eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor:1 - Kartalspor: 1

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 122123124125>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2007 saat 23:43
Dün takımımız bu sezon seyrettiğim en kötü futbolunu oynadı. Daha doğrusu Kartal oynatmadı. Kartal sahaya çok iyi yayılıyor. Rakibe oynayacak alan bırakmıyor. Bizim gibi ayağa pas yaparak futbol oynayan takımlar Kartal karşısında her zaman zorlanır. Çünkü Kartal bıkıp usanmadan, yorulmak nedir bilmeden sürekli pres yapıyor, alan daraltıyor. İleri uç elemanları çok hızlılar ve topla çok hızlı hareket ediyorlar. Zaten Kartal'ın oyun anlayışı kendi sahalarından ya da orta sahadan kaptıkları topları uzun toplarla ileri uç elemanlarına aktararak rakip defansı eksik yakalamak stratejisi üzerine kurulu. Bizi de dün çok eksik yakaladılar. Takım hücuma çıkınca geriye dönemedi, hızlı Kartalspor ileri uç elemanlarına ayak uyduramadı. Kartal'ın tek handikabı rakip takım yüklenince defansı panik yapıyor. Takım olarak Kartalspor kalesine bir türlü tam yüklenemediğimiz için çok fazla zorlayamadık Kartalspor defansını.

Dün açıkcası ben 1 puana sevindim. Kartal çok gol kaçırdı. Kartal'ın son vuruşları iyi olan bir forveti olsun ve takım bu şekilde oynamaya devam etsin rahat süper lige çıkarlar. Şunu da sorgulamadan edemiyorum. Kartal'ın toplam maliyeti Sergen, Coşkun, Cenk'in maliyeti kadardır sanırım. Kartalspor'u oynadığı futboldan dolayı tebrik ederim. Bir futbolsever olarak bize güzel, tempolu, heyecanlı bir maç izlettiler. Bir ara top bir o kalede bir bu kaledeydi. Yaser (9), İskender(11), Zafer(35), Soner (1) iyi futbolcular. Özellikle İskender'e bir kez daha hasta oldum. Transfer döneminde en çok alınmasını istediğim adamlardan biriydi. İzleme komitemizin tavsiye ettiği adamlardan biri idi. Umarım ilerideki yıllarda kadromuzda görürüz.

Bizim de bir an önce toparlanmamız lazım. Bu şekilde devam edersek çok yakın zamanda karışır ortalık.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
es olcay Liste gör
Deneyimli Yazar

OLCAY SARI
Yer: Turkey
  Alıntı es olcay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eki/2007 saat 23:57
gresun hafta sonu malatyayı deplasmanda yendi açıkçası ürktüm eses için kritik eşik bence gresun maçı yenersek seri şansı yakalarız aksini düşünmek dahi istemiyorum
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 00:57
Alıntı yapılan banner

Dün takımımız bu sezon seyrettiğim en kötü futbolunu oynadı. Daha doğrusu Kartal oynatmadı. Kartal sahaya çok iyi yayılıyor. Rakibe oynayacak alan bırakmıyor. Bizim gibi ayağa pas yaparak futbol oynayan takımlar Kartal karşısında her zaman zorlanır. Çünkü Kartal bıkıp usanmadan, yorulmak nedir bilmeden sürekli pres yapıyor, alan daraltıyor. İleri uç elemanları çok hızlılar ve topla çok hızlı hareket ediyorlar. Zaten Kartal'ın oyun anlayışı kendi sahalarından ya da orta sahadan kaptıkları topları uzun toplarla ileri uç elemanlarına aktararak rakip defansı eksik yakalamak stratejisi üzerine kurulu. Bizi de dün çok eksik yakaladılar. Takım hücuma çıkınca geriye dönemedi, hızlı Kartalspor ileri uç elemanlarına ayak uyduramadı. Kartal'ın tek handikabı rakip takım yüklenince defansı panik yapıyor. Takım olarak Kartalspor kalesine bir türlü tam yüklenemediğimiz için çok fazla zorlayamadık Kartalspor defansını.

Dün açıkcası ben 1 puana sevindim. Kartal çok gol kaçırdı. Kartal'ın son vuruşları iyi olan bir forveti olsun ve takım bu şekilde oynamaya devam etsin rahat süper lige çıkarlar. Şunu da sorgulamadan edemiyorum. Kartal'ın toplam maliyeti Sergen, Coşkun, Cenk'in maliyeti kadardır sanırım. Kartalspor'u oynadığı futboldan dolayı tebrik ederim. Bir futbolsever olarak bize güzel, tempolu, heyecanlı bir maç izlettiler. Bir ara top bir o kalede bir bu kaledeydi. Yaser (9), İskender(11), Zafer(35), Soner (1) iyi futbolcular. Özellikle İskender'e bir kez daha hasta oldum. Transfer döneminde en çok alınmasını istediğim adamlardan biriydi. İzleme komitemizin tavsiye ettiği adamlardan biri idi. Umarım ilerideki yıllarda kadromuzda görürüz.

Bizim de bir an önce toparlanmamız lazım. Bu şekilde devam edersek çok yakın zamanda karışır ortalık.

Sagol Mujdat. Kac sefer soyluyoruz yeni bir dosya ac, Bannerin mac yorumlari, diye, yalnizca sen yaz ama. Evet, takim iyi oynamadi ama isin bir de rakip takimi var "Kartal oynatmadi" sozu tam yerini buldu.  Malatya macina kadar takimi, Metin Diyadini övüyorduk, Malatya macinda da övdük, siz boyle oynayin yenilseniz de farketmez dedik, orada hakem, Antalyada sanssizlik ve son andaki dikkatsizlik. Kartal macinda da konsantrasyon eksikligi, ama daha da onemlisi, Kartalin takimi oynatmamasi. Daha ligin basindayiz, teknik kadro da bazi noktalarda hata yapabilir, futbolcular da. Takim oluncaya kadar 10 hafta makul bir suredir. Bu arada diger takimlar da birbirleriyle maclar yapip puan kaybedecek, hemen bir mac sonrasi teknik kadroya ve futbolculara yuklenmeyelim, tabii ki isin ciddi oldugunun anlasilmasi, erkenden sampiyonluk havasina girilmemesi de onemli. Duygusal yaklasimlardan cok gercekci olalim ve takimi desteklemeye devam edelim. Kartali da tebrik edelim! Bu hafta geride kaldi, onumuzde daha 28 hafta var, 84 puan yapar, su anda 10 puanimiz var, kim 94 puanla lider olmus? Demek ki puan kaybedecegiz. Bursa ciktigi zaman kac puanla cikmisti? Oftas, IBB kac puanla ciktilar?

Bu takim bu yil ipi gogusleyecek, eksikler tamamlanacak ama arada sanssizliklar her zaman olacak. Diger takimlar da cok guclu bu yil, onun icin teknik kadroyu, futbolcularimizi simdiden yipratmayalim. Daha maratonun basindayiz. Bu haftaki maci, ESESin basarsizligi olmasindan daha cok Kartalin buyuk basarisi olarak da dusunup, oyuna gore 1 puanin da onemli oldugunu dusunup, bu maci unutup Giresun macina yogunlasmaya bakalim. Giresun ve arkasindan kendi sahamizda Altay macini alirsak yine ilk 2 uzak degil. O zaman Sakarya macina kenetlenmis olur butun sehir yeniden. Giresun maci kaybedilir, Altaya puan kaptirilirsa arkasindan Sakaryada hezimet olur, o zaman TD istifa eder. Biz bunu dusunmek bile istemiyoruz. Giresun, Altay ve Sakarya maclarindan en az 7 puan bekliyoruzSmile
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
  Alıntı durukan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 02:39
internete girme imkanım daha yeni oldu.... moralim acaip derecede bozuk gerek tesis ziyareti gerekte maçtan dolayı ne ümitlerle gitmiştim hem takım hem de taraftar çok güzel olacak diye ama ikiside çok kötüydü. kızılcıklıda izleim maçı... o kadar çok muhabbet (makara) oluyorki tribünde sinirden çıkıp gidecektim az daha tribün liderlerinin birbirleri arasında dakikalarca süren muhabbeti nefer besteye girer girmez kızılcıklının başka besteye girmesi sanki inadına yapar gibi.. kızılcıklının sağ tarafında susan böülme kimsenin müdahale etmemesi 20 dakikaya yakın yapılan 10 binlerce tezahuratı (istanbul takımlarının tezahuratından başka tezahurat yokmuş gibi) ESES taraftarının bunlara ihtiyacı yok ... en çok sinir olduğum şeyde liderlerin maçı unutup muhabbete dalması özellikle dikkat ettim onlar bu davranışı yaptıkça ses gittikçe cılızlaşıyor. muhabbetleri bitincede milleti canlandırmaya çalışıyorlar birlik beraberlik yok (neferle kızılcıklı arasındakini geçtim kızılcıklının içinde bile) geçen sene ankaradaki oftaş maçına yağmur yağınca taraftar kapalının altında kolkola oluna nasıl ses çıkıyorsu bunu sağlamak o kadar zormu....
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
bulutsuzluk Liste gör
Yazar

Talha
  Alıntı bulutsuzluk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 10:31
Artık bu maçı unutalım, muhtemelen evimizde oynayacağımız diğer maçlarda bu kadar pres yapan takımla bir daha karşılaşmayacağız. Sakarya ve Erciyes deplasmanlarından puanla dönmek, takımımızı puan açısından ilk yarı bitene kadar başa oynayan rakipleriyle dengede tutacaktır diye düşünüyorum. İlk yarıyı ilk 6 içinde kapatır bu takım. Devre arasında başta sağ kanat olmak üzere 2-3 transferle ilk 6 dan kopmaz.
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 12:02
Alıntı yapılan ypeker

Alıntı yapılan banner

Sagol Mujdat. Kac sefer soyluyoruz yeni bir dosya ac, Bannerin mac yorumlari, diye, yalnizca sen yaz ama. Evet, takim iyi oynamadi ama isin bir de rakip takimi var "Kartal oynatmadi" sozu tam yerini buldu.  Malatya macina kadar takimi, Metin Diyadini övüyorduk, Malatya macinda da övdük, siz boyle oynayin yenilseniz de farketmez dedik, orada hakem, Antalyada sanssizlik ve son andaki dikkatsizlik. Kartal macinda da konsantrasyon eksikligi, ama daha da onemlisi, Kartalin takimi oynatmamasi. Daha ligin basindayiz, teknik kadro da bazi noktalarda hata yapabilir, futbolcular da. Takim oluncaya kadar 10 hafta makul bir suredir. Bu arada diger takimlar da birbirleriyle maclar yapip puan kaybedecek, hemen bir mac sonrasi teknik kadroya ve futbolculara yuklenmeyelim, tabii ki isin ciddi oldugunun anlasilmasi, erkenden sampiyonluk havasina girilmemesi de onemli. Duygusal yaklasimlardan cok gercekci olalim ve takimi desteklemeye devam edelim. Kartali da tebrik edelim! Bu hafta geride kaldi, onumuzde daha 28 hafta var, 84 puan yapar, su anda 10 puanimiz var, kim 94 puanla lider olmus? Demek ki puan kaybedecegiz. Bursa ciktigi zaman kac puanla cikmisti? Oftas, IBB kac puanla ciktilar?

Bu takim bu yil ipi gogusleyecek, eksikler tamamlanacak ama arada sanssizliklar her zaman olacak. Diger takimlar da cok guclu bu yil, onun icin teknik kadroyu, futbolcularimizi simdiden yipratmayalim. Daha maratonun basindayiz. Bu haftaki maci, ESESin basarsizligi olmasindan daha cok Kartalin buyuk basarisi olarak da dusunup, oyuna gore 1 puanin da onemli oldugunu dusunup, bu maci unutup Giresun macina yogunlasmaya bakalim. Giresun ve arkasindan kendi sahamizda Altay macini alirsak yine ilk 2 uzak degil. O zaman Sakarya macina kenetlenmis olur butun sehir yeniden. Giresun maci kaybedilir, Altaya puan kaptirilirsa arkasindan Sakaryada hezimet olur, o zaman TD istifa eder. Biz bunu dusunmek bile istemiyoruz. Giresun, Altay ve Sakarya maclarindan en az 7 puan bekliyoruzSmile

Çok iyi söylemişsiniz Yüksel Bey,
Aslında böyle bir köşe vardı ana sayfada "Ters Köşe" diye, sanırıım Mesut AL yazıyordu, Geçen haftaya kadar bu köşe ana sayfada "sezon ile birlikte yorumlarımız başlayacaktır " yazıyordu. Bu hafta bu köşe kalmış ana sayfadan..
Müjdat bey ve site yönetimi kabul ederse, ana sayfada olacak bu yorum köşesi çok iyi olacaktır.
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 12:43
Alıntı yapılan ŞaHiN

Alıntı yapılan ypeker

Alıntı yapılan banner

Çok iyi söylemişsiniz Yüksel Bey,
Aslında böyle bir köşe vardı ana sayfada "Ters Köşe" diye, sanırıım Mesut AL yazıyordu, Geçen haftaya kadar bu köşe ana sayfada "sezon ile birlikte yorumlarımız başlayacaktır " yazıyordu. Bu hafta bu köşe kalmış ana sayfadan..
Müjdat bey ve site yönetimi kabul ederse, ana sayfada olacak bu yorum köşesi çok iyi olacaktır.

Evet, Banner'e bu forumda yorum kösesi istiyoruz! Smile
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 13:39
Kartal Maçını Kendi gözlemlerime göre yansıtacak olursam

*Takımımız maça 4-3-3 sistemi ile başladı belkide ilk kez Metin Hoca 4-3-3 ü denedi, hücuma yönelik oynamak istedi. Bu sistem oldukça zor bir sistemdir orta sahanız çok kuvvetli olmalı forvetiniz ve defansınız sürekli orta sahaya yardım etmeli bindirmeler yapmalıdır, bu sistemde orta sahadaki oyuncuların birbiriyle iletişimleri çok önemlidir 3 kişi ile orta sahaya hakim olmak istiyorsanız çok koşmalı çok efor sarfetmelisiniz ama orta sahamızdaki akif bu özelliklere sahip bir oyuncu maalesef değil daha çok top geldiği zaman oynamayı seven ve birazda savruk oynayan bir oyuncu, Akif bu tarz bir oyuncuyken yanına top almaya yaklaşanda olmayınca birçok top kaybı yaptı, Doğa yalnız kaldı forvetin 3 lü olması Doğa'nın o bildiğimiz dikine kaleye gidişlerini engelledi gittiği zamanlardada orta sahamız bomboş kaldı orta sahadan süratli ataklar yedik....Serkanın sakatlanması maçın en berbat durumuydu en büyük silahımızı kaybettik çünkü 1-0 öndeyken maçın ikinci yarısı Serkanın maçı olabilir gol arayan Kartal savunmasını delik deşik edebilirdi...

Defansımızda Ulaş tek başına savaştı takımda belkide ayakta kalan canı dişiyle savaşan tek oyuncuydu kesinlikle takdir edilmesi gereken bir mücadele sergiledi.Tufan bir kaç maçtır devam eden konsantre bozukluğunu kaldığı yerden devam ettirdi mutlaka dinlendirilmeli ulaşın yanına Zafer monte edilmelidir...Beni en çok şaşırtan Koray'dı, çizgiyi gidip gelmeleriyle aşındıran Koray bu maçta gelen geçeni seyretti geçen seneden beri hiç bir maçta Koray'ı böyle görmedim bir sorunu olduğu kesin...

Forvetde Coşkun elinden geleni yapmaya çalıştı ama yaşı ve ağırlığı yapmak istediklerine engel oldu ilk yarıda bel hizzasından gelen topa kendini yere atmak yerine uçarak kafa vuruşu yapsaydı çok büyük ihtimalle golü yapacaktı ama her Türk Futbolcusunda olduğu gibi Coşkun'da penaltı çalabilirmiyim düşüncesiyle kendini yere attı tabiki poziyon yitip gitti.

Ömer çalışıyor didiniyor ama Ömer'in maalesef Atabileceği gol sayısı kafa gollerinden ibaret olacak gibi çünkü ayaklarını maalesef iyi kullanamıyor ve top kaptırıyor en faydalı tarafı uzun ve kaleci degajlarında topu yakınındaki oyunculara indirmesi bu konuda oldukça faydali

Serdar büyük bir yetenek özellik fiziğini çok çok iyi kullanıyor, yıkılmıyor hep ayakta kalıyor ama oynadığı yer tam yeri değil çünkü kale sahası içinde gole gitmek yerine çoğu zaman kendisine orta yapma görevi düşüyor vede Serdar bunu yapıyor gördüğü sarı kart tam anlamıyla fiyaskoydu bu tarz kaliteli futbolcuların rakibine hiçbirşey yokken bu kadar sert girip kart görmeleri affedilir bir şey olmasa gerek belkide Metin Hoca ikinci yarı Serdar'ı bu kart yüzünden oyundan aldı ikinci sarıyı görmesini istemedi...

Kartalspor'a gelirsek; Kartal iyi takım kurmuş ama Eskişehirspor Malatya'da oynadığı futbolu oynasa o yardımlaşmayı ve hırsı bu maça aksettirebilseydi inanın bu maç farklı bir skorla biterdi çünkü Kartal topu forvetine aktardığı zaman tehlikeli bir takım kartalı sahasına hapsederseniz çok fazla gol atarsınız çünkü baskı yiyince defansın eli kolu dolaşıyor...Yinede iyi bir takım kurmuşlar lig sonuna kadar canlar yakmaya devam edeceklerdir en iyi dercelerinin ilk 6 olacağını tahmin ediyorum...

Metin Hoca biraz daha esnek fikirli ve sevecen olmalı herkesin bildiği doğrular her zaman gerçekler değildir, gerçekler denenmeli ve bulunmalıdır...İşe defansdan başlamalı tüm tuğlaları yerine oturtarak forvete gelmelidir, bir yeri düzeltip bir yeri bozmak takımı daha kötü ve daha moralsiz yapacaktır...Futbolcularla içli dışlı olmalı dır kulüpte bir kopukluk ve soğukluk olduğunu tahmin ediyorum bu en büyük düşman hemen yok edilmelidir en güçlü sistemler içeriden yıklır buna yönetimin ve hocanın kesinlikle izin vermemesi gereklidir...

Hiç bir şey kaybedilmiş değildir bu ligde daha çok ilginç sonuçlar görülür, mühim olan maçı maçtan önce tesislerde kazanmaktır, bu uyumu bu arkadaşlığı yakalamak tuttuğunu koparmaktır.Maç Beyinlerde kazanılırsa sahada iş çok daha kolaylaşır, o maç kaybedilse bile malatya maçı gibi sonuna kadar savaştık ama kaybettik siz böyle oynayın canımızı verelim deriz....

Sevgili Futbolcularımız yapmanız gereken tek şey sonuna kadar sahip olduğunuz kabiliyeti ve kazanma hırsını su üstüne çıkarmanızdır bunu yaparsanız sahadaki sonuçlara sizler bile şaşıracaksınız...

Saygılarla
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
mehmet_eses Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
  Alıntı mehmet_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 21:03
arkadaslar boyle oyunl a olmaz artık defansın halıne bakılmalı tufan denen adamın yerıune zafer oynamalı m.akif .kadra dısı bırakılmalı onun yerıne serdar yda sergen oynamalı boyle gıderse dusmemek ıcın oynarız............AngryConfused
Yukarı
samm_es Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

semih
  Alıntı samm_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2007 saat 21:57
kartalspor eline geçen fırsatları iyi deyenlendiremedi bu sezonun en kötü futbolunu oynadık metin hocanın orta sahaya ve defansa aacil olarak bişeyler yapması gerekiyor
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 122123124125>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır