eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

E-bilet ve Passolig'e HAYIR !

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 265>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
Online Durum: Offline
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 00:31
Alıntı yapılan scetintas

bu konu üzerinde şimdiye kadar tartışma içerisinde olan arkadaşlarımız sadece konfeti,meşale yakmanın suç olacağını yönünde görüş bildirmişler...Taraftar olarak kendileri üzerinde olan kısmından olayı ele almışlar...Fakat bahsi geçen ve taraftarı sıkıntıya sokan meşale ve konfeti gibi olaylar zaten yasak olan şeyler değil mi..? E-bilet projesinin altında yatan asıl önemli nedenlerden birisi kaçırılan vergi ve TFF paylarıdır...

Şöyle ki;bilet satışlarında daha önce veya bazı basın yayın organlarında şu yazıları ve anonsları duyarız.."Maçı 8500 biletli seyirci izledi..." Fakat biliriz ki,bizim açık tribünün kapasitesi 10.630'dur...Bir bakarsınız açık neredeyse full çekmiştir...Peki nasıl olurda maçı 8500 biletli seyirci izliyor diye hayıflanırız...Bunu Federasyon temsilcileri gayet iyi çözmüş,dağıtılan bedava biletler olarak tespit etmişlerdir...Gruplara veriliyor demiyorum,dağıtılan öyle ya da böyle bedava biletlerdir...Oysa TFF satılan bilet kadar kulüplere bir bedel çıkarır ve bu beyan edilen bilet kadar TFF'ye pay verirler...15.000 taraftarın izlediği açık ve net görülürken TFF'ye bildirilen ancak 8.500 biletin vergisini ve payını alabilmekte idiler...Bu da TFF'nin ve maliyenin ciddi anlamda vergi ve pay kaybıdır...

İşte bu nedenle bundan sonra satılan her biletin bir bandrol numarası olacak ve bu bandrol numarasına göre bileti TFF nezdinde bastıracaksınız...Bundan sonra şu kadar bilet bastım,bu kadar sattım olayı olmayacak...Turnikeden TFF'nin koyduğu sistemle ve bastırılan bilete göre TFF'ye payını ve vergini ödeyeceksin...Kulüplerin hasılat kaçırma işlemi artık son bulacak...

Şimdi gelelim dağıtılan beleş bilet olayına...

Bundan sonra eğer kulüp yönetimi veya yöneticisi bedava bilet dağıtmak istiyorsa bunu kendi cebinden verecek demektir...Çünkü bundan sonra basılan bilet bandrol numaraları TFF nin elinde olacak,hasılat direk TFF gidecek ve oradan TFF payı düştükten ve vergisi alındıktan sonra kalan para kulüplere aktarılacak...Bundan sonra beleş bilet dağıtmak isteyen yönetim veya yönetici buyursun cebinden ödesin ve istediği kadar bileti parasını TFF ödeyeceği için dağıtsın hiç sorun yok...

Bu konuda tartışılan seyircinin fişlenmesi konusu için söyleyeceğim tek şey şudur...Meşale yakmıyorsanız,sahaya yabancı madde atmıyorsanız,şiddete başvurmuyorsanız,küfür etmiyorsanız,formanızı giyip,takımınızı 90 dakika destekliyorsanız sizi kim fişlesin...Örnek verdiğiniz İngiltere'de tezahurat yapan,kaşkollarla şov yapan Liverpool seyircisinin veya MANU taraftarının tezahurat yapıyor diye fişlendiğini ne zaman duydunuz...

E-bilet uygulaması şiddeti önleme ve kulüp yönetimlerinin şimdiye kadar yapmış oldukları yasa dışı uygulamanın getirmiş olduğu bir projedir...Şimdiye kadar herkes normal yoldan bu işi yapsaydı hiç kimsenin bu yola gideceği yoktu...Bunun sebebi sadece ve sadece beceriksiz yönetimlerin basiretsiz uygulamalıdır...

Bak şimdi üzüldüm şayet olaylar senin dedigin gibi olursa kendisini esesli sanan bazı şahızlar artık türbündede yok olacak ceblerinden para vermedikleri icin macada gelemeyecek birde olaya şöyle bakalım yönetim istedigi kadar bedava bilet dagıtsın sorun yok yani bunu nereye kadar yapacaklar 3-5 mac yaparlar sonra bırakırlar işte ozamanda gümbürtü kopar bundan sonrada gercek esesliler kalır konun icerigi buysa

ben evet diyorum LOL
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 00:35
Alıntı yapılan scetintas

...Örnek verdiğiniz İngiltere'de tezahurat yapan,kaşkollarla şov yapan Liverpool seyircisinin veya MANU taraftarının tezahurat yapıyor diye fişlendiğini ne zaman duydunuz...

...

Burada ayıp etmişsiniz suat bey manu ve liverpol seyircisi bizim le aşık atabilirmi hiç onlar tiyatro seyircisi
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 08:19
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

E-bilet tribünleri bitirip bizi tiyatro seyircisine dönüştürmek isteyenlerin projesidir.Bu yüzden TRİBÜNÜME DOKUNMA diyoruz E-bilete HAYIR!
Nedense senin e-bilet uygulamasına karşı çkmana şaşırmadım..Biraz teker çomak meselesi galiba..Türkiyede triübünnlerin tekrar dolmasını kadınıyla genciyle,yaşlısıyla maç seyretmek istiyorsak bu uygulamayı destekliyorum...

Hayret , recep sen seçim zamanında uğrardın foruma şaşırttın beni.1000 kez yazdık biz kombine ile giriyoruz paramızla diye ama hala ucuz laf sokma peşindesiniz.Bu uygulama ile tribün dolmaz daha çok boşalır.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
  Alıntı SoLdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 09:42
Alıntı yapılan scetintas

Bu konuda tartışılan seyircinin fişlenmesi konusu için söyleyeceğim tek şey şudur...Meşale yakmıyorsanız,sahaya yabancı madde atmıyorsanız,şiddete başvurmuyorsanız,küfür etmiyorsanız,formanızı giyip,takımınızı 90 dakika destekliyorsanız sizi kim fişlesin...
Abi zaten olayda bu ya. Meşale yakmanın, maytap yakmanın, konfeti atmanın neresi kötü? Dediğin gibi bugün yasak ama ebilet geldiği zaman imkansız hale gelecek. İzmirdeki meşale şovumuz, Problem koreografisi gibi şeyler bir daha yapılamayacak. Günümüzde üzerinde TL ve $ simgesi var diye Problem tayfanın tapmadık asla paraya pula pankartı bile şehrimizdeki polisler tarafından stada alınmıyor. Yasak yasak nereye kadar önce baştakiler kendi zihniyetlerini değiştirsin taraftarları canavar görmekten vazgeçsinler. Biz ne zaman olay çıkarttık kurunun yanında yaşı da yakıyorlar.
Yukarı
Abdullah Palaz Liste gör
Deneyimli Yazar

S.F.
Yer: İstanbul
  Alıntı Abdullah Palaz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 10:21
ülkemizde her alanda kamuoyu tarafından tartışmadan kararlar alınıyor. gerçi tartışmayı da becerebilen bir toplum değiliz ama bu ayrı bir konu. e-bilet uygulaması belki çok iyi, belki de çok kötü. bilmiyoruz ki? tüm detayları ile proje açıklanır. tüm aktörler bunları tartışır. bu tartışmalar projeye son halini verir ve ondan sonra uygulamaya geçilir. doğru yöntem budur.
http://www.youtube.com/watch?v=nmLL84pvtOA
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 10:56
Alıntı yapılan Abdullah Palaz

ülkemizde her alanda kamuoyu tarafından tartışmadan kararlar alınıyor.....

Bunun adı monarşidir, monarşi.... LOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
faust Liste gör
Usta Yazar

RIDVAN SAĞIR
Yer: Turkey
  Alıntı faust Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 15:29
Herkes dilinin altındaki baklayı çıkarsa konu daha net anlaşılacak. Kareografi vb benim de hoşuma gidiyor ama gördüğüm en esaslı seyirci,Koray'ın coştuğu 2-1lik GS maçındaki seyirciydi.İzin verseler o seyirciyle ben de sahaya çıkar oynardım,ama muhteşem bir tezarühatdan başka birşey yoktu. Yani takımını desteklemek için yok konfetiymiş,kareografiymiş ille de şart olan şeyler değil.Ayrıca belli sınırlarda elbette o da yapılabilir.Biletimi alır,sahaya girer,takımımı her türlü desteklerim.Yerimi birileri bilecekmiş,bilseler ne olur.Ne sahaya atlayacağım,ne küfür edeceğim,ne yaşlı başlı insanlara posta koyacağım,ne de kendi takımdaşımı bıçaklayacağım,hiç umurumda değil.
Yukarı
yirmialti26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
  Alıntı yirmialti26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 15:55
Alıntı yapılan scetintas

Bu konuda tartışılan seyircinin fişlenmesi konusu için söyleyeceğim tek şey şudur...Meşale yakmıyorsanız,sahaya yabancı madde atmıyorsanız,şiddete başvurmuyorsanız,küfür etmiyorsanız,formanızı giyip,takımınızı 90 dakika destekliyorsanız sizi kim fişlesin...

Fişlerler abicim, aman başına gelmesin. Bizimkilerdeki mantık meşale yakanı veya sahaya bir şey atanı yakalamak olmadı hiç bir zaman. Bizdeki ilk mantık bir günah keçisi yakalamak. Dışarıda bile 10 kişi kavga etse 50 kişi ayırmaya çalışsa ilk mantık tuttuğunu al olur. Bu arada bedavacıların rantıda kesilmez.
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 16:29
Alıntı yapılan faust

Herkes dilinin altındaki baklayı çıkarsa konu daha net anlaşılacak. Kareografi vb benim de hoşuma gidiyor ama gördüğüm en esaslı seyirci,Koray'ın coştuğu 2-1lik GS maçındaki seyirciydi.İzin verseler o seyirciyle ben de sahaya çıkar oynardım,ama muhteşem bir tezarühatdan başka birşey yoktu. Yani takımını desteklemek için yok konfetiymiş,kareografiymiş ille de şart olan şeyler değil.Ayrıca belli sınırlarda elbette o da yapılabilir.Biletimi alır,sahaya girer,takımımı her türlü desteklerim.Yerimi birileri bilecekmiş,bilseler ne olur.Ne sahaya atlayacağım,ne küfür edeceğim,ne yaşlı başlı insanlara posta koyacağım,ne de kendi takımdaşımı bıçaklayacağım,hiç umurumda değil.

Rıdvan ağbi zaten seni beni taraftar saymıyorlar biz seyirciymişiz.
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Oca/2013 saat 17:34
Alıntı yapılan yirmialti26

Bu arada bedavacıların rantıda kesilmez.

Eğer kimlikle özdeşleşen bir bilet uygulaması (ilk bakışta öyle anlaşılıyor) olursa ve ücret ödemeler ile kontür yüklemelerini kulüp inisiyatifine bırakmazlarsa, her bilet için muhakkak ücret ödenecek demektir. Diyeceksinizki bir şekilde kulüp kasasından öderler ama kazın ayağı öyle değil bir şekilde bu harcamayı belgelendirmeleri lazım olacak, eğer yinede yaparlarsa bir şekilde bu yaptıkları illegal ödemeler illaki ortaya çıkacaktır. İşte o zaman çıraları yanar tutuşur. Ki bu ödemeler ile alınan biletleri kim kimlere ne şekilde satacaklar belki gişeler bazı kişilere kimlik kontrolüde yapacaklar o zaman başkasının bileti ile giren ortaya çıkmayacakmı. Zaten kulüb yönetimlerinde kendini legaliteden uzak gören her kişi muhakkak tribünde bir miktar adam bulundurmak isteyecektir her zaman onun önüne zor geçilir. Ama biletlerin el değiştirmesi önlendiği vakit rant biter.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 265>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır