eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Diego Röportajı

Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Diego Röportajı
    Tarih: 21/Nis/2011 saat 22:27

eskisehirspor.com: Diego, aslen nerelisin, bir İtalya ve Breziyla karışıklığı var?
Diego: Annemim büyükbabası zamanında İtalya'dan Brezilya'ya göç eden bir ailenin çocuğuyum ve Brezilya'lıyım. İtalyan asıllı Brezilya'lı demek daha doğru olur.

eskisehirspor.com: Futbola nerede başladın?
Diego: Brezilya'da Goias takımında başladım

eskisehirspor.com: Türkiye'ye ve Eskişehir'e transferin nasıl gerçekleşti ? Bu kararı verirken zorlandın mı ?
Diego: Türkiye'nin iyi bir ülke olduğunu, insanlarının iyi ve dost canlısı olduğunu, iyi yemeklerin olduğunu biliyordum, Brezilya'da oturan bir Türk arkadaşım vardı, ondan da bazı fikirlerim olmuştu. Eskişehirspor'dan da teklif gelince çok fazla zorlanmadım aslında karar vermek için. Çünkü ben profesyonel bir futbolcuyum, nereye gerekirse oraya gitmem gerekir.

eskisehirspor.com: Nasıl uyum sağladın Türkiye'ye, zorlandın mı ?
Diego: Dil dışında çok zorlandığımı söyleyemem. Eşim de burda olduğu için, uyum süreci birlikte daha rahat oldu.

eskisehirspor.com: İlk kez 8. hafta İBB maçında, sonradan oyuna girerek takımda yer aldın. İki hafta sonra da Denizli ile kupa maçında ilk kez ilk 11 başlayabildin. Bu aradaki forma bulamadığın sürede neler düşündün? Bu dönem zor geçti mi?
Diego: Zaten geldikten 2-3 hafta sonra form tutabilmiştim ama sonraki maçlarda da o dönemki hocamız Rıza Çalımbay tercih etmedi, ama buna saygı göstermek gerekir, her hocanın tercihleri farklı olabilir. Ben bu sürede yapmam gereken şey olan "çok çalışmak" bölümünü gerçekleştirdim. Çok çalışmak konsantrasayon sağlar, bu anlamda o dönem kötü bir zaman geçirdiğimi düşünmüyorum.

eskisehirspor.com: Seni duygusal biri olarak görüyoruz, bazen duygularını fiziken de, gözlerinden dökülen yaşlarla biz de hissediyoruz. Duygusal biri misin?
Diego: Maçlarda atmosferi çok hissediyorum, çok konsantre oluyorum, taraftarlarımızın yarattığı o atmosferde duygusal olmamak mümkün değil, çünkü o destekle daha çok hırslanıyorsun, daha fazla şey yapmaya çalışıyorsun. Sivas maçında Pele'nin attığı golden sonra sevinçten (ki o maçta kendi kaleme gol atmıştım) ve Fenerbahçe maçında daha çok şey yapmak isterken sakatlık yüzünden çıkmak zorunda kalınca üzüntüden böyle birşeyler olmuştu evet (gülüşmeler)

eskisehirspor.com: Fenerbahçe maçı demişken, çok erken bir zamanda çıktın, değiştirilmen gerektiğini işaret etmiştin, nasıl oldu?
Diego: İkinci gol esnasında Niang ile sprinte çıktığımızda sağ bacağımın dışında bir ağrı hissettim, ve İve'nin de darbesi oldu. Devam edemeyeceğimi anladım o yüzden kenara işaret yaptım
eskisehirspor.com: Eski sakatlığın mı nüksetti?
Diego: Hayır, benim sakatlığım bacağımın iç tarafında, o maçta dış tarafta bir problem oldu, ama sonuçta iki durum da aynı bacakta ve birbirlerini etkileyebiliyor.

eskisehirspor.com: Taraftarımız seni çok seviyor, eskisehirspor.com sitemizde senin adına başlık var, bundan haberin var mı?
Diego: Evet biliyorum, çünkü vakit buldukça internet üzerinden translator siteleri yardımıyla sitenizi ve yazılanları takip ediyorum

eskisehirspor.com: Unutamadığın maç ya da bir olay var mı Eskişehirspor'da iken?
Diego: Beşiktaş'a karşı burada kazandığımız maçı unutamıyorum, çok başarılı bir oyun çıkarmıştık ve büyük maçtı. Bir de Kayseri'de attığım gol benim için önemliydi.

eskisehirspor.com: Kısa ve uzun vadeli planların nedir ?
Diego: Eskişehirspor için çok daha başarılı olarak görev almak şu anda ilk düşüncem. Daha faydalı olmak kendimi daha çok geliştirmek istiyorum. Ama benim de rüyalarım var, çok büyük takımlarda da oynamak istiyorum, Avrupa'da büyük kulüp takımları olabilir, ama özellikle de milli takımımda oynamak istiyorum, bunun hayalini 10 yaşımdan beri kuruyorum, o zamanlar bu imkansızdı ama şimdi imkansız değil. 25 yaşındayım ve bu bir defans oyuncusu için genç denebilecek bir yaş. Rüyalarımın gerçekleşmesi için çok çalışıyorum, ama bunu yaparken de Eskişehirspor'a faydalı olmak istiyorum. Çünkü burası 'fantastik' bir kulüp ve şehir.

eskisehirspor.com: Bir ara bir söylenti vardı ortalıkta, eğer bu sene Avrupa Kupalarına katılamazsak ayrılmak istediğine dair, nedir bunun aslı?
Diego: (gülüyor) Hiç öyle bir durum yok, daha iki sene sözleşmem var, bu süre içerisinde burda kalmak istiyorum. Bu sene şansımız devam ediyor, diğer senelerde de zaten bu hedefi kovalayacağız. Ama bahsedilen konudan hiç haberim, hiç öyle bir düşüncem yok. Ayrılmam gerektiğinde de, bu hem benim için hem Eskişehirspor için faydalı olmalı.

eskisehirspor.com: Sezon başı iyi başlayamadık. Ancak ileriki haftalarda yukarılara tırmanmaya başladık. Bunun nedenleri sence ne ?
Diego: Sezona kötü başladık evet. Kötü şansımız vardı, bazı maçlarda inanılmaz şanssızdık. Rıza hoca kötü bir koç değil, ama bazen futbolda bu şanssızlıklar olabiliyor. Takımın motivasyonu o sonuçlarla kısır döngüye girmiş iyice dibe vurmuştu. Bülent Hoca geldiğinde ilk önce bu motivasyonu ayağa kaldırdı. O iyi bir karaktere sahip, iyi bir kişilik, iyi bir taktisyen ve psikolog gibi. Kısa zamanda motivasyonumuz yükseldi, ve yukarılara çıkabileceğimize, bunu yapabileceğimize inandık ve bunu başardığımızı düşünüyorum.

eskisehirspor.com: Takımdaki arkadaşlık ortamı nasıl?
Diego: Bir aile gibi (gülüşmeler). Maçlarda istediğimiz sonuçları alamayınca herkesin suratı asılıyor, duygusallık var tabi insanda. Ama bunu da güleryüzle çalışarak üzerimizden atıp sıradaki maçın havasına girmeye çalışıyoruz. Eğlenceli bir atmosfer var takımda, özellikle Batuhan ve Erkan çok komikler, Bülent Hoca da çok esprili. Takımda çok mutluyum. Bir de daha çok türkçe bilip daha çok espriyi anlasam çok daha iyi olacak.

eskisehirspor.com: Eskişehir'de antreman ve maç harici günler nasıl geçiyor?
Diego: Eskişehir çok güzel bir şehir, vakit geçirecek alışveriş merkezleri, mağazalar, iyi restoranlar var. Oralara gidiyoruz, evde film seyrediyoruz. 3 aylık kızım var onu çok seviyorum, eşim ve kızımla  birlikte çok mutluyuz.

eskisehirspor.com: Son olarak, taraftarımıza bir mesajın var mı?
Diego: Evet var, maç öncesi Diego Diego diye bağırıp beni tribüne çağırmaları muhteşem bir şey. Maç içinde de iyi bir hareket yaptığımda, ya da ne bileyim iyi bir pas verdiğimde tribünlerin buna hemen tepki vermeleri fantastik şeyler, Rio'daki tribünler bile burayı kıskanabilir,  bunu her maç yapsınlar (gülüşmeler)
Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, çünkü hep benim yanımda oldular. Bana her zaman inandılar. Kazansak da kaybetsek de. Hep benimle birlikte kaldılar. Ben de savaşmaya ve mücadele etmeye devam edeceğim. Çok teşekkür ederim

Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 22:32
Doyurucu bir roportaj olmus; sevgili Mehmet'e sorulari, Diego'ya guzel cevaplari icin tesekkurler...
Yukarı
EsEsli_yeltin Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
Yer: Sakarya
  Alıntı EsEsli_yeltin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 22:44
Taraftar desteğini arkasında görerek, bu tarz güzel şeyler söylemesi beni çok onure etti. Seviyoruz seni Diego, her zaman daha iyisini yapacağına inanıyoruz.
...Sevdan Bir Ateş...

Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 22:52
Adamsın Diego
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 22:56
Hep bizimle kal Diego..
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 23:00
Bu Diego ESES'imize gelmiş en iyi en karakterli yabancı futbolculardan seni çok seviyoruz Diego...
...
Yukarı
halit es&es Liste gör
Yazar

halidin
Yer: Turkey
  Alıntı halit es&es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 23:07
İNŞALLAH uzun seneler bu formayı terletirsin .. seviyoruz seni
Yukarı
g.r.a.ı.d.e.r Liste gör
Deneyimli Yazar

AKIN
Yer: ESES
  Alıntı g.r.a.ı.d.e.r Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 23:07
bizimle kal DIEGO seni çok seviyoruz :) güzel ropörtaj emeği geçen herkese teşekkürler.
Ölümüne ES-ES ! ! !
Yukarı
MusTy26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Mustafa
Yer: Eskisehir
  Alıntı MusTy26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 23:11
Mademki okuyorsun yazıları bunuda oku diego 'ADAMSIN'
SSS KKK SK SK S
Yukarı
ugurkarapaca Liste gör
Yeni Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ugurkarapaca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Nis/2011 saat 23:11
Sen böyle oynamaya devam et, tribünler her zaman senin arkanda olur. Adamsın Diego!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 5>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır