eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

E-bilet ve Passolig'e HAYIR !

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 265>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
Online Durum: Offline
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 17:54
Burda tartışmanın anlamı yok istedigimiz kadar hayır ve evet diyelim kanun cıktımı olacaktır kalp kırmaya gerek de yok yanlız olayları bazı arkadaşalr kendi acılarından baktıkları icin sanki bişeler olacak telaşına düşmüşler üzülereek izliyorum özelikle icerigi tam anlamıylada beli degil neyin tartışması bu bende anlamış degilim burda istemeyerekde olsa ahmetes kardeşimizi bile kırdıgımın farkındayım olayı ben bu yönden bakmadım olayı ben yönetimi sıkıştırma yönünden baktım yılardır mücadelesini verdigimiz beleşcilerin bitmesi acısından hayırlı olacagını düşünüyorum ama tam olarak iceriginide bilmiyoruz o yüzden tartışmanın anlamı yok bu konu hakında artık yazmayacagım icerigi beli oldugunda devam yanlız
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
Geniusturkish Liste gör
Yazar

Onur YILDIRIM
Yer: İstanbul
  Alıntı Geniusturkish Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 19:00
e-bilete evet ;) beleşe hayır!
Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Açık Tribün
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 20:20
Alıntı yapılan esesyucel

burda istemeyerekde olsa ahmetes kardeşimizi bile kırdıgımın farkındayım

Yok hayır kesinlikle küçük bir kırgınlık bile yok buraya son günlerde yazamama nedenim zaman bulamadığımdandır okul dershane derken
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2013 saat 07:58
Emniyet son zamanlarda tribün gruplarında bulunan ve azımsanmayacak sayıda illegal işlere bulaşan kişiler olması sebebi ile bünyesinde tribün grupları masası oluşturacak ve tribün grupları terör örgütü kapsamı içerisine alınacak.
İyi niyetli kardeşlerim çok masumane gelebilecek bir suçtan ötürü senelerce hapis cezası alabilme ihtimaliniz var, dikkatli olunuz.

"ATV’de yer alan habere göre polis teşkilatı tribün grupları için ayrı bir birim kurma kararı aldı. Pilot bölge olarak İstanbul seçilirken; taraftar gruplarına üye vatandaşlarının telefon görüşmelerinin dinlenmesinin önü açıldı. Tribün gruplarını dinleme yetkisi alan polis, işlenen suçları da örgütlü suç kapsamında değerlendirecek.  Ayrıca polis, taraftar gruplarının karıştığı olayları örgütlü suç kapsamında değerlendirebilecek.."

kaynak : http://www.fourfourtwo.com.tr/
Yukarı
asi65 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı asi65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2013 saat 08:44
Alıntı yapılan mecek

İtiraz edenlerin gerekçeleri;
1- Tribünde istedikleri herşeyi yapamayacaklar (yakıp yıkamayacaklar aldıkları bilet ile o koltuktan sorumları olcaklar). Ki bu kişiler sadece kendilerini taraftar diğerlerini seyirci olarak yorumlamaktadırlar. Eskişehirde ise bu seyirci moduna layık olarak açık tribüne giren SEVDALILAR eşdeğer görülmektedir.
2- Hata yapan (Küfür eden - sahaya yabancı madde atan) kişiler fişlenerek bir daha tribüne girmeleri engellenecek. Bütün kulüplerin her sene bu sebebler ile ödedikleri kendi ceplerinden çıkıyormuşcasına da buna itiraz ediyorlar.
3-Ceza alan seyirciler maç günü karakola uğramak zorunda kalarak maça gidemeyecekler. Böylece huzurlu ortamda maç seyredecek insanların huzurlu olmaları onları rahatsız ediyor.
4- Maçlar sırasında bazı seyircilerin almış oldukları cezayı kulüp yöneticileri kulüp kasasından ödemektedir. Ama bu kişilerin maça giremeyeceklerini görecek olan bu yöneticiler artık bu cezalarıda ödemeyecekler işte buna karşı çıkılıyor.
5- Aynı uygulamaların pek çoğu ingiltere de uygulamaktadır sorarım size hangi türkiye tribünü grubu kendisini MANU seyircisi ile eşdeğer görebilir. Hangi tribün kulübüne manu seyircisi kadar kazanç sağlamış ve o tribün ziyafetini gösterebilmiştir.

Tüm bunların gerçek sebeblerini defalarca söyledik tekrar etmemize gerek yok.
Birilerinin tekerine çomak sokmuştur bu uygulama ve sonuna kadar destekliyorum.

e-bilet olunca beleşçiler ,avantacılar korktu. Merak etmeyin Halil bi çare bulur sizin için.
Yukarıdaki tespitler çok doğru. Bi tek sonuna bir şey ilave etmek istiyorum o da her ne kadar çomak sokulmuş olsa da Halil maşalarını ne yapar eder stada sokar.
Yukarı
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
Yer: Turkey
  Alıntı eses7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2013 saat 09:19
E-bilet gayet güzel bir uygulama olacak...
Fişleme olayı da... Garip...
otobüse binersin Adın soyadın... Uçağa binersin adın soyadın... Kartlaa lış veriş yaparsın hakeza.... Akıllı biletle otobüs seyyehati fişli... Çeple gezersin nerde ne kadar durdun kayıtlı... İnternete nerden nekadar girdin , bağlandın , ne aradın taradın ne yaptın ettin google da kayıtlı. Facede dürttün kayıtlı. Mail aldın verdin kayıtlı. Çek aldın verdin kayıtlı. Fişlenmedik bu teknoloji ortamında neremiz kaldı???

Varsın olsun Atatürk stadında 2 saat durduğumda tespit edilsin. Ne çıkar?
meşalemi yakıyorum? Yok...
Ademlere toplu küfüre mi katılıyorum? Yok...
Sahaya birşey mi atıyorum? Yok
Varsa yoksa ESES....
Gerisi teferruat.

Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2013 saat 21:53
Alıntı yapılan scetintas

bu konu üzerinde şimdiye kadar tartışma içerisinde olan arkadaşlarımız sadece konfeti,meşale yakmanın suç olacağını yönünde görüş bildirmişler...Taraftar olarak kendileri üzerinde olan kısmından olayı ele almışlar...Fakat bahsi geçen ve taraftarı sıkıntıya sokan meşale ve konfeti gibi olaylar zaten yasak olan şeyler değil mi..? E-bilet projesinin altında yatan asıl önemli nedenlerden birisi kaçırılan vergi ve TFF paylarıdır...

Şöyle ki;bilet satışlarında daha önce veya bazı basın yayın organlarında şu yazıları ve anonsları duyarız.."Maçı 8500 biletli seyirci izledi..." Fakat biliriz ki,bizim açık tribünün kapasitesi 10.630'dur...Bir bakarsınız açık neredeyse full çekmiştir...Peki nasıl olurda maçı 8500 biletli seyirci izliyor diye hayıflanırız...Bunu Federasyon temsilcileri gayet iyi çözmüş,dağıtılan bedava biletler olarak tespit etmişlerdir...Gruplara veriliyor demiyorum,dağıtılan öyle ya da böyle bedava biletlerdir...Oysa TFF satılan bilet kadar kulüplere bir bedel çıkarır ve bu beyan edilen bilet kadar TFF'ye pay verirler...15.000 taraftarın izlediği açık ve net görülürken TFF'ye bildirilen ancak 8.500 biletin vergisini ve payını alabilmekte idiler...Bu da TFF'nin ve maliyenin ciddi anlamda vergi ve pay kaybıdır...

İşte bu nedenle bundan sonra satılan her biletin bir bandrol numarası olacak ve bu bandrol numarasına göre bileti TFF nezdinde bastıracaksınız...Bundan sonra şu kadar bilet bastım,bu kadar sattım olayı olmayacak...Turnikeden TFF'nin koyduğu sistemle ve bastırılan bilete göre TFF'ye payını ve vergini ödeyeceksin...Kulüplerin hasılat kaçırma işlemi artık son bulacak...

116 Milyonluk GS BJK TS VERGİ AFFI

Vergi affı çıkarsa Beşiktaş 45.6, Trabzon 44.5 ve G.Saray 25.9 milyon TL'lik borç yükünden kurtulacak. Vergi borcu bulunmayan F.Bahçe ise muafiyet istiyor.

Yeni çıkacak Kulüpler Yasası'yla birlikte vergi borçlarına son bir kez af isteyen spor kulüplerinin bu talebine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeşil ışık yaktı. Maliye Bakanlığı da af konusunu gündemine aldı. Bakanlığın çalışmasına göre kulüplerin bir kısım borçları silinecek, bir bölümü de takside bağlanacak. Kalan borçların da ödenmesi için kolaylık gösterilecek.

TRABZON İKİNCİ SIRADA

SADECE 3 büyük kulübün şu ana kadar devlete olan vergi borcu 116 milyon TL'yi buluyor. KAP'a yapılan son bildirimlerde 'vergi borcu kaleminde' yer alan rakamlarda Beşiktaş başı çekiyor. Siyah-Beyazlılar'ın toplam borcu 45.6 milyon TL. Kartal'ı 44.5 milyon TL ile Trabzon, 25.9 milyon TL ile G.Saray takip ediyor. Cari dönemde 5.9 milyon TL vergi borcu olan F.Bahçe'nin ise bu borcunu da ödediği ve devlete herhangi bir vergi borcunun bulunmadığı bildirildi. Beşiktaş, Trabzon ve G.Saray'ın toplam ödeyecekleri borç 116 milyon TL'yi buluyor. Fener de af olursa aynı miktarda muafiyet istiyor.

2011'de de 190 milyon silinmişti

MALİYE'nin spor kulüplerine uyguladığı vergi affı yeni bir konu değil. 2 sene önce de Beşiktaş ve G.Saray'ın başını çektiği vergi borçlusu kulüpler Başbakan'a kadar giderek af istemiş, sonuçta yaklaşık 190 milyon TL'lik bir borç silinmişti. 2 Şubat 2011'de resmiyete dökülen afta Beşiktaş'ın 96.25 milyon vergi borcu 3.9 milyon TL'ye düşürülmüş, G.Saray'ın 73.25 milyon borcu da 2.93 milyon TL'ye kadar gerilemişti. Aynı şekilde F.Bahçe'nin 22, Trabzonspor'un da 9.3 milyon borcuna kalem çekilmişti.

http://www.haber1903.com/Besiktas-7903-116_milyonluk_af.html

http://spor.haber7.com/spor/haber/972584-erdogan-talimati-verdi-kuluplere-mujde-geliyor

BEŞİKTAŞI KURTARACAKLAR
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
  Alıntı askavesevgiyedair Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2013 saat 22:21
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

E-bilet tribünleri bitirip bizi tiyatro seyircisine dönüştürmek isteyenlerin projesidir.Bu yüzden TRİBÜNÜME DOKUNMA diyoruz E-bilete HAYIR!
Nedense senin e-bilet uygulamasına karşı çkmana şaşırmadım..Biraz teker çomak meselesi galiba..Türkiyede triübünnlerin tekrar dolmasını kadınıyla genciyle,yaşlısıyla maç seyretmek istiyorsak bu uygulamayı destekliyorum...

Hayret , recep sen seçim zamanında uğrardın foruma şaşırttın beni.1000 kez yazdık biz kombine ile giriyoruz paramızla diye ama hala ucuz laf sokma peşindesiniz.Bu uygulama ile tribün dolmaz daha çok boşalır.
Ben her zaman burdayım merak etme sen de..Bu e-bilet işine genelde yarası olan ve ilerde yarası olabilecek davranışı olanlar karşı çıkıyor..Sundukları gerekçeler ise çok basit ve komik..Kesin evet diyenlerin beyinleri yıkanmıştır veya birşeyle kandırılmıştır demi
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
  Alıntı SoLdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2013 saat 19:12
Anlamlı pankart için teşekkürler Problem tayfa
Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Oca/2013 saat 19:22
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 265>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,328 saniyede hazırlanmıştır