n  Bütçe: Proje maliyeti ne olmalıdır? Hangi kaynak ve harcamalar planlanmalıdır?

Kontrol:

n  Bilgi ve yöntemler: Proje yönetiminde kullanılacak bilgi ve yöntemler nedir?

n  Koordinasyon: Proje istikrarlı bir yönetim ister ve proje yöneticisi ekipteki herkesin çabalarını organize etmekten sorumludur.

n  İzleme: Projenin programlandığı gibi yürüdüğü, bütçe dahilinde olduğu ve amaçlara ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilmelidir.

n  Eylem:Proje süresince tespit edilen sapmalar giderilmeli ya da etkileri azaltılmalıdır.

n  Tamamlama:İyi yönetilmiş bir proje, eğer son adım başarılı bir şekilde atılmaz ise zamanında bitirilemez.

Genel Adımlar

n  Şirket içinde projenin uygulamasından sorumlu kişiyi belirleyin.

n  Bir uygulama takvimi hazırlayın.

n  Amaçları, hedefleri, yürütmenin şeklini belirleyin.

n  Teknik detaylara bu aşamada yer vermeyin.

n  Projenin ana hatlarını şirketteki tüm yöneticiler ile tartışın ve son şeklini verin.

n  Proje sorumlusu liderliğinde amaç ve hedeflere uygun iş planı yapın.

n  Çalışmaların etkisini ölçecek kriterleri belirleyin.

n  Kriterlerin ne şekilde, hangi periyotlarda, kim tarafından izleneceğini belirleyin.

n  Çalışma planı için onay alın ve uygulamaya başlayın.

n  Projeyi tüm çalışanlara açıklayın.

Projenin İzlenmesi

n  Uygulama projesinde yer alan her madde için hem zamanlama hem de getiri açısından planlanan ile gerçekleştirilen karşılaştırmalı, sapmaların nedenleri araştırılmalıdır.

n  İyileştirme çalışmaları için harcanan işgücü ve diğer masrafların da takibi yapılmalıdır.

n  özellikle metod geliştirme projeleri için uygulamadan önce bir ön fizibilite ile uygulamaya girdikten sonra gerçekleşen tasarruf hesabı ayrı ayrı yapılmalıdır.

n  Projenin her maddesi ayrı ayrı izlenirken toplam performansı ifade edecek bir veya birkaç kriterin bulunması ve bunun da izlenmesi gerekir.

n  Bütünü ifade edecek bir rapor formatının oluşturulmasında fayda vardır.

n  Raporlama periyodu belirlenmeli ve ilgili kişilere bildirilmelidir.

n  Proje takibinin bir parçası da çalışanlarla zaman zaman yapılacak toplantılar olmalıdır. Bu projeden kaynaklanan sorunları, önerileri dikkate alınarak çalışmalara yön verilmelidir.

n  Her yıl yeni bir uygulama planı yapılarak devam edilmelidir.

ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil
Yukarı
Erensoy Liste gör
Deneyimli Yazar

Erensoy
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erensoy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 08:32
Halil ve yönetiminden nefret ediyorum.Bu forumda gitmeleri için neler yazdım neler.
Fakat önemli olan genel kurul üyelerinin düşünceleri.
Herkesin elinde bir liste var dolaşıp duruyor. Kimi liste 700'ün üstünde, kimi liste 600'lü sayılarda. Listeleri gördüm ama tam sayıları hatırlamıyorum.
Listeyi burnuma dayayıp içinde tanıdıkların varmı diye soruyorlar.
Mesala kayınbiraderi aradık. Adam 4 seneden beri aidat yatırmıyormuş. Ben bu kadar parayı yatıramam dedi. mesela şimdi o oy kullanamayacak. Böyle azala azala ortada 300-400 kişi kalacak. EsEs'in kaderini onlar belirleyecek.
Her zaman her yerde en büyük ESES
Yukarı
metinyalin Liste gör
Usta Yazar

METİN YALIN
Yer: MARMARİS
  Alıntı metinyalin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 16:17
Eskişehirsporumuzu Halil Ünal'dan kurtaracak her yol mübahtır artık ..
SeNsİz MaRmArİs bile sÜrGüN ES ES'im

http://www.marmarisESES.Org
Yukarı
muss26 Liste gör
Yazar

Musa
  Alıntı muss26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 16:32
bu adam seçimle yıkılmaz onu tahttan ancak taraftar indirir onlarında ağızlarını bağlıyor bilet vs.çok akıllı adam
Bir Baba Hindi Heyyy Allah
Yukarı
dalga_ras Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Açık
  Alıntı dalga_ras Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 16:56
Mesut Hoşcan yönetimin içindeki bir isimdi. Halil Ünalın yanlışlarını ve eksik noktalarını muhakkak biliyordur. Eğer, Mesut Hoşcan ikili ilişkilerde ( kulüp üyeleri, diğer kulüp başkanları, siyasiler vs. ) Halil Ünaldan daha iyi bir noktaya gelirse başkanlığı alır diye düşünüyorum. Mesut Hoşcanın da yönetim bazında aslında Halil Ünaldan çok farklı olacağını düşünmüyorum, fakat kulüp içi yenilik ister istemez Halil Ünalın izlerini silecektir. Mesut Hoşcan örümcek ağlarını alıp kendi örümcek ağlarını yapana kadar aradan 3-4 sene geçer bu da bize iyi kötü bir zaman kazandırır. Yani Mesut Hoşcan bence çözüm değil, aksine dinsizin hakkından imansız gelir durumudur.
Es Es Es Ki Ki Ki Eski Eski Es!

Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 17:48
Genel olarak Halil Ünal yönetimine bakıldığında sportif olarak çok ciddi bir başarısızlık yok, mali durum sadece biraz belirsiz.
Türkiye şartlarında istanbul takımlarını tutanlar dışında ortalama bir futbolseverin rahatlıkla tutabileceği bir takım hüviyetinde bir takım oluşturulmuş, dolayısıyla dışarıdan bakıldığında (ya da Eskişehirli olmayan kişilere göre) başarılı sayılabilecek bir kulübüz ve sportif olarak başarısız sayılamayacak bir takıma sahibiz. YALNIZ bizi huzursuz eden, Eskişehirspor'a gönül veren taraftarı ortalama bir taraftar çizgisine çekme girişimleridir. Bu forumda yıllardır konuşulan el freni olayı.
Başka bir ifadeyle önemli bir sportif başarının arefesinde bizim bu başarıya çoşkuyla ulaşamadan hevesimizin kursağımızda bırakılmasıdır. Eskişehirspor taraftarının diğer anadolu takımları taraftarları seviyesine çekilme gayretidir. Bu bence çok ciddi bir sorun. Bu sorunda herkesçe bilinen başkanımızın yönetim tarzıdır.
Bu yönetim tarzının süperligde ortalama bir anadolu takımı için yeterli olabileceği AMA bizler için kesinlikle daha büyük başarılara ulaşmada engel teşkil etmesidir. Ben olaya bu şekilde bakıyorum. Ne zaman Eskişehirspor bir sıçrama yapacak olsa bu kronik sorun bir el freni gibi taraftarımızın ve camiamızın BİR ADIM ÖTEYE GÖTÜRÜLMESİNİ ENGELLİYOR.
Not:Yukarıdakiler tamamen benim şahsi fikirlerimdir. Hiçbir topluluk ve gruba mal edilmesin.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
doğrucu Liste gör
Yazar

ömer
  Alıntı doğrucu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 18:05

Seçimler ne zaman belli oldu mu? Kulübe üyeyiz ama ne arayan var ne de soran.

Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar ama herzaman 10.ncu köy bulunur.
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Şub/2013 saat 23:51
Alıntı yapılan Erensoy

Halil ve yönetiminden nefret ediyorum.Bu forumda gitmeleri için neler yazdım neler.
Fakat önemli olan genel kurul üyelerinin düşünceleri.
Herkesin elinde bir liste var dolaşıp duruyor. Kimi liste 700'ün üstünde, kimi liste 600'lü sayılarda. Listeleri gördüm ama tam sayıları hatırlamıyorum.
Listeyi burnuma dayayıp içinde tanıdıkların varmı diye soruyorlar.
Mesala kayınbiraderi aradık. Adam 4 seneden beri aidat yatırmıyormuş. Ben bu kadar parayı yatıramam dedi. mesela şimdi o oy kullanamayacak. Böyle azala azala ortada 300-400 kişi kalacak. EsEs'in kaderini onlar belirleyecek.

hALİL ÜNAL bir tv burogramında üyelerin aidatlarını yatırıyoruz diyordu ne oldu işine gelenimi yatırıyor yoksam
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
Scorpion Liste gör
Deneyimli Yazar

Selçuk
  Alıntı Scorpion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Şub/2013 saat 00:41
Liste savaşı kızışacak

Başka profesyonel kulüplere üye olanların tüzük gereği Eskişehirspor üyeliğinden çıkartılması gündemde. Başta Gültekin Güvensoy olmak üzere bazı üyeler listeden silinmesi için muhalefet harekete geçiyor.

Bir süre önce mahkeme kararı ile Haziran ayında yapılacak seçimlerde oy kullanacak olan 67 üye Eskişehirspor’un üye listesinden çıkartılırken şimdide tüzük gereği başka profesyonel kulüplerde üye olanların Eskişehirspor üyeliğinden düşürülmesi camiaya bomba gibi düştü.

Eskişehirspor tüzüğünün üyelik konusunu içeren 6. Maddenin f bendi ile üyelikten çıkartılma ve ihraç ile ilgili 15. Maddenin C fıkrasına göre başta Eskişehirspor 2. Başkanı Gültekin Güvensoy olmak üzere bazı üyelerin listeden çıkartılacağı iddia ediliyor.

Üyelik konusunda hassas davranan ve tüzüğün uygulanması takip eden muhalefetin harekete geçerek yasal girişimlerde bulunacağı öğrenildi.

Eskişehirspor tüzüğünün 6. Madde f bendin de "Türü, niteliği ve kapsamı yönünden kulübün faaliyet alanına giren konularda faaliyet gösteren başka spor kulübüne üye olanlar" Eskişehirspor üyesi olamayacağı belirtilirken, üyelikten çıkartmaları içeren 15. Maddenin C bendin de " Üye olabilme şartlarını kaybedenler ile tüzüğün 6/f maddesini ihlal edenler yönetim kurulu kararı ile üyelikten çıkartılır" ibaresi yer alıyor.

http://www.istikbalgazetesi.com/detay.asp?sec=1&newscatid=8&newsid=104571
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 113>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır