eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

BKŞ EStiklal Yürüyüşü 19.12.2010 PAZAR

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 41424344>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ara/2010 saat 12:38
Sevgili ESKİŞEHİRSPORLULAR, elimizdeki videoları Dailymotion, İzlesene.com gibi sitelere aktarmakta fayda vardır... Bu görüntüler taraftarlık olgusunu besleyen ESESLER'in birebir üretimidir. Benden önce yazan gönüldaşıma teşekkür ederim. Sağolsun izlesene.com'da görüntülerimizi paylaşmış, varolsun...

BİR ŞEY DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ? Çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu var. Omuz omuza yaptığımız tarihi yürüyüşün başlangıcında hafif bir elektriklenme yaşandı. Bunu da yine dostumuz, kardeşimizin çalıştığı DHA bize sundu. (8 dk.43 sn'lik görüntü) Beyler, 4 TV kanalı da bu görüntülerden alıntı yapıp, haberin boyutunu Allah korusun bize tabiri caizse sokabilirdi. (DHA olanı verdi yanlış bir şey yapmadı)

Ama tv ya da 3 gazeteye yansıyan haberlerde ne yürüyüşün başında "Hayata dönüş operasyonunu protesto edenlerle Eskişehir taraftarları arasında gerginlik yaşandı" ifadesi vardı; ne de Ajansspor'un haberinde verdiği gibi "Zaman zaman küfürlü tezahüratların söylendiği gözlendi" gibi negatif bir cümleyle kutlu yürüyüş zedelenmedi. Bu, bence ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI'na duyulan sevgi ve anlayıştı.

Birkaç hafta önce Trabzonsporlular ile sol bir grubun yine Estiklal'deki gerginliğini izlemedik mi? Elbette izledik... Kendimizi de izleyebilirdik ama bize karşı ya da bu tür güzelliklere karşı medyanın da aç olduğunu belirtmek isterim. Lütfen, bu anlayışı hatta bize yönelik olan pozitif bakışı zedelemeyelim ağabeylerim, kardeşlerim; dostlarım...

BANDOESES'in önüne hangi tribün artık ne yaparsa yapsın geçebilir mi? Geçemez... Yarattığı ilgi, sempatiyi sağolsun, varolsunlar ZİRVEYE OTURTTULAR... Bizim, omuz omuza gelerek benzer güzellikleri bir daha, bir daha göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun için gerekiyorsa HEPİMİZ, Koreografimize de destek olmalıyız.

19 ARALIK'ı salim bir kafayla da paylaşmak isterim, bence anlamı gerçekten çok büyük...
EStanbul'dan saygıyla-sevgiyle...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
doğrucu Liste gör
Yazar

ömer
Yer: Eskişehir
  Alıntı doğrucu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ara/2010 saat 16:33
Taksim'de gazetecilerden Ali İhsan Sarıçoban ve Erkan Midiili vardı.Özellikle son zamanlarda yerel basın bayağı güzel şeytler yazıyor.Yönetim,T.Direktör,Futbolcular,Taraftar ve Yerel Basın birlik oldumu b aşarıda gelir.Birde ticaret odası,belediyeler filan sonra sarar gibi zenginlerde el atarsa kim tutar bizi.
Yaz abi yaz damardan yaz böyle.
Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar ama herzaman 10.ncu köy bulunur.
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ara/2010 saat 16:41
"Bu bir dostluk yürüyüşüydü ama tam bir gövde gösterisi oldu..." demiş...Clap Biraz soğusun diye bekliyorum ben. Orada evet coşku vardı, birbirine teslim olmuş 4-5 bin yürek vardı ama biz sadece laaay laaay laay diye bağırmadık ki orada...

Estanbul'da yağmur saat: 10.00'dan itibaren başlamıştı... Bardaktan boşanır gibi düştüğü de oldu, ince sicim gibi de süzüldü saçlarımızın arasından. Alana yürürken, gördüğüm gruplara bakerken içim öyle tuhaftı ki... Gösterinin heyecanı ya da kaygının dışında bir şey bu söylediğim...

BandoESES gelecekti, evet kitlenin yüreği titreyecekti, Estiklal'in inleyeceği de aşikârdı ama bunlar insana neşe vermez mi, ben de o alana çıkarken de inerken de neşeyi bastıran -belki bir çoğumuzda ki ruh haliydi bu- bir gurur vardı. Bir ölmeyiş vardı... Sürgünlerine rağmen bir sevdanın ESintisi, fırtınası, tayfunu her şeyi vardı.

Şunu çok iyi biliyorum bizim için de sizler için de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu güzel ve olumlu anlamda düşünüp, söylüyorum. Belki anlatamıyorum... Ama şunu çok net biçimde hissediyorum, 19 Aralık bir selamlama değildi, BİZ ÖLMEDİK'in bayrak gibi kutsal omuz omuza gelişi, haykırışıydı. Yaşamadığım, göremediğim 65 ruhu, heyecanı, yürüyüşü böyle bir şey miydi?
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 65es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ara/2010 saat 16:49
Alıntı yapılan Baba

"Bu bir dostluk yürüyüşüydü ama tam bir gövde gösterisi oldu..." demiş...Clap

Evet.Bence de sözün özü budur işte.

"Bu bir dostluk yürüyüşüydü ama tam bir gövde gösterisi oldu..." ClapClapClapClapClap
Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
cngzhn Liste gör
Usta Yazar

Cengizhan
Yer: EsEs
  Alıntı cngzhn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ara/2010 saat 17:38
facebook ta eskişehirspor'un sayfasına bu yürüyüşle ilgili haberlerin videoları koyulmuş , çok güzel , izleyince gururlandım,mutlu oldum,emeği geçen herkese tebrikler...ClapClapClap
! ! ! . . . HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES . . . ! ! !
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2010 saat 01:40
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2010 saat 02:55
Alıntı yapılan Baba

....Yaşamadığım, göremediğim 65 ruhu, heyecanı, yürüyüşü böyle bir şey miydi?

Yani, denebilir.....

Wink
# Direnmüdavim....

Yukarı
kaansrdr Liste gör
Usta Yazar

kaan
  Alıntı kaansrdr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2010 saat 06:01
ClapClapClapClapClapKadıköy'e -İnönü'ye veya  Arenaya sonunda ''EsEs'in Şampiyonluk Bayrağını dikeceğiz''
Estiklal yürüşü'nü bu yazı ve Video ile EsEs taraftarlarına face'de dile getiren ''Eskişehirliyim EsEslim''e teşekkürler, bu tasarıyı hazırlayan emeği geçen arkadaşımıza.
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
Yer: Turkey
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2010 saat 08:36
Alıntı yapılan Baba

BandoESES gelecekti, evet kitlenin yüreği titreyecekti, Estiklal'in inleyeceği de aşikârdı ama bunlar insana neşe vermez mi, ben de o alana çıkarken de inerken de neşeyi bastıran -belki bir çoğumuzda ki ruh haliydi bu- bir gurur vardı. Bir ölmeyiş vardı... Sürgünlerine rağmen bir sevdanın ESintisi, fırtınası, tayfunu her şeyi vardı.

Yalova'da otobüsümüz arıza yaptığında en çok korktuğumuz buydu, öyle ya herkes BandoESES'i bekliyordu. Maç falan umrumuzda değildi. Hayal kırıklığı yaratmak en büyük korkumuzdu. Allah'tan 30 dk. da arızanın kaynağı bulundu ve giderildi.
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
  Alıntı esmutlu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2010 saat 08:36

Tribünlerimiz, taraftarlıktaki ahengimiz, caf cafıyla ön plana çıkan
takımları solda sıfır bırakan sevdamız sanki şampiyonluğun önüne
geçti gibi... Şu tekrar anlaşıldı ki; tribünlerin şampiyonu en büyüğü
biziz... Aksini iddaa edenlere her zamanki gibi diyorum ki; yiyorsa
gidin 20 yıl alt liglerde gezin gelin kaç kişi bulacaksınız sevdanızı
taşıyan; kaç el kol göreceksiniz tribünde kaşkolunuzu sallayan...
Allah'a bir daha şükrediyorum beni Eskişehirli ve ESES'li olarak
yarattığı için... Ama şu da bir gerçek ki ben gönül adamıyım sevda
adamıyım Eskişehirli olmasamda yine ESES aşığı olurdum...
Çok olan örnekleri gibi...

İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 41424344>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,359 saniyede hazırlanmıştır