eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2011 Litvanya Avrupa Basketbol Şampiyonası

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1314151617 53>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esgres26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı esgres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2011 saat 02:55
3. olsakta farketmez her takımı yenecek gücümüz var hedef final ise 1.lik 2.lik 3.lük farketmez.litvanya maçına gelirse kesinlikle yenebileciğimiz takımdı fakat onlşar ev sahibi ve yılların ekolü.
Yukarı
EsSieN Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Yer: Miami Beach
  Alıntı EsSieN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2011 saat 03:37

İspanya maçı çok önemli. Biz İspanyayı yener İspanya da Litvanyayı yenerse çok şahene olur bizim için..

ankaraESES - emrESES_26
Yukarı
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2011 saat 13:09
İspanya'da Gasol'ler sorun çıkarmaz ise rahat geçeriz... ;)
Yukarı
montana26 Liste gör
Usta Yazar

Furkan
  Alıntı montana26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 16:33
Turnuvanın resmi sitesine bakıyordum ... Türkiye sayfasından oyuncularımızın olduğu bölüme girdim Ersan İLYASOVA ' nın doğum yeri Eskişehir'miş. :) Bilmiyordum yeni öğrendim...

Ersan İLYASOVA ' nın sayfası :

Türkiye sayfası :

Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 16:47
Alıntı yapılan montana26

Turnuvanın resmi sitesine bakıyordum ... Türkiye sayfasından oyuncularımızın olduğu bölüme girdim Ersan İLYASOVA ' nın doğum yeri Eskişehir'miş. :) Bilmiyordum yeni öğrendim...

Ersan İLYASOVA ' nın sayfası :

Türkiye sayfası :

Ersan aslında Eskişehir doğumlu değil. Özbekistan'ın Buhara kentinde doğmuş. Eskişehir'le ilgili ilginç bir hikayesi var.

(Eski bir haberden alıntı)

Arsen İlyasov'a, Eskişehir'de bir nüfus memuru Ersan İlyasova ismi ile üç yaş küçük nüfus kağıdı verince, Türk basketbolu durup dururken 2.02 boyunda bir yıldız adayı kazandı

Bir zamanlar Türk basketbolunun en büyük sorunlarından biri olarak gösterilen ancak 1990'lı yıllarda Turgay Demirel'in federasyon başkanı olmasından sonra durdurulan 'yaş küçültme' tekrar hortladı. Üstelik bu kez, yaşı küçültülerek Milli Takım'a çağrılan oyuncu, Özbekistan'dan yetişmiş, geçen yıl ülkemize gelmiş ve Türkçe konuşamayan bir genç: Ersan İlyasova (ya da gerçek adıyla Arsen İlyasov).

Ülker'in geçen yıl Özbekistan'dan getirip, bir günde TC vatandaşı yaptığı, bu arada da doğum tarihiyle oynayarak üç yaş küçülttüğü Ersan İlyasova, Yıldız Milli Takımı'mızın elemeleri aşarak Avrupa Şampiyonası finallerine katılmasında büyük rol oynadı. Şu anda Ülker formasıyla Konya'daki Türkiye Gençler Şampiyonası'nda mücadele eden Ersan için Özbek Basketbol Federasyonu FIBA'ya şikayette bulundu.

Emniyet Müdürlüğü'nün kayıtlarına göre, 7 Ağustos 2002 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı'dan Arsen İlyasov adıyla ve 1984 doğumlu pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan genç basketbolcunun, daha sonra bu isimle hiçbir kaydına rastlanmadı. Ancak, 19 Eylül 2002 tarihinde Eskişehir'de Şemsettin Bulut isimli bir vatandaş, nüfus memurluğuna başvurdu ve 1987'de doğan çocuğunu kaydettirmeyi yıllardır unuttuğunu söyleyerek, Ersan İlyasova adıyla nüfus kağıdı aldı. Şemsettin Bulut'un noter huzurunda verdiği ifade ve oracıkta doldurulan tanıma senedi sayesinde Arsen İlyasov ismi tarihe karıştı ve Ersan İlyasova birkaç dakika içinde Türk vatandaşı oluverdi!

Türkçe bilmediği, hiçbir okula gitmediği ve askerlik kaydı olmadığı halde bir günde TC vatandaşı olan ve bu arada üç yaş da gençleşen Ersan'a, Ülker Kulübü kısa sürede lisans çıkarttı. 2.02'lik boyu ve Hidayet Türkoğlu'nu anımsatan hareketleriyle izleyenleri büyüleyen Özbek oyuncu, Yıldız Milli Takım Antrenörü Nihat İziç tarafından Ay-Yıldızlı kadroya çağrıldı ve Nisan ayında yapılan Avrupa Şampiyonası elemelerinde ilk kez milli oldu.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 17:44
Normalde de soyadı ilyasov'muş zaten.Doğu bloku ülkelerinde bayanların soyadı -ova yada-eva diye biter.Bizim nüfustaki görevlinin hatası sonucu bayan soyadı verilmiş kendisine.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 17:45
Türkiye - Polonya maçının link var mı?
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 17:50
Alıntı yapılan Erman

Normalde de soyadı ilyasov'muş zaten.Doğu bloku ülkelerinde bayanların soyadı -ova yada-eva diye biter.Bizim nüfustaki görevlinin hatası sonucu bayan soyadı verilmiş kendisine.

a bilmiyodum bunu,
ilginç

belkide biraz Türkçeye benzesin diye yapmışlardır, Ova kelimesi...
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
Casus_ESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Serkan
Yer: Maraton Sağ
  Alıntı Casus_ESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 18:30
türkiye-polonya maçı ile ilgili link varmı gönderebilir misiniz mümkünse
BEN BİR KERE SEVMİŞİM SENİ...
Yukarı
onurnefer Liste gör
Usta Yazar

Onur Uğur
  Alıntı onurnefer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2011 saat 18:33
3 sayı geride bitirdik ilk yarıyı 36 39
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1314151617 53>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,219 saniyede hazırlanmıştır