eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Foruma İngilizce Bölümü

Cevapla Cevapla Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ara/2011 saat 23:57
Oktay hoca İngilizce'ye karşı değil, Türkiye Cumhuriyet'inin üniversitelerinde İngilizce eğitim verilmesine karşı. Bilim dili Türkçe'dir diyor..

Oktay hoca İngilizce konuşmaya da karşı değil, O'nun tabiri ile "Tarzanca" konuşmaya karşı.. Misal : "Okey hacı, akşama görüşürüz, mujk, bye"

Oktay hoca esnafın/firmaların/markaların İngilizce isim takıntısına karşı. "Twenty Six, Doors Park, Speed Park (İstanbul Park adı Oktay Sinanoğlu ile aynı görüşü paylaşan gençlerin sayesinde olmuştur)"

İnternet sayfamızın yabancılar tarafından takip edilebilmesi, Türk kültürü ve Eskişehirspor'u tanıyabilmesi için sayfamızın İngilizce kısmı olması gerek.. Fakat sapla da samanı karıştırmamak gerek..
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 00:22
Evet Erkancım o yüzden Yasin'in mesajına cevaben yazdım...
Bencede varsa takip etmek isteyen yabancı etsin tabiki, ama daha önemli ve üstünde herdaim durulması gereken konu Türkçemizin elden gittiğidir...

Ben bile OK demeye alışmışımki vay benim memleketimin haline. Forumumuzda da yeni jargonlu Türkçe almış başını gidiyor. Dikkat edelim diyenler bir avuç kaldı...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
mecek_baba Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali Boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek_baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 00:43
Alıntı yapılan köfteci

Ugurcum ,iyi niyetinden süphem yok fakat zaten derler ya "silah cikti mertlik bozuldu" o hesap Google Chrome cikti ,ben becerebilsem Eskisehirspor.com u Cince bile okuyabilecegim,onu kast etmistim ...
Ayrica,icimde hep uktedir ki,maalesef bize gelen yabanci futbolculardan inadina Türkce konusmayip ,direnenler var,bir baska dertte kendi futbolcularimizin yabanci dil konusunda dünya standarlarin cok gerisinde olmalari,belki konu disi oldu ,kusura bakma...

İspanyaya transfer olan yabancı (TÜRK) futbolculara en kısa sürede ispanyolca öğrenme mecburiyeti var diye biliyorum...(yanlışda olabilir)
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 00:46
Esasinda güzel ve iyi bir uygulama Ali...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
mecek_baba Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali Boydağ
  Alıntı mecek_baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 00:48
Bence de öyle hüsnü abim madem profosyenelsin ve bu işten para kazanıyorsun gittiğin yerin lisanını öğreneceksin.
Yukarı
mecek_baba Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali Boydağ
  Alıntı mecek_baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 00:50
1453 den 1700 li yıllara kadar avrupalı Türkçe öğrenmeye çalışırdı şimdi biz İngilizce öğrenmeye çalışıyoruz.
Yukarı
mecek_baba Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali Boydağ
  Alıntı mecek_baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 01:08
taraftarımız ingilizce yazmaya başlamış bile

Alıntı yapılan mmesutt

Alıntı yapılan estuna

bad game Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down
Thumbs%20Down

When did you see a good game in Atatürk Stadium? 40 years ago ?
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 04:59
İngilizce bir başlık olursa, biz de iki satır karalarız... Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
KEMAL YILMAZ Liste gör
Deneyimli Yazar

KEMAL YILMAZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı KEMAL YILMAZ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 06:14
Alıntı yapılan mecek_baba

1453 den 1700 li yıllara kadar avrupalı Türkçe öğrenmeye çalışırdı şimdi biz İngilizce öğrenmeye çalışıyoruz.

Yukarı
uayuay Liste gör
Usta Yazar

Ugur Y.
Yer: Istanbul
  Alıntı uayuay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ara/2011 saat 10:11
Alıntı yapılan KEMAL YILMAZ

Alıntı yapılan mecek_baba

Abi bu bakış açısını doğru bulmuyorum. Geçmişe bakıp dizlerimizi dövmek yanlış ve mantığı yok. Dünyada eğer eskisi gibi adam yerine konulup sözümüz dinlenecekse, önce dünyanın dilinden konuşmalıyız diye düşünüyorum. Dünya bizi anlamadığı sürece kimse bizim dilimizi falan konuşmaz.

Ayrıca şu ana kadar göründüğü kadarıyla buraya cevap yazanların çoğu ingilizce bir kısmın açılmasından yana.
Yukarıda da göründüğü gibi bu yapılmazsa Türkçe başlıklar altında '' bad game vs.'' gibi ingilizce cevaplar kendi dilimizdeki başlıkları da karıştıracaklar. Forum yetkililerinin buraya göz atmalarını rica ediyorum.
Grupların, reislerin değil.. ESKİŞEHİRSPOR'UN TARAFTARLARIYIZ!

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır