eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Avrupa ESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

SORU / CEVAP

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Kas/2015 saat 22:12
Alıntı yapılan lvntkrgl

Bilgi için teşekkürler Hüsnü Önkol...

❤❤...
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
isvicre26 Liste gör
Yeni Yazar

salih poyraz
Yer: isvicre
  Alıntı isvicre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Oca/2016 saat 01:08
saying mod. ana sayfadaki takim bölümüne bir göz atin.oradaki cogu futbolcumuz eski. bu bölümü ne zaman düzeltip hizmete sunacaksiniz.Cevap icin simdiden tesekkürler.
her yerde es es
isvicrede de es
Yukarı
maskelibalo Liste gör
Deneyimli Yazar

Lafazan Oktay
  Alıntı maskelibalo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Oca/2016 saat 06:46
Ülkemizde okulların %70'i imam hatip.
Şubat ataması öğretmen kontenjanları açıklandı. Aynen önceki yıllardaki gibi temel bilimler alanında yani matematik+Fizik+Kimya+biyoloji öğretmenleri toplamı din kültürü öğretmeni sayısını yakalayamadı.

#Fizik 398
#Kimya 428
#Biyoloji 695
#Matematik 1043
#DinKültürü 2794

Durum vahim, Atatürk benim söylediklerimle bilim çelişirse bilime inanın demiş.
Peki diyanet fetvaları ile, şeyhlerin hocaların açıklamaları da bilimle çelişirse kime inanacağız?

Bazı diyanet fetvalarını elbet duymuşsunuzdur babanın kızına şehvet duyabilmesi normaldir açıklaması mesela.
Çocuk tacizcilerini cezalandıran kanunu iktidar partisi kaldırdığı için mesela şuan çocuk tecavüzcüleri yakalansa bile tutuklanamıyor? Neden çünkü 9 yaşındaki çocuklarla evliliğin önünü açmak istediler. Üniversite okuyamıyor türbanlı kardeşlerimiz diye diye ağlarlarken türban artık ilkokullara geldi. Bazı veliler okul basıp ilkokul 1-2deki kızlarını erkek çocukla oturtamazsın diye öğretmen linç ediyor. Ben kesinlikle türbana karşı biri değilim, herkes 18 yaşına geldiğinde inandığı hayati yaşayabilsin isterim ama yaratılmaya çalışılan güya dindar ama müsrif ve sapık topluma da karşıyım.

Bu ülkenin kurucusuna türlü türlü hakaretler eden insanlar okulları yönetiyor. Eğitim bitmiş durumda. Bilimsel eğitimin bittiği noktada ülkenin geleceğinden söz edebilir miyiz? özgürlüklerden söz edebilir miyiz?

Işid'in devlet birimlerine sızdığı haberleri yapılırken, etrafımız bu canilerin canlı bombaları ile ve pkk tarafından azdırılmış Kürtlerle çevriliyken, ( ki barış süreci diye birden bu insanlara sonsuz güvenip sayın Apo diye diye bu sonu yine iktidar partisi hazırlamıştır) bu ülkede normal kansız, ölümsüz bir gün yaşanabilir mi?

Mesela ışid'i protesto eden insanlara saldırdı bir grup İstanbul'da. Yandaş kanal sayısı, hapisteki gazeteci sayısı hızla artıyor. Öğretim görevlilerini hedef göstermek, vatan hainliği ile suçlamak çok ucuz bir politika. Milliyetçi kanat bu şekilde kandırılıyor mesela ve bu insanlar üzerinde bir caydırıcılık etkisi sağlanıyor. O öğretim görevlilerinin hepsine kefil olamam elbette ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim özgür düşüncenin olduğu ve saygı gördüğü yerde cinayetler olmaz. Huzursuzluklar toplumsal gerilimler olmaz. Bir lise mezunu ve çakma diplomalı birinin çıkıp yıllarca dirsek çürütmüş insanlara siz aydınlık değilsiniz demesi kabul edilebilir birşey midir?

Teröre çanak tutan, güvercin uçuran, İmralı yalakalarının aklı ancak şimdi mi başına geldi? Acaba herkesin kandırdığı, hep mağdur olan bir parti nasıl oluyor da bu derece çok oy alabiliyor?
Okul önlerinde seçim esnasında gördüğüm plakasız araçların sırrı neydi?
Acaba Ankara'da kurulan uzay sanayi sitesi de sadece rant için mi ihale edildi?
Tübitak da hayvanat bahçesi müdürü şimdilerde ne gibi icraatlara imza atıyor?
İlk uzaya çıkan astronot onun bunun akrabası mı olacak?
Madencilik yasasını kabul ettirmeyen, her madene yaşam odası kurma zorunluluğunu istemeyen parti hangi partidir?
Padişahlık babasan oğula geçiyorsa sarayın sonraki sahibi Bilal mı olacak?
Bir kişi kaç defa Cumhurbaşkanı seçilebilir?
Bir kişi beni halk seçtiğine göre ben yönetimde aktif rol almalıyım deyip dokunulmazlık ve hukuki sorumsuzluk içindeki makamından ülkeyi yönetmek isterse ve ana muhalefet partilerine ağza alınmayacak laflar ederse anayasaya aykırı davranmış olmaz mı?

Namusun ve şerefin üzerine yemin edip o yemine uymamak caiz midir?
NASA bütçesine eş bütçesi olan diyanet laiklik karşıtı açıklamalar yapsın diye mi kurulmuştur?
Bütün kötü şeyleri eski ortak paraleller yapmışsa nasıl oluyorda beni kandırdılar deyip hiçbir sorumluluk almadan herşeyden sıyrılabiliyorsun?

Bir genç kızın evinde vurulduğu videoyu eminim izledin, annesi kızını vurana pofidik terliğini attığında ve çaresizlik içinde feryat çığlıkları attığında birgün bunun aynısı ya benim de başıma gelirse diye düşünmedin mi hiç? Ya benim kız kardeşime bunu yapsalar ne yapardım diye sormadın mı kendine?
Diğerlerini barındırmayan, yaşatmayan bir fikir akımı mı yoksa diğerleriyle barış içinde, onlara da saygı duyan aklın ve bilimin yolunu izleyen bir fikir akımı mı bu dünyayı daha yaşanılabilir yapar?
Eskişehirspor başkanlığı için cemaat, iktidar ve muhalefet kanadının temsilcileri/adayları kimlerdi? Şuan biz hangisinin çağını yaşıyoruz?
Bize vali ne diye yardım ediyor?
Nabi avcı gerçekten söz verdiği hastaneyi yaptırıyor mu?
Stadımızın adı yine Atatürk kalırsa bu size çok mu koyar?
Ya da değişse bizim kalbimizden Atatürk sevgisini sildiğinizi mi düşüneceksiniz?
Aklımda çok deli sorular var. Bu ülke bu kabustan nasıl uyanacak?
Yukarı
eskies Liste gör
Deneyimli Yazar

KAYA
Yer: OLD CİTY
  Alıntı eskies Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Tem/2016 saat 23:03
İyi akşamlar;ben ilk kez paso lig alıyorum geçen sezon almadım bende bu 4 haftalık cezadan etkilenecekmiyim acaba lütfen cevap yazarmısınız? Teşekkürler.
ALSADA BU SEVDA CANIMIZI HAYATIN ANLAMI "SİYAH KIRMIZI"

Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2016 saat 11:47
Alıntı yapılan eskies

İyi akşamlar;ben ilk kez paso lig alıyorum geçen sezon almadım bende bu 4 haftalık cezadan etkilenecekmiyim acaba lütfen cevap yazarmısınız? Teşekkürler.

Evet etkileneceksiniz bu 4 haftalık ceza tribün kapatma değil saha kapatma yani hiç kimse gitmeyecek maça.
Başakşehir maçında olmadığınızdan dolayı 4 haftalık ceza bittikten sonra bir sonraki iç saha maçında yerinizi alabilirsiniz
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2016 saat 13:15
Araba pazarına nasıl gidebilirim arkadaşlar minibüs ya da otobüs ?
Yukarı
Es-Astaraftar Liste gör
Yazar

Sabri
Yer: Eskişehir
  Alıntı Es-Astaraftar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2016 saat 14:37
....44 no otobüs
....kurtuluş pazaryerinden minibüs
....tramvay sanayi çarşi aktarmalı otobüs-dolmuş
Taraftar doğduk biz
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Tem/2016 saat 20:06
teşekkürler
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2016 saat 00:09
Arkadaşlar yarın cep telefonu alacağım kararsız kaldım sizce hangi marketten alayım bimeks , vatan , teknosa , media markt ?
Yukarı
Erayovic26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Eray
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erayovic26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2016 saat 00:37
Alıntı yapılan EsesLi Onur

Arkadaşlar yarın cep telefonu alacağım kararsız kaldım sizce hangi marketten alayım bimeks , vatan , teknosa , media markt ?
Bence vatandan başla hepsine bak hacı.Birinde bi marka ucuzsa diğerinde diğer marka ucuz oluyor.
EsEs
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır