eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

"Ne olacak bu yerel basının hali"

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
el fredo garcia Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı el fredo garcia Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2011 saat 20:51

eskişehirde futbol yazarı,spor basını falan yok,

iki kelimeyi bir araya getiremeyen sünepeler yazarız diye yıllardır köşeleri ve gazeteleri işgal ediyorlar,

yemin ediyorum, osman cemoğlu dışında, gazeteci olduğunu sanan elemanların tamamını cebimden çıkartırım ,

önemli bir gazetenin sahibi yakın arkadaşım,spor müdürü aynı şekilde dostum,"abi gel haftada 2 gün yaz sana köşe açalım " tekliflerine rağmen yazmıyorum...

neden yazmıyorum...?

çünkü yazarsam spor yazarı gibi yazarım,tüm gerçekleri gözler önüne sererim,tezgahları bozarım,yakarım,yıkarım,yangın çıkartırım,

bu durumlara alışık olmayanlar ve bu forumda yazanların çoğunluğu,olaylara at gözlüğü ile bakanlar,duyguları mantığının önüne geçenler,"vay sen bizim futbolcumuza nasıl kötü dersin " diyen taraftarlar gazeteyi basarlar,

her gün bir yönetici-teknik adam-menejer için adliye sarayına müşteri olurum,hakkımda her gün tazminat davaları açılır ve bir şekilde kazanacaklarından kıçımda ki donu dahi alırlar,

işte bu nedenle yazmıyorum,hoş yazayım desem "abi yaz " diyenlerde riske girmez,

yani olay yıllardır devam ettiği şekilde sürer gider bu şehirde,bir tek osman cemoğlu çıkar arada sırada gözlerimizin pasını siler o kadar,onunda sınırları zaten belirlenmiştir,çizgiyi zorladığı anda ipini çekerler...
nedir bu ilişkinin nesnel boyutu...?
Yukarı
ozzie Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: melbourne
  Alıntı ozzie Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 00:12
  Vay be! Sen neymişsin El Fredo abi... 

Her konuda yazacakların var demek, yaman adamsın vesselam.Thumbs%20Up

Yukarı
Yazar

İsimsiz
  Alıntı el fredo garcia Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 11:03
Alıntı yapılan ozzie

Vay be! Sen neymişsin El Fredo abi... 

Her konuda yazacakların var demek, yaman adamsın vesselam.Thumbs%20Up

yarın her hangi bir yerel gazete al yazacaklarını şimdiden söyleyeyim,

webo ve halil transflerinde görüşmelerin sürdüğünü, bu hafta içinde transferlerin biteceğini yazacaklar ( 1 aydan bu yana her gün aynı palavralar)...

ne bir yorum,ne bir analiz ne bir ne de olumlu olumsuz bir tepki var,

bu adamlar nasıldır,özellikleri nelerdir,artıları-eksileri nasıldır...? tek cümle bir yazı yok,

olamaz çünkü bu analizleri yapacak kapasitede bir ( 1 ) Allahın kulu yok,koy 2 tane resim doldur altını hergün ulusal basında çıkan haberlerin aynısını al sana spor basını,

çoğu zamanda bu adı haber olan bu klasikleşmiş rezalet arka sayfada sarar reklamlarına kaptırır yerini ve 2. sayfaya itilir...

maç gününün ertesinde yazılanlar da tam bir felaket,

3. dakikada burhanın sağdan getirdiği topa dokunan batuhanın şutu az farkla auta gitti,

7. dakika da gelişen bir hücumu kaleci güçlükle çıkardı,

ıvır zıvır vs, yahu bir gazete 35-40 yıldır bir adım ileri gidip kendini geliştirmez mi...?

neymiş 3. dakikada bilmem ne oldu,onu bırak eskişehiri,futbol izleyen tüm insanlar gördü ,böyle gereksiz ,insanların artık okumadam geçtiği saçmalıkları ısrarla yazmak niye...?

neymiş eskişehir basınıymış, sizin her tarafınız basın olsa ne yazar,

siz eskişehirspor taraftarları, duyarlı olun bu paçavralara para verip okuyarak onların varlıklarını sürdürmelerine katkı sağlamayın,

ya kendilerini geliştirip bu kente yakışır bir çizgiye gelirler,yada kaybolup giderler...

Yukarı
Zeus26 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: Olimpos
  Alıntı Zeus26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 11:42

Süpersin El Fredo kardeşim. Forumu ve bazı çevreleri güzel silkeliyorsun..

Senin gibi içten yazanlara, gerçek Eskişehirspor'lulara her platformda ihtiyaç varClap

Yukarı
esestarkan Liste gör
Yeni Yazar

Tarkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı esestarkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 12:24
Yerel gazetelerden haberleri okuyarak edindiğimiz bilgilere göre, transfer konusunda umutlanıp sonra her seferinde hevesimizin kursağımızda kalması çok sinir bozucu bir durum.
Artık gazeteler kendilerine çeki düzen vermeli...
Eskişehir'imize, Eses'imize, Eskişehirsporlu kardeşlerimize layık gazete olmalılar...Sadece para için bu kadar çok kişinin hakkını yiyemezler
Hatırlıyorum da Sevilla maçının Alman hakemi tribünleri ayağa kaldıran amigo Orhan'ın ve tribünlerin "es-es-es ki-ki-ki " tezahüratını maç oynanırken durup izlemiş ve ağzı bir karış açık kalmıştı.
Yukarı
corcovado Liste gör
Yazar

Bora
Yer: Rio de Janeiro
  Alıntı corcovado Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 12:42

Şu an elimde 15.haziran.2011 tarihli son haber gazetesi var. 10 uncu sayfasına yani spor sayfasına bakıyorum.
Böyük başkanımızın sözü manşete oturmuş. Ne diyor" BURASI CAMİ AVLUSU DEĞİL" ve altında kaç tane resmi var biliyormusunuz. Söylicem ama inanamazsınız.
Tamı tamamına bir sayfada 10 adet resim evet 10 adet.
Bu ülkenin en güçlü adamı başbakanın bile yandaş basın diye tabir edilen gazetelerde bile tek bir sayfada 10 tane fotoğrafı yokken bizim böyyük başkanın bu fotoğraflarını görünce pes dedim pes ki pes doğrusu.

Gelin bu son haber gazetesine yalaka, yalama yandaş demeyin artık..
kimlerin elinde bu gazete yav. benim bir gazetede böyle 10 değil 5 fotoğrafım çıksın iki günde megaloman olurum vallahi.

Halil başkanın içinde bulunduğu ruh durumunu siz düşünün artık.

Helal olsun size yerel basın helal.Size başka ne denebilir.

Yukarı
Yazar

İsimsiz
  Alıntı el fredo garcia Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 16:05
Alıntı yapılan Zeus26

Süpersin El Fredo kardeşim. Forumu ve bazı çevreleri güzel silkeliyorsun..

Senin gibi içten yazanlara, gerçek Eskişehirspor'lulara her platformda ihtiyaç varClap

hocam,

yolda yürümesini beceremeyen ali ihsan bile köşe yazarlığı yapıyor,toplumu yönlendiriyor bu şehirde,

var mı daha ötesi...?

bu adamın bugüne kadar eskişehirspora ne gibi bir katkısı olmuştur olumlu anlamda bilen varsa yazsın öğrenelim...
Yukarı
taras bulba Liste gör
Yazar

tuğrul aydın
  Alıntı taras bulba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 20:20

Bu günkü Anadolu gazetesinin spor sayfasındaki baş haber:  KAMARA  TAMAM......

Bu da çoğu gibi palavraysa atılım yaptık diyen Anadolu gazetesine yazıklar olsun..

Bunları okumayarak protesto edeceğim...

BİR GÜN MUTLAKA...
Yukarı
taner_es Liste gör
Usta Yazar

Mr. BLaCk
  Alıntı taner_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 20:39
ses gelmiyor estv ses
Yukarı
Erensoy Liste gör
Deneyimli Yazar

Erensoy
  Alıntı Erensoy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2011 saat 21:10
Alıntı yapılan el fredo garcia

eskişehirde futbol yazarı,spor basını falan yok,

iki kelimeyi bir araya getiremeyen sünepeler yazarız diye yıllardır köşeleri ve gazeteleri işgal ediyorlar,

yemin ediyorum, osman cemoğlu dışında, gazeteci olduğunu sanan elemanların tamamını cebimden çıkartırım ,

önemli bir gazetenin sahibi yakın arkadaşım,spor müdürü aynı şekilde dostum,"abi gel haftada 2 gün yaz sana köşe açalım " tekliflerine rağmen yazmıyorum...

neden yazmıyorum...?

çünkü yazarsam spor yazarı gibi yazarım,tüm gerçekleri gözler önüne sererim,tezgahları bozarım,yakarım,yıkarım,yangın çıkartırım,

bu durumlara alışık olmayanlar ve bu forumda yazanların çoğunluğu,olaylara at gözlüğü ile bakanlar,duyguları mantığının önüne geçenler,"vay sen bizim futbolcumuza nasıl kötü dersin " diyen taraftarlar gazeteyi basarlar,

her gün bir yönetici-teknik adam-menejer için adliye sarayına müşteri olurum,hakkımda her gün tazminat davaları açılır ve bir şekilde kazanacaklarından kıçımda ki donu dahi alırlar,

işte bu nedenle yazmıyorum,hoş yazayım desem "abi yaz " diyenlerde riske girmez,

yani olay yıllardır devam ettiği şekilde sürer gider bu şehirde,bir tek osman cemoğlu çıkar arada sırada gözlerimizin pasını siler o kadar,onunda sınırları zaten belirlenmiştir,çizgiyi zorladığı anda ipini çekerler...

Vay be.
Gazetecilik demek yakmak,yıkmak,sallamak demekmiş.
Bende destek olmak.omuz vermek,kötü giderken bile takımın yanında olmak zannediyordum.
İyi ki yazmıyorsun arkadaşım.İstanbul basını alt yesin yanında.
O beğenilmeyen yerel basın kaç defa aman takıma bir şey olmasın, aman moraller
bozulmasın diye bildiklerini yazmadılar. 
İyi ki de yazmıyorlar.Bir tane EsEs var diye biliyorum ben.Yoksa yanılıyormuyum.
Gazeteci olmak ne kolaymış meğer.
Ne yapacan Başkana,yönetime,futbolcuya,hocaya sallayacan.
Mutlumu olacaksın böyle.

Her zaman her yerde en büyük ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır