eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 63646566>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Ekin2626 Liste gör
Yazar

Ekin
Online Durum: Offline
  Alıntı Ekin2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2015 saat 12:06

Maç 3-0 bitti de yoksa bizim mi haberimiz yok :S
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2015 saat 13:20
yerel basınımızdan utanıyorum
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar

Eralp
Yer: Eskişehir
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2015 saat 12:07
Eskişehirspor TSYD Kupasında oynadığı Osmanlıspor maçında şehre ve camiaya soğuk duş aldırdı.

Bugüne kadar kampta kalibresi düşük küçük takımlarla sadece ter idmanı yaparak göz boyayan, tek ciddi rakip Kasımpaşa karşısında ise topallayan Es Es, son oynanan Osmanlı maçıyla burnunun üzerine çakıldı. Haftalarca, “Süper takım olduk” hikayesinin son bulduğu ve rüyaların gerçeklerle çok farklı olduğunun görüldüğü 90 dakika taraftara kırmızı alarm verdirdi. Transfer yapılması gerektiğinin ama gerçekçi transfer yapılmasının mecbur olduğu Eskişehirspor’da Boffin ve Diego’nun da kalmasının bir mecburiyet olduğu yüzümüze tokat gibi çarptı. Taraftar ve camia gördükleri manzara karşısında yönetime öfke kusarken, artık kandırıldıkları hissine kapıldılar. Sadece kendi takımını olağanüstü sanan Başkan ve arkadaşları herhalde hayallerinin gerçeklerden çok uzak olduğunu fark etmiştir. Ve inşallah idareciler tüm camianın dilindeki, “Transfer yapılmazsa bu takım düşer” söyleminin gazozuna maçtan alınan mağlubiyet ile sarf edilmediğini anlayacak olgunluğa ulaşmışlardır. Zira köprüden önceki son çıkış kaçırılmak üzere.

Süha Bozkurt / Eskisehir.net
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !
Yukarı
champions26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı champions26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2015 saat 21:53
Skibbenin basın toplantısında konuşmasının sonunda soru var mı diye bekliyor Skibbe,bir tane adam yok mu Eskişehir basınından pes.

http://www.sanalio.com/macin-ardindan-michael-skibbe-160381
Yukarı
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2015 saat 14:17
geçen estv de yönetim oyun yapıyor falan diyorlardı. zaten coşkun hoca gelecek sırp hocayı sırf kamuoyu yoklaması yapıp coşkun hocayı bak siz istediniz getirdik beceremezse sizin yüzünüzden diyecek diyorlardı. şimdi samet aybabayı getirdi yönetim çalım attı deniyor. kimse o koltukta birilerine yaranmak için oturmamalı. basın da başkan da sırf taraftara yaranma amaçlı açıklamalar yorumlar yapmamalı. herkes biliyor taraftarın ne duymak istediğini. mesut hoşcan da böyle geldi bu koltuğa.

bu basın sadece kamuoyunun düşüncesi doğrultusunda eleştiri yapıyor. kendi fikrini söylemekten uzak fikirleri var mı onu da bilmiyorum. millet böyle düşünüyor deyip verip veriştiriyor. bir de çözüm üretmiyorlar. eleştirmek en kolay iş. transfer yapılır dersin ki kötü transfer çekilirsin kenara. yarın iyi oynadı mı kimse seni hatırlamaz bile. al sana yorumculuk. maç 0-0 bitiyor forvet iyi değil. takım gol yer kaleci kötü defans kötü. ne kolaymış bu iş. ben de yaparım o yorumculuğu. yahu bir maç analizi yap. hoca bunu yapmak istedi olmadı ya da böyle yapması yanlış de. sol kanattan gol yeriz niye o adamı sol bekte oynatırsın diyor. yahu adamın yaptığı yanlışı söyle bu yanlışın takım taktiğiyle alakası var mıdır onu söyle. bütün tartışmalar yüzeysel. hoca da aynı şekilde eleştiriliyor futbolcu da başkan da. durum analizi hiç bir zaman yapamadılar. sonuçlara bakılıp ona göre bir hedef seçiyorlar.bi de bi iki foruma girip millet ne diyor diye bakıyorlar söylüyolar aynısını. problem çözmekten uzak yorumlar yapıp sadece kişilerin değişmesi her şeyi çözecek zannediyorlar. skibbe yi eleştirdiniz gitti adam ne oldu sorun skibbe miymiş şimdi başkan gitsin yarın aybaba gitsin ee siz duruyorsunuz size ne olacak.. halil ünal zamanında halil ünalı da ersunu rızayı uygunu da eleştirdiniz hepsi gitti ne değişti.

ayrıca yönetim öyle ya da böyle gidecek. başarısızlar bu apaçık ortada. sportif başarı yok nasıl kalabilirler. 4 koldan boş yere eleştirmenin mantığı yok. adamlar sportif olarak başarısızsa bu konuda yaptığı yanlışları zihniyeti eleştirirsin. ama sen direk bu eylemi yapana saldırırsan kitleyi bölersin. bunu yaparken sadece kişiler yıpransa bişey yok ama camia yıpranıyor. artık her yapılan hareketin altında bir şeyler aramaya başladık. kimseye güvenmiyorsak boşa koşturmayalım bu takımın peşinde bugün ali olur başkan yarın veli ama hep aynı yerde döner dururuz.

kamuoyu sportif başarısızlık üzerinde yoğunlaşmalı. eskişehirspor yıllardır hedeflediği yerlere gelemiyor. biz nerede hata yapıyoruz denmiyor da toplum kişilere yönlendiriliyor. fikirler değil insanlar birbiriyle çatıştıkça eskişehirspor hiç bir yere gelemez.
Yukarı
kayhanes Liste gör
Usta Yazar

eser
Yer: Turkey
  Alıntı kayhanes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2015 saat 16:32
Yerel basın ismi gündemde olan 4 beş hocayı yüzde 99 anlaşıldı olarak yazarak aklınca kendini garantiye aldı o isimlerden biride gelince bakın gene bildik biz ne diyorsak o diyeceklerdiki isminin baş harfi bile geçmeyen Samet hoca gelince acayip ters köşe oldular
ÖLÜMÜNE ESES
Yukarı
turşucu hurşit Liste gör
Usta Yazar

Berker
Yer: Milano
  Alıntı turşucu hurşit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2015 saat 16:35
yerel basin sigirlar surusunden olusuyor.

hoca adaylari arasinda sirp adamin ismi yer aldiginda kim oldugunu bilmiyordu kimse. twitterda, forumda ve facebookta ben ifsa ettim belcika takimini kume dusuren adam oldugunu. yoksa bu kadar kamuoyu olusmayacakti bile.
Yukarı
fatih262626 Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Turkey
  Alıntı fatih262626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2015 saat 23:28
Bizim yerel basında körler sağırlar birbirini ağırlar. Bazıları kendilerine cevap yazanlara küfür edip tehdit bile ediyor, bu gibi insanları nasıl tutuyorlar bilmiyorum
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Kas/2015 saat 23:33
Alıntı yapılan br_65

geçen estv de yönetim oyun yapıyor falan diyorlardı. zaten coşkun hoca gelecek sırp hocayı sırf kamuoyu yoklaması yapıp coşkun hocayı bak siz istediniz getirdik beceremezse sizin yüzünüzden diyecek diyorlardı. şimdi samet aybabayı getirdi yönetim çalım attı deniyor. kimse o koltukta birilerine yaranmak için oturmamalı. basın da başkan da sırf taraftara yaranma amaçlı açıklamalar yorumlar yapmamalı. herkes biliyor taraftarın ne duymak istediğini. mesut hoşcan da böyle geldi bu koltuğa.

bu basın sadece kamuoyunun düşüncesi doğrultusunda eleştiri yapıyor. kendi fikrini söylemekten uzak fikirleri var mı onu da bilmiyorum. millet böyle düşünüyor deyip verip veriştiriyor. bir de çözüm üretmiyorlar. eleştirmek en kolay iş. transfer yapılır dersin ki kötü transfer çekilirsin kenara. yarın iyi oynadı mı kimse seni hatırlamaz bile. al sana yorumculuk. maç 0-0 bitiyor forvet iyi değil. takım gol yer kaleci kötü defans kötü. ne kolaymış bu iş. ben de yaparım o yorumculuğu. yahu bir maç analizi yap. hoca bunu yapmak istedi olmadı ya da böyle yapması yanlış de. sol kanattan gol yeriz niye o adamı sol bekte oynatırsın diyor. yahu adamın yaptığı yanlışı söyle bu yanlışın takım taktiğiyle alakası var mıdır onu söyle. bütün tartışmalar yüzeysel. hoca da aynı şekilde eleştiriliyor futbolcu da başkan da. durum analizi hiç bir zaman yapamadılar. sonuçlara bakılıp ona göre bir hedef seçiyorlar.bi de bi iki foruma girip millet ne diyor diye bakıyorlar söylüyolar aynısını. problem çözmekten uzak yorumlar yapıp sadece kişilerin değişmesi her şeyi çözecek zannediyorlar. skibbe yi eleştirdiniz gitti adam ne oldu sorun skibbe miymiş şimdi başkan gitsin yarın aybaba gitsin ee siz duruyorsunuz size ne olacak.. halil ünal zamanında halil ünalı da ersunu rızayı uygunu da eleştirdiniz hepsi gitti ne değişti.

ayrıca yönetim öyle ya da böyle gidecek. başarısızlar bu apaçık ortada. sportif başarı yok nasıl kalabilirler. 4 koldan boş yere eleştirmenin mantığı yok. adamlar sportif olarak başarısızsa bu konuda yaptığı yanlışları zihniyeti eleştirirsin. ama sen direk bu eylemi yapana saldırırsan kitleyi bölersin. bunu yaparken sadece kişiler yıpransa bişey yok ama camia yıpranıyor. artık her yapılan hareketin altında bir şeyler aramaya başladık. kimseye güvenmiyorsak boşa koşturmayalım bu takımın peşinde bugün ali olur başkan yarın veli ama hep aynı yerde döner dururuz.

kamuoyu sportif başarısızlık üzerinde yoğunlaşmalı. eskişehirspor yıllardır hedeflediği yerlere gelemiyor. biz nerede hata yapıyoruz denmiyor da toplum kişilere yönlendiriliyor. fikirler değil insanlar birbiriyle çatıştıkça eskişehirspor hiç bir yere gelemez.
Amaç çünkü Eskişehirspor değil Herkes kendi davasının peşinde.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Kas/2015 saat 07:37
Akşam ESTV de 90+3 proğramına Coşkun Demirbakan'la canlı telefon bağlantısı yapıldı.
Coşkun Hoca takdire şayan yaklaşımla açıklamalar yaparak tüm yönlendirme ve tuzak
soruları bir şekilde geçmişi konuşmanın bir fayda getirmeyeceğine, şimdi eleştirmenin
değil çalışmanın, birlik ve beraberlik ile el ele omuz omuza çalışmanın gerekliliğine
özellikle vurgular yaptı...
(Kendisine karşı tüm önyargı ve düşüncelerimi iyi yönde değiştirdiği için teşekkür ediyorum.)

Ancak yorumcu olarak katılanlardan biri ille de yönetimin hatalarını konuşalım ısrarları
ile proğramı çirkefleştirmeye başlayınca ve Coşkun Hocanın tüm iyi niyetli yaklaşımları
hatta bir kaç yerde yaptığı bilimsel açıklamaları bile duymazdan gelip iyice tadını ve
tuzunu kaçırdı.
Coşkun Hoca konumu ve meslek etiği olarak bu konulara girmesinin doğru olmayacağını
ısrar etmesine rağmen; proğram yöneticileride buna bir türlü müdahale etmediler.
Coşkun Hocaya zorla bişeyler söyletme çabaları devam edince;
"Hakkaten ne olacak bu yerel basının hali" diye kanal değiştirdim...

Hatta bir ara Coşkun Hoca Mustafa Akgören aracılığı ile görüşme için Eskişehir'e
çağrıldığını ve geldiğini, ama görüşmenin sabaha kaldığını; sabahta Samet Aybaba
ile anlaşıldığını ve hali ile görüşmeden geri döndüğünü anlattı...
O kişi o arada bile aslında Coşkun Hoca ile anlaşılacaktı kulislerle Samet Hocanın
getirildiğini ima etti ki yok böyle çirkinlik dedim...

Coşkun Hoca öyle yada böyle seveni sevmeyeni bir Teknik Direktör...
Onu yada onun konumundaki kişileri kulis yapmaya zorlamak ve buna müsade etmek
programcılık televizyonculuk değil düpedüz terbiyesizliktir...

Bizde gurbet ellerde sevinip övünüyoruz uydu yayınında iki kanalımız var diye...

Peeehhh...
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 63646566>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır