eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Gençlerbirliği :0 - Eskişehirspor : 1

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 43>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
Yer: Bursa
Online Durum: Offline
  Alıntı caner26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2011 saat 01:31
bizimkisi de öyle tabii ki abicim.belki bu hafta konya ya karşı da aynı şekilde oynayacağız.ama sonra g.saraya ve burasaya karşı tek ön liberoyla oynayacağıımızı düşünmüyorum...rakibe göre taktik...
Beklenen gün gelecekse, çekilen çile kutsaldır...
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2011 saat 01:27
Iyi de deplasmanda boyle oynadik, kendi sahamizda degil.. Elbette her mac boyle oynanmaz.. bizimkisi testi kirilmadan gerekenin yapilmasi icin bir temenni.. otesi yok zaten..
Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
  Alıntı caner26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2011 saat 01:25
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Bulent Ertugrul fizik olarak iyi ama pas olarak yeterli degil.. Doga koşma ve pres konusunda iyi ama pas ve fizik olarak (ozellikle havadan gelen toplarda) yeterli degil.. Alper koşu olarak yine ok, pas olarakta gayet iyi ama ikili mucadelelerde icin biraz daha fizigini gelistirmesi şart... Pele zaten tek defansif ortasaha olarak oynatilmadi bize gelene kadar.. elbette cift on liberoda oynatildiginda oynar ve bu da yapilir zaten..Ben transfer yapilmali demiyorum ama bu taktikte oynayacaksak tek defansif ortasaha pele olamaz diyorum..
          anlıyorum abi sizi.ama her maç aynı taktikle oynanmaz diye düşünüyorum...
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2011 saat 01:01
Bulent Ertugrul fizik olarak iyi ama pas olarak yeterli degil.. Doga koşma ve pres konusunda iyi ama pas ve fizik olarak (ozellikle havadan gelen toplarda) yeterli degil.. Alper koşu olarak yine ok, pas olarakta gayet iyi ama ikili mucadelelerde icin biraz daha fizigini gelistirmesi şart... Pele zaten tek defansif ortasaha olarak oynatilmadi bize gelene kadar.. elbette cift on liberoda oynatildiginda oynar ve bu da yapilir zaten..Ben transfer yapilmali demiyorum ama bu taktikte oynayacaksak tek defansif ortasaha pele olamaz diyorum..
Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
  Alıntı caner26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Oca/2011 saat 00:42
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Ortalik biraz olsun yavasladi.. bende macla ilgili yorumlarimi kisaca yapmaya calisacagim. 4-1-4-1 taktigi iyice takima yerlesmis gozukuyor. Bu taktikte bol paslasmalar ve dogru isimlerle uygulanirsa kanat oyuncularinin skor katkisi kacinilmazdir. Suanda elimizdeki ortasaha ve defans oyunculari gercekten bu taktik icin oldukca uygunlar .. Yani 4-1-4-1 taktiginin hem defans hem de ortasahadaki 4'luleri acisindan sorun yok. Problem defansin onundeki ve ortasahanin önündeki 1'lerde.. Pele ve Batuhan'da...

Pele'yi cogu kisi bu macta begenmis olabilir ancak bana gore tek defansif ortasaha ile oynayan bir takim icin o gorevde cok fazla yumusak. G.Birligi takiminin ortasahasi cok sert ve presli olmadigi icin belki bu macta bu durum cok on plana cikmadi ama ileride bu konuda sıkıntı yasanabilir. Elbette yakin gecmisteki diger performanslarina gore nispeten daha arzulu ve istekliydi. Donen toplari pas hatasi yapmadan arkadaslarina aktardi ama bu taktikte daha fazla kosmasi ve top kapmasi lazim. Dahasi rakipten gelen yuksek toplari defansin onunde yani yari sahamizda kafayla karsilayabilmesi lazim. Ozellikle defansif kafa toplarinda ciddi sorunu var.. Bu konuda ekstra calismaya tabi tutulmasi sart. Bana kalsa bazi arkadaslarin Doga'dan farki yok dedikleri Michael Fink'i alip getirirdim.. Farkini hep beraber gorurduk.. Ama elimizdekilerle devam edilecekse o zaman Alper benim favorimdir bu durumda..

Batuhan bana gore bu taktikte oynadikca ozellikle deplasmanlardaki maclarda gol noktalarinda isteneni veremez. Bence yeni bir transfer olmayacaksa en azindan disaridaki maclara Umit Karan'la baslamak daha mantikli. Cunku Batuhan tek forvet oynayan birinin nasil olmasi gerektigini bilmiyor.. Ayrica deplasmanlar icin maalesef fizik olarak agir kaliyor..

Bana gore macin en iyisi Diego'ydu.. Sunu acik yureklilikle soyleyebilirim ki bu adam Turkiye'deki yerli yabanci tum stoperlerden cok daha ustun. Oyun gorusu, pozisyon bilgisi filan gercekten inanilmaz. Bir defans oyuncusuna topun bu kadar yakistigini gormek her zaman mumkun degil. Sadigov elinden geleni yapti.. İyi bir alternatif ama bu formanin asıl sahibi Saffet'tir.. Sezgin gun gectikce kendini gelistiriyor.. Volkan'la birlikte ceza sahasina orta yapma konusunda daha basarili olurlarsa pozisyon bulmak konusunda daha da kolaylik yasariz.. Yine bu macta Ivesa'yi da oldukca basarili buldugumu da belirtmem lazim. Ozellikle devre arasi kampinda yan top calismis olmali ki hata yapmadi.. Yerden de yine iyi bir pozisyonu cikarttigina tanik olduk. Umarim bu performansini sezonun kalanina yaymayi basarir..

Tello elinden geleni yapti ve ortasahamizdaki pas yuzdesinin yukselmesinin onemli bir nedeni.. Sezer'le birlikte gercekten tempolu oynadiklarinda rakip defanslari zor durumlara sokuyorlar.. Erkan ve Burhan ikilisine bakinca Burhan yeri geldiginde calim, yeri geldiginde de gol noktalarina iyi sarkiyor. Erkan'sa cok iyi calimlar atarak herkesin begenisini kazansa da asist ve gol acisindan verimli olmadigini goruyoruz. Yetenegini taktik zekayla birlestirdigi taktirde sahadaki katkisi skor tabelasina da yansir. Ayni adami dönüp dönüp calimlamak yerine skora yonelik hareketlerde enerjisini kullanmayi ogrenmeli..

Bulent Uygun ve ekibinin hazirladiklari duran top organizasyonu sayesinde bu macla birlikte 3 mac ust uste kazandigini gorduk.. Istanbul Belediye macindan itibaren 11 lig macinda 6 galibiyet 4 beraberlik 1 yenilgi.. 7 mactir yenilmemezlik serisi ki aralarinda kazanabilecegimiz Trabzon ve Kayseri deplasmanlari da vardi.. ozetle 11 macta 22 puanla mac basi 2 puan ortalamaya geldiler ki bu oranin devami ilk 5-6 ve eger ortalamada 2 puanin uzerine cikilirsa Avrupa kupalari garanti olur. Onumuzdeki 4 macin 3'u icerde ve disaridaki mac ise G.Saray'la.. Bugun izledigim G.Saray'da biraz toparlanma olsa bile yeterli degiller.. Dolayisiyla bu seri devam edebilir.. Hatta devam etmelidir.. Eger kaliteli bitirici bir yabanci golcu alinabilirse bu ligin ikinci yarisinda cok inanilmaz bir grafik cizebiliriz.. Ikinci bir transfer daha dusunuluyorsa kesinlikle stoper mevkiine degil pas yapabildigi kadar sertte olabilen bir defansif ortasaha icin olsun isterdim..
     abicim pele ile ilgili yorumunuza katılmıyorum.çünkü her maç aynı taktikle oynamayız.rakip daha sert olduğunda bülent hoca gereken önlemi alacaktır.çift ön liberoya dönebiliriz yani.
     birde son cümlenize katılmıyorum.elimizde doğa, alper hatta b.ertuğrul varken şu an bu transferi gereksiz görüyorum.alper in a milli takıma kadar yükselebileceğini düşünüyorum (tabii ki çok çalıştığı taktirde).bu yüzden onun önünü kesmemeliyiz.
      önümüzdeki sezon için derseniz yazınızın tamamına katılıyorum.şu anda forvet oyuncusundan başka transfer gereksiz olur diye düşünüyorum...saygılar...
Yukarı
esk_26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı esk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:53
Mert Abiye kesinlikle katılıyorum. Daha oncede yazmıstım Pele tam bir defansif orta saha degil stil olarak Guti yi andırıyor Guti de yanlıs bilmiyorsam defansif orta saha
onliberoda oynadıgında Genclerbirligi macında fazla dikkat cekmedi ama Trabzon Bursa Bjk ayarı takımlarla oynadıgımız zaman kalemizde cok posizyon izleriz bu taktikle . Dikkat ettiyseniz oyuna Doğa girdikten sonra Pele daha rahat oynadı. Pele oynucaksa ya 2 onlibero ile 4 2 3 1 ile oynanmalı ama bu seferde orta sahada Tello yumu Sezerimi cıkartacaksın
Yada Pele yi defansif degilde ofansif yonunu kullanıcaksın yerine Ernst tipi onlibero alıcaksın
Yukarı
ofyunus Liste gör
Usta Yazar

Yunus
Yer: EsEs
  Alıntı ofyunus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:44
Sezer açıkyüreklilikle Ligtv de golden önce elinin topa temas ettiğini söyledi.
Takım Eskişehirspordur!
Yukarı
forum26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Cote D'Ivoire
  Alıntı forum26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:42
   Martinin dediği gibi aynı sivasın başarılı olduğu yıldaki gibi oynatıyor bülent hoca.tek forvet.Sivasta mehmet yılmaz vardı,bizde batuhan veya ümit karan olacak anlaşılan.Yalnız bizdeki orta saha Sivasın o seneki orta sahasından daha iyi.Bu sistemle kolay gol yenmez ama gol yendiği zaman da çıkarmak zor olur.Batuhan mehmet yılmazın videolarını izlerse işi çok kolaylaşır.gol kralı olur.Başka transfer de yapılmaz bu durumda ümitle batuhan yeter bu sistem için.
Her zaman her yerde en buyuk Es-Es
Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
  Alıntı caner26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:41
mustafa denizli eskişehir ligi 3. veya 4. bitirirse kimse şaşırmasın diyor...
Yukarı
caner26 Liste gör
Usta Yazar

caner
  Alıntı caner26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Oca/2011 saat 23:39
sezer şu an lig tv de canlı yayında.golü tartışıyorlar.sezer sol elimin ucuyla topa değdim diyor.maçtada hurşut la konuşmuştum dedi...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 43>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır