eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ÜniESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ÜniESES Deplasman Organizasyonları Açıklaması

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: ÜniESES Deplasman Organizasyonları Açıklaması
    Tarih: 27/Eyl/2012 saat 14:16
Bazı ortamlarda niçin deplasman yapmıyorsunuz soruları üzerine ÜniESES'in deplasman organizasyon düzenlemeleri konusundaki düşüncelerini ve ilkelerini açıklama ihtiyacı hissettim.

"Biz eskiden ücretli deplasman organizasyonları yapıyorduk. Yaptığımız organizasyonlar ile Eskişehirspor taraftarlarının istediği zaman ne kadar kaliteli işler yapabileceğini gösterdik. İç
kisiz, sigarasız, koltuk numarası belli, bayanların güvenle gidebileceği birçok organizasyonu başarı ile tamamladık. Açtığımız yoldan birçok oluşum bizi izledi (Seni Yalnız Bırakır Mıyız-Aşk-ı Şehir vb) ve birbirinden kaliteli işler ortaya çıktı.

3 yıl önceki Bursa maçında, götürdüğümüz gencecik çocukların kendi taraftarlarımızın attığı koltuklardan, kesici aletlerden yaralanmaları sonrası deplasman organizasyonları yapmama kararı aldık. 17-18 yaşındaki çocukların, kendi taraftarlarımızca yaralanmaları ve bazen şiddete maruz kalmaları bizi bu kararı almaya itti.

İlerleyen zaman içerisinde Eskişehirspor taraftarlarının birlikteliğine inandığımız için ETB oluşumuna tüm gücümüzle, deplasman etkinlikleri dahil, destek verdik. Ve deplasman organizasyonlarını ETB içinde yürütmeye çalıştık. Maalesef ETB fikri yürümedi. Almış olduğumuz deplasman yapmama kararını Türkiye Kupası maçı için seve seve bozduk. Ve 6 otobüs arkadaşımızı tertemiz bir şekilde geçen yıl İzmir’e götürüp, getirdik.

Bu yıl yaptığımız toplantı ile en azından belli deplasmanlara üniversiteli arkadaşlarımızı götürme kararı aldık. İlk olarak Kayseri maçı için otobüs temin etmeye çalıştık. Başvuru yaptığımız yerlerden ret cevabını aldığımız için bu organizasyonu gerçekleştiremedik. 50 TL’lik bir maliyette özel otobüs tutma fikrini geri planda bıraktı. Şimdiden GS maçı için girişimlere başladık. Bazı arkadaşlarımızın bu çabalarımızı bilmeden eleştiride bulunmaları bizleri üzdü.

Deplasman organizasyonu ile hiç uğraşmamış arkadaşlarımızın oturdukları yerden konuşmaları kolay. Fakat bu işlere girince ne kadar zor ve sorumluluk gerektiğini anlıyorsunuz. Bu sorumluluğu zamanında çok üstlendik. Bundan sonraki süreçte de imkanlar dahilinde özellikle üniversitelerdeki arkadaşlarımız için bu sorumluluğu üstlenmeye çalışacağız.

Kurulduğumuz 7 yıldan bu yana yapmış olduğumuz hiçbir organizasyonda yönetimden 1 tane ücretsiz otobüs almadığımızı da gururla söylemek isterim. Hep kendi yağımızla, bazen sponsorlar bularak (adı-sanı belli) bazen “bir öğrenciyi sen deplasmana götür” kampanyaları ile öğrencilerimizi desteklemeye çalıştık. Çok şükür bugüne kadar bedavacılık yapmadık. Bir öğrenci için 5 TL’nin bile ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bundan sonraki süreçte yönetim hariç, diğer tüm kanalları zorlayarak öğrencilerimizi en az ücretle tertemiz deplasmanlara götürmenin mücadelesini vereceğimizi belirtmek isterim.
Doç. Dr. Semih BİLGE
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
muhasara Liste gör
Usta Yazar

..
  Alıntı muhasara Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 14:54
güzel yazı
Yukarı
esesliadem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: yeşiltepe
  Alıntı esesliadem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 15:46
ÜniESES temiz deplasman organizasyonlarına devam edecektir.
Yukarı
gogo26 Liste gör
Usta Yazar

gökhan
Yer: eskişehir
  Alıntı gogo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 16:14
her zaman yanındayım hocam aslanlar gibi organizasyoları yine yaparız.

Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 16:33

Bugüne kadar yaptığım en güvenli, sağlıklı ve keyifli deplasman yolculukları ÜNİESES sayesinde olmuştur. Bankasya'da iken Kocaeli deplasmanına ve İnönü'de ki play-off maçlarına taraftar otobüsleri ile gitmiştim. Bindiğim bu otobüslerde içki, sigara, yağma, küfür, devlet malına zarar verme gibi her türlü pislik yapan kişiler vardı. Bu kişiler yüzünden Kocaeli maçında sahaya atılan koltuklardan birisi de başıma isabet etmişti. Bu yüzden ÜNİESES ve benzeri oluşumlar dışında ki hiçbir taraftar grubu ile deplasman yapmamaya karar verdim.

Eğer sizde tertemiz insanlarla, keyifli deplasmanlar yapmak istiyorsanız, ÜNİESES'in organizasyonlarına katılın ve destek verin...

Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Açık Tribün
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 18:29
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 19:33
Taraftarlarımız ne zaman imzamdaki oluşumların çizgisine gelirler o zaman biz ülkenin en iyi taraftarıyız diyebiliriz. Gırtlak patlatmakla değildir bu ölçüm Armana olması gerektiği gibi sahip çıkmaktır. Bunun nasıl olması gerektiğinide ÜNİESES çok iyi göstermektedir.
İyiki varsın ÜNİESES...
Yukarı
Ende Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Ende Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 20:02
Hocam sadece Üniversite öğrencileriyle sınırlı kalmasın bu oluşum,Ben eminim ki Eskişehir de böyle bir ortamda deplasmana gidecek insan sayısı azımsanmayacak kadardır.Sizlere,Bizlere kısacası Hepimize düşen Deplasman da yapılan yağma,esrar içilen otobüsler ile gitmek istemeyen ve kendi kabuğuna çekilen gerçek vefakar ve cefakar Eskişehir Taraftarları Herkesin desteği ve gücüyle gün yüzüne çıkarmaktır.Tekrar o şaşalı ve şehrimizden 10'larca sayıyla kalkan deplasman otobüsü görmek ümidiyle....

Davanızda Başarılar Dilerim.
Her şey senin için Es-Es'im.
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2012 saat 20:13
Hakan Bey kısmen haklısınız yalnız katılım yüksek olduğunda araya sızmalar mutlaka olucaktır.Tatsız şeylerin yaşanma olasılığı yüksek olucaktır o yüzden az ama öz olmakta yarar var diye düşünüyorum.ÜniESES inşallah bu sezon güzel deplasmanlara imza atar,başarılar dilerim.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2012 saat 04:46
senı tanıdıgım ıcın o kadar mutlu huzurlu sanslı bırıyımkı anlatamam hocam ben boyle organızasyonlar ıcın yıllarca ugrastım cabaldım ama tek kaldım sonuna kadar desteklıyorum sızlerı
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır