eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Galatasaray - Eskişehirspor (STSL 4.Hafta)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 75>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
jeff lebowski Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı jeff lebowski Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2011 saat 11:49
Alıntı yapılan crecod

Skibbe ve hakem iş birliği yüzünden kaybettik biz bu maçı. Galatasaray'ın şansıymış, arena stadıymış, futbolcuların bencilliğiymiş hikaye.

Bu arada Selçuk'un babasını sevsinler, annesine bi'şey olmasın. O ne öyle arkadaş, yemin ediyorum maçtan daha çok o iki şahsı izledik ve bu denli efendi, bu denli ahlaklı, bu denli sporcu bir evlat yetiştirdikleri için kendilerine içten hürmetlerimizi sunduk.

Önce Skibbe hakkındaki görüşlerimi yazayım.

Galatasaray'ın kadrosu ve performansı ortada mı? Ortada.
Eskişehir'in kadro kalitesi ve performansı ortada mı? Ortada. (Bu cümle kesinlikle küçük görme cümlesi değildir.)
Durum böyleyken Skibbe'nin içinde bulunduğu "küçük takım antrenörü" mantalitesi nedir Allah aşkına, biri bana izah edebilir mi?

Büyük maça çıkmış küçük takım gibi, vatan millet sakarya edasında kapanıp gerilla gibi kontradan gol yakalamaya çalıştı Skibbe bu maçta. Taktik, topu alanın yardırması şeklindeydi ki bence Kamara, Veysel, Alper, Koray o yüzden yardırmaya çalıştı sürekli. Şimdi soru şu: Bu taktiğin forveti Mehmet midir?

Hadi taktiğe eyvallah diyelim, kontra kısmını beceremedik, kapanma kısmını da beceremedik: 2 tane yedik. 60. dakikalara gelindiğinde gol atmak anca aklımıza geldi; Koray'la Mehmet yerlerini Burhan'la Serdar'a bıraktı. Burhan girince dedik ki artık kontra ataktan pozisyona döndük, rakibi kanatlardan zorlayacağız. Zorlamasına zorladık da, forvet kim; Serdar mı? Gelen ortalara yükselecek, gol arayacak, olmadı hava toplarını takım arkadaşlarına indirecek oyuncu Serdar mı yani? Yoklukta gider eyvallah da... senin yedek kulubende Boyd var. Geçen sene Diego'nun hazır olmadığı gibi Boyd da hazır değil sanırım.

Yine hadi diyelim, yaptı bi hata, Serdar'ı aldı artık oyuna... Pele'yi neden alırsın, amaç ne? Futbolda topu ne kadar ayağında tutarsan kazanma şansın o kadar yükselir: hemen bir örnek; barcelona. Pele girdi ne yaptı? Top kaybı. İllaki Veysel'in çıkması gerekiyorsa neden aynı tip oyuncuyla değiştirilir de çift forvete dönmek düşünülmez. Zaten olan olmuş geri düşmüşsün, gol atman gerek, bırak Pele'yi, Serdar'ın yanına bir partner sür. (resmen Ujfalusi'yi kullanmayı denedi hoca pivot santrafor olarak.) 2-0 kaybedeceğimize 3-1 kaybedelim ama o gol atma hırsını bi görelim. Böyle kötü oynayacağımıza öyle kötü oynayalım.

Şimdi de hakemden bahsedelim. İlk yarı ilkokul çocuğu gibi önüme gelene bir tekme oynayan Engin'i oyundan atamayan, top oyundayken Veysel'i ceza sahası içinde, afedersiniz ama, yatırıp tekme tokat döven Selçuk'u atamayan (Selçuk'un atılmasını bırak, Veysel sarı kart gördü ya... Bildiğin komedya.), kendisini itip kakan Kazım'ın karşısında süt dökmüş kedi kıvamına gelen bir orta hakem yönetti maçı. Ujfalusi'nin yarımcı hakeme demediğini bırakmadığından ya da ilk gol öncesi ne yardımcı hakemin görüş açısında tek bir Allah'ın kulundan olmamasına rağmen rakibe uçan tekme atmaya karar verip ittirmeyle biten bi enteresan hareketle rakibinin pozisyonunu bozan  oyuncunun gözden kaçmasına hiç değinmedim bile dikkat ederseniz.

Ne kadar iyi oynarsak oynayalım, zaten bu maçta Galatasaray'ı yenemezdik bu hakem kadrosuyla. Bu da bir gerçek.

Ivesa'ya iki çift lafım var yüksek müsaadenizle. İki tane mutlak pozisyonu çıkardın (Elmander ve Melo'nun pozisyonlarını diyorum), tebrik etmek boynumuzun borcu. Tamam, 2. golde de yapabilecek hiçbir şeyin yoktu ama o ilk gol neydi öyle? Yan topların niye böyle ki? Net 205 cm boy var, kollarla birlikte en az 250 cm olur, bir de zıplayarak kazanacağın yükseklik var ki 300+ cm rahat olur. Kalecisin, ceza sahası içinde topa elle müdahale edebilmek senin en tabii hakkın. Eh hal böyleyken yan toplara neden çıkmamakta bu kadar ısrarcısın, anlamıyorum. Sen çıkmayacaksın da kim çıkacak?

veyselden daha iyi pas yapabilio die aldı pele yi. sutları da etkili. aynı paragrafta barcelona deyip sonraki satırda cift forvet diyorsun. barcelona yenik olduğu hic bir macta cift forvete dönmüş mü? 

mourinho bile bu cift forvete dönme işini, defansı forvete yollayıp yapıyor, keza rijkaard da aynıısını yapardı. barca da, iki kez pique yi ileri yollamıstı. bunun sebebi de topu sisirme taktiiğini dönmeleri.

lütfen artık, 90ların basında kalan, gol yiyince 5 forvete dönelim, atarız mantığını gecelim. eğer ki veysel cıkıp forvet girseydi, 5 bile olurdu. sen gol kacırmıyorsun ki, forvete adam al. neyse dostum, umarım futbol görüşün gelişir.. yine de yorumların icin tesekkürler.

Yukarı
jeff lebowski Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı jeff lebowski Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2011 saat 11:43

Alıntı yapılan EsAtaEs

Ben oyuncularimiza mucadele anlaminda hic guvenmiyorum 3 mac iyi oynayip 6 mac vasat oynayabiliyorlar bizler bunu haketmiyoruz artik mac kaybedilir ama mucadele asla Trabzon macinda 1 puan iyidir diyorum

haklısın ama , gs macında melo farkı vardı sahada. adam tek basına domine etti orta sahayı. pas yaptırmadı, presleri ile ezdi. biz kötü olduğumuz icin değil, adamlar cok istekli ve iyi oldukları icn aldılar macı. ilk gole kadar karsı yarısahada bulunmak bile lutuftu bizim icin..

Yukarı
evindelisibenim Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin
  Alıntı evindelisibenim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2011 saat 09:45
sağlık olsün eses
ESES
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 22:51
Alıntı yapılan önder_

Resmen dün kartondan aslanın gölgesine yenildi. Sen bundesliga'da antrenörlük yapmışsın. nedir bu "küçük takım antrenörü kompleksi". Rakip korktuğunu çekindiğini anlarsa kedi bile aslan kesilir. Çıkacak beje maçında oynattığın çatır çatır hucüm futbolunu oynatacaksın. Yenilirsekte öyle yenilenim. ben tese maçında beje maçındaki oyunu istiyorum.

Skibbe bunun farkındadır inşallah Korayı oynatması anlamsız orda Burhan oynaması lazımdı sonra ikinci yarı takım biraz düzeldi ama skor olmuş 2-0 moraller 0 , neyse inşallah trabzonspor maçında güzel futbol onarız ve 3 puanı alırız
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
önder_ Liste gör
Deneyimli Yazar

Önder Y.
Yer: Türkiye
  Alıntı önder_ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 22:46
Resmen dün kartondan aslanın gölgesine yenildi. Sen bundesliga'da antrenörlük yapmışsın. nedir bu "küçük takım antrenörü kompleksi". Rakip korktuğunu çekindiğini anlarsa kedi bile aslan kesilir. Çıkacak beje maçında oynattığın çatır çatır hucüm futbolunu oynatacaksın. Yenilirsekte öyle yenilenim. ben tese maçında beje maçındaki oyunu istiyorum.
Sadece Es Es taraftarı olduğumu bütün kutsal bildiğim değerler üzerine yemin ederek beyan ederim.
Yukarı
crecod Liste gör
Yazar

Uğur
  Alıntı crecod Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 22:05
Skibbe ve hakem iş birliği yüzünden kaybettik biz bu maçı. Galatasaray'ın şansıymış, arena stadıymış, futbolcuların bencilliğiymiş hikaye.

Bu arada Selçuk'un babasını sevsinler, annesine bi'şey olmasın. O ne öyle arkadaş, yemin ediyorum maçtan daha çok o iki şahsı izledik ve bu denli efendi, bu denli ahlaklı, bu denli sporcu bir evlat yetiştirdikleri için kendilerine içten hürmetlerimizi sunduk.

Önce Skibbe hakkındaki görüşlerimi yazayım.

Galatasaray'ın kadrosu ve performansı ortada mı? Ortada.
Eskişehir'in kadro kalitesi ve performansı ortada mı? Ortada. (Bu cümle kesinlikle küçük görme cümlesi değildir.)
Durum böyleyken Skibbe'nin içinde bulunduğu "küçük takım antrenörü" mantalitesi nedir Allah aşkına, biri bana izah edebilir mi?

Büyük maça çıkmış küçük takım gibi, vatan millet sakarya edasında kapanıp gerilla gibi kontradan gol yakalamaya çalıştı Skibbe bu maçta. Taktik, topu alanın yardırması şeklindeydi ki bence Kamara, Veysel, Alper, Koray o yüzden yardırmaya çalıştı sürekli. Şimdi soru şu: Bu taktiğin forveti Mehmet midir?

Hadi taktiğe eyvallah diyelim, kontra kısmını beceremedik, kapanma kısmını da beceremedik: 2 tane yedik. 60. dakikalara gelindiğinde gol atmak anca aklımıza geldi; Koray'la Mehmet yerlerini Burhan'la Serdar'a bıraktı. Burhan girince dedik ki artık kontra ataktan pozisyona döndük, rakibi kanatlardan zorlayacağız. Zorlamasına zorladık da, forvet kim; Serdar mı? Gelen ortalara yükselecek, gol arayacak, olmadı hava toplarını takım arkadaşlarına indirecek oyuncu Serdar mı yani? Yoklukta gider eyvallah da... senin yedek kulubende Boyd var. Geçen sene Diego'nun hazır olmadığı gibi Boyd da hazır değil sanırım.

Yine hadi diyelim, yaptı bi hata, Serdar'ı aldı artık oyuna... Pele'yi neden alırsın, amaç ne? Futbolda topu ne kadar ayağında tutarsan kazanma şansın o kadar yükselir: hemen bir örnek; barcelona. Pele girdi ne yaptı? Top kaybı. İllaki Veysel'in çıkması gerekiyorsa neden aynı tip oyuncuyla değiştirilir de çift forvete dönmek düşünülmez. Zaten olan olmuş geri düşmüşsün, gol atman gerek, bırak Pele'yi, Serdar'ın yanına bir partner sür. (resmen Ujfalusi'yi kullanmayı denedi hoca pivot santrafor olarak.) 2-0 kaybedeceğimize 3-1 kaybedelim ama o gol atma hırsını bi görelim. Böyle kötü oynayacağımıza öyle kötü oynayalım.

Şimdi de hakemden bahsedelim. İlk yarı ilkokul çocuğu gibi önüme gelene bir tekme oynayan Engin'i oyundan atamayan, top oyundayken Veysel'i ceza sahası içinde, afedersiniz ama, yatırıp tekme tokat döven Selçuk'u atamayan (Selçuk'un atılmasını bırak, Veysel sarı kart gördü ya... Bildiğin komedya.), kendisini itip kakan Kazım'ın karşısında süt dökmüş kedi kıvamına gelen bir orta hakem yönetti maçı. Ujfalusi'nin yarımcı hakeme demediğini bırakmadığından ya da ilk gol öncesi ne yardımcı hakemin görüş açısında tek bir Allah'ın kulundan olmamasına rağmen rakibe uçan tekme atmaya karar verip ittirmeyle biten bi enteresan hareketle rakibinin pozisyonunu bozan  oyuncunun gözden kaçmasına hiç değinmedim bile dikkat ederseniz.

Ne kadar iyi oynarsak oynayalım, zaten bu maçta Galatasaray'ı yenemezdik bu hakem kadrosuyla. Bu da bir gerçek.

Ivesa'ya iki çift lafım var yüksek müsaadenizle. İki tane mutlak pozisyonu çıkardın (Elmander ve Melo'nun pozisyonlarını diyorum), tebrik etmek boynumuzun borcu. Tamam, 2. golde de yapabilecek hiçbir şeyin yoktu ama o ilk gol neydi öyle? Yan topların niye böyle ki? Net 205 cm boy var, kollarla birlikte en az 250 cm olur, bir de zıplayarak kazanacağın yükseklik var ki 300+ cm rahat olur. Kalecisin, ceza sahası içinde topa elle müdahale edebilmek senin en tabii hakkın. Eh hal böyleyken yan toplara neden çıkmamakta bu kadar ısrarcısın, anlamıyorum. Sen çıkmayacaksın da kim çıkacak?
Yukarı
EsAtaEs Liste gör
Usta Yazar

Atakan
Yer: Eskisehir
  Alıntı EsAtaEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 21:49
Ben oyuncularimiza mucadele anlaminda hic guvenmiyorum 3 mac iyi oynayip 6 mac vasat oynayabiliyorlar bizler bunu haketmiyoruz artik mac kaybedilir ama mucadele asla Trabzon macinda 1 puan iyidir diyorum
Biz Eskişehirliyiz Oley
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
  Alıntı since65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 21:05
 Gs maçı sonrası Arena da maçı izleyen arkadaşlar ayrıntıları ile değerlendirmişler. Çok fazla ilave edilecek söz yok.
 Farklı bakış açılarından birkaç gözlemimi ilave edeyim.
 Gs misafir tribününü yaparken sadece önündeki camları sarı kırmızı boyamayı unutmuş.
 1000 e yakın taraftar tribünün bir köşesinde izole edilmesine rağmen Bando ES ES ile birlikte deplasman için başarılı sayılabilecek bir tribün yaptık.
 Bando ES ES ve coşkulu taraftarımız bence GS tribünlerinin gaza gelip etkili olmasına neden oldu.Ancak bu tempoları ikinci devrenin ortalarına kadar sürdü.
 Yenilgiye rağmen taraftarın takımını bağrına basması , futbolcularında buna karşılık vermesi güzeldi.
 Maçın sonuna doğru sonuçlarının ne olacağını umursamadan, bazı kendini bilmez seviyesiz ve sorumsuz kişilerin başlattığı ve 2-0 ın moralsizliği ile buna katılan diğer ES ES taraftarının küfürlü tezahüratı tribünümüzdeki güzelliklere gölge düşürdü.
 Yenilgiye rağmen taraftarın takıma olan güveninin devam etmesi ilersi için beni umutlandırıyor.
 Trabzon maçı sonrası bu yenilgiyi unutup,galibiyetin coşkusunu yaşayacağımıza inanıyorum.
since1965
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 20:32
Büyük umutlarla gidip beklemediğimiz bir sonuçla döndük, o stad bizi sevmeyecek gibi.

Maçla ilgili yazım ;
http://felsefesis.blogspot.com/2011/09/bando-cald-cimbom-oynad.html
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
cliperinesk Liste gör
Usta Yazar

Nihat
  Alıntı cliperinesk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2011 saat 20:25
Gerçekten geçen senede bu durumu yaşadık bize aslan kesildiler bu kadar hızlı değişimi beklemiyordum onlardan
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 75>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır