eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2.Mali Genel Kurul (22 Haziran 2012)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 20212223>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
asi65 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı asi65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Haz/2012 saat 20:07
Topu topu 125 kişi katılmış.
Yukarı
hus@mES Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehirim
  Alıntı hus@mES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 00:55
Alıntı yapılan esesim

http://birsozumuzvar.blogspot.com/2012/06/eskisehirspor-2-mali-kongresi-ve.html

Selahattin Bey kalemine sağlık... Merak ettiklerimizi özetlemişsiniz, cevap bekliyoruz...
ANADOLU YILDIZI
Yukarı
Scorpion Liste gör
Deneyimli Yazar

Selçuk
Yer: Eskişehir
  Alıntı Scorpion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 01:03
Alıntı yapılan hus@mES

Alıntı yapılan esesim

Selahattin Bey kalemine sağlık... Merak ettiklerimizi özetlemişsiniz, cevap bekliyoruz...
Elinize sağlık Clap
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 03:09
510binlik hasılatı 17 ye bölünce playoff maçlarını dahi dahil etmedim ortalama 31bin maç başı gelir oluyor ki biz istanbul takımlarıyla 50 tl ye oynuyoruz kombineyi çık stad nerdeyse her maç full çekti,10bin bilet satılsa sadece gs,fb,bjk maçından 500000tl gelir var... Yazık şu rakamlara dalga geçiyorlar gelirleri bile eksik gösterip borç bulduklarına göre yedikleri paranın miktarı büyük yazık,sonumuzdan endişeliyim.
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 07:41
Alıntı yapılan hus@mES

Alıntı yapılan esesim

"...cevap bekliyoruz"
Sevgili Hüseyin bey, belki de yanlışı burada yapıyoruz. Cevap beklemek. Verilecek cevap da cevap verecek kişi de yoktur bundan eminim. Fakat taraftar olarak, özellikle Eskişehir'de bulunan taraftarlarımız somut bir şeyler yapmak durumundalar. Biz sesimizi sadece internet ortamında duyurabiliyoruz. Kentin büyük bir kesimi bizden habersiz. Takımın sportif durumunu çok büyük başarı olarak gören önemli bir kitle var. Tribünlerde "Yönetim İstifa" diye bağırmak bile bu önemli kitlenin gözünde bizleri haksız duruma düşürmektedir. Yönetimden istifa edenler, görevden uzaklaştırılanlar mutlaka bir şeyler biliyorlardır. Bu bildiklerini çıkıp açıklamalılar ya da gidip Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmalıdırlar. Eğer bunu yapamayacak konumda isek, mücadeleyi farklı boyutlara taşımak gerek.

Eskişehirspor taraftarı sevdalı olduğu kadar da zeki olmak zorundadır. Bugün Eskişehirspor'u Eskişehir'in futbol takımı olarak gören Eskişehirsporlular ile Eskişehirspor'u bir yaşam biçimi olarak gören Eskişehirsporlular arasındaki farkı biz ne yazık ki hissettiremiyoruz. Biz Eskişehirspor'u sevdiğimiz kadar SAHİP ÇIKMASINI DA BİLMEK durumundayız...

Eskişehirspor'u fındık-fıstık mevzuarından kurtarmak bizim asli görevimizdir. Bunu başarmak için de birlik ve dirlik içinde olmamız gerekmektedir. Yönetim, kadro ve teknik heyette çalışan isimler bizim için (an itibariyle) hiçbir anlam ifade etmemektedir. İstisnalar kaideleri bozmaz hükmü çerçevesinde bu kişilerin hiçbirisi Eskişehirspor'u bizim sevdiğimiz gibi sevemezler. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle Eskişehirspor sevdalıları ETB'nin kuruluş aşamasında olduğu gibi yeniden bir araya gelmeli, yeni stratejiler belirlemeli ve 50. Yılımızda YENİDEN BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR idealimize kavuşmak için kendimize bir yol haritası çizmeliyiz. ETB en kısa zamanda olağan/olağanüstü kongre yapmalı, yeni yönetimle yeniden bu ideal için yola çıkmalıdır.

Birbirini sevmeyen topluluklar asla ve asla başarılı olamazlar. Fikir ayrılıkları mutlaka olacaktır. Bu fikir ayrılıkları bizim birbirimizi sevmemize engel olursa işte o zaman hem biz yanarız hem de Eskişehirspor yanar.
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 07:47
http://birsozumuzvar.blogspot.com/2012/06/anlayana-bir-masal-karga-ile-tilki.html

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
cngzhn Liste gör
Usta Yazar

Cengizhan
Yer: EsEs
  Alıntı cngzhn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 09:34
Uyuyalım biz böyle... Halil'in şakşakçılarını ben görcem 3-5 seneye kadar ortada ne kulüp kalır nede başka bişey... Görün siz bu yönetim yüzünden vasat bi kulüp haline gelicez birkaç seneye...
! ! ! . . . HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES . . . ! ! !
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Haz/2012 saat 14:42
UEFA bile düzene uydu, biz neyleyelim...
Devir işini bilip işe gitmeyenlerin devri...
Hayırlısı olsun...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 00:50
Geçen seneki mali genel kurulun tekrar güncelleyeyim dedim malum 12 gün sonra yeni başkanımız ve yönetimimiz belli olacak . Geçen sene nasıl olduysa klüp 6 milyon zarar etmişti nerdeyse hiç bonservis parası ödememesine rağmen . Sezer 2 milyon 750 bin euroya satılmışken tabloda oyuncu satışı 2,100 milyon TL görünüyordu bunun hesabı sorulmadı . Stad geliri 800 bin TL görünüyordu bunun hesabı da sorulmadı ibra edildi yönetim . Toplam borç 16 milyon TL açıklanmıştı .

Alper 6,250 milyon euroya satıldı yani yaklaşık 15 milyon TL'ye . Bu da aşağı yukarı geçen seneki borca eşit . Yani klübün borcunun çok cüzi rakamlar çıkması hatta normal şartlarda çıkmaması gerekir . Göreceğiz bakalım genel kurulda nasıl bir mali tablo çıkacak karşımıza .

Bir de merak ettiğim kim denetliyor klüpleri nasıl oluyorda saçma sapan rakamlar çıkartılabiliyor bu işler bu kadar basit mi ?
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Haz/2013 saat 10:14
Alıntı yapılan ES_Kadir

Geçen seneki mali genel kurulun tekrar güncelleyeyim dedim malum 12 gün sonra yeni başkanımız ve yönetimimiz belli olacak . Geçen sene nasıl olduysa klüp 6 milyon zarar etmişti nerdeyse hiç bonservis parası ödememesine rağmen . Sezer 2 milyon 750 bin euroya satılmışken tabloda oyuncu satışı 2,100 milyon TL görünüyordu bunun hesabı sorulmadı . Stad geliri 800 bin TL görünüyordu bunun hesabı da sorulmadı ibra edildi yönetim . Toplam borç 16 milyon TL açıklanmıştı .

Alper 6,250 milyon euroya satıldı yani yaklaşık 15 milyon TL'ye . Bu da aşağı yukarı geçen seneki borca eşit . Yani klübün borcunun çok cüzi rakamlar çıkması hatta normal şartlarda çıkmaması gerekir . Göreceğiz bakalım genel kurulda nasıl bir mali tablo çıkacak karşımıza .

Bir de merak ettiğim kim denetliyor klüpleri nasıl oluyorda saçma sapan rakamlar çıkartılabiliyor bu işler bu kadar basit mi ?

Orhan Şam gelmek istemediği için 1 milyon € daha ekleyelim Alper'in satışına...
Bu hesapla borç morç olmaması lazım hatta 4x4 jiplerin bile parası ödenmiş olması lazım...
Ancak gerçekler öyle olmuyor olmayacakta... Genel kurul yapıldığında dünya borç açıklanacak.
Çünkü tarih tekerrürden ibaret...
Çünkü biz çok unutkanız ve çoook kabahatliyiz...
Neden mi???

Hafızalarımızı ben biraz kurcalayayım...
2.Ligden 1.Lide çıktığımızda Halil Ünal başkanlığı Nebi Hatipoğluna bırakıyor ve hatta genel
kurulda tüm alacaklarını hibe ettiğini açıklıyordu...
1. Ligdeki başkanlığı döneminde çok sert eleştiriler alan Nebi Hatipoğlu'na yöneltilen sert
eleştirme ve suçlamalardan biride "Halil Ünal'ın alacaklarını ödüyoruz." cümlesi üzerine olmuştu.
Vay böyük başgan "tüm alacaklarımdan vazgeçtim" dedi...
Sen ne diyorsun mealindeki suçlama bunlardan sadece biri...
Hatta camia ve forumda çok kişinin hatrını saydığı bir abimiz o dönem ikisini de telefonla
arayıp görüşmüştü...
Nebi Hatipoğlu genel kurulda yapılan bu açıklamanın, tamamen reklam amaçlı sahte bir
açıklama olduğunu abimize söylüyor; Halil Ünal'ın alacaklarını tahsil ettiğini söylüyordu..
Halil Ünal'da telefonda kemküm ederek bunun aksini iddaa etmemişti.
O abimiz bir süre sonra maçlara dahi gidememişti aldığı tehditler yüzünden...

Nebi Hatipoğlu aslında o dönem bizi ne büyük bir beladan kurtarmış biz farkında değilmişiz ki;
zaten variyeti düzgün olup ESES'in tek kuruşuna tenezzül dahi etmeyecek ve etmeyen Nebi
Hatipoğlu'nu "gs UEFA kupasını aldığı sene tüm Türkiye gibi bizde onları destekledik ve
başarılarına sevindik" gibi tamamen halisane ve ülke milliyetciliği bazındaki cümlesi yüzünden
gs li ilan ettik tefe koyduk demedik laf bırakmadık ve hatta askere gider gitmez onun bıraktığı
başkanlığı ve kulübü Nebi yemedi al sen ye diye diye tekrar Halil Ünal'ın kucağına bıraktık...
Şimdi fenerliliği ve gs liliği o klüplerdeki kayıtları ile tescilli yönetim kurulu üyelerimiz var.
Şimdi ne haldeyiz çok iyi bakmamızda ve süzmemizde fayda var...
Çünkü eleştirdiğimiz kızdığımız başkanı bu hale getirende, günümüzdeki bu durumun baş
mimarı da biziz... Yani taraftar... Ve bu sadece ama sadece bir tanecik örnek...

Başka örnek te istermisiniz??? Az daha geriye gideyimde gençler bilgilensin benim gibi
ihtiyarlarında (Big%20smile) hafızası tazelensin...
Hep ve herzaman bir çoğumuz Yılmaz Büyükerşen'e kızarız di mi!
Peki kaçımız hatırlıyoruz Yılmaz Hoca'nın Eski Otogar'ın yerini otopark olarak kulube gelir
getirsin diye karşılıksız kulübe verdiğini... Halil Ünalın ise orasını o dönemin meşhur mafya
babalarından Ömer Lütfi Topal'ın bir adamına verdiğini dolayısı ile mafyaya peşkeş çektiğini...
Hala kızmakta olduğumuz Yılmaz Hocamızın bunu yıllar süren mahkeme süreçleri ile geri aldığını...
Hatırlıyomuyuz... Hayır hatırlamıyoruz yada bilmiyoruz değil mi?...
İşte bunuda unutup "Bana proje getirin" diyen Eskişehir'i dünya şehri haline dönüştüren
kişiye karşı bizi "yardım etmiyor" diye gaza getiren Halil Ünal'a itibar ederek yine biz
kabahatliyiz...

Amigo Orhan neden küs neden yıllarını verdiği camianın taraftarından destek bulamadı
gösterdiği tepkiye? İşte bu yüzdende kabahatliyiz...

Oy ve millet vekilliği sevdası ile plüm yapan siyasilere pabuç bırakıp takımımızı kulübümüzü
siyasete alet edenlere pabuç nıraktığımız hatta tribünlerde destek sloganları attığımız içinde
yine biz kabahatliyiz...

Her insaın beşer olduğunu hata yapabileceğini düşünmeden zamanında birilerini tamamen
hatasız, sütten çıkmış akkaşık, kral gibi görmekle göstermekle en büyük kabahatli biziz...
Biz taraftar...

Pek ihtimal vermiyorum ama velevki Halil Ünal seçime girmez -ki girerse kazanır- yada ihtimal
vermesemde hani olur girsede kaybeder ve yeni yönetim gelir ise yani Mesut Hoşcan ve ekibi;
İşte onlarada içimizden birileri gibi değilde kral gibi davranacak olursak yine kabahatli olmaya devam ederiz...
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 20212223>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır