eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

K ü f ü r e H a y ı r ! ! !

Cevapla Cevapla Sayfa  123 9>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Online Durum: Offline
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: K ü f ü r e H a y ı r ! ! !
    Tarih: 08/Eyl/2007 saat 10:21
Özellikle oynadığımız kupa maçından beridir küfürle ilgili bir çok yorumlar okuyoruz.Hatta hakarete varabilecek cümleleri görüyoruz.Sakaryaspora yapılan küfürlerin nedenini bir tane taraftarımız bana açıklayabilirmi?Bu düşmanlık nereden kaynaklanıyor? Bana kimse demesin ki,birkaç sezon önce İB Belediye-Sakaryaspor playoff maçından sonra diye... Bu konunun Eskişehirsporla hiç bir ilgisi yok.Sakaryaspor taraftarlarının vermiş olduğu maddi zararların bir çoğu kulüp başkanları tarafından karşlanmıştır. Gelelim asıl konumuza.Küfür olaylarının önlenebilmesi Kulüp ve Emniyet tarafından gerçekleşebilir. Tribün liderleri diye tabir edilen kişilerin profillerini bir çoğumuz bilmiyor.İçlerinde mutlaka efendi,saygıdeğer ve düzgün kişilerde vardır.Bu arkadaşlarımızı kimler lider seçti yada seçtirildi? Ben önceki yıllardan beridir sadece ve sadece efendi,kibar,özü sözü bir rahmetli Şaban ÜNVER abimizi bilirim.Grup psikolojisi ile umulmadık olumsuz olaylar yaşanabiliyor.Onların arkasındaki gençlerin yaş ortalaması 15-23 arasında. Yaşları ve heyecanları itibarı ile hemen galyana geliyorlar.
Emniyet her taraftar gubunun içine 4-5 tane sivil görevli yerleştirse,maçta küfürü kim başlatırsa ufak bir telsiz talimatlı ile 10-20 polisle birlikte bu olayları başlatan,taraftarmı,tribün lider mi herkimse yaka paça maçtan çıkarılıp mahkemeye sevk edilse ve bu tür olarların her tekrarında aynı şey uygulansa iyi olacak. Daha sonra bu konu mahkemeye sevk olacağından,maçlara girememe cezası da çıkacak büyük bir ihtimalle ki kaçak olaraka girip de,emniyet kameralarından tespit edildiğinde hapis ve para cezasına çarptırılabilir. Küfüre karşı yapılabilecek basit bir uygulama,ne dersiniz? Syg.
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
alabucak Liste gör
Deneyimli Yazar

ömer
Yer: Turkey
  Alıntı alabucak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 10:49
takım rayına oturmuş giderken içerdeki maçlarda durup durken ona buna küfür sallamak  takıma enbüyük zarardır.nekazanacağız.saha kapama gelirse takım bundan dolayı puan kaybederse allah korusun şampiyonluk  yarışından geri kalırsak bizi o küfürlermi kurtaracak.aklınızı başınıza tplayın.küfüre hayır.
ŞİMŞEK
Yukarı
esroot Liste gör
Deneyimli Yazar

Cihan Cantaş
  Alıntı esroot Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 11:07
Özellikle artık şu Sakarya küfürlerinden ve Kaf Kaf küfürlerinden illallah geldi. Herkes birbirine engel olmalı bence... Bu küfür olayının önüne geçmeliyiz. 
Kalsada son nefes yinede Es-ES
Yukarı
ayder26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ayder26
  Alıntı ayder26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 11:14
teşekkürler banderas bu konuyu açtığın için.Küfür aciz insanların başvurduğu ilkel bir yaklaşım.En acı tarafı da mülki ve idari amirlerin
küfürü engelleyememesi.Bakınca küfüre herkes karşı.İcraatta ses çıkartmıyorlar.Arkadaşlarımı aileleriyle maça davet ediyorum küfür yoksa gelelim diyorlar.Garanti edemem diyorum gelmiyorlar.Yönetimi emniyeti basını taraftarı el ele verip küfürbazları stadımızdan uzaklaştıralım.
LÜTFEN elinden birşey gelen gereğini yapsın
Yukarı
redES Liste gör
Deneyimli Yazar

Erdinç AKCIN
Yer: Isle Of Man
  Alıntı redES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 11:56
Küfüre Hayıra EVET.
Küfürün ne şekilde başladığı kaynağının belirlenmesi açısından önemli.  Banderas'a açtığı başlık için teşekkür ederim. Bolu'nun yerel bir gazetesinde sezon öncesi stadlarında tadilat yaparken şöyle bir cümle okumuştum. '' LigA daki takımlarının enaz 38 adet kamera ile tüm stadın izlenmesi için kulüp başkanı ihale açacak'' diyordu. TFF1. lig için bu şartın olup olmadığını tam bilmiyorum.

Geçen yıl Atatürk Stadı'nın iyileştirme faaliyetlerinde stadımızın kamera sistemi ile donatılacağı söylenmişti. Şimdiki teknoloji ile 18.000 kişi içinden birinin T-Şhirt'ünün markasını (hatta sigara içiyorsa onun markasını bile) görebilirsiniz. bu işler yönetimin,emniyetin işi.

Taraftar olarak, her ne şekilde olursa olsun bir gruptan veya topluluktan küfür duyulmaya başlandığı anda kuvvetli şekilde ıslıkls protesto yapılıp, ardından EsEs çekmek çok iyi olur. Hem küfür engellenmiş, hemde topluca bir EsEs çekilmiş olur.

Taraftarımızın bilinçlendiğini görmek çok güzel.
   Ben bu sene süper lige demir atacağımıza inananlardanım...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 12:09
Küfürün 1 tane faydası var mı EsEsimize oysa   o kadar çok zararı varki gereksiz yere düşmanlıklar kuruluyor herkes tarafından sempatiyle bakılan takımımıza şimdi antipatik görenler var maça gelen bayanlar maça geldiklerine bin pişman oluyorlar küçücük çocuklar bu iğrenç küfürleri işitmek zorunda kalıyorlar klüp milyarlarca para cezası yiyor saha kapanıyor vs vs  vs

Ama küfür eden insan tiplerinin bir bölümü defalarca uyarılsalarda küfür etmeye devam ediyorlar ve bundan büyük haz alıyorlar bu insanlara kızsan mı ağlasan mı.
Yukarı
emrESES_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Ankara-Eskşehir
  Alıntı emrESES_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 12:18

Geçen Küfür edildiğinde Açık tribünden feci bir ıslık çıkmıştı.

Bu ıslık kufur edıldıgı zaman her maç devam ederse ben inanıyorum ki
Git gide azalacaktır küfür.

Ama o Küfür edilen takımlar Eskişehire maç yapmaya geldiğinde
O atmosferden dolayı o an küfürün engelleneceğini sanmıyorum.
İnşallah engellenir ama .
Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES
Yukarı
MuratN Liste gör
Deneyimli Yazar

Arabacı Murat
  Alıntı MuratN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 12:29

''Üniversiteli Eskişehirsporlular'' kurulduğu günden bu yana, her platformda Eskişehir Atatürk Stadı' ndan küfürün arındırılmasını dile getirmiştir. Bu konuda başta Murat Hocamız (Başkanımız) ve 'Bilinçli, Sadık Akademik Taraftar' olan bizler üstümüze düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık ve çalışacağız.

Kendi sahamızda oynanan Kocaelispor müsabakasında, stadımızdan küfürün arındırılmasına dair ilk meyveler verilmiştir. Bu sevindirici gelişmelerin geçici olmaması ve sürekliliğini ilk gün ki gibi koruması en büyük temennimizdir.

Sevgili Amigo Orhan' dan öğrendiğimiz ve Türkiyemize öğrettiğimiz 'küfürsüz Taraftar' anlayışının liderliğini yapmak ancak ve ancak Şanlı EsEs Taraftarına yakışır.

küfüre Hayır !
Türkiye' yi kırsalında; EsEs' i stadta sevdik ...
Yukarı
ayder26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ayder26
  Alıntı ayder26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 13:24
kocaelispor taraftarı her maçında sakaryaya ağır küfürler ediyor.son maçta bizim taraftarda sakaryaya karşı körfezin yanında birazda gaza gelerek küfür etti.sakarya kocaeli rekabeti bizi ilgilendirmemeli.körfez kardeş tamam da sakarya neden düşman olsun.ebedi düşmanlık yakışmaz adam olana.
Yukarı
Team26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Engin ŞİLİT
Yer: Ankara
  Alıntı Team26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2007 saat 13:32
K ü f ü r e  H A Y I R . . .
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 9>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır