eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sözde soykırım anketi. Açılan linkten Hayır.

Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
skinhead Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı skinhead Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Sözde soykırım anketi. Açılan linkten Hayır.
    Tarih: 18/Eki/2008 saat 00:41
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Hafta sonu Ermenistan ile ilgil bir yazim Radikal'de cikti. Ilgilenen arkadaslar icin linki veriyorum:

Behlül bey, yazınız çok güzel ve aydınlatıcı, gerçekten gurur duydum...

Kutlarım...
Yukarı
Gelibolu Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı Gelibolu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2008 saat 23:33
Msnbc sitesi hayatında ilk defa bu gece hit rekoru kırdı herhalde LOL
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı olumune_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2008 saat 23:05
Should the United States formally recognize the World War I-era killing of Armenians as genocide?   * 1554320 responses
Yes. Many scholars agree that the Ottoman Turks systematically killed up to 1.5 million Armenians. Other countries have recognized this as genocide. The U.S. should do the same.
22%
No. Historians continue to debate whether the deaths were genocide. Besides, Turkey is too important an ally to alienate when the U.S. has troops in the Middle East.
77%
I'm not sure.
0.8%
Not a scientific survey. Click to learn more. Results may not total 100% due to rounding.
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
Narin Liste gör
Deneyimli Yazar

Selahattin
Yer: Turkey
  Alıntı Narin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2008 saat 23:01

Sessiz kalmayın, 20 saniye bile tutmaz,

NO yu tıklayın.

http://www.msnbc.msn.com/id/21253084/

ES ES TÜRKİYEDE TEKSİN
Yukarı
EsEsMania Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı EsEsMania Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2007 saat 10:48

% 81 öndeyiz

Ha gayret Smile
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eki/2007 saat 07:34
Alıntı yapılan Antidote

Durum böyleyken biz bu dış ülkelerdeki anketlere hala nasıl önem veririz gerçekten anlamıyorum.
Onem vermedigimiz icin olaylar bu boyutlara geldi zaten. Biz ulke olarak bu konuyu cok ihmal ettik, ben 28 yasinda geldim Amerika'ya, sozde soykirim iddialarinin yurtdisinda ulastigi boyutun ciddiyetini buraya gelince anladim, bilgi eksikligimi ilgili kaynaklari okuyarak gidermeye calisiyorum, oysa Turkiye'de hayatimin buyuk bolumu egitim kurumlarinda gecti, ulkem bana bu konuda ders/bilgi/kurs verseydi fena mi olurdu? Ben ve benim gibi binlerce Turk vatandasi, burada yenilip yutulmayacak ithamlar karsisinda son derece hazirliksiz yakalaniyoruz.
Alıntı yapılan Antidote

MSN'deki oylamada kime, neyi anlatacağız.
Birileri mesaji almis:
Alıntı yapılan Antidote

Bırakınız ne yaparlarsa yapsınlar.
Meydani bos birakirsak ve bu tasari gecerse, bu ulkede okula giden cocuklarimiza "soykirimci ulkenin cocuklari" gozu ile bakilacak, cocuklar ders kitaplarinda sozde soykirimi okuyacaklar, aksini iddia ederlerse kanunu ihlal etmis olacaklar. Toprak ve tazminat taleplerini yazmama gerek yok sanirim. Is o boyuta geldiginde, "neden daha once sesini cikarmadin?" derler.
**
Ama size su konuda hak veriyorum: Biz kendimizi parcalasak da onlar inanmak istediklerine inanacaklar, bunu degistiremeyiz. Yerlesmis bir onyargiyi yikmamiz cok cok zor. Kaldi ki, bugun ruzgar lehimize eser gibi gorunur, yarin hersey degisebilir, menfaat dunyasi bu. Ancak, yine de 'umursamamak' cozum degil, biz elimizden geldigince her platformda mucadelemizi yapalim, onlara 'rahat bir galibiyet' zevki yasatmayalim. 
**
Mete
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
  Alıntı anadoluyildizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2007 saat 10:50
Antidote,

Bu tip anketlerle ilgili soylediklerine katiliyorum. Ancak ulkenin kendi tarihiyle yuzlesmek konusunda bazi sorularim var. Bu konuyu akademik olarak calisan birisi olarak, 1915 olaylari konusunda yazdiklarini ve fikirlerini nereye dayandiriyorsun? Bu konuda okudugun kitaplar var mi? Varsa nelerdir?

Gercekten merak ettigim icin soruyorum. Cunku Turkiye'de ozellikle son 4-5 yilda liberal bakisli tarihcilerin hicbir akademik dayanak gostermeksizin 1915 olaylarina soykirim demeleri ve bu olaylari Turkiye'nin tarihiyle yuzlesmesi olarak tanimlamasi beni rahatsiz ediyor. Bu olaylara soykirim dersin demezsin. O herkesin kisisel ozgurlugudur. Ancak bunu bilgi sahibi olup fikirlerini acikliyormus gibi yansitirsan ben orada itiraz ederim.

1915 olaylari konusunda inanilmaz bir bilgi dezenformasyonu var. Ermeniler, kendi ajendalarini Turkiye'ye dayatmak icin tarihi saptirirken, Taner Akcam, Halil Berktay gibi akademisyenler Turkiye'nin devletiyle ilgili yasadilari kisisel sorunlarini 1915 olaylari uzerinden hesaplasarak cevap veriyorlar. Ermenilerin buyuk tarihici dedigi Vahan Dadrian'in kitabi bilgi yanlislari ve saptirmalarla dolu. Dahasi adam acikcasi irkcilik yapiyor. Kitaba Turkler ve Islamiyet kokten Hristiyan dusmanidir ve Musluman olmayanlarin katledilmesi gelenektir diye giriyor. Bu konuda sana Gunther Lewy'inin Massacres in Ottoman Turkey kitabini tavsiye ederim eger okumadinsa. Tarafsiz bir gozle yazilmis ender kitaplardan biridir.  Haklisin tarihimizle yuzleselim ama okuyarak kulaktan dolma bilgilerle degil. Ayrica boyle anketler de zirvaliktan baska bir sey degil. Ona da katiliyorum..
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
Antidote Liste gör
Yazar

Serkan
  Alıntı Antidote Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Eki/2007 saat 09:35
Oy verelim iyi de Amerikalıları niçin ciddiye alıyoruz onu anlamıyorum.
Zamanında Time dergisi '20. yüzyılın devlet adamı kimdir' anketinde Atatürk için oy verilmişti, Hz Muhammed'e hakaret içeren karikatüre tepki olsun diye de bir oylama vardı, Fransa'daki çıkan yasa için de falanca adrese e-mail gönderilsin istenmişti. vb vb.

Bence dış ülkelerin bizi nasıl gördüğü önemli değil bizim ne olduğumuz önemli. Onların eğer çıkarı varsa bizi el üstünde tutarlar, Amerika örneğinde olduğu gibi de stratejik ortaklık bitince yüz üstü bırakıp damdan düşer gibi bu tür kararlar çıkarırlar. Amerika yıllardır Ermeni soykırımı konusunda Türkiye'ye aba altından sopa gösteriyordu. 'Dümen suyumda gidersen aleyhinde karar çıkartmam' diyordu. Şimdi öküz öldü ortaklık bozuldu. Bundan sonra Amerika'dan terörü desteklemek dahil her türlü hareket beklenebilir. Zaten teröre verdiği destek de ortaya çıkıyor.

Durum böyleyken biz bu dış ülkelerdeki anketlere hala nasıl önem veririz gerçekten anlamıyorum. MSN'deki oylamada kime, neyi anlatacağız. Bırakınız ne yaparlarsa yapsınlar.Doğru olan ise kendi tarihimize ve özellikle 1915'de olup bitenlere insani ve soğukkanlı bir şekilde yaklaşmak.

Eğer siz Sarıkamış'ta 90 bin askerimizi savaşmadan dondurup, öldüren Enver Paşaları, koca Osmanlı İmparatorluğunu Rusya'nın pençesine düşürüp daha sonra da bundan kendi gayri müslim vatandaşlarını sorumlu tutup  bir insanlık trajedisine yol açan Talat paşaları ve 1. Dünya savaşı bittikten sonra dış ülkelere kaçan ve Osmanlı imparatorluğunun parçalanmasında birinci etken olan İttihat ve Terakki partisinin döküntülerini savunuyorsanız bilemem. Fakat bilmeniz gereken Atatürk'ün de bu insanları yaptıkları nedeniyle kınadığıdır.

Ben bu tür bir ankete oy vermektense kendi ülkemin tarihiyle yüzleşmeyi tercih ederim.
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eki/2007 saat 06:47
Alıntı yapılan karargah

haberlerde amerikadaki  bir haber programı sunucusunun, tasarıyı ortaya çıkaran bir vekile fırça atmasını gösterdi. çok güzeldi valla adam dioki niye karışıosunuz, bir grup ermeni için Türkiyeyi karşımıza almaya değermi dedi. ve en son Türkler bize kızılderilere soykırım yaptınız diye bir tasarıyı kabul etseler ne yapardınız dedi. ayrıca vekilin kişisel algılamasın Türkiye demesine, sunucunun bir kahkahası vardıki çok güzeldi. helal olsun sunucuya
Sozkonusu tartismayi asagidaki adresten izleyebilirsiniz:
**
Bu arada, yeni bir konu basligi acarken biraz daha dikkatli olalim, bu konunun tartisilmasi gereken bolum "Sohbet" bolumu olmaliydi.
Mete
Yukarı
süperligeS Liste gör
Yazar

gökhan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı süperligeS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Eki/2007 saat 00:50
Baya fark atmışız bugün baktımda :) % 75 e çıkmışız.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır