eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kırmızı Giymenin Zamanı ve Gereği...

Cevapla Cevapla Sayfa  123 76>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Kırmızı Giymenin Zamanı ve Gereği...
    Tarih: 31/Ağu/2007 saat 16:58
Öncelikle moderatör arkadaşlardan özür dileyerek konuyu açıyorum...(gerçi bu konuda kendisinin hassasiyetini de biliyorum açıkcası..)

Defalarca taraftar topiclerine yazdık..İmzalarımıza da koyduk ama bir türlü kimse dikkate alıpta işin önemini kavrayamadı...

ESES-Elazığ maçı erken stada girmişiz ve tribünlerin üzerinden sırada bekleyen arkadaşlara bakıyoruz..Bizler için asil olan ve "kırmızı Şimşekler" lakabımızı inkar edecek seviyede kırmızının azlığı...Hadi kışın bir nebze herkesin Kırmızı mont almasını hoş görebiliriz ama yazın pırıl pırıl bir anadolu akşamında hiç mi düşünmeyiz kırmızı renk bir forma,tişört,gömlek hatta ve hatta atlet...Ya da çok mu zordur gerekirse çarşamba pazarından alınacak 2-3 YTL lik bir kırmızı renk bir şeyler giymek....

Hani biz Türkiye'nin en büyük taraftarı idik..Hani biz Türkiyede hep ilkleri, yaratırdık..Hani biz diğerlerinden farklıydık...

Artık şampiyonluğa oynadığımız bu senede kendimizi biraz gösterelim...

VE TRİBÜNLERDE TEK RENK OLALIM...GAYRET EDELİM VE HERKESİ KIRMIZI GİYMEYE DAVET EDELİM...

Dip Not:Sevgili Moderatör arkadaşlarım..)) Biz 2 senedir her taraftar topiğinde söyledik ama dinletemedik...Belkide ayrı bir topic bekliyordu kimbilir...)))Hadi bir gayretle birde böyle deneyelim...)))
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:12
Tamamen katılıyorum... Esparka açılan sarı laciver bayrağa, Türkcell reklamlarında gördüğümüz diğer takım formalarına gösterdiğimiz tepkiyi hatırlıyorumda ! biz bu tepkileri verirken, stada neden rengarenk geliyoruz. ?

Çankırılı bir arkadaşım açmıştı "dolmuşlar bile Syah-Kırmızı" diye bir topic. Şehirmizde, evimizde, dükkanımızda çok dikkat ettiğimiz, gönül verdiğimiz  "Sihay-Kırmızı" renklere neden maçlarda gösteremiyoruz ? Pempe, mor, yeşil, beyaz, sarı renkli tişörtlerle geliyoruz, anlam veremiyorum. Hadi forma pahalı (ki 25.-YTL.de forma var mağazada) Suat abinin dediğini gibi pazardan alacak kırmızı bir tişörte 2-3 lira paramızda mı yok ?

Bu konuyu açan ve irdeleyenn Suat abiye teşekkür ediyorum. Öncelikle taraftar gruplarımızın bu hususa önemle dikkat etmeleri, ondan sonra bu geleneği tüm stada yaymalıyız...
Yukarı
emr26e Liste gör
Deneyimli Yazar

EMRE
  Alıntı emr26e Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:14
size çok teşekkür ederim aynı konuda bende bi topic açtım ve kilitlenmişti

bu kadar basit bi olayı yapamamak bizim için çok ayıp kocaeli maçı için zamanımız varken bu konuya eğilmek lazım

tekrar teşekkur ederim

herşey eses için
Yukarı
26_shadow_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ErSiN
  Alıntı 26_shadow_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:14
abi walla çok doğru bir tespit yok kardeşim yaaa kimsede bi numara yok mor renkler pembeler  yeşiller adamlar maça değil mankenlik ajansına gidio sanki :@
belkide yine boşuna söylüyoruz yazıyoruz tıpkı atkı kaşkol olayında olduğu gibi maç 10 ytl iken kaşkol alşınıp girilseydi maça bir maçlığına 15 ytl ödemiş olacaktık ama şimdi zaten bilet 15 ytl oldu o zaman olmaz kardeşim diyenlere bu sözüm bu maçta gördükki oluyormuş...

artık bizimde tribünümüzde tek renk olsun kaşkollar olsun ben şahsen imrenerek bakar oldum diğer tribünlere adamlar da bir kaşkol ordusu var müthiş bir görüntü ...

nyse belki bu topicle birlikte bazı şeyler değişir inş. bizim tribünlerimizde eski günlere döner ...
saygılarımla ...
ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ BÖYLE BÜYÜK BİR TAKIMIN TARAFTARIYIM !!!
aşK-ı ŞeHiR

Yukarı
emr26e Liste gör
Deneyimli Yazar

EMRE
  Alıntı emr26e Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:17
  Arkadaslar yeni bi sezonda artık maçlara gelirken stadda ahenk oluşturmak için kırmızı ve siyah ağırlıklı giyinmemiz gerektiğini düşünüyorum şahsen  maçlarda mor, mavi, yeşil, sarı, beyaz bu
öyle alakasız renkler görmekten hoşlanmıyorum eminim bana katılan abilerim arkadaşlarım vardır senelerdir bu olayı tam olarak çözemedik artık  dikkat edelim !!!!!!!!!!!!!

Diğer bi konu ise atkı meselesi bu ülkede taraftar dedikleri zaman herkez bizi bilir bu iş bizim uzmanlık alanımız ama (kendi görüşümdür)maçlara gelirken atkı ve forma olayına tam hakim değiliz özellikle atkı hem fiyat olarak ucuz hemde tüm stadda olduğu zaman çok hoş görüntü ortaya çıkmakta karton şovu her maç yapamayız ama atkı şov her maç olur ve maliyeti yoktur.

Söz sabihi abileri ve arkadaşlarımdan ricam bu çok basit ama güzel sonuçlacak hadise ile ilgilenmeleridir.
Yukarı
turkaslan Liste gör
Deneyimli Yazar

ismail
  Alıntı turkaslan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:18
şimdi sizin bu yazınızın altına herkesin sizin ne kadar haklı olduğunuza dair bişeyler yazacağına eminim...
amanevarki hersene aynı senaryo.. hep söylemde kalıyor bu organizasyon..
demekki insanları teşvikten çok yaptırım gerektirenzorlamalarla başarabiliriz...
alın size bir örnek..
iki yıl önce.. karşıyaka-es-es maçına gideceğiz.. stadın önüne geldik.. otobüsler dolmuş, yer yok.. dolan otobüs kaltı gitti.. biz kala kaldık..
Allah razı olsun mustafa akgören gecenin biryarısı sabaha karşı 03.. civarı bir otobüs buldu..
parasını vererek o otobüse binip izmire gitmek isteyen tam 100 kişi bekliyordu kapının önünde...
oda haklı neye göre alacaktı bu insanları, yada nasıl ayıracaktı sen sen diye..
sağolsun süper bir fikir geldi aklına.. sadece üzerinde es-es forması olanı aldı otobüse.. evet o günü asla unutmam.. formalıları bindirdi.. yer kalmayınca zaten aradada yolcu almadıklarından formasızlar kaldı o gün..
burdaki kıssadan alınacak hisse formasızlar maça girmesin değilde, formasız maça gelmenin nekadar ayıp bir davranış olduğunu insanlara anlatabilmek hasıl olan..
örneğin maça girdiğimiz biletlere bu tip reklam basılabilir.. kombine numaralarına göre stadta kombine alana forma hediye edilebilir.. illaki kalite olsun demiyoruz amaç kırmızı-siyah ibare olsun diye 10 ytl ye binlerce forma yaptırabilir yönetim.. eşantiyon mahiyetinde mesela..
stad kapılarına, duvarlarına, hatta ve hatta stad içine reklam tabelalarına bile yazılabilir böyle bir aktivite..
elbetteki bu sadece forma satışlarını artırmaz, şehre şampiyonluk havası katıp canlılık getirebilir.. arkadaşımı kuluyorum..
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:25
Alıntı yapılan turkaslan

şimdi sizin bu yazınızın altına herkesin sizin ne kadar haklı olduğunuza dair bişeyler yazacağına eminim...
amanevarki hersene aynı senaryo.. hep söylemde kalıyor bu organizasyon..
demekki insanları teşvikten çok yaptırım gerektirenzorlamalarla başarabiliriz...
alın size bir örnek..
iki yıl önce.. karşıyaka-es-es maçına gideceğiz.. stadın önüne geldik.. otobüsler dolmuş, yer yok.. dolan otobüs kaltı gitti.. biz kala kaldık..
Allah razı olsun mustafa akgören gecenin biryarısı sabaha karşı 03.. civarı bir otobüs buldu..
parasını vererek o otobüse binip izmire gitmek isteyen tam 100 kişi bekliyordu kapının önünde...
oda haklı neye göre alacaktı bu insanları, yada nasıl ayıracaktı sen sen diye..
sağolsun süper bir fikir geldi aklına.. sadece üzerinde es-es forması olanı aldı otobüse.. evet o günü asla unutmam.. formalıları bindirdi.. yer kalmayınca zaten aradada yolcu almadıklarından formasızlar kaldı o gün..
burdaki kıssadan alınacak hisse formasızlar maça girmesin değilde, formasız maça gelmenin nekadar ayıp bir davranış olduğunu insanlara anlatabilmek hasıl olan..
örneğin maça girdiğimiz biletlere bu tip reklam basılabilir.. kombine numaralarına göre stadta kombine alana forma hediye edilebilir.. illaki kalite olsun demiyoruz amaç kırmızı-siyah ibare olsun diye 10 ytl ye binlerce forma yaptırabilir yönetim.. eşantiyon mahiyetinde mesela..
stad kapılarına, duvarlarına, hatta ve hatta stad içine reklam tabelalarına bile yazılabilir böyle bir aktivite..
elbetteki bu sadece forma satışlarını artırmaz, şehre şampiyonluk havası katıp canlılık getirebilir.. arkadaşımı kuluyorum..

Bakın ne kadar güzel bir örnek...Forma giyenin ve kırmızı giyenin farkını çok güzel anlatmışsınız...

Bende size bir şeyler söyleyeyim..mutlaka maça gelirken 3-5 arkadaşınızla sözleşiyorsunuz değil mi..??
Rica edin onlardan ve deyin ki "arkadaşlar üzerinize kırmızı bir şeyler giyin" Bu konuyu açmamdaki maksat forum kanalı ile diğer taraftarlara ulaşılması tek amaç budur...
Derneklerin ve grup liderlerinin gruplarına söylemesi...Kısacası dilden dile....İnanın KIRMIZI herkese çok yakışacak...Ve herkes keyifle tribünlere bakacak...

Hatta fotograf çeken gazeteci bile keyif alacak...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:26
Önemli olan bu sorunu aşabilmek için gerekli organizasyonları yapabilmek...
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
emrESES_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Ankara-Eskşehir
  Alıntı emrESES_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:32
Maça gidiyoruz.
Gömleklerle değişik yemyeşil renkte tişörtlerle maça gelenler.
Düğüne gider gibi.
En kısa zamanda asılması lazım ama cok zor bu işelr.
Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Ağu/2007 saat 17:35
--Eskişehirspor Hatıra Ormanı
--Karton Sov
--Kaleci HakAn'ın başlattığı Lösemili Çocuklar derneğine bağış kampanyasına destek

Yukarıda saydığımız ve sadece bizim başardığımız önemli kampanyalar. Bu kampanyalara Tüm derneklerimiz ve sanayi kuruluşlarımızın desteğini bile almıştık. Azmettiğimizde başaramayacağımız bir şey olduğunu sanmıyorum..

Geçen Yıl Gillette firması DEV ESES bayrağı yapmış, ve sanıyorum birde taraftarlara şapka yada koşkol dağıtmıştı. Tıpkı ki buna benzer bir sponsor bulup, tişörtün kollarına yapılacak küçük reklamla ile 10.000 adet tişört yaptırabilir. 10.000 adet tişörtün bir araya geldimi, maliyeti de 1 YTL. yi aşmayacaktır.

Ben bunu teklif ediyorum.. ALPET'e gidelim, ETİ ye gidelim, SARAR'a gidelim. Kollara yapılacak küçük bir reklam ile, tıpkı 15.000 adet kartonu koltuklara dağıttığımız gibi, bunlarıda dağıtalım..

BİZ BUNU BAŞARAMAZ MIYIZ ?

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 76>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır