eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor:1- Fenerbahçe:3

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9293949596 104>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESEFE Liste gör
Deneyimli Yazar

Efe
Yer: EStanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı ESEFE Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 11:47
Alıntı yapılan tatar

Alıntı yapılan ESEFE

Alıntı yapılan tatar

maçtan sonra çıktım barlar sokağına kızılcıklı tribününden 3 5 kardeşi çektim kenara beyler dedim çok kötüyüz,abi diyolar nefer bilet satıyo karaborsa yapıyor,neferden arkadaşlarla konuşuyorum kızılcıklıyı görmedinmi 100 tane yaşlı adam vardı,dışarda bi sürü bilet koydular diyorlar...

Grupların hepsi satıyor demek ki.. Birde yönetime sorsaydın bu adamlar bu biletleri nereden bulup satıyorlar diye ?

bu yazıda takıldığın yer orasıysa senide tebrik ediyorum...

Senin mesajının ana konusu "Taraftarımızın bu maçta çok kötü oluşu" (hem fikiriz sanırım)

Taraftarın kötü olmasının ana sebeplerinden biride "bedava bilet ve bu biletlerin satışı"
Eğer sen buna takılma diyorsan, Eyvallah..
Simssiyah - Kıpkırmızı
Yukarı
tatar Liste gör
Deneyimli Yazar

kerem akgören
Yer: Argentina
  Alıntı tatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 11:52
bedava bilet değil bizim sıkıntımız... yozlaşmaya başlayan tribün kültürümüz... bedava bilet sıkıntıysa oraya gelen 900 fb linin biletini fb yönetim kurulu alıp dağııttı... bedava bileti savunmuyorum,ama bu bedava bilet yüzünden demek kolaycılığa kaçmaktır...
herseyde biraz sen varsin...
Yukarı
hutemel Liste gör
Usta Yazar

hüseyin temel
Yer: Bilecik
  Alıntı hutemel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 11:54
Rıza hoca varken bjk yı yenemezsin
Bülen hoca varken fb yi yenemezsin
Böyle düşündüğümüz zaman maçı baştan kaybetmiş oluyoruz.
önce eses sonra eses
Yukarı
ESEFE Liste gör
Deneyimli Yazar

Efe
  Alıntı ESEFE Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 11:59
Tamam haklısın.. Sende çıkıp, sorgulamışsın niye böyleyiz diye . Çocuklarda söylemiş, Nefer bu kadar satıyor, Kızılcıklı bu kadar satıyor diye !! Yani olay dönmüş RANT hesabına, ESES sevgisi atılmış arka plana.. Bedava bileti kendi kullanıp, tribünde desteğini verse sorun yok.. Ama satılınca para derdine düşüyor herkes..  Bedava bileti kendisi kullanıp, takıma destek verme bilincinde değil kimse..  
Simssiyah - Kıpkırmızı
Yukarı
tatar Liste gör
Deneyimli Yazar

kerem akgören
Yer: Argentina
  Alıntı tatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 12:02
Alıntı yapılan ESEFE

Tamam haklısın.. Sende çıkıp, sorgulamışsın niye böyleyiz diye . Çocuklarda söylemiş, Nefer bu kadar satıyor, Kızılcıklı bu kadar satıyor diye !! Yani olay dönmüş RANT hesabına, ESES sevgisi atılmış arka plana.. Bedava bileti kendi kullanıp, tribünde desteğini verse sorun yok.. Ama satılınca para derdine düşüyor herkes..  Bedava bileti kendisi kullanıp, takıma destek verme bilincinde değil kimse..  

sen sadece gruplardan bahsediyosun,ben genelliyorum... açığın gruplardan farkımı vardı? kaç tane bedava bilet vardı? bu maçlık düşünmeyin bazı şeyleri... biz 5 sezondur böyleyiz... belki 6 belki 7...
herseyde biraz sen varsin...
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 12:09
Alıntı yapılan ESEFE

Taraftarın kötü olmasının ana sebeplerinden biride "bedava bilet ve bu biletlerin satışı"
Eğer sen buna takılma diyorsan, Eyvallah..

Bu noktaya bende katılmıyorum.Tribünlerimizin bu halde oluşunun sebebinin bedava biletle,ya da ögrenci biletiyle vs vs  uzaktan yakından alakası olmadığını düşünüyorum.

Asıl sorun, tribünden uzaklaşıyoruz.Amiyane tabirle süper lig SEYİRCİsi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.En basit örnekle cumartesi günü maçın 2.yarısında " Sen Şampiyon olmasanda" yı yaparken bunu en doğru şekilde dördüncü tekrarda yapıyorsak asıl sorun burada demektir.O gün maçta keşke 10-0 yenilseydik te o anı yaşamasaydım.

Hiç kendimizi kandırmaya gerek yok, sorun bedava bilette,ucuz bilette diye.Tribüne gelen kardeşlerimin çoğuna bakıyorum maç içinde gözünü dikmiş, bildiğin maçı izliyorlar.O tribüne geliyorsan gözün maçta olmaz, bırakırsın maçı izlemeyi sette duran insanın(Bu insan ama Murat abi,ama Kazım abi, ama Kerem abi olur) ağzına bakarsın, o insanın ağzından çıkacak bestelere  dikkat kesilirsin.Gözün de,kulağında onda olur.
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
ESEFE Liste gör
Deneyimli Yazar

Efe
  Alıntı ESEFE Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 12:12
Acığı yönlendirmesi gerekenler gruplar değil mi ?
Gruplar yatarken, açığın ayağa kalkması ne kadar olası ?
Birde; Açıkta, Açıktan fazla grup var.. Herkes farklı telden çalıyor.. Altes, Dorlions, BandoESEs, Aşkışehir, dişi şimşekler, kapalıdaki gruptan ayrılanalar...

Simssiyah - Kıpkırmızı
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 12:15
Alıntı yapılan tatar

herkeste birilerine bi bok atma çabası var eskişehir'de... işler yolundayken çıt yok,1 hafta kaybet yer yerinden oynuyor memlekette... ne kadar sabırsız bir camiayız biz...

maçın yorumunu hiç yapmıcam... leş gibi oynadık yenildik... yenilgiye gram üzüldüysem adam değilim... beni mahveden tribünlerimizin içler acısı hali...

ilk yarıdaki o iğrenç tribünü gördükten sonra,uzun zamandır yapmadığım şeyi yaptım,gittim nefere sete çıktım... lakin sete çıkmanın bi çözüm olmadığını gayet iyi biliyordum... nefer tribününün yaş ortalaması 16,kızılcıklı ona keza... sen şampiyon olmasanda bestesini açıkla söylemek için 4 kere tekrarlamak zorunda kaldık... yenilsende yensede taraftarın senle diye besteyi girdim,benimle birlikte bu besteyi bilip söyleyen 50 kişi... maçtan sonra çıktım barlar sokağına kızılcıklı tribününden 3 5 kardeşi çektim kenara beyler dedim çok kötüyüz,abi diyolar nefer bilet satıyo karaborsa yapıyor,neferden arkadaşlarla konuşuyorum kızılcıklıyı görmedinmi 100 tane yaşlı adam vardı,dışarda bi sürü bilet koydular diyorlar... yani neferin derdi kızılcıklı,kızılcıklının derdi nefer olmuş...nefer kızılcıklıyı ezme hesabı yaparken,kızılcıklı nefere ezilmeme derdinde... eskişehirspor'u hiçbirinin umrunda değil... ben hayatımda eskişehir'de 3 kere 90 dak rakip seyiriciyi dinledim,biri ilk sene ankaragücü ve bursa maçları diğeride bu maç... ben ezildim arkadaşım,ben maçtan sonra ağladım tribünlerimizin içler acısı haline... ilk seneki ankaragücü ve bursa maçlarından sonra bütün şehir bu tribünün durumunu kardeşliğe dostluğa bağladı,fener maçında da aramızdaki fenerlilere bağlıyorlar... bahanemiz hep hazır,hiç aynaya dönüp bakmıyoruz... kimse anlamak istemiyorki,biz yıllardır iyi değiliz tribünsel bazda... açığın üstü kapansın,ses çıkmıyor triplerinde insanlar... ya kardeşim bizim açık 93teki afyon maçında da açıktı...

eski besteleri bilmeyen nesil,yeni bestelere sahip çıkmıyor. yeni besteler var ama söyleyebilecek adam yok... bazen sevinç bazen keder bu alemde kral nefer,bırakın traşı kral kızılcıklı grupsal besteler hit beste olmuş tribünlerimizde... espanadan sıkıldı insanlar,aynı canlılıkta olmuyor eskisi gibi...

geçenlerde bi yerde bir göztepelinin yazısını okudum bizimle ilgili,konya maçımıza gelmiş açık tribüne girmiş,şehirin takıma bağlılığını açıkta yaşı 50 üstü olan insanların bile kaşkolla formayla maça geldiğini söylerken,tribün kültürünün olmadığını söylüyor. düşündüm hak verdim... belki türkiye ye taraftarlığı oturtan,bu işe ön ayak olan biziz ama yozlaşmış durumdayız,sürekli eskiyle övünen,''biz harikayız'' edebiyatı yapan insanlar var...

herkes şapkasını önüne koysun ve biraz düşünsün... acaba nerde hata yapıyoruz diyerekten...

Söylenecek hemen hemen herşey söylenmiş..

inanın yenilgiye üzülmedim o bizim elimizde olan birşey değil teknik heyetin yönetimine kalmış bir durum ancak haftasonu oturduk yerimizden paşa paşa o yıllarca gelsinler de tribün görsünler dediğimiz üç takımdan biri olan fenerbahçe tribününü seyrettik neden mi:
Çünkü;
1- yönetim sağolsun kapalı tribünü fb'lilere tahsis etmiş ve açık tribünündede binlerce sivil fb'li olduğu için..

2- son yıllarda ne kadar güzel işler yapıyorlar dedirten Nefer tribünü biletlerini almış, başkana sevgi selinde bulunmuş ve kendini kanıtlamak istercesine bazı yerlerde bestelere girmememe, kızılcıklı ile uğraşma derdinde olduğu için

3- açığı ateşlemesi beklenen altes grubu!! reislerinin bırakın açığı coşturmasını açığın bağırmaya yeltendiği sırada bile açık tribününü baltaladığı için,

4- adamların deplasman tribününde olan davulların bir tanesi bizim kendi sahamızda kendi tribünlerimizde olmadığı bir organizasyon yapılamadığı, bestelerin söylenemediği herkesin kendi derdine düştüğü için..

5,6,7,8,...

bu böyle gider sonuç olarak kendimizi çok fazla dev aynasında görüyoruz inanın konyadan, manisadan, antalya dan farkımız kalmadı..
tamam stadın akustiği, şartları çok kötü ama bu tribünler 10 sene önce neden böyle değildi acaba..

yahu adamlar bağırıyor 90 dk bestelerini hiç kesmeden de, kapalıyı bıraktım, açık tribün de formasını giyip gelmiş olan taraftarlardan birinin bile kanına dokunup tepki verdiği yok..

adamları ıslıklamaktan acizdik, futbolcuları tamamen çağırmaktan acizdik neden çünkü adamlar dışarıda meşale yakıp tribüne girecekler ya onları seyrediyoruz.. bravo...

neyse kısacası isterse şampiyon olalım hiç önemli değil çünkü iyice ruhumuzu kaybetmeye başladık!! ki bence başlamadık artık tavan yaptı bu ruhsuzluğumuz..

başta kendim olmak üzere tüm tribünler adına utandım..
bir an önce toparlanmamız lazım yoksa yeni stada falan gerek yok böyle giderse bu stadda dolmaz zaten..

saygılarımla..   
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
yavuzpasali Liste gör
Yazar

yavuz paşalı
Yer: Turkey
  Alıntı yavuzpasali Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 12:22
Alıntı yapılan esesberk

Alıntı yapılan tatar

herkeste birilerine bi bok atma çabası var eskişehir'de... işler yolundayken çıt yok,1 hafta kaybet yer yerinden oynuyor memlekette... ne kadar sabırsız bir camiayız biz...

maçın yorumunu hiç yapmıcam... leş gibi oynadık yenildik... yenilgiye gram üzüldüysem adam değilim... beni mahveden tribünlerimizin içler acısı hali...

ilk yarıdaki o iğrenç tribünü gördükten sonra,uzun zamandır yapmadığım şeyi yaptım,gittim nefere sete çıktım... lakin sete çıkmanın bi çözüm olmadığını gayet iyi biliyordum... nefer tribününün yaş ortalaması 16,kızılcıklı ona keza... sen şampiyon olmasanda bestesini açıkla söylemek için 4 kere tekrarlamak zorunda kaldık... yenilsende yensede taraftarın senle diye besteyi girdim,benimle birlikte bu besteyi bilip söyleyen 50 kişi... maçtan sonra çıktım barlar sokağına kızılcıklı tribününden 3 5 kardeşi çektim kenara beyler dedim çok kötüyüz,abi diyolar nefer bilet satıyo karaborsa yapıyor,neferden arkadaşlarla konuşuyorum kızılcıklıyı görmedinmi 100 tane yaşlı adam vardı,dışarda bi sürü bilet koydular diyorlar... yani neferin derdi kızılcıklı,kızılcıklının derdi nefer olmuş...nefer kızılcıklıyı ezme hesabı yaparken,kızılcıklı nefere ezilmeme derdinde... eskişehirspor'u hiçbirinin umrunda değil... ben hayatımda eskişehir'de 3 kere 90 dak rakip seyiriciyi dinledim,biri ilk sene ankaragücü ve bursa maçları diğeride bu maç... ben ezildim arkadaşım,ben maçtan sonra ağladım tribünlerimizin içler acısı haline... ilk seneki ankaragücü ve bursa maçlarından sonra bütün şehir bu tribünün durumunu kardeşliğe dostluğa bağladı,fener maçında da aramızdaki fenerlilere bağlıyorlar... bahanemiz hep hazır,hiç aynaya dönüp bakmıyoruz... kimse anlamak istemiyorki,biz yıllardır iyi değiliz tribünsel bazda... açığın üstü kapansın,ses çıkmıyor triplerinde insanlar... ya kardeşim bizim açık 93teki afyon maçında da açıktı...

eski besteleri bilmeyen nesil,yeni bestelere sahip çıkmıyor. yeni besteler var ama söyleyebilecek adam yok... bazen sevinç bazen keder bu alemde kral nefer,bırakın traşı kral kızılcıklı grupsal besteler hit beste olmuş tribünlerimizde... espanadan sıkıldı insanlar,aynı canlılıkta olmuyor eskisi gibi...

geçenlerde bi yerde bir göztepelinin yazısını okudum bizimle ilgili,konya maçımıza gelmiş açık tribüne girmiş,şehirin takıma bağlılığını açıkta yaşı 50 üstü olan insanların bile kaşkolla formayla maça geldiğini söylerken,tribün kültürünün olmadığını söylüyor. düşündüm hak verdim... belki türkiye ye taraftarlığı oturtan,bu işe ön ayak olan biziz ama yozlaşmış durumdayız,sürekli eskiyle övünen,''biz harikayız'' edebiyatı yapan insanlar var...

herkes şapkasını önüne koysun ve biraz düşünsün... acaba nerde hata yapıyoruz diyerekten...

Söylenecek hemen hemen herşey söylenmiş..

inanın yenilgiye üzülmedim o bizim elimizde olan birşey değil teknik heyetin yönetimine kalmış bir durum ancak haftasonu oturduk yerimizden paşa paşa o yıllarca gelsinler de tribün görsünler dediğimiz üç takımdan biri olan fenerbahçe tribününü seyrettik neden mi:
Çünkü;
1- yönetim sağolsun kapalı tribünü fb'lilere tahsis etmiş ve açık tribünündede binlerce sivil fb'li olduğu için..

2- son yıllarda ne kadar güzel işler yapıyorlar dedirten Nefer tribünü biletlerini almış, başkana sevgi selinde bulunmuş ve kendini kanıtlamak istercesine bazı yerlerde bestelere girmememe, kızılcıklı ile uğraşma derdinde olduğu için

3- açığı ateşlemesi beklenen altes grubu!! reislerinin bırakın açığı coşturmasını açığın bağırmaya yeltendiği sırada bile açık tribününü baltaladığı için,

4- adamların deplasman tribününde olan davulların bir tanesi bizim kendi sahamızda kendi tribünlerimizde olmadığı bir organizasyon yapılamadığı, bestelerin söylenemediği herkesin kendi derdine düştüğü için..

5,6,7,8,...

bu böyle gider sonuç olarak kendimizi çok fazla dev aynasında görüyoruz inanın konyadan, manisadan, antalya dan farkımız kalmadı..
tamam stadın akustiği, şartları çok kötü ama bu tribünler 10 sene önce neden böyle değildi acaba..

yahu adamlar bağırıyor 90 dk bestelerini hiç kesmeden de, kapalıyı bıraktım, açık tribün de formasını giyip gelmiş olan taraftarlardan birinin bile kanına dokunup tepki verdiği yok..

adamları ıslıklamaktan acizdik, futbolcuları tamamen çağırmaktan acizdik neden çünkü adamlar dışarıda meşale yakıp tribüne girecekler ya onları seyrediyoruz.. bravo...

neyse kısacası isterse şampiyon olalım hiç önemli değil çünkü iyice ruhumuzu kaybetmeye başladık!! ki bence başlamadık artık tavan yaptı bu ruhsuzluğumuz..

başta kendim olmak üzere tüm tribünler adına utandım..
bir an önce toparlanmamız lazım yoksa yeni stada falan gerek yok böyle giderse bu stadda dolmaz zaten..

saygılarımla..   

Buradan çıkarılacak ders tribün liderleri falan ne ise herkes kendine çeki düzen versin.
Ben MERSİNDE UTANIYORUM HERKES ES ES E YAKIŞMADI DİYOR.
5-0 YENİLSEYDİK AMA TRİBÜN OLSAYDI.
YAZIKLAR OLSUN.
Mersindeki Es Esli
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2011 saat 12:23
Berk bey utanmanıza hiç gerek yok.Açık tribünde en az iki bin fb li vardı.Onlarmı tezahürat yapacaktı? Bağrmayanların hepsi sivil ve fb liydi.Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9293949596 104>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,297 saniyede hazırlanmıştır