eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > ankaraESES
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

SORU / CEVAP

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
KiLLaGe_2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ahmet ARAS
Yer: Akdeniz-K.Deniz
Online Durum: Offline
  Alıntı KiLLaGe_2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 15:11

Çogu Kişinin Soruları Aynı Olduğu İçin Soru Sorma Gerekçesi Duymadım Açıkcası. Ama Biraz Sert Vermiş Bence Cevapları, Ama İçtenlikle,Açık Yürekle Cevaplamış Soruları Hocamız. Sezgine Demekki Güveni Tam, Ne Kadar Kanser Olsakta, Hocanın Taktiğine Bence Saygı Duymalıyız.

Canı cananı bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek ESES’imden beni dünyada cüda..!
Yukarı
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 16:30
SORU CEVAP bölümüne tekrar soru almaya başladık. Sizden ricam cevaplanmış konularda ve birbirine çok benzer konularda soru sormamanız.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 19:30
   Bülent hocamız, önümüzdeki sezonda Nadereviçi kadroda düşünüyormu.?
kalender
Yukarı
barmen_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
  Alıntı barmen_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 22:25
bülent hocam eskişehirspor.com u sen ve takım takip ediyo musunuz? zafer şahinle muhabbet ederken ona da sormuştum bütün takımın takip ettiğini söylemişti
BULUTLAR BİRLEŞMEDEN ŞİMŞEKLER ÇAKMAZ
www.unieses.org
Yukarı
esesliyiz Liste gör
Usta Yazar

Eray Hatipoğlu
  Alıntı esesliyiz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 22:32

edit

Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 22:38
Burada halen soru soran arkadaşlar: Bülent hoca burayı muhakkak takip ediyordur fakat sizin takip etmediğiniz ortada :D  Sorular buradan alınmıyor boşa kürek çekiyorsunuz...

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2011 saat 23:41

Cevaplanmış soruları buradan da paylaşalım da takip edemeyen arkadaşlar için kolaylık olsun.Böylece aynı sorular tekrar sorulmamış olur.

Cevaplanmış sorular
Soru : Merhaba Bülent hocam.Transfer sürecinde ve sonrasında sizinle ilgili bir sürü şey gündeme geldi.Bucayı çalıştırıyorken Eskişehirspor yönetimi ile görüştüğünüz ve Eskişehirspora gelceğinizi daha önceden belli olduğu için bucadan istifa ettiğiniz söylendi.Ve bende bunu düşünen ve söyleyenler arasındaydım.bu konuyu sizden öğrenmek isterim.
Erkan 

Cevap : Bucaspor'a gitme sebebimin başında özellikle altyapısının mükemmel bir şekilde planlanmış olmasıydı. Üst yapı planlaması da benim iyi yaptığımı düşündüğüm bir olaydı. Bu iki unsurun birleşmesi ile mükemmel bir yapı ortaya çıkacağını düşündüm. Görevi kabul ettikten sonra kimsenin kolay kolay kuramayacağı, Manchester United'dan Manucho, Monaco'dan Leko, Stabdart'dan Mulemo, Mendy, Dahmane, Musa, Koray, Ediz,İbrahim Dağaşan gibi tecrübelilerle 5-6 tane de genç transfer yapıp, geçen seneden 8 topçuyu takımın iskeleti olarak tuttum. Diğer takımların dörtte bir bütçesine kurulan bu takımın ilk 6 haftada ki mücadelesi kamuoyunun bile takdirini kazanmıştır. Fakar sorunların her daim "yapacağız, çözeceğiz, bakacağız" mantığıyla ötelenmesi, ve en sonunda sağlıkçı, malzemeci ve doktorumuzun sezon başından beri primlerinin belirlenip ödenmemiş olması ve bu sürecin sonunda bana bağlı bu ekiplerin kovulmuş olması artık benim haftalardır düşündüğüm "beni istemiyorlar" mantalitesini düşünmemi sağladılar. Bu sürecin sonuna doğru Eskişehirspor maçına çıkarken soyunma odasında 3 hafta önceki Konya maçının primlerinin dağıtılmaya çalışılması, gene maçtan önce soyunma odasında yabancıların maaşlarının ödenerek banka dekontlarının ellerine verilip yerli futbolculara her hangi bir ödeme yapılmaması, yabancıların birbirlerine aldıkları para miktarının öğrenince kendi aralarında kavga etmeleri, yerli futbolcuların da "bizim de ailemiz var, biz neden alamıyoruz" diyerek bana sitem etmeleri , artık amatör düşüncede bilr olmaması gereken bu olayların karşısında görevi bırakmamak elde değildi. Buca Eskişehir maçından sonra başkanla görüşüp kendisine bu konuları çözmeliyiz diye yaptığım toplantıda gene "yapacağız, edeceğiz" "icra kurulunun toplanması gerek, toplanıp konusuruz" deyip ayrılıp ertesi gün telefonlarına çıkmayan , hocasını aramayan bir yönetimle artık çalışmam hem kendime hem de mesleğime zarar vereceği için bıraktım. Biz hiç bir zaman para peşinde koşmadık, ideallerimiz her şeyin önündeydi. Sivasspor'u kayyumdan alıp, başkanla birlikte şampiyonlar ligine götürdüğümüz takımımızdan, bırakın tazminatımızı, peşinatımızı bile almadan ayrıldık. Bucasporda da, görevi bıraktıktan sonra, aldığımız peşinatın haketmediğimizi düşündüğümüz bölümü de kulübe iade ettik.. O yüzden kimse etiklikten bahsetmesin ya da antipatiklikten. Kimin işine gelmiyorsa ona etik, biz başardıkça rakiplerimiz tarafından antipatik gösterileceğiz. Biz hayata bakışımızda hep daha iyisini, daha güzelini ülkemize hizmet etmek amacı benimsedik. Biz bir Allh'dan korkarız, o da, onun verdiği beyni ülkem için kullanamamaktan korkarız. Allah'a hesabını veremeyeceğimiz hiç bir şeyi de Allah bize nasip etmesin
Bülent Uygun
Soru : 1)Alper Potuk' u defansif orta sahadan ziyade ofansif anlamda kullanmayı düşünüyor musunuz ? Dışarıdan izlendiğinde oldukça etkili bir hücumcu olarak görünüyor.Sizin bu konudaki düşünceleriniz ne şekildedir ? Teşekkür ediyorum..
Necati 

Cevap : Alper bizim takımımızın genç yeteneklerinden birisidir. Hangi görevi verirsem vereyim onu en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyor. Her mevkide görevini layıkıyla yapacak , gelecek vaadeden futbolcumuzdur
Bülent Uygun
Soru : Eskişehirspor'u size tercih ettiren en önemli şey ne oldu ? Bu tercihten mutlu musunuz ?
Kaan Can Alhan 

Cevap : Dünyanın en zor kararını vereceğim bir ortamda en güzel verdiğim karar diye düşünüyorum. Burdaki sebep Anadolu'nun efsane olmuş camiasının büyük taraftarıyla birleştiğinde benim hayallerimi gerçekleştirebilecegim bir takıma gelmemi sağladı.
Bülent Uygun
Soru : Türkiye'de futbolun en önemli sorunlarından biri çoğu futbolcunun eğitim ve öğretim seviyesinin oldukça düşük olması.Sizin eğitime bakış açınızı takdirle karşılayan bir eğitimci olarak Eskişehirspor ve Türk Futbolu için konu ile ilgili projeleriniz var mı?Başarılar dilerim.
Emre Ütenler 

Cevap : Şu anda Türkiye'nin en iyi si olan Anadolu Üniverssitesi BESYO kurumunun hocaları ile birlikte çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmaların ürünlerini alacağımızı düşünüyorum
Bülent Uygun
Soru : Sayın Hocam Eskişehirspor alt yapısında önümüzdeki sezondan itibaren reform yapacağınızı düşünüyorum.Senelerdir alt yapıda çalışan ancak Eskişehirspor'a sadece bir iki isim kazandırabilmiş benim kanımca oldukça başarısız olan bazı alt yapı hocalarını değiştirmeyi bunların yerine daha profesyonel daha tarafsız bu işi bilimsel olarakda yapabilecek isimlerle çalışmayı düşünüor musunuz?

Cevap : Söylediklerinize katılıyorum, altyapı hocaları, aynen sizin dediğiniz gibi o kriterlere sahip olması gerekiyor. Şu anda altyapı hocalarımızın da aynı kriterlere sahip olduğunu düşünüyorum. Yeni sezonda altyapı ile ilgili daha değişik projeler tabi ki düzenleyeceğiz.
Bülent Uygun
Soru : Merhaba Bülent hocam.Sizin hakkınızda menejer söylentileri var.Yaptırdığınız transferlerden komsiyon aldığınız ve bu yüzden çok fazla transfer yaptırdığınız söyleniyor.buna örnek oalrakta Sivasla şampiyonluğu kaçırdığınız yıldan sonra takımdaki iyi futbolcuları sattığınız ve yerlerine yeni futbolcular aldığınız ve Bucadaki yaptırdığınız transferler gösteriliyor.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorusnuz?
Erkan 

Cevap : 2001 ile 2004 yılları arasında futbolu bıraktıktan sonra Futbolcu Menajerliği yaptığım doğrudur. Bunu da her platformda hep paylaşmışımdır. 2006 yılında Sivasspor'a geldiğimde kayyuma kalmış bir takımı 12-13 trilyonluk bütçelerle şampiyonluklara oynattık. ve o şampiyonlar ligine gittiğimiz sezon da 35 yaşındaki Thum'u 25 yaşındaki Erman Kılıç'la takas ettik, üste para aldık, Bilica'yı bonservissiz şekilde alıp transfer etmiştik. Onu da 3 milyon Euro'ya Fenerbahçe'ya sattık. Onu sattığımız paraya da stadyumumuzu yaptık. Buca'da da 12 trilyona kurduğumuz takımın kalitesi zaten ortadadır. Benim ile ilgili o tarz söz söyleyenler zaten içindeki artniyettendir. Senin için de çok şey söylüyorlar, ben inanmıyorum, gerçeklere bakarım.
Bülent Uygun
Soru : Öncelikle saygılar Bülent Hocam. benim sorum Veysel sarı ile ilgili olacak geçen sene oynadıgı maçlarda poziyonu ön liberoydu bu sene ise sakatlıklar ile Veysel Sarı'yı bek oynattınız.. Hocam Kısaca Veysel Sarı'yı Ön Libero oynatmak hakkında bir düşünceniz var mı ? 
Harun UYSAL 

Cevap : Veysel kardeşimiz gayet yetenekli, ve birçok bölgede oynayabilecek özelliklere sahip bir futbolcu kardeşimizdir. Çalışmaya devam edecek, şans bulduğunda da formanın hakkını verecektir
Bülent Uygun
Soru : gelecek seneki transferlerimiz yabancıları kastediyorum la liga ve bundesligadan demiştiniz...hangi mevkilere düşünüyorsunuz?takıma sınıf atlatabilecekler mi?
onur ozkan 

Cevap : 1-2 defansa 2-3 ortasahaya 3 tane de forvete düşünüyorum
Bülent Uygun
Soru : Varsayalım bugünkü kadromuz komple seneye kaldılar. Sizde hepsini seviyorsunuz göndermediniz. Sadece 2-3 takviye yapmakla sınırlandırırmısınız kendinizi? Yoksa 5-6 topçu gönderip 9-10 tane almayımı tercih edersiniz? Malum klüp bütçesi !!
eses_serkan 

Cevap : Alınması gerekenler alınır , gitmesi gerekenler duygusallığa yer olmadan gider. Hala transferde bu kadar adam alır mısın soruları degil, Eskişehirspor'un teknik direktörü olarak "gerektiği kadar transfer yapar" diyerek düşünmemiz daha sağlıklı olur
Bülent Uygun
Soru : Bülent hocam iyi akşamlar.Hocam sezon sonuna kadar kaç puanla liği kaçıncı bitiririz.Kafanızda belli bir puan vardır 
Ahmet DOĞAN 

Cevap : Sezon başı takıma geldiğimde herkesin güvenini kaybettiği, sorunların çok problem olduğu bir ortamda kümede kalıp en azından yapılan hatalardan dönelim düşüncesi hakimdi. Ben de en azından 40 puanı bu takımın çok rahatlıkla alacağını söyledim. Devre arasında belki transfer yapmayarak ekonomimizi çok güçlendirdik ama kadro olarak dar kadroyla ilk 8 içinde bitirebileceğimizi düşündüğümü 50 puanı da yakalayabileceğimizi söyledim. Sezon sonu geldiğinde inşallah daha da iyi durumda oluruz
Bülent Uygun
Soru : sevgili hocam, bu sene devre arası gonderılen futbolcularla birlikte dar bir rotasyona sahip olduk, ama maddi anlamda bir rahatlama oldu, seneye kurulacak kadro açısından stratejik bir karar mıydı bu?, onumuzdekı sene ıcın eskişehirsporun transfer politikası nasıl şekillenecektir? teşekkurler 
ömer şahin 

Cevap : Kulübün ekonomik yapısını planlamak adına kadronun da çok fazla kalabalık olmasından dolayı takımdan bir çok kardeşimizi göndererek takımı yeniden düzenledik. Yeni transfer yapmayarak da ekonomik anlamda yeni sezonun planlaması adına daha güçlü konuma geldik.
Bülent Uygun
Soru : Sivasspor'dayken Ingiltere Premier Ligi ekiplerinden Arsenal FC 'nin menajeri Aresen Wenger'le diyalogunuz oldugunu basindan duydugumuz kadarıyla ogrenmistik,hala devam ediyor mu teknik bilgi alıs verisleriniz? ya da tum bunlar soylenti ise,bu gun milat olabilir mi? A C Milan'la kulubumuz Eskisehirspor iyi ilişki icinde malum kluple iletisimimiz SU AN itibariyle nasıl?futbolcu boyutunda transfer anlamında sormuyorum,teknik bilgi,yonetim sekli olsun ben Eskisehirspor taraftarı olarak malum kuluplerden faydalanaılmalı gorusundeyim,saygılar sunarım SAMET AKKAYA
SAMET AKKAYA 

Cevap : Dünya çapındakiş bu hocaları bizim gibi genç hocalar hem idealleri uğruna hem de öğretilerini geliştirebilmek adına onları takip etmelidir. Nitekim de biz de bunları takip edebilmek adına gerek yardımcılarımı gerekse kendim içine ilmi,bilimi katarak kendimizi daha çok geliştirmeye çalışıyoruz. Milan'la ilgilide yeni sezonda planlarımız içerisinde çalışma ortamını tasarlıyoruz.
Bülent Uygun
Soru : hocam sezer öztürk gitcekmıı kalcak mı ?
ihsan 

Cevap : Sezer bizi istediği sürece kalmaya devam edecektir. Fakat şunu unutmamak gerekiyor, Eskişehirspor'da forma ve taraftar değişmez, geri kalan herkes değişebilir.
Bülent Uygun
Soru : belçikaya izlemeye gittiğiniz futbolculardan beğendiğiniz veya görüştügünüz varmı? 2.sorumda adem gönderilmesinde hata yaptığımızı düşünüyormusunuz ? teşekkürler hocam.
oğuz 

Cevap : Belçika'da 7-8 çok kaliteli futbolcu beğendim. İzlemelerimiz devam edecek, en son karar verdiğimiz futbolcuları da Başkan ve transfer komitesi, transfer etmeye çalışacaktır
Bülent Uygun
Soru : Bülent Uygun 20 yıl sonrada mı teknik direktör olarak görüyor kendini? Klüp başkanlığı, Tff'^de yönetimsel görevler vs. var mı kafasında hiç? 
Ersin Aslan 

Cevap : Kendime hedef olarak 55 yaşına kadar Teknik Direktörlüğü görüyorum. Allah uzun ömür verirse bu süreç içerisinde, yöneticilik bölümünde de muhakkak ki hizmet etmeyi, düşünüyorum. Ama teknik direktörlük kariyerime devam ederken de hakemliğin profesyonelleşmesi, futbolun sendikalaşması, sporcuların sağlık ve hayat sigortalarının olması ve tesisleşme yönünde projeler üretmeye devam edeceğim 
Bülent Uygun
Soru : değerim hocam ESKİŞEHİRSPOR 'umuzu bu yıl olmasada önüzdekı yıl ilk 3 içinde görebilecekmıyız ? bu basarıyı elde edecek takım sezon sonunda kurulacakmı ? 
Mustafa 

Cevap : Plan ve projelerimiz içerisinde normalde 5 yıl içerisinde gerçekleşebilecek hedeflerdir. Eskişehirspor'daki en büyük avantaj ise seyirci kültürünün en üst seviyede olması bizim işimizi daha da kolaylaştırıyor. Transfer araştırmalarımız scoutlarımız tarafından devam ettirilmektedir
Bülent Uygun
Soru : eskişehirspor efsane olduğu yıllarda çoğunlukla eskişehirli futbolculardan kurulu bir takımdı.bundan yola çıkarak altyapı ile ilgili ne gibi planlarınız var ve A takıma almayı düşündüğünüz altyapı futbolcuları var mı?
zühtü urtekin 

Cevap : Türkiye'de herkes altyapıyı anlatır, ama hic kimse altyapıya gerekli maddi ve manevi ve tesis yönünden gerekli çalışmayı yapmaz. Eskişehirspor'da 3 yıldır yeni yapılanmanın içerisinde Alper ile başlayan ve şu anda A takıma çıkan 5 tane kardeşimizle birlikte kiraya verdiğimiz 6 tane genç kardeşimizin futbol gelişimleri tamamlandığında Eskişehirspor'da oynayacak duruma geleceğini düşünüyorum. Unutmayın ki bu kulüpte her hafta 12 tane altyapı takımı maça çıkıyor. 
Bülent Uygun
Soru : hocam adem sarı neden kadroda düşünmedin biz eskişehir taraftarı olarak gitmesine çok üzüldük inş seneye kadroya alırsınız o yetekli biri hocam
alperen 

Cevap : Adem konusu çok sorulmuş, bu sorunuzla genel olarak açıklayalım. Gelir gelmez goreve başladığımda 7 maçta sadece bir kez ilk 11'de oynamış olan Adem'e gelir gelmez formayı vererek ona ne kadar inandığımı gostermeye çalıştım. Nitekim o da sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Ama şansını da çok iyi değerlendirdiği söylenemez. Sonraki hafta daha değişik taktik varyasyondan dolayı, oynatmadım. Oynamamanın etkisi ile birlikte idmanlarda çalışmayıp, kapris yapmaya başladı. Dolayısıyla da ben kendisini bu konuda ikaz ettim. Ne zaman şans verirsem, o şansı beklemek adına idmanlarda mücadele etmesi gerektiğini anlattım, sonraki süreçte de kendisi yanıma gelerek gitmek istediğini ve kendisi hakkında ne düşündüğümü sordu, ben de kendisinden memnun olduğumu çok çalışması gerektiğini anlattım. Gelişen zaman içerisinde de 2-3 takımla görüşmeleri oldu. Ve sonrasında da gitmek istediğini söyledi, ve nitekim bunun sonucunda da yönetimden izin alarak ben de kiralık gitmesine müsade ettim. Müsade etmemin sebebi de şampiyonluğa oynayan Denizlispora hem katkı yapmasını aynı zamanda kendi futbolunu geliştirmesini, atacağı 15-20 golle de hem buraya daha güçlü dönebilecegini, Eskişehirspor'a daha yararlı bir şekilde hizmet edeceğini düşündüm.
Bülent Uygun
Soru : Sayın Bülent Hocam size güvenimiz tam, sizinle bu camianın özlediği başarılı günlere ulaşacağımızı düşünüyorum. Fakat bazı yaşanan olaylar kulübümüzün büyüklüğü ile doğru orantılı gelişmiyor gibi geliyor . Özellikle Batuhan'ın davranışlarına karşı daha sert ve kesin önlemler bekliyoruz, Bu takımın simge isimlerinde birisi bizim efsane kaptanlarımızdan Zafer ŞAHİN'dir. 2 Lig B'de ve Bank Asya'da kaptanlık yaptı bu takıma.O'nu kazandırdığı başarılar nedeni ile değil, bize yakışan davranış içinde olduğu için sevdik. Sergen Yalçın gibi bir starı, bize yakışmadğı için sevmedik. Sözün özünü anlattım sanırım hocam; Batuhan'ın bu şehre, bu takıma, bu taraftara yakışacak futbolu ve davranışları sergileyeceğine inanıyormusunuz? yada düzelebileceğine inanıyormusunuz?
Murat KANDİLCİ 

Cevap : Herkes kendine yakışanı yapar, ve yakışan ne ise o şekilde davranır. Camialar da , formasına yakışanı kalbinin en güzel yerinde saklar, değer verir ve ona sahiplenir, yakışmayanlar da sezon sonu geldiğinde yönetimin, taraftarın ve hocanın isteği doğrultusunda gereği yapılır. Her insan hata yapacaktır, önemli olan o hata forma için mücadele etmemek, her yere nam salmış taraftarımıza yakışmayacak şekilde davranmak hakkına sahip değildir. Dolayısıyla Batuhan kardeşim de hayallerine giden yolları kendi aklıyla, iradesiyle, beynini katarak ve çok çalışarak başarmaya mecburdur. Batuhan kardeşime üç seçenek sundum. Gerçekten başarılı olanllar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenlerdir. Batuhan kendisine hangisini yakıştırıyorsa o formayı üzerine geçirecektir. Batuhan bu dakikadan sonra daha çok çalışmaya, taraftarın gönlünü kazanmaya, acılar dolu hayatta mutluluk için başarmaya ihtiyacı vardır.
Bülent Uygun
Soru : Hocam, öncelikle merhaba. Eskişehirspor'u o zor şartlarda, enkaza dönmüş durumdayken tercih etme nedeniniz neydi? Yani size göre Eskişehirspor'un diğer Anadolu kulüplerine göre farkı nedir? Sizi cezbetme sebebini merak ediyorum kısaca...
Ahmet YARAR 

Cevap : Futbol hayatım boyunca tribünlerine gıpta ile baktığım ender taraftar topluluklarından biridir Eskişehirspor camiası. Dolayısı ile 2. ligde şampiyon olduğunuzda sayın Halil Ünal Başkanımız iel birlikte takıma kazandırılan futbolcular konusunda yardımcı olmuştum ve şampiyonluk sürecinde destekçisi idim. Bucaspor'dan ayrıldıktan sonraki süreç içerisinde, normal şartlarda Eskişehirspor'un teklifini her hoca memnuniyetle kabul ederdi, fakat benim durumum çok farklı olmakla birlikte hem ideallerimi gerçekleştirmek, hem de beğeni ile baktığım Eskişehirspor camiasına teknik direktör olabilmek çok önemli bir konuydu. Halil Ünal ile olan ağabey-kardeş ilişkimiz, bu transfer boyutunda onun sergilediği ikna etme yeteneği ile bu görevi kabul ettim. Sezon başında takımın içinde bulunduğu kaos ortamı, puan durumu, diğer teklif yapılan hocaların kabul etmemesine neden olmuştur, ama benim camiaya taraftara ve futbolculara olan güvenim , bu görevi kabul etmemi sağlamıştır
Bülent Uygun
Soru : Hocam Sezgin den çektiğimiz nedir. Daha önce bankasyada da çok kötüydü hatalar yapıyordu. Bu sezonda öyle artık sezgini dinlendirip koraya yada veysele şans vermeniz gerekmez mi? Benim sorum buydu Eskişehirsporumuzu daha başarılı bir takım yapacağınızdan şüphem yok.Saygılarımla başarılarınızın devamını dilerim...
Mert Tonguçlar 

Cevap : Sezgin, karakteri ve kişiliği ile, idmanlardaki çalışma hırsı ve azmi ile, Eskişehirspor'un ben görev verdikçe neferidir. Dolayısıyla Karabük maçında attığı golle ilk deplasman galibiyetimizi getiren, verdiğim her görevi mükemmel şekilde sahada uygulamaya çalışan , yüreğiyle oynayan bir futbolcu kardeşimdir. Eğer insanların hatalırını araştırırsak mutlaka herkesin bir hatası vardır. Önemli olan burda forma için bütün yüreği ile oynayan, onun hakkını vermeye çalışan bir mantalite ile sahada mücadele etmesidir. Bu yüzden, hocası olarak eleştirinize katılmıyorum
Bülent Uygun
Soru : Hocam Sivasspor maçında sağ bek'imiz olan Sezgin'in kanadında aksama vardı iyi bir tespitle Koray'ı oyuna almak istediniz ama neden sağbek olan sezgin ile koray'ın yerini değiştirmediniz de stoperden nadareviç'i çıkarıp nadereviç'in yerine sezgin'i kaydırıp sağbek'e koray'ı aldınız? neden direk sezgin'i çıkarmadınız? sezgin artık bu takımda oynayacak kapasitede değil...teşekkürler...
FARUK SARIKAYA 

Cevap : Eskişehirspor'un inanılarak ve güvenilerek bana teslim edilşmiş durumda ben haftalarca takımla birlikte idman yapıp, rakipleri analiz edip oyun sistemini belirleyip, bunu en güzel şekilde uygulamaya çalışan benim. Dolayısıyla oyun içerisinde yaptığım bir çok hamle ve değişiklikler hafta içerisinde çalışmaların bir ürünüdür. Hoca olarak benim yaptığım değişiklikler, saygı duyulması gereken değişikliklerdir diye düşünüyorum.
Bülent Uygun
Soru : Hocam Batuhan ile Youla iyi bir ikili olmuştu.Bu seneki ara transfer döneminde Youla yı takıma kazardırmayı hiç düşündünüz mü?Sonuçta Rıza hoca ile arasındaki sorunlar nedeniyle takımımızdan ayrulmıştı.
Aykut Doğandor 

Cevap : Youla iyi bir futbolcu idi. Ama burada yaşadıklarını gözardı edip tekrar transfer etmek çok doğru bir mantık değildi. Maliyet anlamında kulübe büyük külfet getirecekti, ve, yeni sezondaki hedeflerimizi gerçekleştrimede beklentilerimizi karşılamayacağı için transferini yapmadık
Bülent Uygun
Soru : Merhaa Bülent Hocam; gelecek yıl hangi bölgelere transfer yapmayı düşünüyorsunuz, takımdan gidecek isimler olacak mı? 
murat 

Cevap : Transfer olarak tabi ki gidecek olan bazı arkadaşlarımız olacaktır. Çünkü belirlediğimiz hedeflere varmak için transfer de yapacağız. Bunlar , beklerin alternatifleri, muhakkak ki bir stoper, iki orta saha, iki ya da üç tane forvet almayı düşünüyoruz.
Bülent Uygun
Soru : Sayın hocam Eskişehirspor'a yeni sezonda Bucaspor'a transfer ettiğiniz gibi adı duyulmamış transferler mi yapacaksınız ( bir çoğu) yoksa, daha çok isim yapmış oyuncular mı olacak? Örneğin; Kenny Miller, Altidore, Amrabat, Karim Ziani vs. Veya Antep'in yapmış olduğu gibi gurbetçi oyuncuları mı transfer ediceksiniz? ( Cenk Tosun )
Semih Taşkın (KGKO) 

Cevap : Bucaspor'da 12 trilyonluk bütçe ile Manchester'dan Manucho , Monaco'dan Leko gibi futbolcuları Türkiye liginden de Musa Koray Orhan Ak gibi kaliteli futbolcuları transfer edip bir takım kurmaya çalıştık. Sizin isimlerini yazdığınız dünya çapındaki isimler ise şu anda Eskişehirspor'un 3 katı bütçeye sahip olan takımlar tarafından transfer edilmiş futbolculardır. Ama şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki yeni sezonda kendi bütçesinin uygunluğuyla , birbirinden değerli dünya çapında yıldızları ve Avrupa'dan da 4 tane gurbetçi yetenekli futbolcuları transfer edip Eskişehirspor'a kazandıracağız. Bizim scoutlarımız hem yurtiçimnde hem de yurtdışında bir çok maçı izleyip transfer çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Başta ben olmak üzere bütün yardımcı hocalarımın izlediği bu futbolcular Eskişehirspor'a kazandırılacaktır
Bülent Uygun
Soru : aldığınız cezadan dolayı haksız olduğunuzu söylüyorsunuz.lakin federasyon bunun tersini belirtti. sizce kim doğru söyliyor,saklanan birşeylermi var acaba?
serkan sagnak 

Cevap : Ben haklı olduğumu belgelerle ispatlayarak Futbol Federasyonu yönetimine sundum. Onun dışında noterden gönderdiğim devir işlemlerini kendi aramızda yaptığımız şahitli akidi ve bununla birlikte bütün kulüp başkanlarının katıldığı Kulüpler Birliği toplantısında sayın Başkanımız Halil Ünal'ın hepsine tek tek sorarak Bülent Hoca'nın sizin karşınıza gelip herhangi bir şekilde böyle bir faaliyette bulunup bulunmadığını sorduğu bir ortamda, hepsinin kesin bir dille teknik direktörlüğe başladığından bu yana, ne Bülent'den böyle bir futbolcu transferi ile ilgili çalışma yapıldığını, ne de herhangi bir görüşme yapılmadığını söylemişlerdir. Dolayısıyla ben kendimden o kadar çok eminim ki gönül rahatlığı ile heryerde göğsümü gere gere dik duruşuma devam edeceğim. Sen ne kadar öbür pencereden bakmak istesen de, Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, eğer böyle bir şey yapsaydı, bugün o şerefli görevi bırakır , başka işlerle uğraşırdı. 
Bülent Uygun
Soru : Hocam, Ümit Karan, Batuhan, Pele takım içerisinde disiplinsizlikleri ile huzur bozduğu düşüncesindeyim. Son maçta da Sezer ile Pele arasında yaşanılanları gördükten sonra bu kervana Sezer'in de katıldığını görüyoruz. Bunlara tahammül etmekteki nedeniniz nedir? Özellikle Batuhan ve Ümit Karan klüp için çok büyük maliyet oluşturmakla beraber artık futboldan beklentilerinin olmadığı gibi bir umursamazlık içerisinde gözüküyorlar. Bu futbolcuları yola getirme konusunda veya yolları ayırma konusunda düşünceniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler. 
Volkan ÇIRA 

Cevap : Bu kardeşlerimiz takım içerisinde herhangi bir disiplini bozma şansına sahip değillerdir. Sadece disiplinsiz davranışlar içerisinde olurlarsa da gereken maddi cezaları kendilerine verilmektedir. Öncelikle bütün futbolcu kardeşlerim biliyorlar ki, büyük Eskişehirspor taraftarının yakışır, oformayı şerefi ile taşıyabilecek performansları sergiledikçe o formayı giyebileceklerdir. Tahammül edilmesi gereken bir davranış içerisinde olduklarını düşünmüyoruz, çünkü onlar takımın kazanması için mücadele verme hırsından dolayı yaşadıkları bir çekişme oldugunu görmenizi isterim.
Bülent Uygun
Soru : Hocam sız adam gıbı adamsınız sızı sahsen cok sevıyorum..en kısa zamanda tesısLerde gorusmek 5 dakıkanızı aLmak ıstıyorum..sıze bır sorum Olucak eskısehırsporun bu sene Lıgde hedefı tam nedır ? Avrupa hedefınız varmı ? tesekkurLer..
Cıhan 

Cevap : Her gönül dostuna kapımız sonuna kadar açıktır. Bizim için şereftir, büyük Eskişehirspor taraftarı istediği zaman bizimlebirlikte olabilecektir. Eskişehirspor'un bu seneki hedeflerine gelince öncelikle planını yapıyoruz, bu plan doğrultusunda takımımızın ekonomik yapısını düzenledik, kadromuzda fazla olan futbolcu kardeşlerimiz ile yollarımızı ayırdık. Biz göreve geldiğimizden beri takımımızın içerisinde olan kaos, galibiyet alamama sendromu isteer istemez takımımızda bir çok sıkıntıya rağmen kaliteli futbolculasrdan kurulu bir ekip olması itibariyle tekrar yukarılara doğru tırmanışa geçtik. Burda Rıza Hoca'ya tesekkur etmek gerekir, böyle kaliteli futbolcuları bir araya getirdigi icin. Ve dolayısıyla bu kadronun su andaki puan çizelgesinde 5. ile 8. arasında bitirebilme şansı cok yuksektir
Bülent Uygun
Soru : Hocam oncelikle Alpere gostermiş oldugunuz sabır ve güven için sizi tebrik ediyorum. Boyle genç oyuncuları takıma kazandırmak için nasıl çalışmalar yapıyorsunuz Alper gibi gençlerin takımımıza kazandırılması konusunda önceliğiniz nedir.
Kenan BABAOĞLU 

Cevap : Öncelikle Türkiye'nin kanayan yarası olan altyapı probleminin mutluka çözülmesi gerekiyor. Sadece lafta söylenip hiç bir imkan verilmeyen altyapılarımız kendi bireysel yetenekleriyle çıkan genç yetenekler belli bir zaman içerisinde bizim hocalarımızın ellerine gelerek onların öğretileri ile birlikte kazandırılmaya çalışılıyor. Sistemsizliğin sistem olduğu Türkiye'de bu yapılanmayı ve bu planlamayı mutlak ve mutlak değiştirmek gerekiyor. Ajax modeli, Barcelona modellerini Türkiye'ye kazandırmak gerekiyor. Dolayısıyla, geldiğimiz Eskişehirspor'da, bu kısa süre içerisinde 3Tprensibi ile; tespitini yapıp, teşhisi koyup tedavisini de inşallah Yönetim Kurulumuz ile birlikte yaparak modern bir altyapıya, onlarca Alper'i yetiştirecek hem hocalara hem de sisteme kavuşacağız. Antremanlarımıza şu anda gençlerimiz, Fatih, Mikail, Onur, Hasan ve Cemal katılmaktadır.
Bülent Uygun
Soru : HOCAM SELAMLAR. HOCAM SİZDEN ÖNÜMÜZDEKİ SENE GERÇEKÇİ HEDEFİMİZ NEDİR ONU ÖĞRENMEK İSTİYORUM. SAYGILARIMLA BAŞARILAR.
ERKAN BAŞARER 

Cevap : Bu kadar onemli tarftar potansiyeline sahip olan bir camianın öncelikli hedefleri, kurumsallaşmak tesisleşmek ve bununla birlikte bu taraftara yakışacak olan olimpik bir stadyumun temellirini oluşturmak , bununla birlikte takımsal olarak taraftarın destegini ve gucunu arkasına alıp önümüzdeki sezonlarda şampiyonluğa oynayacak takımın plan ve projesini hazırlamak. Onumuzdeki sezon öncelikle UEFA'ya katılmayı hedefleyen, Türkiye Kupasını da almak isteyen bir takım ortaya çıkartmak istiyoruz.
Bülent Uygun
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2011 saat 12:01

soru cevap işi hoşgörü ister ne geleceğini bilemezsin hoş ters birşey sorulmaz ama üslup yanlış biraz çünkü sorularda saygısızlık sınırlarında birşey yok ama hocanın tarzı bu kimi bunu istiyor ama bana göre gereksiz sert ama ben olsam soru cevap işine girmezdim samimiyetine alkış helal olsun ama cevaplar daha dostane olsa fena olmaz

EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Mar/2011 saat 23:43
Yeni cevaplar gelmiş..
Yukarı
BLoodY Liste gör
Admin

Mehmet Öztürk
Yer: Turkey
  Alıntı BLoodY Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Mar/2011 saat 15:44
Arkadaşlar , sizlerle birlikte böyle bir ortamda, interaktif şekilde sohbet etmekten büyük keyif aldım. Antremanlardan kalan vakitlerde cevap verebildiğim 50 civarı soruyu cevaplarken de, ilginiz olsun, sorular olsun oldukça kayda değerdi. Bu uygulamayı ileriki vakitlerde tekrarlamayı ister, hepinize teşekkür ederim. Takıma ve futbolcularımıza sonsuz desteğe devam.
Bülent Uygun
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır