eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Efeler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5354555657 59>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
volkançtn Liste gör
Yeni Yazar

volkan
Yer: eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı volkançtn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 00:14
Öncelikle hayırlı geceler..
2001den beri açık tribünün içinde büyüdüm tribünü ordan öğrendim EFELER tribünü hakkında birkaç bilmeniz gereken ve ön yargıyı azaltmak için birkaç birşeyler söyleyeceğim. Bu seneye kadar hiç bir tribün grunujub içinde yer almadım tayfalar dışında ve bu sene efeler tribününde olmaya karar verdim gerek tribünün kale arkasında yapılır gerekçesiyle gerek deplasmanda zevk almak amacıyla.. yıllardır gittiğim çoğu deplasmanlar oldu ama hiç birisine ne bıçk ne soğa nede başka birşey götürmedim. Efeler ile ilk defa bu sene ümraniye deplasmanına gitmeye karar verdim ve ilk defa yanımda biber gazı götürdüm içimde onlara karşı ön yargı olduğu için tabi pişman oldum hiç tanımadığın insanlar vardı otobüste küçükler abilerine saygılı büyükler aman kavga olmasın aman yağma olmasın telaşındalar yolda duruluyor mangallar yapılıyor büyüklerden önce küçüklerin karnı doyuyor böyle olunca genç kardeşlerimizde saygıda kusur etmiyor. Kavga zaten yok. Gelelim içerdeki maçlara el emeği pankartları var bayraklar çok güzel görsellik de o derece ama bir eksik var eskişehir taraftarı ezberlediği gibi ön yargılı bir şekilde efeler şöyle efeler böyle bu olunca tribün biraz eksik kalıyor herkesin sahip çıkması lazım bu adamlara.. geçmiş zamanlarda hata yaptıkları şeyler tabiki olmuştur ama daha iyi birşey var ki adamlar düzeltmeye çalışıyor ne yaparsak kendimizi biraz daha gösteririz derdindeler amaçları grup değil Eskişehirspor buna bizzat şahit oldum. Yönetimden gelecek 1 lira paraya ihtiyaçları yok toplantı yapıp kendi aralarında para toplayıp bayrak, pankart için bez, boya, fırça deplasman için yiyecek içecek içerdeki maçlarda bilet yükletemeyen çocuklara bilet alıyorlar böyle insanlar olduğu sürece ilerleyeceğiz. Ön yargılı olmayalım sırf emek mahallesi gibi bir yerde kuruldu bu grup soytarı vardır diye öyle birşey yok sayıları az diye oraya gitmemezlık yapmayalım sen yoksan 1 kişi eksikler biraz takip edelim ne yapıyor bu adamlar diye..
BABANIZ ESKİŞEHİRSPOR!
Yukarı
TrakEs Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: TekirdağAlmanya
  Alıntı TrakEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 00:53
Alıntı yapılan joeblack1973

Bu efeler değilmiydi Konya hazırlık maçında 50 yaşında babaları dedeleri yaşında adamların üzerine yürüyen 15-16 yaş ortalaması olan grup değilmiydi? kadınların çocukların arasında küfürlü tezahüratlar yapan ?????

Küfür, saygısızlık olmasın hiç bir tribünde kesinlikle.

Altes deki 3 5 kendini bilmez eşkıya da var kocaman yaşlı başlı adamlara küfrederek bağırsanıza ulan ... ... falan diyen. Anasının babasının avutamadığı tipler orada adam oluyorlar büyüklerine bağırınca. Kaç kişi o altesteki hadsizler yüzünden tribünü bıraktı.

Hangi tribün olursa olsun önce TERBİYE ve SAYGI olacak.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yukarı
joeblack1973 Liste gör
Yazar

cuneyt
  Alıntı joeblack1973 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 01:03
Alıntı yapılan rosenrot

Alıntı yapılan joeblack1973

Bu efeler değilmiydi Konya hazırlık maçında 50 yaşında babaları dedeleri yaşında adamların üzerine yürüyen 15-16 yaş ortalaması olan grup değilmiydi? kadınların çocukların arasında küfürlü tezahüratlar yapan ?????

Dediğin doğru olabilir hocam olayı hatırlamıyorum. Ancak dediklerinizi bu tribünlerde zamanında yapmamış hiçbir tribün grubu yoktur. Ilk kurulduklarındaki profilinde ne yazık ki dediğiniz tipte arkadaşlar vardı. Ya o arkadaşlar büyüdü olgunlaştı (yaş ortalaması gerçekten düşüktü) ya da o arkadaşları uzaklaştırdılar tribünlerden. Aynı profil devam etse sezon başından beri her deplasmana giden bu tayfadan bi yağma haberi, gittiklerdeki yerlerde rahatsızlık verdiklerine dair haberler illa ki alırdık. Aksine nereye gittilerse oranın ileri gelenleri tarafından yollarda karşılandılar. Tavsiyem bir önyargınız varsa bundan kurtulup son zamanlarda yaptıklarına bakmanız. Grupla hiçbir alakası olmayan, zamanında sizdeki önyargılara sahip biri olarak yazıyorum bunu.

Ben yaşadıklarımı yazdım, ne uydurma ne de kulaktan dolma, 44 yaşında kelli felli denilen tabirde bir adamım, bu olay çok uzak değil 6 ay önce yaşandı, haaa ne efe ne nefer ne de altes ile uzaktan yakından alakası olmayan hatta gruplara iyi gözle bakmayan birisiyimdir.
Yukarı
erkaneses2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

erkan
Yer: eskişehir
  Alıntı erkaneses2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 01:04
Eski stadda hep acıga giderdim efelerıde altesıde hep boş insanlarla dolu serserı tıpler ve saygısızlardı. Ama yenı stadda maraton alttayım daha hıcbır saygısızlık görmedım nefer trıbununden. Biraz bastakı ile alakalı durum bence altes ve efelerin baslarındakılerın bi agırlıgı yok.
sadece eses
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 03:13
Geçtiğimiz sezonlarda en çok takıldığım husus dijital pankartlar ve pankart üstüne pankart asmalardı.

Ama bu sezon boydan boya el emeği pankartlarıyla, yaptıkları deplasmanlarla ve son maçta fark yarattılar, tebrik etmek lazım.
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
Da Da Ding Liste gör
Yazar

Cihancan
  Alıntı Da Da Ding Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 03:35
Alıntı yapılan erkaneses2626

Eski stadda hep acıga giderdim efelerıde altesıde hep boş insanlarla dolu serserı tıpler ve saygısızlardı. Ama yenı stadda maraton alttayım daha hıcbır saygısızlık görmedım nefer trıbununden. Biraz bastakı ile alakalı durum bence altes ve efelerin baslarındakılerın bi agırlıgı yok.

he valla işi gücü silahlı saldırıdan gözaltına alınmak olan, bu forumda millete ana bacı yapan adamın ağırlığıyla onlarınki birmi?
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ReprimonD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 10:08
Birde Nökerler diye pankart oluyor.
Oda gençlerden falanmı oluşuyor
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
KIZILCIKLI SEKO Liste gör
Yazar

Serkan
Yer: bolu
  Alıntı KIZILCIKLI SEKO Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 11:01
Efeler tribünü bu çizgide devam ederse eminim daha çok taraftar çekecektir. Yeni besteler, maç içinde gidişata göre tezahüratlar söylenip gerektiğinde de agresif olunduğu zaman harika bir tribün olabilir. Agresif deyince zıplayanlar olabilir ama tribün agresif olur olmalıdır, bak bursa ya fener maçında son dakikada resmen seyirci sayesinde penaltıyı aldılar. Geçen seneye dönmeyelim diyoruz da takımın düşmesinde mesut kadar taraftarında suçu var bana göre. Yok protesto yapmayalım takımın morali bozulur, oyuncular etkilenir diye diye takım düştü. Eminim son maçta Efeler protesto etmese kimse Alpay ı istifaya çağırmayacaktı ve alpay halen burada olacaktı. Futbolcularla ilgili olarak ta;fedakarlık yapıyorlar ama maç sonunda sen şampiyon olmasan da bestesi giriliyor, ayıp 5 tane yemişler, taraftar kahrolmuş, ben anlamam kardeşim onlarda bilecekler nerede olduklarını,öyle sen şampiyon olmasan da ya gerek yok. Ha çok iyi oynarsın kazayla yenilirsin o zaman ne diye bağırıyorsanız bağırın.
KIZILCIKLI
Yukarı
kekillist Liste gör
Yazar

bulut yılmaz
Yer: istanbul
  Alıntı kekillist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 11:26
her maçta altesin, sesin çıksın üst taraf diye bağırması da ayrı bir komedi. bu maçta maraton üstte en köşedeydim orda bile herkes bağırıyordu.bunların derdi sene başında atıp tuttular üste gidecek olan taraftarlara. kötü göstermeye çalışıyolar. neferle karşılıklı yaptığımız tezaruhatı ağzı açık izliyolardı. 14-15 yaşında veletler ellerinde bira şişeleri kendilerini birşey sanıyorlar. yasaklasınlar alkollü maça gelmeyi.
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
Yer: Eskişehir
  Alıntı atlantis_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Şub/2017 saat 11:53
Bi eleştiri yapmak isterim dikkate alırsanız...
Maraton üstten gördüğüm kadarıyla topluluğunuzun çoğu koltuklara basarak ayakta duruyor...
Bu konuda daha hassas olursanız güzel olur...
Bunun haricinde herşeyiniz güzel...
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5354555657 59>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır