eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Gençlerbirliği :0 - Eskişehirspor : 1

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 43>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OZELES Liste gör
Deneyimli Yazar

ÖZEL
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı OZELES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:39
   Federasyon'a dilekçe verelim Bülent Hoca'nın cezasını sezon sonuna kadar uzatsın, o tribündeyken takım gayet iyi oynuyor, böyle devam etmemiz için bu daha iyi olur gibime geliyor LOL
Yukarı
ESafa Liste gör
Usta Yazar

Safa
Yer: EStanbul
  Alıntı ESafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:36
maçı stadda izledim ve maç günü ankarada kaldığımdan daha şimdi foruma giriyorum.takımımız çok iyi ayağa pas yaparak bilinçli oynadı.rıza çalımbay zamanındaki takım nere, şimdiki takım nere diye düşünmeden edemiyorum.bülent hocayla oyun anlayışımız zenginleşti ve defansımız çanakkale geçilmezi oynuyor inşallah böyle devam edecek.maçı hakettik ve kazandık.daha da farklı kazanabilirdik burada görülüyor ki acil bir sprinter forvete bitirici forvete ihtiyacımız var.
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:22
Ortalik biraz olsun yavasladi.. bende macla ilgili yorumlarimi kisaca yapmaya calisacagim. 4-1-4-1 taktigi iyice takima yerlesmis gozukuyor. Bu taktikte bol paslasmalar ve dogru isimlerle uygulanirsa kanat oyuncularinin skor katkisi kacinilmazdir. Suanda elimizdeki ortasaha ve defans oyunculari gercekten bu taktik icin oldukca uygunlar .. Yani 4-1-4-1 taktiginin hem defans hem de ortasahadaki 4'luleri acisindan sorun yok. Problem defansin onundeki ve ortasahanin önündeki 1'lerde.. Pele ve Batuhan'da...

Pele'yi cogu kisi bu macta begenmis olabilir ancak bana gore tek defansif ortasaha ile oynayan bir takim icin o gorevde cok fazla yumusak. G.Birligi takiminin ortasahasi cok sert ve presli olmadigi icin belki bu macta bu durum cok on plana cikmadi ama ileride bu konuda sıkıntı yasanabilir. Elbette yakin gecmisteki diger performanslarina gore nispeten daha arzulu ve istekliydi. Donen toplari pas hatasi yapmadan arkadaslarina aktardi ama bu taktikte daha fazla kosmasi ve top kapmasi lazim. Dahasi rakipten gelen yuksek toplari defansin onunde yani yari sahamizda kafayla karsilayabilmesi lazim. Ozellikle defansif kafa toplarinda ciddi sorunu var.. Bu konuda ekstra calismaya tabi tutulmasi sart. Bana kalsa bazi arkadaslarin Doga'dan farki yok dedikleri Michael Fink'i alip getirirdim.. Farkini hep beraber gorurduk.. Ama elimizdekilerle devam edilecekse o zaman Alper benim favorimdir bu durumda..

Batuhan bana gore bu taktikte oynadikca ozellikle deplasmanlardaki maclarda gol noktalarinda isteneni veremez. Bence yeni bir transfer olmayacaksa en azindan disaridaki maclara Umit Karan'la baslamak daha mantikli. Cunku Batuhan tek forvet oynayan birinin nasil olmasi gerektigini bilmiyor.. Ayrica deplasmanlar icin maalesef fizik olarak agir kaliyor..

Bana gore macin en iyisi Diego'ydu.. Sunu acik yureklilikle soyleyebilirim ki bu adam Turkiye'deki yerli yabanci tum stoperlerden cok daha ustun. Oyun gorusu, pozisyon bilgisi filan gercekten inanilmaz. Bir defans oyuncusuna topun bu kadar yakistigini gormek her zaman mumkun degil. Sadigov elinden geleni yapti.. İyi bir alternatif ama bu formanin asıl sahibi Saffet'tir.. Sezgin gun gectikce kendini gelistiriyor.. Volkan'la birlikte ceza sahasina orta yapma konusunda daha basarili olurlarsa pozisyon bulmak konusunda daha da kolaylik yasariz.. Yine bu macta Ivesa'yi da oldukca basarili buldugumu da belirtmem lazim. Ozellikle devre arasi kampinda yan top calismis olmali ki hata yapmadi.. Yerden de yine iyi bir pozisyonu cikarttigina tanik olduk. Umarim bu performansini sezonun kalanina yaymayi basarir..

Tello elinden geleni yapti ve ortasahamizdaki pas yuzdesinin yukselmesinin onemli bir nedeni.. Sezer'le birlikte gercekten tempolu oynadiklarinda rakip defanslari zor durumlara sokuyorlar.. Erkan ve Burhan ikilisine bakinca Burhan yeri geldiginde calim, yeri geldiginde de gol noktalarina iyi sarkiyor. Erkan'sa cok iyi calimlar atarak herkesin begenisini kazansa da asist ve gol acisindan verimli olmadigini goruyoruz. Yetenegini taktik zekayla birlestirdigi taktirde sahadaki katkisi skor tabelasina da yansir. Ayni adami dönüp dönüp calimlamak yerine skora yonelik hareketlerde enerjisini kullanmayi ogrenmeli..

Bulent Uygun ve ekibinin hazirladiklari duran top organizasyonu sayesinde bu macla birlikte 3 mac ust uste kazandigini gorduk.. Istanbul Belediye macindan itibaren 11 lig macinda 6 galibiyet 4 beraberlik 1 yenilgi.. 7 mactir yenilmemezlik serisi ki aralarinda kazanabilecegimiz Trabzon ve Kayseri deplasmanlari da vardi.. ozetle 11 macta 22 puanla mac basi 2 puan ortalamaya geldiler ki bu oranin devami ilk 5-6 ve eger ortalamada 2 puanin uzerine cikilirsa Avrupa kupalari garanti olur. Onumuzdeki 4 macin 3'u icerde ve disaridaki mac ise G.Saray'la.. Bugun izledigim G.Saray'da biraz toparlanma olsa bile yeterli degiller.. Dolayisiyla bu seri devam edebilir.. Hatta devam etmelidir.. Eger kaliteli bitirici bir yabanci golcu alinabilirse bu ligin ikinci yarisinda cok inanilmaz bir grafik cizebiliriz.. Ikinci bir transfer daha dusunuluyorsa kesinlikle stoper mevkiine degil pas yapabildigi kadar sertte olabilen bir defansif ortasaha icin olsun isterdim..
Yukarı
Ersin26 Liste gör
Usta Yazar

Ersin
Yer: Austria
  Alıntı Ersin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 22:09
takimi tebrik ederim hepsi üzerine düsen görevleri yerine getirdiler defansda artik öyle abuk subuk hatalar yapmiyorlar diego hem havadan hemde yerden müthis aman nazar degmesin ayni sekilde sadikov yahu ben sadikovun bukadar hizli oldugunu görmemistim özellikle zec e sektirdigi topu müthis bi deparla yetisip kornere celmesi güzeldi. tello hosgeldin diyorum müthis bi ara erkan tello burhan sezer sanki ortada sican varmis gibisini top cevirdiler yanliz 1-0dan sonra özellikle kontra ataklarda daha dikkatli olmaliyiz cünkü asinda kontra ataga uygun adamlarimiz var. Pele yine ayni sekilde müthis basladi konya macinda golünü atar umarim daha sonra yatmaz:) sonuc olarak bi forvet almamiz acikca göze batiyor batu icerde daha istekli oyniyor deplasmanda sinik ümit karanda daha hazir görünümüyor eee adem gitte jaycee gitti mutluka biri gelir diye düsünüyorum. Son olarak nerdeyse 3 senedir kalemizi koruyan 2.02 boyundaki kalecimiz ivesaaaaa dün bütün yüksek toplari sektirmeden olmasi gerektigi gibi (boyuna bakilirsa) topladi tebrik ederim hehehe
bide unutmadan genclerinde isi cok zor oldugunu düsünüyorum özellikle aldiklari yabanci oyunulari nerden bulmuslar hayret ilhan baskan artik bu isi unutmus gibi:)
Yukarı
karargah Liste gör
Usta Yazar

ERGİN ÜNSALAN
Yer: Balıkesir
  Alıntı karargah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 21:29
videolar görüntülenemiyor
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!
Yukarı
bad026 Liste gör
Deneyimli Yazar

Bahadır
  Alıntı bad026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 21:08
## єѕкιşєнιя ѕєη çσк уαşαα ##
Yukarı
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
  Alıntı ES ES ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 18:27
Son 3 lig maçını gol bile yemeden kazanmasını bildik.Üstelik bu maçların ikisi  deplasman da.
Ayrıca bu 3 galibiyet in  ikisi nin,genelde bize ters gelen - şansımızın tutmadıgı bck ve G.Birligi nden olması daha da anlamlı.
Sezon başında kaybedilen puanların telafisini ligin 2. yarısında yaparsak ,ligi düşündügümüz den de iyi bir yerde bitirebiliriz.
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
bad026 Liste gör
Deneyimli Yazar

Bahadır
  Alıntı bad026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 18:20
Yukarı
Gaul Liste gör
Deneyimli Yazar

Yasin Cem
  Alıntı Gaul Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 17:58
Alıntı yapılan bad026

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1791685762033Arkadaşlar buyrun şimdi izleyin.Gizlilik ayarlarını yapmamışımda.. :)

Videonun sonunda görünen şapkalı benim :D
Takım gerçekten iyi pas yapmaya başladı, forvet oyuncumuz da onlara dahil olursa değmeyin keyfimize
http://tozluansiklopedi.blogspot.com/2011/10/kaos.html
http://twitter.com/#!/yicik
Yukarı
bad026 Liste gör
Deneyimli Yazar

Bahadır
  Alıntı bad026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 17:21
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1791685762033
Arkadaşlar buyrun şimdi izleyin.Gizlilik ayarlarını yapmamışımda.. :)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 43>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır