eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Önemli. Takım Ve Dengeler

Cevapla Cevapla Sayfa  12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ACMILAN Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı ACMILAN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Önemli. Takım Ve Dengeler
    Tarih: 23/Ağu/2010 saat 12:27
öncelikle merhaba hepınıze konu baslıgı acmam lazımdı yoksa yazdıgım konular ıcınde erıyıp gıdıyor ve okuyan sayı 3 ve 5 i gecmıyor. malumunuz artık geniş güçlü kalıtelı ısımlerden olusan bır kadromuz var.o kadar ıyı futbolcular var kı bı tello dünya kupasında oynamış gelmış bı batu gelecegın yıldızı olarak gosterılıyor. saffet hep mıllı takım formasını terletıyor sezer olagan ustu 10 numara hatta gıtmemesı durumunda gelecegın kaptanı keza pele karıyerı bellı daha bunun gıbı bı cok futbolcumuz var degerlı olan. 

Dün gecen bı olayı yansıtacagım ama ısım vermıyorum. takımdakı cok degerlı olan futbolcu kardesımızın bırıyle muabbet etme fırsatım oldu uzun uzun konustuk trıbunden klubun gecmısınden aklınıza gelebılecek herseyden.kardesımız bır seyden cok etkılenmıs sızle onu paylasmak ıstıyorum gecen hafta kı genclerbılıgı mac sonra sı takım ıyı oynayan calısan sadece  pelenın traftar tarafından trıbunlere cagrılması dıger futbolcların ıse olumlu veya olumsuz tepkı gormemesı içten içe futbolcular uzerınde bı piskolojık sorun yasatıyo ve kendılerını uzuyor. dedigi kelıme sadece şu illa ilgi alaka görmek ıcın yabancımı olmamız lazım ve bence haklıda takıma yenı gelıp 2 mac oynayan bı adama bu kadar sevgı gosterıp elımızde kı dıger futbolcularagereken önemı verememız yanlıs bence simdi diceksınız kı kım o futbolcu oda oynasın traftar onuda cagırsın merak etmeyın her mac oynuyo cok ta ıyı oynuyo hatta gozbebegımız bence maç sonları cagırıyosak takım olarak cagıralım kımse alınmasın uzulmesın vee o kısı bunları anlatırken gözlerı doluyor ve inanın oynama şevkim kalmıyor dıyor unutmayalım kı futbolcuyu oynatan bızız traftar bakınız batuhan adam eskısehırden baska yerde oynamam dedı ve suan burda neden traftar yuzunden ve bı konudaha mactan once trıbune cagrılan futbolcular kadar yedek olan ısınan futbolcularımıza trıbune cagırıp onlarıda motıve edelım MURAT DİRİ konudan bılgılendırılmıs gerekenı yaparız demıstır genel olarak özen gosterelım lutfen takım hepımızın takımı futbolcular hepımızın futbolcusu Allah a emanet olun..
BALTALARI GÖMDÜK AMA YERLERİNİ UNUTMADIKK..
Yukarı
sedefes Liste gör
Deneyimli Yazar

özer sedef akyazı
Yer: Eskişehir
  Alıntı sedefes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 12:46
o futbolcuda çok duygusalmış..adam yeni gelmiş yeni gelene iltifat etmek onu biraz alışması yönündede motive etmek için fazlaca ilgi göstermek bu her ortamda olan bi şeydir.Bizim taraftar bağrına basmasını bildiği gibi oynayamayan disiplinsiz futbolcuyuda gereğini yapan bir taraftardır.
   o fulbolcu arkadaşımıza ben olsam böyle derdim üzülme kardeş bu işler böyle sende formunun zirvesine çık bakalım bu taraftar ne yapıyo seni nasıl yüzeltiyo baş tacı yapıyo...

KIsacası olay yeni gelen futbolcuya hoş geldin demek adına yapılan sevgi gösterisidir..başkaca bi şey aramak görüldüğü gibi takıma zarar verir. o futbolcunun bu durum karşısında şevki gidip oynayamayacak duruma geliyosa oynayamaz ve sonuda en çok zararı kendisine verir...
Yukarı
level26 Liste gör
Yazar

levent
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı level26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 12:49
o futbolcuda çok duygusalmış..adam yeni gelmiş yeni gelene iltifat etmek onu biraz alışması yönündede motive etmek için fazlaca ilgi göstermek bu her ortamda olan bi şeydir.Bizim taraftar bağrına basmasını bildiği gibi oynayamayan disiplinsiz futbolcuyuda gereğini yapan bir taraftardır.
   o fulbolcu arkadaşımıza ben olsam böyle derdim üzülme kardeş bu işler böyle sende formunun zirvesine çık bakalım bu taraftar ne yapıyo seni nasıl yüzeltiyo baş tacı yapıyo...

KIsacası olay yeni gelen futbolcuya hoş geldin demek adına yapılan sevgi gösterisidir..başkaca bi şey aramak görüldüğü gibi takıma zarar verir. o futbolcunun bu durum karşısında şevki gidip oynayamayacak duruma geliyosa oynayamaz ve sonuda en çok zararı kendisine verir...
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 13:34
Bencede o futbolcu kardeşimiz olayı çok duygusal algılamış Pele hem takıma yeni gelmiş hem 90 dakika bıkmadan yorulmadan sahada basmadık yer bırakmamış ve en önemliside takımın o gün sahadaki en iyi futbolcusu olmuş yeni yerli transferlerden Burhan'da Pele nin yaptıklarını yapsaydı Pele ye gösterilen ilginin daha fazlası gösterilirdi bundan kimsenin şüphesi olmasın.
Birde şu var profesyonel futbolcusun aldığın parayı bi düşün Türkiye standartlarına göre lüks içerisinde yaşıyorsun ve ufak bir olay için serzenişte bulunuyorsun.
O futbolcu kardeşimiz kendini birde taraftar yerine koysun mesela kendimden örnek vereyim devletin memuruyum aldığım maaş normalde geçinmeme anca yetiyor(allaha şükür) ben ona rağmen kombinemi formamı ve diğer lisanslı ürünleri borçlanarak alıyor,imkanlarım el verdiğince deplasmanlara gidiyor taraftarlık görevimi yapmaya çalışıyorum.

Bende bazen sahada ruhsuzca gezen topçuları görüyoeum alınan her mağlubiyete bir kılıf uyduran teknik direktörü seyrediyor ve karşısındaki taraftarları saf yerine yönemtileri görüyorum ama nedense hiç serzenişte bulunamıyorum.Birde olayı bu yönden düşünmesini söyleyi verin futbolcu kardeşimizede bizede biraz hak versin.   
...
Yukarı
26BK222 Liste gör
Deneyimli Yazar

BuRaK
  Alıntı 26BK222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 13:49
Kardeşimiz abimiz haklıdır katılırım bu konuya bencede herkese aynı seviyede yaklaşmalıyız bunada katılırım fakat takımın daha iyi oynaması için ekstra gücü sadece bizden almasına çok fazla anlam veremem taraftar olarak her zaman üzerine düşen görevi yapan bizler sahada herşeyin hakkını veren formasını hakkıyla terleten futbolcular istiyoruz...

Herşey taraftar olsaydı yıllarca alt liglerde sürünmezdik ya da herşey taraftar olsaydı İ.Büyükşehir Belediyeden daha iyi yerlerde olurduk zira hiç taraftarları yok..
Maziyi Savura Savura ES !!!
Yukarı
ReprimonD Liste gör
Usta Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı ReprimonD Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 14:31
futbolcuları trıbune cagırıyoru  ceza sahasının kosesınden donup gıdıyolar
macı kazanıyoru kutlamak ıcın yıne cagırılıyo sankı kaybetmısız gıbı dırek soyunma odasına gıdıyolar.
eskiden tüm takım tribünün tellelerine kadar gelir beraber beste soylerdık.simdi uzaktan el sallıyolar.
birazda kendılerı dusunsunler.su takımda safet,vucko ve ivesadan baska taraftara ilgi gosteren kac oyuncumuz var ?
Başka diye soranlara inat Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Eskişehir
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 15:05
Bir hatırlatma daha yapmak isterim Lig tv ekibi Eskişehir geldiğinde bende oradaydım ve takım kaptanı Sezginde oradaydı herkes bişeyler konuştu oturumun sonuna doğru gelindiğinde ben söz hakkı istedim ve Sezgin'e söylediklerim aynen şudur.Maçlardan sonra skor ne olursa olsun galibiyette mağlubiyette en azından taraftarı selamlamarını istedim.Sezgin doğru söylüyorsunuz geçen sene bazı arkadaşlarımız kaçarcasına soyunma odasına gidiyordu hoş olmuyordu ama bu sene daha çok dikkat edicez dedi ve teşekkür etti.Birazda kendilerini eliştirmeleri gerekli bazı topçu arkaşlarımızın.
...
Yukarı
barkan Liste gör
Yazar

Kemal
Yer: Ulanbator
  Alıntı barkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 16:07
O futbolcu duygusal falan tamam ama, taraftarda suyunu çıkarıyor bazen. Adam gelmiş daha ilk maçı yere göğe koyamıyoruz. Sonra düşüyor performansı.
Yukarı
atilla Liste gör
Deneyimli Yazar

atilla
  Alıntı atilla Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 16:15
Alıntı yapılan ReprimonD

futbolcuları trıbune cagırıyoru  ceza sahasının kosesınden donup gıdıyolar
macı kazanıyoru kutlamak ıcın yıne cagırılıyo sankı kaybetmısız gıbı dırek soyunma odasına gıdıyolar.
eskiden tüm takım tribünün tellelerine kadar gelir beraber beste soylerdık.simdi uzaktan el sallıyolar.
birazda kendılerı dusunsunler.su takımda safet,vucko ve ivesadan baska taraftara ilgi gosteren kac oyuncumuz var ?

Çok doğru tesbit...

Ne Rıza Hoca,ne teknik ekip nede futbolcular ESES'in kara kaşı kara gözü için  buradalar.ESES sevgisinden yanıp tutuştukları için fahri olarak çalışmıyorlar.Aldıkları ücretlerde malum.Gözümüz yok alsınlar  fakat yaptıkları işin cilvesi olarak taraftarın makul eleştirilere göğüs gerebilmeleri bu eleştiriler  ve baskı dan etkilenmeden sahada dizlerinin titrememesi onlardan beklenir.Aksi halde ESES gibi büyük camialara gelmeden İBB gibi gözden uzak silik bir kariyeri tercih etsinler(buradaki zevki yaşayamazlar) veya amatör olarak ,sağlık için spor yapsınlar.her nimetin birazcık külfeti olacaktır.
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ağu/2010 saat 19:45
Alıntı yapılan ACMILAN

mactan once trıbune cagrılan futbolcular kadar yedek olan ısınan futbolcularımıza trıbune cagırıp onlarıda motıve edelım MURAT DİRİ konudan bılgılendırılmıs gerekenı yaparız demıstır genel olarak özen gosterelım lutfen takım hepımızın takımı futbolcular hepımızın futbolcusu Allah a emanet olun..

tebrik ederim ACMİLAN çok önemli bir konuya değinmişsin TAKIM OLABİLMEK biz taraftar olarak bunu sağlayamıyoruz takımımıza (hocasından ,futbolcusuna,masöründen, malzemecisine) her zaman destek vermiyoruz maça göre futbolcu ve hocayı yerden yere vuruyoruz yada yendiysek göklere çıkarıyoruz bu haftaki maçta serdar 'la burhan'ı hoca oyuna aldı (burda bunlar oyuna girer girmez bu hocanın taktiri) sanki bu topçular bizim topçular değiller yerden yere vurmalar yok serdar amigoluk yapsın yok bank asya topçusu takım kaptanına amatör topçu gibi yakıştırmalar çok yakışıksız oluyor eğer biz bir takımsak bu takımda pele, sezer,tello,batuhan ,volkan yaman,erkan zengin, adem, alper ne iseler
kayacan, serdar, doğa,bülent ertuğrul,bülent kocabey,sezgin,emre aygün, vucko,ıvesa'da bu takımın birer futbolcularıdır burada bunların iyi yada kötü olmasını tartışmıyoruz bunlarında bu takımın bir bireyi olduğundan bahsediyoruz. ben bunca senedir hep bu gözle baktım daha eskileri hatırlıyamıyacam ama 80'li senelerde taraftarlar için SİNAN,SELEHATTİN,GÜVEN,BURHANETTİN,GANİ,BURHAN,İBRAHİM, ŞENOL, FATİH,ERDOĞAN,ZAFER hepsi taraftar için aynıydı taraftar hiç birisini dışlamazdı mesela ibrahim hep kendini yere atardı hakemi kandırmak için bazen güzelim pozizyon hiç oluyordu ama taraftar onu hiç bir zaman ayırmadı, dışlamadı bu kadrodaki futbolculardan mesela bir tek zaferi fenere sattık diğerleri belki o kadar şöhret olamadılar ama onlar bizdeyken BİZ TAKIM OLDUK daha sonralarıda fuatların, nedimlerin zamanında yarı takım olduk ozamanlarda'da malesef mali konular yüzünden takım olamadık bursa şampiyon oldu bence bursa takım olduğu için birazda şansıyla bu işi başardı bizim de başarılı olmak için mutlaka
TAKIM OLMAMIZ ŞART
  bu takımın içinde en büyük görevde taraftara düşüyor ETB çok geç kalınmış bir oluşum oldu  bence bütün gurupların AÇIK TRİBÜNDE tek tribün olarak toplanması gerektiğine inanıyorum açık tribünün üst kısmı tamamen bu taraftar guruplarının hakimiyetinde ve kontrolünde olduğu zaman bence özlenen eskişehirspor taraftarı geri gelecektir artık taraftarındabir tatangalar,hodri meydan,yalı,vs gibi marka değerini ortaya çıkarıp artık (NEFER mi olur KIZILCIKLI mı olur ) iyi işlere imza atması gerekir diye düşünüyorum (bu konuda murat diri kardeşimizin istekli oluşu umut veriyor)inşallah takım oluruzda beklenen başarı mutlaka gelecektir
   arkadaşlar
 mutlaka hepimiz şampiyonluk istiyoruz avrupa kupalarına katılmak istiyoruz ama bu takımın hocasını futbolcularını yerden yere vurarak bu işi başaramayız bu sene bu hocayla futbolcularla yola devam edeceğiz burada bize düşen görev takımımıza destek vermek
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır